бебешки гащички и пелени вместо памперси

  • 37 050
  • 351
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 858

Незнам какви са кожите на вашите деца,но абсолютно никога не е било подсечено,зачервено или пъпчасало моето дете от памперс.След като си спазваш нужната хигиена,миеш го достатъчно често и го мажеш с кремче не виждам как ще се обрине,освен ако не стои с памперс безкрайни часове

Вземи влез в здравния форум и в форум деца с увреждания и хронични заболявания, попрочети малко и ще разбереш. И не е нужно да се стои с памперс безкрайни часове. Чукай на дърво и се радвай, че детенце ти е добре. За съжаление има деца, които страдат. В много случаи ако памперсите на се причината те поне подпомагат развитието на проблем. А в други случаи памперсите са си причината за проблема.

# 61
  • София
  • Мнения: 23 097

Незнам какви са кожите на вашите деца,но абсолютно никога не е било подсечено,зачервено или пъпчасало моето дете от памперс.След като си спазваш нужната хигиена,миеш го достатъчно често и го мажеш с кремче не виждам как ще се обрине,освен ако не стои с памперс безкрайни часове

Вземи влез в здравния форум и в форум деца с увреждания и хронични заболявания, попрочети малко и ще разбереш. И не е нужно да се стои с памперс безкрайни часове. Чукай на дърво и се радвай, че детенце ти е добре. За съжаление има деца, които страдат. В много случаи ако памперсите на се причината те поне подпомагат развитието на проблем. А в други случаи памперсите са си причината за проблема.

След като родих споделих на лекарите, че моята свекърва вярва в приказките от хиляда и една нощ, че памперсите увреждат бебетата... Реакцията на лекарите беше бурен смях! Но поне на нея й е простено, има си бабешки разбирания жената, не е в първа младост!
Колкото до обривите под памперсите - въпрос на хигиена. Моята дъщеричка е перфектна в това отношение. Да не прилагам снимка, че не е прилично  Mr. Green

# 62
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
След като родих споделих на лекарите, че моята свекърва вярва в приказките от хиляда и една нощ, че памперсите увреждат бебетата... Реакцията на лекарите беше бурен смях! Но поне на нея й е простено, има си бабешки разбирания жената, не е в първа младост!
Колкото до обривите под памперсите - въпрос на хигиена.

Хайде да не си говорим глупости. Знам много добре каква е била хигиената на сина ми, как дебнех да му сменя на секундата памперса, как през по-голямата част от дена стоеше без тях с надеждата да му се "проветрява" дупето и да му се изчистят обривите. Реакцията на моя лекар хич не беше бурен смях, а много адекватна - "Изписвам ти лекарство за гъбична инфекция, но по-добре първо пробвай да смениш памперсите."  Направих второто. Живея в чужбина, между впрочем.

За никой не е тайна, че има страшно много химия в памперсите и съвсем логично е да има деца, чувствителни към тях, както може да има обриви от прах за пране и какво ли не. Никакви "бабешки разбирания" не са това.  ooooh!

# 63
  • София
  • Мнения: 23 097
След като родих споделих на лекарите, че моята свекърва вярва в приказките от хиляда и една нощ, че памперсите увреждат бебетата... Реакцията на лекарите беше бурен смях! Но поне на нея й е простено, има си бабешки разбирания жената, не е в първа младост!
Колкото до обривите под памперсите - въпрос на хигиена.

Хайде да не си говорим глупости. Знам много добре каква е била хигиената на сина ми, как дебнех да му сменя на секундата памперса, как през по-голямата част от дена стоеше без тях с надеждата да му се "проветрява" дупето и да му се изчистят обривите. Реакцията на моя лекар хич не беше бурен смях, а много адекватна - "Изписвам ти лекарство за гъбична инфекция, но по-добре първо пробвай да смениш памперсите."  Направих второто. Живея в чужбина, между впрочем.


За никой не е тайна, че има страшно много химия в памперсите и съвсем логично е да има деца, чувствителни към тях, както може да има обриви от прах за пране и какво ли не. Никакви "бабешки разбирания" не са това.  ooooh!
Сори! За рекламация на поста ми се обърни към лекарите в Токуда  Peace

# 64
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
Не са първите лекари, които не знаят какво говорят.   Whistling

# 65
  • Мнения: 391
Ти им казваш, че отнема 2 мин да се изперат и изсушат пелените, но те едно си знаят - имали сме "много свободно време", не "ценим времето си"... Защо толкова хора се напират да коментират по теми за които нищо не знаят, не ми е ясно.

Ето, вместо да ги бяха написали тези некомпетентни мнения, можеха да изперат едни пелени Wink. Точно толкова време трябва.

# 66
  • Мнения: 11 315
Ти им казваш, че отнема 2 мин да се изперат и изсушат пелените, но те едно си знаят - имали сме "много свободно време", не "ценим времето си"... Защо толкова хора се напират да коментират по теми за които нищо не знаят, не ми е ясно.

Ето, вместо да ги бяха написали тези некомпетентни мнения, можеха да изперат едни пелени Wink. Точно толкова време трябва.
Нали трябва да си начешат клавиатурите. hahaha
 Аз вече мога да споделя, че съм доволна, че съм с такива пелени. Много по-лесно е и по-чисто с тях. Peace

# 67
  • Мнения: 700
Щурава ми се вижда идеята за пелени вместо памперси, но с едно съм съгласна: с памперси ни е много лесно и нямаме грам стимул да учим децата си на гърне. Крием се зад мнения на псевдо специалисти, които казват, че детето на 1 година психически не било готово за гърне и не осъзнавало за какво става дума  Crazy Хайде бе, нашето поколение как всички след десетия месец са ходели на гърне, а сега при тази акселерация децата не разбирали  newsm78 Мързи ни, и то много... Да му мислят бъдещите мъже как ще правят бебета като сега им спарваме тестисите с памперси докато се подготвят психически за гърне - на около 3 годишна възраст.
Само да кажа, че и детето ми не ходи на гърне, защото с памперси ми е много удобно  Embarassed
Да, да!  Крием се зад мнения на специалисти или псевдоспециалисти. Нужно е малко да се замислиш и ще разбереш, че памперсите повече вредят. На втория син пробвам без памперси от раждането. Пелените са чудесно решение, но изисква повече ТРУД.  Ако в труда има нещо лошо... Значи памперсите печеля само в това, че с тях е значително по-лесно.
На първото дете се влачихме с памперси до 2 г и 3 месеца, докато набера кураж да ги махна. Сега с второто дете може да се каже че почти не слагаме памперс /само когато ходим на гости или сме прекалено заети за да го слагаме на гърне или да сменяме гащи/ Отдавна вече пишка и ака на гърне. Пред нощта не се напикава. Първо махнахме нощния памперс, после и през деня.
Желая успех на авторката и на всички, които ценят естествения начин на живот!   bouquet

# 68
  • Мнения: 247
Поздравления за всички, които използват пелени за многократна употреба!
При първото ми дете в Бг нямаше такива или поне аз не бях разбрала.
Сега при второто дете ги ползвам и съм направо възхитена.
Много ми е странно, защо майките, които не са пробвали  дори не са си дали труд да разберат за какво става дума, решиха, че памперса  спестява време. Пелените ги пера с дрехите на бебето и не ги гладя, защото не се налага. Да, с една минута може да ми коства повече от смяната на памперс, но предвид всички плюсове, които са изтъкнати по-горе, мисля че определно си струва. А между другото съм от работещите майки.
 

# 69
  • София
  • Мнения: 23 097
А какво става, ако примерно решите да отидете на излет? Държите напиканите и оакани пеленки във вързопче по цял ден ли?  newsm78

# 70
  • Мнения: 11 315
А какво става, ако примерно решите да отидете на излет? Държите напиканите и оакани пеленки във вързопче по цял ден ли?  newsm78
Който търси намира начин. Не виждам повод за заядливия ти тон. Naughty

# 71
  • Мнения: 502
аз не съм знаела за тези пелени, но сега почнах да чета, гледах филмче за разграждането на пелените и памперсите и сега ще потърся тези гащички Бамбино мио и комплект пелени да видя как е.
само мога да добавя че кожата на детенцето ми е доста проблемна, не в областта където е памперса, но по принцип е сухичка и излизат лишеи. не знам дали е свързано с темата, но така или иначе се запалих по тия пеленки и ще пробвам!

# 72
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
Когато детето ти вече носи гащи навън и се напикае или пък, не дай боже, наака какво ще правиш гащите? Ще си носиш портативна пералня или ще си сгънеш в торбичка и ще си ги занесеш вкъщи. Ако някое дете, без памперси вече, се напикае или наака в детската градина какво мислиш, че правят - че ги перат на място или че ти ги завиват в торбичка, стоят така цял ден и вечерта ти ги връчват. Да, ако се наложи ще стоят във вързопче, ако не иска някой да стоят във вързопче - ще си вземе памерси за един ден, ако пък се занимава с ЕБХ, ще си изаква и изпикава детето сваляйки му пелената, а други пък въобще не ходят по цял ден на излет с малко бебе... Начини много. Сигурно има и други. Какъв точно е проблемът?

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 19:01 от Че Ка

# 73
  • София
  • Мнения: 44 126
Не знам защо искаш да си усложняваш живота, мисля, че и за детето иза теб няма да е нито пи-лесния, нито по-приятния вариант.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210172.0;topicseen тази тема може да ти е полезна....

# 74
  • София
  • Мнения: 44 126
А какво става, ако примерно решите да отидете на излет? Държите напиканите и оакани пеленки във вързопче по цял ден ли?  newsm78
Който търси намира начин. Не виждам повод за заядливия ти тон. Naughty
По какво реши, че тонът ми е заядлив? Просто зададох въпрос, защото аз не мога да си отговоря на него! Гузен негонен бяга...

ами то друго няма какво да се направи, държат си ги, като си стигнат в къщи - перат....предполагам, се опакова в няколко торбички, че ако е ако да не мирише....ама си е гадно.....

Иначе - да, като детето мане пампитата и стане авария, пак същото се прави...ама се предполага, че не е баш на всеки 2-3 часа....

Общи условия

Активация на акаунт