Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 294
  • 578
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами разбира се че ще разкажа. Ние прекарахме херпес вирусен енцефалит на два месеца, и сега вече ни се утвърдиха уврежданията-микроцефалия, дцп и изоставане в нпр. Ходим на рехабилитации в Карин дом всяка седмица и наистина съм много доволна от рехабилитаторите. Преди да започнем да ходим в Карин дом бяхме много зле, дъщеря ми беше стегнато кълбо, сега вече е по отпусната и с ръце посяга да пипа и хваща играчки, но с краката никак не сме добре има хиперрефлексия до клонуси на стъпалата и изобщо не може да стъпи на краката си, няма опора на тялото и не може да си държи главата както трябва.

# 241
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Сияна, ние ходим във Виница на рехабилитация.
  През септември бяхме на преглед при д-р Чавдаров, който ни назначи рехабилитация по Войта, Бобат и електростимулации. В дома във Виница персоналът е обучен в клиниката на д-р Чавдаров и аз съм доволна от резултатите. Там обаче ходим през 1-2 мес. за по 14 дни.
 Иначе аз си правя сама вкъщи каквото са ми показали. Скоро ще ходим пак за уточняване на рехабилитацията. Имаме напредък ,но не отговаряме на възрастта ,за съжаление.
  За да ползваш услугите на дневния център за рехабилитация ти е нужна една бележка от Дирекция Закрила на детето. Ако искаш ми пиши на лични, ще ти обясня къде се намира.
  За опората на краката, ние я придобихме преди 2 седмици, тъй че не губи надежда. А главата също изобщо не държахме до към 5-6 мес.,вече се бях отчаяла. На нас добра работа ни свърши гумената топка- облягах го на нея и го избутвам нагоре, докато леко задържи главичката напред.
 Не се отчайвай от диагнози, само онзи отгоре знае какво ще стане с децата ни. Целувки на Иренка.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравей orhrid благодаря за написаното, ние другата седмица ще станем на 11 месеца и затова се притеснявам че Иренка не може да си държи главата. За рехабилитации по метода Войта малко ме е страх да прилагам на Ирена, защото съм чувала че били малко груби, но не съм виждала как се прилага този метод. Какви са електростимулациите, какво представляват, има ли опасност да предизвикат гърчова симптоматика? Нямам намерение да се отчайвам все още, ще се боря до край Orhid ти поне знаеш че можеше и да е по зле, знаеш като бяхме в болницата какво чакахме, но слава богу се размина. Продължаваме на пред пък както се казва "каквото сабя покаже". HugМного целувки и прегръдки на Боянчо от нас Heart Eyes

# 243
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Доколкото знам, са противопоказни за вас Войтата и ел. стимулациите. Не че и мен не ме е страх да ги прилагам. Но там, където ходим правят и бобат терапия и има все пак и други възможности, масажи ,разни нагревки праявят на някои деца и т.н. Има си лекарка, която преглежда и назначава какво може.

# 244
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз знам също за войта че се прилага на деца който не са имали гърчова симптоматика 6 месеца, ние почти 9 месеца сме без гърчове дано да продължава така, но много ме е старах от Войта. Искам да попитам, не знам въпроса ми дали е за тази тема, но знам че знаете доста, във Пловдив имало някакъв рехабилитационен център, като този в Банкя. Някой чувал ли е за него и как мога да се свържа с този рехабилитационен център.

# 245
  • Мнения: 314
Момичета здравейте!
Трябва ми помощ.Ще се наложи да купувам количка.Синът ми наближава 3 год. Дайте инфо и не само за колички но и други помощни пособия.Количките сгъваеми ли са ?
Трябва ми и нещо да го слагам да стои прав но не зная дали трябва да е вертикализатор или има нещо като паяци в които да може да се движи.Ако няма, ще трябва да творя нещо и ако някой го е правил моля нека помага.

# 246
  • Мнения: 1 037
мanka , има всякакви вертикализатори, паяци и какво ли не.
Цените им обаче са страшни.
Виж на първа страничка на темата, има много линкове с помощни средства.
Социални поемат около 500 лв. от цената за количка, а за такава цена няма как да си я купиш, трябват ти поне още 1500.
Незнам каква количка искаш, но повечето са огромни и тежки, като я избираш, обърни внимание на теглото и, разбира се най-важното е на детето да му е удобно.
За паяк/проходилка/ не отпускат нищо.
Ако имаш финансова възможност BMB http://www.bmb.bg/about.php, ти доставят всичко, работят с много чужди фирми, една от тях е Jenx.
http://www.jenx.com/products.html

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 10:59 от ajeliya

# 247
  • Мнения: 314
Ажелия благодаря ти!
Сега ще гледам.

# 248
  • Мнения: 1 193
Нашите приспособления са от изложбен център Мост www.vvcompany.com.Хубави са, скъпи са, но количката е тежка и не мога по 3 пъти днес да я вдигам, сгъвам и качвам в колата.Сега момичета ще трябва да купувам пак обикновенна лятна количка и да я приспособявам, за да си водя детето на рехабилитация. ooooh!

# 249
  • Мнения: 1 710
Една мама е пуснала този клип - можете да го видите, ако вече не сте го видели:

http://www.youtube.com/watch?v=9NqM3H8XzA0

# 250
  • Мнения: 1 193
Една мама е пуснала този клип - можете да го видите, ако вече не сте го видели:

http://www.youtube.com/watch?v=9NqM3H8XzA0
  bouquet

# 251
  • Мнения: 11
Виждам че много си помагате. И аз имам нужда от помощ. Не знам от къде да поръчам ортопедични обувки за 4 год. ми син, който е болен от ДЦП. Видях този http://www.shobyshoes.com/index.html но не знам как да ги поръчам.
Простете за невежеството ми.

# 252
  • Мнения: 62
И аз не мога да ти кажа, как да поръчаш ортопедични обувки от Интернет. И не, че съм черногледа но ортопедични обувки много трудно можеш да намериш! Аз съм на 20г. до сега съм имала два чифта ортопедични обувки и изобщо не съм доволна- твърди, убиват и т.н. и се отказах, използвам ортопедични стелки. Моя съвет е да попиташ рехабилитатор или травматолог.
Пожелайте ми успех, защото отивам на рехабилитация.  Hug

# 253
  • Мнения: 1 037
Тази година за пръв път свекърва ми е доволна от обувките си.
http://catalog.bg/company.php?company=19276
Мисля там да поръчам и за Сиси.

# 254
  • Мнения: 11
Сиси е прекрасна, на колко години е?

Общи условия

Активация на акаунт