бебешки гащички и пелени вместо памперси

  • 37 116
  • 351
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 266
Мен, ако не ме виждаха с детото нямаше да ми вярват, че имам бебе - не мъкна пакети с памперси и кутии с АМ, не изхвърлям от въпросните чували с използвани памперси, количка не ползвам навън - изобщо, правя си живот максимално сложен  Mr. Green

Мдаааа Simple Smile
А коментират ли те? 'Щото в дълбокия софийски събърб аз съм нещо като...  Rolling Eyes
 Joy

сори за офф-а, ама ми е много смешно, когато някой държи да се изкаже, въпреки че не знае за какво става въпрос.

# 181
  • Мнения: 718
Аз вече с моите пелени влязох в историята, то не беше питане, консултации, чудене  Mr. Green
Та в крайна сметка поръчах 15 ето такива : http://www.diapersetc.com/products/happy-heinys-one-size-diaper.html, поръчах и разни други неща, сумата понабъбна и не искат да ми ги пратят - искат ми потвърждения, да изпращам копия от кредитни и лични карти, и понеже се разпореждам от името на мъжа ми с неговата карта (за негов ужас  Mr. Green), той категорично отказа да праща каквото и да е.
Та в момента съм се насочила към пелени all in one, искам да взема сега и да не се занимавам повече с размери. Може да са pocket, може и да не са, въпреки че в тези с джоба има опция за подпъхване на някоя и друга подложка.
Та сега се чудя между следните варианти:
1. bum genius
2. Mommy's touch
3. Wonderoos

Сега караме с бамбиномио, но вече са му малки - и пелените и гащичките и мисля алтернатива. Вариант е и да му купя някакви памучни гащички, в които да подпъхвам пелените на мио, да вложа повече старание в ЕБХ и да спестя пари. Притеснявам се обаче дали ще е удачен този вариант и дали няма да ми се наложи така или иначе да прибегна до поръчка.

Какво ще ме посъветвате?    bouquet

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 11:47 от Lauren

# 182
  • Враца
  • Мнения: 2 370
лорън, на сайта на екомама има част от марките, които си цитирала, и можеш да си ги поръчаш и от бг. не разбрах колко им е доставката, но цените са ок.

в тази връзка, аз разгледах сайта им и се чудя какво е разликата между парче и подложка.
разглеждах конкретно пелените wonderoos

# 183
  • Мнения: 718
Да, сайтът съм го разгледала много подробно и единствените, които ме устройват от там са wonderoos, което ми е третия вариант, иначе разбира се е доста по-удобно да с епоръчат от БГ.
petjoff благодаря  Hug.

# 184
  • Мнения: 1 266
Лорън, то е въпрос и на възможности, ама честно казано (колко и хубави да са тези пелени), не ми изглеждат удачни за лятото  newsm78 Аз ще изчакам да се постопли и ще минем на обикновени гащички с пелените на бамбиномио в тях. Ако планирате друго дете, сигурно си струва инвестицията.

# 185
  • Мнения: 2 132
Защо да не са удачни за лятото?

Lauren втория линк ме праща към много пелени. За бумджиниус още не мога да кажа нищо, че си чакам 2 от 1 месец и още не са пристигнали. На мамис тач имам тези - http://www.babykind.co.uk/mommystouchallinone.htm. Ако си харесала тях ще споделя мнение. За уондъра - аз ги имам с едни подложки, които са с форма като тях. Едната е по-малка и когато си ги направил на по-малкия размер се слага нея, а за голямобебе можедаси избереш голямата или и двете. Вечерно време слагам и двете за да издържи до сутринта. С двете е малко по-дебело. Самата пелена съхне бързо - за няколко часа, подложките съхнат по-бавно. Вариант е да имаш в повече подложки и като ти изсъхне пелената да слагаш пак с резервните, а не да чакаш да съхнат и подложките.

# 186
  • Мнения: 718
Котката Марта благодаря ти  Hug, и аз съм го обмисляла този вариант, може и някаква комбинация да измисля - да имам и обикновени гащички с пелени, и няколко one size diapers.
JeniB оправих го! Мисля, че мамис-а са същите като твоите, а ти с копченца или лепенки ползваш и доволна ли си?  bouquet

# 187
  • Мнения: 1 910
Ако имаш сили можеш да пробваш и да изпишкваш бебето...
Имам приятелка, която и второто  си гледа с памучни вече. Не се е оплаквала да имат децата проблеми. Но и ги оставя често по голо дупе.
Ако нямаш сили - не изпитвай угризение, че ползваш стандартните пампи. Важното е да имаш време за гушкане и общуване с бебечо.

# 188
  • Мнения: 23 389
Записвам се да следя темата,а и да попрочета малко,защото не съм съвсем наясно с марките и видовете многократни пелени.Гледам ги отдавна и живо ме интересуват.

# 189
  • Мнения: 753
В Западна Европа май вече много радко се ползват пелени за еднократна употреба. Там има и услуги по изпиране и доставка на чистите пелени от тези за многократна употреба. Аз много искам за второто да опитам Бмбино мио -поне от 2-3 месец на бебето.

# 190
  • Мнения: 36 146
не бих експериментирала без памперси

# 191
  • Мнения: 2 132
Котката Марта благодаря ти  Hug, и аз съм го обмисляла този вариант, може и някаква комбинация да измисля - да имам и обикновени гащички с пелени, и няколко one size diapers.
JeniB оправих го! Мисля, че мамис-а са същите като твоите, а ти с копченца или лепенки ползваш и доволна ли си?  bouquet

От тях имам само 1, но като че ли повече съм доволна от другите, които имам Simple Smile Тези нямат джоб, ами към пелената е пришито едно парче и има едно малко, което го закопчаваш отпред. Евентуално може да се сложи под тези парчета още едно допълнително. Недостатък на пришитото парче е, че пелената съхне по-дълго време, защото няма как да го махнеш за да си съхне пък ти да сложиш ново на пелената и да я ползваш пак. Самата пелена издържа към 2.30 без да пропусне. Ако подсилиш с допълнително парче се увеличава времето. За нощно време съм я ползвала рядко. Предимства са, че размера е един, копчетата се закопчават лесно, не е много дебела.

# 192
  • Мнения: 718
JeniB благодаря ти за информацията.  Hug
windy [YES] да, имам сили и издържам бебето, въпреки това в някои случаи се налага ползването нс многократни пелени - бебето не може да е непрекъснато голо. В момента и аз ползвам памучни пелени. А стандартни памперси не бих ползвала по никакъв повод.  Simple Smile

# 193
  • Мнения: 405
Въпрос на лична преценка е дали ще използваш памперси или пелени за многократна употреба...

# 194
  • София
  • Мнения: 423
Ще ги използвам със сигурност  Peace

Общи условия

Активация на акаунт