бебешки гащички и пелени вместо памперси

  • 37 077
  • 351
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 654
А какво става, ако примерно решите да отидете на излет? Държите напиканите и оакани пеленки във вързопче по цял ден ли?  newsm78
А насрания памперс какво ще го направиш - ще го метнеш някъде сред природата (под излет това разбирам) или в някое кошче до пейка, предназначено за хартийки и опаковки? На мен ми е опротивяло от разни прости майки, които захвърлят памперси навсякъде, защото не може да си ги приберат във вързопче и да ги занесат до някой контейнер.
На мен еднократните памучни пелени ми изглеждат добре, само ме притеснява, че памукът бавно съхне. Помня едновремешните, с които е отгледана малката ми сестра - тензухени правоъгълници, върху които се увиват и едни тригълни бархетни. Не е кой знае колко сложно, след като на 10 години съм успявала да я повивам Simple Smile А с тези, които видях сега, би трябвало да е лесно точно колкото и с памперси.
пп: много е глупаво да набеждаваш някого за лоша хигиена, без да ти хрумва дори какви кожни проблеми съществуват. Има деца с дерматит, който се обостря от употребата на памперси, ако ще и през 30 мин. да сменяш. Има и деца, които реагират на съставките в памперсите, проблемите не са от немарливост. Опитът на повечето се свежда единствено до собствените им деца, но заключенията пък важат за всички  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 1 266
Не съм изчела цялата тема дотук, но предполагам, че едно безкрайно "за" и "против" пелените за многократна употреба и памперсите. Ще споделя личния си опит. Ние ползваме Бамбино Мио - тези, които са достъпни в БГ. Иначе има и по-хубави сигурно, но се внасят от чужбина и са по-скъпи. На мен и тези ми вършат много добра работа - след известно време си намерих начин на сгъване, който е удобен за моето бебе. Досега напишкани или наакани дрешки съм прала броени пъти (върху пелената се слагат непромокаеми гащички). Вече минахме на втория размер гащички, защото Марулката израсна първия.
Самите пелени ги накисвам в един леген с дезинфектанта на Бамбино Мио (Мио Фреш) и после ги пера в пералнята. Понякога, ако са по-зацапани, преди да ги мушна в пералнята, ги изплаквам и натърквам със сапун. Отнема около 15 минути на всеки 2-3 дни. Вече ги ползваме 2 месеца - снежнобели са.
Много е лесно - слагаш сгънатата пелена в гащичките и ги закопчаваш с лепки (почти като памперс). Не мога да кажа, че ми тежи. Единствено, че на това време вече трудно съхнат, ама скоро ще пускаме отопление и няма да е проблем.
Сменям ги средно на три часа, понякога и по-начесто, но Марулката ака (и пишка) в легенче и всъщност вече разредихме интервалите за смяна на пелени.

Избрах памучните пелени за многократна употреба защото:
- съм виждала десетки случаи на памперс-дерматит при деца, отглеждани с памперси за еднократна употреба
- също така много подсечени дупета
- гелът, който се намира в памперсите и който абсорбира и задържа влагата, съдържа около 200 различни химически съединения, които дразнят чувствителната бебешка кожа
- памперсите са ароматизирани, което може да алергизира малките бебета
- памперсите се разграждат за безкрайно дълго време на сметището (от 150 до 900 години!!!), а пелените за многократна употреба са много по-щадящи към околната среда

Единствен "недостатък" от моя гледна точка - доста са обемни и обличам детето в един размер по-големи дрешки (това важи за ританки и гащеризончета).

Колкото до прането - пере пералнята, не аз. Не ми пречи.

# 77
Аз съм ЗА памучни пелени. В Интернет има страшно много инфо за тях, дори и кройките (само че на английски). Така че 9 месеца ползвам за дъщерята ми пелени и гащички, които направих сама.

# 78
  • Мнения: 409
Аз ще си гледам бебето с пелени. Искам да си взема от неизбелен памук, обаче не ми е много ясно какви други екстри има.  Някой може ли да ми изброи всичко което трябва да купя / относно пелените/. Гащичките могат ли да се ползват по няколко пъти и да се пере само пар4ето вътре което е? Колко чифта ще ми трябват за новородено? Мисля, че вкъщи заради парното ще съхнат бързо. Нещо за някакви еднократни подложки някой беше споменал  newsm78 . Ако някой знае сайт на английски с подходяща информация или магазин в който продават хубави пелени / в САЩ/ ще ми бъде от голяма полза.
 Ох въобще съм много пълна с въпроси, но гледам , 4е тук има много кадърни мами и ще ми помогнат със съвет.

# 79
  • Мнения: 391
крассина77 - мога да ти препоръчам да отидеш на тази страница http://www.diaperpin.com/home.asp 
там ще намериш всякаква информация за пелените, както и критики/мнения на тези които ги ползват и откъде можеш да ги купиш. Там в Щатите имате най-големият избор, затова си в много добра позиция. И аз си ги купувам от там, но трябва свекървата да ми ги препраща.

# 80
  • Мнения: 3 869
Аз пуснах линкове към моият избор някъде на 2-ра страница в темата. Потърси по-назад. Има от неизбелван памук. Гащички имам по 2 бр. от размер и ги пера само когато се омацат или през ден, понеже са паропропускливи и не пропускат вода. Кофтито е само че са полиестерни, но то май пълно щастие няма.. Simple Smile
Еднократните подложки са хартиени - тънки, прозрачни и се използват за задържане на твърдите частици от акато на бебето. После се изхвърлят в тоалетната (разграждата се на 100%). Течната част оцветява пелената, но не се налага да киснеш или препираш преди да ги метнеш в пералнята.
По сайтовете за пелени има срахотни съвети за различните видове, препоръки за прането, съхраняването и т.н.
Наистина не е нужно да откриваме топлата вода - хората одавна са измислили лесни и практични начини за ползването на многократни пелени, толкова лесни, колкото и памперсите.

# 81
  • Мнения: 349
Пробвай варианти и сама ще предцениш какво да ползваш  Peace

# 82
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 962
krasssina, в амазон също има доста избор, а и мнения на ползващите ги. Моите от там съм си ги взела. Но са all in one, т.е. пелени и гащи в едно. Има линк по-горе.

А това са хартиените подложки. Аз лично не съм ползвала такива. Когато бебеокът е малък и само на кърма, акото е течно и се препира за секунди на мивката. Като започна да ака по 1-2 пъти на ден вече му хващах акото в гърнето и почти не ми се е налагало да пера наакани памперси.

# 83
  • Мнения: 409
Супер сте.Просветна ми. Отивам на лов за гащички и пеленки. Всичко бих направила за да е здраво малкото дупенце.
Браво на мамите с пеленки   bouquet

# 84
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не съм използвала гащички.

# 85
  • Мнения: 1 266
Течната част оцветява пелената, но не се налага да киснеш или препираш преди да ги метнеш в пералнята.

Меги, на какви градуси и с какъв препарат переш?  Hug
Аз пера на високи градуси и с праха на Бамбино Мио, но напоследък забелязвам, че трябва киснене и препиране, иначе ми жълтеят и ме дразнят. Акото й е едно такова отровно жълто  Mr. Green като радиоактивно  Wink

# 86
  • Мнения: 3 869
Коте, пера на 40, понеже вътре са и разни дрешки, чаршафчета и пр., които не биха понесли по-високи градуси. Ползвам същият перилен препарат (нали е едниственият у нас без ензими и фосфати). Разбирам обаче откъде идва твоят проблем - прахът не е силен, а пелените на БамбиноМио са бели. Моите са от неизбелван памук и са с цвят "слонова кост" (по-тъмничка  Mr. Green). За тях специално пишеше, че освен че не са избелвани с хлор, благодарение на цвете, не им личат петна. Случвало ми се е при серозно омазване, когато съм забравила да сложа от еднократните подложки, пелената да излезе с леко петно от пералнята, но при следващото пране вече го няма Simple Smile
Иначе самите пелени могат и при 90 градуса да се парат, та и това е вариант. Със сигурност ще направя такова "изваряване" когато дойде ред на  следващото бебе да ползва пелените на батко си  Grinning
Ей това им е още едно предимство - могат да изкарат всички деца в едно семейство Simple Smile

# 87
  • Мнения: 391
Също ако има петна ги метнете на слънце - избелва добре Wink

# 88
  • Мнения: 1 266
Аз няколко перални изпрах на 90 градуса, заото майка ми де опита да ме убеди, че иначе ще затрия скъпоценната й внучка и после пак минах на 60. Но пак са високи градуси за дрехи  Sad Все пак иначе е много неикономично, та ще помисля да ги комобинирам с по-износените и домашни дрешки.

Иначе мисля, че и препаратите на AlmaWin са без фосфати и ензими (има ги в Биомаг), но май излизат дори една идея по-скъпо.

# 89
  • Мнения: 212
Някой използвал ли е такива памперси? Доволни ли сте?

Общи условия

Активация на акаунт