Кипърски Холдинг (14)

  • 20 075
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 903
Пфууу, да ми се не види Crazy.., Маатете, хич не съобразих, че Светли също си е на един вид регулярен прием на лекарства и че ще трябва да се запасиш.. Embarassed.. Изложих се с тая несъобразителност Embarassed... Пък и къде се бутам да давам такива недомислени идеи.. Mr. Green.. - чак като ти прочетох поста ми "просветна" мисълта, че то туку-така лекарства не могат да се пренасят... със сигурност си има нарочни митнически закони кой медикамент е разрешено да се носи и за кой се искат специални документи... Лелеееее, много съм куха лейка bambam - като едното нищо съм те въвлякла в няк`ъв филм да се разправяш с метничарите кви са аджаба тия сиропчета #Crazy Whistling   Брях, проста блондинка съм и туй-то! hahaha

Пък татко, кандиса той за болницата без много кандарми - явно сам се усеща че хич не бива... иначе щеше да се дърпа като магаре на мост.., ама еле тоя път прояви здрав разум /или по-скоро сам достатъчно се е уплашил Sick/

# 241
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Абе момичета да ви питам ------може да знаете.Цяла сутрин едни пред нашия блок се гъзорчат и събират кестени -ще се изтрепят.Какво ще ги правят тези кестени   newsm78 -----цели торби?Не са от ядливите........ newsm78 Аз ако бяха от тях щях и аз да съм там -----ама не са.
И аз знам,че ги изкупуват....
Аз всяка година си правя един бабин илач,много подходящ при настинка за разтривка или при контузия или ревматични болки...
Диви кестени(тия дето си видяла ,че ги събират) се нарязват или смилат,пълнят се в шише до половината.Другата половина се пълни със спирт.Оставя се на тъмно и толкоз. През зимата когато имам проблем се намазвам и на сутринта съм забравила,че нещо ме е боляло....

Мастерче, това ефикасно ли е? и при какво го ползваш - примерно при настинка на детето става ли, и как се разтривва с него, гръбчето ли? за да се захвана и аз да събирам, че тук пред нас е пълно с кестени и тъкмо са пресни и меки

иначе ние с мъжа ми много го уважаваме това нещо кестена - като бях студентка имах киселини, по-точно винаги съм имала, но тогава той чу за някакъв номер, всеки ден преди ядене си чупех парченце като хапченце и го гълтах, пак като хапченце, така два-три месеца и вече 7 години няма помен от киселини, а преди  ooooh!

# 242
  • Мнения: 140
Добър дееен Rolling Eyes
Къде сте бе хора newsm78 Чак не мога да повярвам на очите си...
Блонди,благодаря все пак за идеята,но този сироп и да има как да ми го пратят не става,трябва да се редува с друг по преценка на лекар Peace
Дано нещата с твоя татко се оправят по-скоро Hug и отсъствието ти ще бъде извинено...
ама на другите  Naughty
Оставям ви и аз че малката ме вика:)
Весел ден на всички  bouquet

# 243
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,

Аз също не мога да повярвам, че толкова време почти никой не се включва, но съм сигурна, че това е просто затишие преди буря...
blondy-mamma, ти не се тревожи... Щтом сте под лекарско наблюдение всичко ще е добре.
shankulova, когато моето детенце беше малко имахме същите проблеми, но след отстраняването на третата сливица нещата се оправиха.

Пожелавам хубав и усмихнат ден на всички!

# 244
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
И така дръж те се че идва мара подробната Mr. Green
ЕЙЙ как я карате без мен тоя пуст интернет в къщи нещо беше съвсем извън играта но сега вече е ок и тежко ви ще четете и ще се пръскате по шевовете hahaha hahaha
Сесил Добре дошла и от мен  bouquet момичетата вече са ти изяснили всичко но и аз да отбележа че ТВ то си го вземи от БГ дори ако си с стария декодер в момента ги сменят безплатно за нови за да е по качествен сигнала..... Peace
Мечо големи сладури станали малките браво и голееееееми да са живи и здрави  bouquet
Дани 73 мерси че помагаш и обясняваш щото преди ми се схващаше ръчичката а сега си имам помощничка Party Party Party Party Hug
Люсиенче мерси че питаш за Тео той е добре сере яде и пее когато е на кеф .... Twisted Evil.....сега напоследък го е хванала манията да яде гроздове цели не ги дъвче или да изсмуква сока някак просто ги гърта ейййй тъй... #Crazy....Научих го да казва и HELLO ноооооо го прави само когато е на кеф...... Twisted Evil...а тази поканка дето си ми я пратила от Министри от Бюти доста добре звучи но ще ти откажа определено защото в тия пусти салони специално тук в кипър като знам тия специалистки как завършват курсовете за козметички направо ме е страх да ида .....да ме направи на как Сийка или Пенка внучката почистване на лицето че после не мога да се позная ооооо нее Naughty
Баба ЯЖке гледам и ти си наминала много задачки бе хора направо да се побъркаш ама чакаме те де като можеш включвай се Hug
Деси да знаеш Герито голям рев е ударила щото като й звъннах да я питам как е и тръгна милата Cry Cry.....ще отида да я видя днес и ще пиша после Peace
Жужееее Twisted Evil Twisted Evil Еййй отивам при Гери днес и ако си ми изпратила онова бурканче направо ще умра от кеф..... Heart Eyes Heart Eyes....и после ще те целувам цял ден да знаеш а кестените какво сега крем ли забърка или ..... newsm78
Шанкулова отиди при трети лекар да видиш какво ще каже и той  Peace така сама ще направиш извод кой прав кой крив но ако искаш съвет иди направо в болницата в Никозия там определено са специалисти хората и ще получиш необходимите обяснения пък и имат специално детско отделение ......Една приятелка прави операция на детето си но беше мисля на четири или пет годинки и тя като теб знаеше от две че ще трябва да я оперира но я мъчи две години ми то горкото постоянно болно с температура от сироп на сироп пък и започна да повръща по едно време примерно като хапне нещо и й подразни гърлото или там възпаленото около сливицата и хооооп повърне...... Sick...тъй че провери добре нещата не е шега работа това идва и зимата тук е ужасно сух-студ.... Naughty
Блонди как е тати днес newsm78......дай му целувки и поздрави от мадамите във форума да видиш как ще скочи от кеф  bouquet

А Аз девойки ви бях обещала че ще ви светна къде бях....ходих в Боди лайн да си взема подаръка т.е. процедура за лице т.е. сложиха ме да полегна пък дойде една мадама пък то бяха ...тонизирвания ...масажи......пък то чудо ейййй голям кеф...... Laughing...и за накрая взе че ми сложи една нова маска от глина и така като ви кажат глина нали чакате да изсъхне и т.н. 20 мин. лежа и слушам някакви любовни балади и тъкмо ви казвам се бях унесла направо щях и да си заспя де .... идва мадамата и ми развали съня Twisted Evil...на излизане от там трябваше да посетя шефката й а тя една ужасно надута и напудрена кипърка .......Люсиенче слушаш ли Naughty...та започва да ме убеждава че трябва да започна специални терапии че незнам си какво ще ми се отпусне кожата и т.н. ....и аз седя и се блещя #Crazy.....и понеже им знам номерата набързо се сбогувах с напудрената й физиономия и се отправих към офиса си с приятно намачкано и подмладено лициче Heart Eyes.....

# 245
  • Мнения: 140
Добър вечер!
Пак немога да повярвам,това никога не е било... Муци а ти какво е това ПОбууут... Я без такива Naughty Моля,взимайте пример от Кати Peace Между другото Кати,и аз имам такъв подарък  и от една година ме преследват да отида ама на мене все нещо ми изниква и немога да разбера не им ли писна на тея хора да ми звънят... ама сега щом казваш 4е всъщност нищо няма да загубя,даже няма и да им вдигам Peace  А за Никозия никой не познавам, нашия д-р туак препоръчва някакъв в Лимасол...
Павлинката, а вие къде сте махали сливицата?
Хайде идвайте вече че аз няма кой знае какво да ви пиша...
Лека и мека на всички Wink

# 246
  • Мнения: 5 001
Абе момичета да ви питам ------може да знаете.Цяла сутрин едни пред нашия блок се гъзорчат и събират кестени -ще се изтрепят.Какво ще ги правят тези кестени   newsm78 -----цели торби?Не са от ядливите........ newsm78 Аз ако бяха от тях щях и аз да съм там -----ама не са.
И аз знам,че ги изкупуват....
Аз всяка година си правя един бабин илач,много подходящ при настинка за разтривка или при контузия или ревматични болки...
Диви кестени(тия дето си видяла ,че ги събират) се нарязват или смилат,пълнят се в шише до половината.Другата половина се пълни със спирт.Оставя се на тъмно и толкоз. През зимата когато имам проблем се намазвам и на сутринта съм забравила,че нещо ме е боляло....

Мастерче, това ефикасно ли е? и при какво го ползваш - примерно при настинка на детето става ли, и как се разтривва с него, гръбчето ли? за да се захвана и аз да събирам, че тук пред нас е пълно с кестени и тъкмо са пресни и меки

иначе ние с мъжа ми много го уважаваме това нещо кестена - като бях студентка имах киселини, по-точно винаги съм имала, но тогава той чу за някакъв номер, всеки ден преди ядене си чупех парченце като хапченце и го гълтах, пак като хапченце, така два-три месеца и вече 7 години няма помен от киселини, а преди  ooooh!
Да,ефикасно е!  Peace Peace Peace
Използвам го при контузии,мускулна треска,разтягане,болки в ставите и мускулите.
Ако е за настинка по-добре да се използва загряващ спирт за накисване на кестените.Аз слагам обикновен спирт,за да мога да ползвам кестеновата настойка по универсално.

# 247
  • Мнения: 577
Добро утро.  Laughing
Чета от време на време искам да напиша нещо,но пусто време все не ми стига.Искам много да кажа,100% ще пропусна неща но вие ще ме извините  Hug Целувки на всички  Heart Eyes
Шанкулче, и мен ме съветват да махнем 3-та сливица.Други мнения са твърдо -не.И аз все още не съм решила да подложа детето на това.Вярно е,че боледува,но досега никога не ми е правил ангини или пневмонии.Говорих с един специалист ,който ми обясни на дълго и на широко за третата сливица,че е хубаво да се премахне--и т.н. Ще видим.. Thinking
Блонди, да се оправя татенцето ти бързо .Кажи как е?Наближава ли вече да го изписват?Има една приказка-във вкъщи и стените лекуват.Дано и той се стабилизира по-бързичко и като се прибере да слуша и изпълнява каквото кажат докитата.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Кате, да ви е вкусно,да ви хареса дано ииииии чакам си целувките.  Laughing Mr. Green Laughing  Hug Laughing Кестени още не съм събрала.  Embarassed
Myriam ,интересно  е това,което казваш.И какво?-   Пак от тези дивите кестени нали правилно съм разбрала.И аз страдам от киселини,но се лекувам,като хапна ябълка и отшумяват/но за момента/  Confused
Мастерче,
  Hug мъжо вчера имаше рожден ден.За да го изненадам ми дойде кулинарната муза   chef и спретнах `солена торта`-мммммммчудно стана.  bowuu Сещаш ли се за какво говоря?Картофки,кис.краставички,маслинки,филе,сварени яйчица...ред по ред,настърган кашкавал най-отгоре и запичам   chef Чувала ли си за такова нещо? Wink Laughing
maatete ,Днеееесссс сме първи............Да започнем ли да броим?  Hug Wink Как си?Погна ли те предстартовата треска?Светли как е?Щастлив е сигурно,че още малко и ще гушка тати  HugСкоро едрогърди каки не ни е изпращал  Heart Eyes
Муцанке, кво ти стана???????Къде се покри????Има няма-мине малко време ,че като се скриеш  трудно излизаш??????   bouquet

# 248
  • Мнения: 953

Добро утро,айде с лека закуска от мен.
Вчера със сестра водихме Елинорчето на ортопед,всичко е наред.Здравичко си е детето.
После по магазините ,та се прибрахме по никое време,само че аз неможах да се прибера.
Моя мъж ме взе от улицата и на гости.
И да ви кажа синковеца ми каква я свърши вчера в ГРАНД/новия търговски център до Евмолпия/
Наакало се детето и не иска да заспи.Върти се в таз количка.Та така се омазал ,че чак потници и т.н.
Че като взех да свалям и косата и целия.Та един пакет кърпи отидоха докато го избръша.Добре че в този магазин има голяма тоалетна и е топло,че то горкото както го разсаблякох .............
И сестра ми ми помага,и добре че си носех и резервни дрехи.Иначе до нас с тоз аромат дето се носеше.........Абе какво да ви кажа.
Премеждия.
Но Кате ,кажи на Гери,че сме всеки ден с майка й  и си помагаме взаимно.
Незнам какво още да пиша.С тоз малкия всеки ден има някаква емоция.
Нещо ми се губят хора от полезрението.
Жужи,айде утре да пием кафенце.Ще говоря със систъра дали има планове и ще ти звънна.
АМа айде ,чао.

# 249
  • Мнения: 7 388
                           Здравейте,момичета-кипърки! Скоро не съм надничала в темата ви , че от внуци и работа не мога да стигна до компа. Laughing
                           shankulova , прочетох за проблема на малката ти принцеса и искам да ти кажа , че ако третата сливица се оперира рано обикновено се възстановява.Сестра ми маха сливицата на племеника два пъти.Първият на около 2 г и половина и втория на четири. Така,че се консултирай поне с още един лекар.Моята малка дъщеря имаше същия проблем с трета сливица и аз не я оперирах защото ми казаха,че с възрастта тя закърнява и около пуберитета изчезва.Така и стана,но за разлика от принцеската ти ние успяхме да овладеем положението с бабешки билки и гаргари и тя спря да боледува около 3-4 годишна.Остана единствено запушения нос и лекичкото похъркване по време на сън до 10-тата  и година.Така може да се действа обаче само ако третата сливица не е възпалена и гнойна.А за другите две - това,че са големи не значи ,че са за операция.Операция се налага при тежки и повтарящи се ангини.Имай предвид,че след операция също има рискове от ларингити ,фарингити и какви ли не други гърлени болести.Изпитала съм го на собствения си гръб.След операцията ми на сливиците /без трета/ не мога да се отърва от възпалено гърло и спаднал глас.И в момента гърлото ми гори и се лекувам...със силно изстудена вода.Нищо друго не ми помага.
                            Лек ден ви желая ,момичета ! И Кати завиждам мъничко за процедурите  Laughing Сега си мисля,че когато нямах нужда все се мотаех из салоните , а сега нямам време ! Дали пък това не е оправданието ми за ....мързал или нехайство. newsm78 Sick Embarassed

# 250
  • Мнения: 1 858
Добро утро. Вчера нещо нета ми се скапа и от обяд нататък не можех да вляза в форумите.
Жужи добре съм (уж) не ми се тръгва... тук в Берковида душата ми и очите ми се пълнят с красота. Тук обичам всяко клонче и тревичка ако щеш всяка дупка на пътя за мене е пълна с спомени безценни. Като вървя по улиците все едно вървя из спомените си... обичам този град, обичам свободата тук. Тази свобода така и не я намерих в Кипър може би за това ми е трудно. Обаче пък нямам търпение вече да прегърна мъжа си. На Светли му е много мъчно за тате и все пита "мънага ли тръгваме" а аз все казвам "вдругиден". Колкото до едрогърдите каки Laughing... достъпа му е забранен до моя компютър сега си седи кротко на неговия.
Имам хубава новина ... уредих си превоз до София. Вчера имах работа в центъра на града и реших да се прибера с такаси. Харесах си едно и се качих... питах човека знае ли летището къде е и има ли планове за 10-ти, каза ми че знае и няма проблем. Като стигнахме до вкъщи и като видя къде живея и ми вика "абе ти на Силвето дъщеря ли си?" викам да а той "ааа значи ти си Милица?!" а аз с ей такива очи Shocked. Нямахме време да говорим и да разбера от къде се познават обаче на 10-ти ще разнищя историята Wink.
Деси такива "кака" премеждия всички са имали с бебчетата Wink. Случва се. Хубаво е че сте се справили с ситуацията щото я си представи, че бяхте в парка Laughing както ми се случи на мен с Светли. Тичешком се прибрахме до вкъщи с количката ooooh!.

# 251
  • Мнения: 5 001

Мастерче,
  Hug мъжо вчера имаше рожден ден.За да го изненадам ми дойде кулинарната муза   chef и спретнах `солена торта`-мммммммчудно стана.  bowuu Сещаш ли се за какво говоря?Картофки,кис.краставички,маслинки,филе,сварени яйчица...ред по ред,настърган кашкавал най-отгоре и запичам   chef Чувала ли си за такова нещо? Wink Laughing
тОВА е интересно предложение.Ще го пробвам!  Grinning
Аз също правя солена торта,но моята не се запича.
Палачинкова е.Между палачинките се реди майонеза+кис краставички+шунка(на дребни кубчета)+сварени и настъргани яйца,1 ч.л. горчица - Това всичкото е разбъркано.
Като се нареди,отстрани и отгоре се намазва с майонеза и се поръсва с настърган кашкавал.Да стане "рошава" отвсякъде.Слага се в хладилника и това е.Ужасно е вкусна!

П.П. ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА мъжа ти!   bouquet  bouquet  bouquet


Деси,като прочетох за мазалото с детето и хем ми стана смешно от това,че си го описала много хубаво,хем ми стана мъчно,че си бла в такава ситуация(притеснителна)  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 12:32 от TheNMaster

# 252
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте момиченца кокиченца! Mr. Green

Минавам съвсем на бързо, че съвсем изпускам събитията!

Пиша ви от компа на шефа, щото пътуваме, затова
ще ме прощавате ма няма да обърна
индивидуално винмание за сега!
И сигнала ми се губи от време на време из тия околности.... Crazy
 
По-късно като се приберем ще пиша по-подробно!

Прегръщам ви всички и ви желая прекрасен ден!  bouquet

# 253
  • Мнения: 289
Изгубих се и аз по тия дълги разходки и кафета.
Радвам се за maatete и съм сигурна че татито е още по-щастлив.Милия последния път като го виждах беше доста кльощав,така че не забравяй готварската книга и музата за готвенето.
 Аз днес се убедих че в най-прекрасната ни родина и след 100 години няма да си променим манталитета.Ситуацията е следната.Отивам на пазара и си купувам зелка и моркови.Нормално е като купуваш и да гледаш на везната колко е излязло като килограми и цена там....Гледам аз,ама дисплея на везната обърнат навътре към продавачката и по никакъв начин клиента не може да види колко тежи стоката,която купува.Питам най-любезно жената защо е така.От което последва скандал....нямала място,да не си мисля че ме лъже,била си от Ловеч,имало някаква везна на пазара за проверка,била съм като бабичките пък младо момиче .....и тем подобни.А аз думата лъжа не съм и употребила.Казах само че е некоректно клиента да не вижда колко купува и за какво дава парите си  ooooh!
  За сега взех решение,че няма повече да ходя да пазарувам на селски пазар,че няма повече да се опитвам да вкарвам европейско мислене и поведение в една завинаги  неевропейска държава и ще си пия безгрижно кафенца,докато стане време да си се върнем в Кипър и да си отглеждам там малкото европейче.
  Айде целувки и на разколебаните дали да си стоят в България един "ритник"за бърз отскок в нормалния свят навън.   Hug

# 254
  • Мнения: 1 858
Цвети, това което ти се е случило може да ти се случи на всеки един пазар от типа... независимо дали в Бг. или не. Простотията ходи по хората и простаци навсякъде има.
Мъжа ми кльощав си е бил винаги, даже и като понапълнее пак си е кльощав.
Това последното от твоя пост не знам дали беше към мен но все пак да си кажа. Аз не съм се разколебала защото не мога и миг повече без мъжа ми, липсва ми много, на Светли също му липсва.
Има едно обаче... всичко това не ме кара да забравя всичко друго. Обичам безкрайно мястото на което съм сега и ще ми липсва страшно много. Надявам се обаче, че там морето ще ме плени, така като тук ме пленява планината.

Общи условия

Активация на акаунт