ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 293
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 468
Искам и аз да попитам, може ли хомеопатията да помогне при улцерозен колит.Благодаря предварително

ПО ПРИНЦИП МОЖЕ

# 451
  • Мнения: 1 503
Здравейте,
Имам едно питане и аз...
Синът ми тръгна на градина от ноември.Той си тръгна с леко прехъркване ,сякаш нослето е запушено.Хрема се появи след седмица.Мина си за седмица ,а аз ползвах единствено разтвор на др.Тайс.След месец обаче ,се появи секрет,който беше безцветен и поскоро се стичаше назад ,а не излизаше през нослето.Това го закашляше и 3 пъти до днешна дата го е довеждало до повръщане.Това започна в петък вечер и аз на своя глава му купих капки Еуфорбиум и сироп Мукосептонекс.При личната докторка ходихме след 3 дни и тя каза ,че капките са добре ,но сиропът не е за нас.Изписа Просан на капки(по 20) противоалергичен сироп Перитол(даже не помня на 2рото посещение ли го изписа него,защото ходя вече за 10ти път сигурно) и коларгол.Давах аз от Перитола 4-5 дни ,но не видях ефект и спрях,Проспан давах 2 пъти по 7 дни.Бяхме на 3ма УНГ.Единият го изкара със синузит едва ли не и започна да ни пита какво и що сме капали в носа,вторият каза ,че имаме лоши сливици по природа и ,че третата е за операция,а двете по възможност до година -две.Да уточня ,че детето не е имало ангини,бронхити,пневмонии или подобни...,третият доктор директно ни изписа Зинат и каза,че това е заден ренит.Да спираме всичко(защото от 2рият имахме 2 различни сиропа за кашлица,капки коларгол,мукосептонекс Е и Еуриус-противоалергичен пак).Не купих Аб.На следващата сутрин заведох детето в лабораторията.Гърлото и носът са с нормална микрофлуора.М/у временно ,ми препоръчаха жена,която се занимава радиестезия,хомеопатия,абе доста неща.При разговора по телефона наблегнах на класическа хомеопатия.Искаше да занеса коса на детето,а то да не идва ,че няма да го замери апаратът(този  радиестезичният-така ли казва не знам).Та ,по замерването излязоха :Стафилокок ch15 ,Стрептокок ch15  и Калкарея фосфорика ch9.Приемат се отделно:на 3дни по 5 гранули стафилокок(3 приема),а след това по същата схема стрептокок.2ри етап е Калкареа фосфорика 10 дни  2 пъти по 3 на ден.Жената каза,че класическата хомеопатия не ставала за малки деца ,защото тя лекувала на психическо ниво,а децата не били едва ли не на тази вълна.Така разбрах аз.Високи били тези потенции за тях.
Аз в крайна сметка така и не разбрах каква точно е причината детето ми да е 7ма седмица(почти 8ма вече) с хрема.При последното ми посещение(вчера сутрин)джи пито каза  да дам ако реша АБ -Аугментин 600-нещо такова и пулсатила и топоцин за носа .... за да не се мъчел!Ми той  8 семици  #Cussing out си се мъчи.Водя го всяка седмица да го чуе.Няма зачервено гърло,няма хрипове,има просто секрет ,който го дави.
Първият ден след започването на сополите имаше Т за няма и 2 часа.Беше 37,6 ,а след малко 37,2.Заспа,задави се след 30 минути,повърна и до там с температурата.
Извинявам се за дългия пост.
Кажете ми какво да правя в тази ситуация и жената хомеопат надеждна ли е  Rolling Eyes
не ми се реже сливица,не ми се дава Аб за сопол,макар ,че това е наистина адски дълго време.Според вас може ли тръгването на градина да е причината.Ние бяхме постоянно заедно .

благодаря предварително и пак се извинявам ,че написах толкова дълъг и вероятно объркан пост   bouquet

# 452
  • Мнения: 468
КЛАСИЧЕСКАТА ХОМЕОПАТИЯ ЛЕКУВА ЦЯЛОСТНО ЧОВЕК (НА ВСИЧКИ НИВА), НЕЗАВИСИМО ОТ ВЪЗРАСТТА.

КЛАСИЧЕСКАТА ХОМЕОПАТИЯ НЕ ЗАМЕРВА КИЧУРИ КОСА НА НИКАКВИ АПАРАТИ.
ТОВА КОЕТО ПРАВЯТ С ВАШЕТО ДЕТЕ НЕ Е НИКАКВА ХОМЕОПАТИЯ.

ПОТЪРСЕТЕ НАДЕЖДЕН КЛАСИЧЕСКИ ХОМЕОПАТ. ПОЗВЪНЕТЕ В ОФИСА НА БЪЛГАРСКО ХОМЕОПАТИЧНО ОБЩЕСТВО И ПОИСКАЙТЕ КООРДИНАТИ НА КЛАСИЧЕСКИ ХОМЕОПАТ.

# 453
  • Мнения: 468
Класическата хомеопатия е особена с това, че подхожда ИНДИВИДУАЛНО, към всеки конкретен случай. Точно затова тя постига своите успехи там, където алопатичната медицина се проваля. Този индивидуален подход е валиден и за потенциите. Всеки конкретен случаи изисква своята потенция. В един случай се предписва 6С, в друг случай 10М и повече.

Не обичам да давам оценки и да квалифицирам, но от това което споделяте мога да ви кажа, че жената при която сте завели детето си е всичко друго, НЕ и хомеопат.

# 454
  • Мнения: 8 242
Не обичам да давам оценки и да квалифицирам, но от това което споделяте мога да ви кажа, че жената при която сте завели детето си е всичко друго, НЕ и хомеопат.

Peace Напълно подкрепям Simple Smile
Чувала е за хомеопатия  ooooh!

# 455
  • Мнения: 11 004
Извинявам се, ако е обсъждано преди, но има ли добър класически хомеопат в района на Габрово и Търново? Ако не е редно информацията да се изнася направо тук, може и на лични. Виждам, че Aleksander отдавна не е бил активен във форума, затова питам в темата.
Благодаря предварително!

# 456
  • Мнения: 468
С кичур коса се ходи на врачка...[/color]

# 457
  • Мнения: 1 503
Nial -Абе и на мен на такова ми заприлича,ама знам ли и аз...Нали и косата носи информация.Вече всичко очаквам newsm78
Пратих имейл на хомеопатичното общество,а ако утре не ми отговорят -ще звънна.Иначе предпочитам да е в Асеновград,но имайки предвид ,че тук всичко е рядко срещано и по-скоро неквалифицирано ,очаквам и в тази сфера да е така.

# 458
  • Мнения: 468
По една случайност съм от управителния съвет на Българско хомеопатично общество и мога да ти препоръчам добър хомеопат в Пловдив

# 459
  • Мнения: 360
Здравейте!
Бях на първия си преглед при хомеопат и имам няколко въпроса.
1. Трябва ли хомеопатът да обясни какво точно лекарство дава на пациента и какво евентуално ще лекува с него (ако няма ясно изразен пробелем)?
2. Трябва ли хомеопатът да обясни на пациента какво да очаква от лечението?
3. Добре ли е пациента да сподели всичките си здравословни оплаквания или не е необходимо?
4. Очаква ли се пациентът да е запознат с принципите на хомеопатията, тоест на какъв принцип лекува тя?
5. Въобще лечението трябва ли да е по-скоро загадка или е хубаво и пациентът  да има представа за какво иде реч?
Ще Ви бъда много благодарна, ако ми дадете мнение.  Grinning
 

# 460
  • София
  • Мнения: 395
По една случайност съм от управителния съвет на Българско хомеопатично общество и мога да ти препоръчам добър хомеопат в Пловдив

Аз съм от София и посещаваме хомеопат тук ,но мога ли да те помоля да ми препоръчаш добър класически хомеопар за Бургас. Майка ми е от Поморие и има нужда от такъв.Както споменах по-горе в темата тя е с улцерозен колит.Предварително благодаря за отделеното време и Внимание

# 461
  • Мнения: 9
ЦВЕТИ  АКО НЕ СИ НАМЕРИЛА ХОМЕОПАТ В ПЛОВДИВ И ЖЕЛАЕШ МИ ПИШИ .ЩЕ ТЕ СВЪРЖА С НАШАТА ЛЕКАРКА.ГОЛЕМИЯТ МИ СИН БЕШЕ СЪС СЪЩИТЕ СИМПТОМИ И ЛЕКАРСТВА.СЛЕД СРЕЩАТАТА С НАШАТА ХОМЕОПАТИЧКА НЕЩАТА СА НАРЕД.ВЕЧЕ 5 ГОДИНИ СМЕ НА АБОНАМЕНТ И НЕ СЪЖАЛЯВАМ.

# 462
  • Мнения: 62
Здравейте , имам един въпрос -  Възможно ли е  при прием на някакво хомеопатично лекарство( да речем, че не е било правилното) вместо да ни помогне , то да влоши заболяванията, да обостри симптомите на дадено заболяване, или направо да се появят оплаквания които до сега сте нямали ? И по какъв начин да спрем действието на последното хомеопатично лекарство, при мен с  мента  май не става?Благодаря.

# 463
  • Мнения: 65
Здравейте!
Бях на първия си преглед при хомеопат и имам няколко въпроса.
1. Трябва ли хомеопатът да обясни какво точно лекарство дава на пациента и какво евентуално ще лекува с него (ако няма ясно изразен пробелем)?
2. Трябва ли хомеопатът да обясни на пациента какво да очаква от лечението?
3. Добре ли е пациента да сподели всичките си здравословни оплаквания или не е необходимо?
4. Очаква ли се пациентът да е запознат с принципите на хомеопатията, тоест на какъв принцип лекува тя?
5. Въобще лечението трябва ли да е по-скоро загадка или е хубаво и пациентът  да има представа за какво иде реч?
Ще Ви бъда много благодарна, ако ми дадете мнение.  Grinning
 

1. След като си минала интервюто при класически хомеопат, той преценява състоянието ти и ти приготвя лекарството. Най-вероятно ще ти каже наименованието му, но и дори да не ти го каже, какво значение има за теб? Лекарството ще е строго индивидуално и много вероятно е да не намериш никаква информация за него в интернет, освен ако ти самата не си запозната с хомеопатия. След като си се доверила на даден класически хомеопат, би трябвало да му имаш доверие!  Peace
2. Хомеопатът не обяснява какво трябва да очаква от лечението, а пациентът трябва да поддържа постоянна връзка с него и да му казва как се чувства, след което хомеопата преценява понататъшното лечение.
3. Пред хомеопата си трябва да бъдеш максимално искрена за всичко, дори и за минали неща, които са ти се случили, колкото и да ти е неудобно да говориш за тях. Това е много важно при определяне на лекарството!  Peace
4. Според мен, щом си избрала да се лекуваш с хомеопатия, малко или много трябва да знаеш основните неща и принципи. Тук във форума има много полезна тема с информация за Хомеопатията. Ако си наясно как точно лекува тя, ще ти е по-лесно да спазваш основните принципи при прилагането на лекарството, и лечението ще бъде успешно!
5. Предполагам, че този въпрос го задаваш, защото хомеопатът ти не е бил много словоохотлив относно лечението ти. Причината за това може да е, че той е преценил да се държи така с теб. В смисъл - след интервюто хомеопатът преценява общото ти състояние и ако мисли, че прекалено много информация за нещо, би ти попречила, ти я спестява. В това няма нищо лошо.  Peace При мен случаят беше идентичен. Исках да зная абсолютно всичко, до най-малката подробност (какво пия, защо го пия точно това, а не онова, какво ми има, как ще се почувствам и т.н.), но хомеопатът ми явно прецени, че не е нужно да ме информира чак толкова подробно, и аз свикнах с това (при мен прекалено много информация за всичко ми пречи страшно много!). Мисля всяка една ситуация с дни  ooooh!  Сега като ми се наложи нещо да питам, му звъня. Но му имам пълно доверие, заради резултатът, който имам след лечението.     
Пожелавам ти да си намерила наистина добър класически хомеопат, на който да можеш да разчиташ по всяко време!  Hug

# 464
  • Мнения: 8 242
Здравейте!
Бях на първия си преглед при хомеопат и имам няколко въпроса.
1. Трябва ли хомеопатът да обясни какво точно лекарство дава на пациента и какво евентуално ще лекува с него (ако няма ясно изразен пробелем)?
2. Трябва ли хомеопатът да обясни на пациента какво да очаква от лечението?
3. Добре ли е пациента да сподели всичките си здравословни оплаквания или не е необходимо?
4. Очаква ли се пациентът да е запознат с принципите на хомеопатията, тоест на какъв принцип лекува тя?
5. Въобще лечението трябва ли да е по-скоро загадка или е хубаво и пациентът  да има представа за какво иде реч?
Ще Ви бъда много благодарна, ако ми дадете мнение.  Grinning
 
На всичко НЕ.. Само на 3. ДА Simple Smile
Трябава всичко да си казваш, вкл. до най-малката подробност какви са реакциите след прием на лекарството.. Дори ако на теб не ти се стува като нещо значимо..

Общи условия

Активация на акаунт