Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - 5 тема

  • 67 436
  • 287
  •   2
Отговори
# 90
ivanna30 - имаш 2 немалки стаи за отпление. Хубав ефект би получила с 2бр. климатика, отколкото с един, но по-голям като размер.
В хола си са 15ка или 18ка (15 000 BTU или 18 000 BTU).  В трапезарията си за 9ка.
Та ако имаш възможност (финансова и физическа), ти препоръчвам да си сложиш 2-та броя климатика.
Естествено, най-добре може да се прецени и да ти се предложи конкретна оферта след оглед.


ivanna30, ако искате да отоплявате и двете помещения и хола и трапезарията, задължително 2 климатика. За хола 32 кв.м. ето какво ще ви свърши работа - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 50 ZG-S, TOYOTOMI TAN / TAG A 53 IV, DAIKIN ПОДОВ FVXS 50 FV / RXS 50 F, DAIKIN FTXS 50 E / RXS 50 E  Peace


Момичета, много ви благодаря за бързия отговор.
При мен, както бях написала, основното отопление е на парно с природна газ.
Този климатик ще ми трябва основно за преходните сезони и за подсилване на парното през много студените зимни дни.
На този етап мога да сложа само един климатик - в хола.
Може би трябва да се спра на по-мощния вариант???

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 703
Шани благодаря ти.

Stra4iatela да и за марка и за мощност се интересуваме.

Наши приятели ни съветват за Хитачи но както разбрахме  от форума има и по добри марки в този диапазон .

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 15:14 от щастливка - мързеливка

# 92
  • Мнения: 2 531
Спрях се на Санио  SAP-DS45T , мн. хубав зелен. Помещението ми е 32 м2 , 2,8 височина!  Цената е направо без конкуренция за екстрите дето се предлагат и ми гарантират че е Японски  Laughing

# 93
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Спрях се на Санио  SAP-DS45T , мн. хубав зелен. Помещението ми е 32 м2 , 2,8 височина!  Цената е направо без конкуренция за екстрите дето се предлагат и ми гарантират че е Японски  Laughing

ей, не можахте да се научите да познавате кой какво ви предлага.  Joy
Вени-б, какво означава клас ААА?

# 94
  • София
  • Мнения: 8 932
Спрях се на Санио  SAP-DS45T , мн. хубав зелен. Помещението ми е 32 м2 , 2,8 височина!  Цената е направо без конкуренция за екстрите дето се предлагат и ми гарантират че е Японски  Laughing

ей, не можахте да се научите да познавате кой какво ви предлага.  Joy
Вени-б, какво означава клас ААА?
И аз това го мисля откакто го прочетох.

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 703
ШаниPANASONIC CS/CU E09 HKE-3 тази 3 на края какво означава , иначе модела го видях в Технополис

# 96
  • Мнения: 1 925
Спрях се на Санио  SAP-DS45T , мн. хубав зелен. Помещението ми е 32 м2 , 2,8 височина!  Цената е направо без конкуренция за екстрите дето се предлагат и ми гарантират че е Японски  Laughing
Thinking "мн. хубав зелен" ?! Нещо и аз не го разбрах целия пост... ?  newsm78

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 703
Stra4iatela интересуваме и твоето мнение Simple Smile

# 98
  • Варна
  • Мнения: 261
Здравейте момичета,прочетох темите,обаче като пълен лаик в техниката бихте ли ми казали какъв климатик да търся за дневен тракт 26 кв2,югозапад,с прозорци, един на юг и два големи на запад,има външна изолация,дограмата е четирикамерна PVC.Решили сме единствено,че климатика трябва да е инверторен.И като отида в магазин,там ли биха ме насочили какъв точно климатик ми трябва,като мощност,като икономичност,дори и като колко е шумен? newsm78
Просто за първи път ще избираме климатик и си нямам и идея какво точно да търся.Четох,четох,ама пусто........Нищо не разбрах. Embarassed

Благодаря Ви прадварително!  bouquet

# 99
  • Мнения: 2 531

най долния - за това иде реч! А за произхода му - шефа на фирмата дето ги внася е контрагент на мъжа ми и уж гарантира... ама да ви кажа за тия пари и екстирет - и да не е произведен там - няма значение  Laughing

# 100
  • Мнения: 2 531
Къщата се отоплява основно с природна газ, но в хола, където се стои най-много винаги ми е студено. Може би защото всички стени на помещението са външни.
А не е ли по лесно да си сложиш по голям радиатор в хола и да се топлите по ефективно?

# 101
  • Мнения: 127
   Момичета, бременна съм и края на ноември ми е термина, но естествено има проблем с отоплението. Живеем в Пазарджик, тук няма никакъв избор на климатици, освен китайските. Тук-там има хубави, но не са в един магазин събрани и естествено един ти казва вземи Мицубиши, друг Дайкин, трети Дженерал...............Всеки си предлага неговото.Лошото, е че не можем и да ги видим, ами все ни ги показват на каталог  Sad
   Бюджета ни е 1500 лева с монтажа. Аз държа да е с възможно най-безшумно външно тяло, защото имахме голям проблем с един климатик, освен икономичността, която всеки търси  Simple Smile
   В един магазин ни предлагат Дайкин 22JTNS
   В друг днес ни предложиха General ASHB09LD и General ASHA09LC
   Стаята е 18 квадрата
   Аз искам и Мицубиши, но не знам кой модел е подходящ за нас.
   Панасоник?...................................................................................
   Моля за някакво мнение, защото вече съвсем се обърках  Rolling Eyes
   Хубави ли са тези General? Казаха ми, че обединяват Fudjitsu
   
   

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 21:29 от petiv2

# 102
  • Мнения: 146
Лекции от Колов  Crazy и неточности в 1вия уж най-важе и работен пост по темата.

Добър ден, драги зрители  bowuu Joy

Ауу отдавна явно не съм влизал тука.


Лекции много - лошото е че няма кой да плаща за тях иначе май ще го докарам до професор, жалко че няма професор по климатици.

# 103
  • Мнения: 146
Алана, има и Белгийско производство Дайкин. Но аз по-скоро бих потътрсила японско производтсво Peace

Ааа няма белгийски климатици DAIKIN. Има голям офис на DAIKIN в Белгия ама никой не произвежда нищо в Белгия.
Всъщност къде се произвеждат продуктите на дадена фирма няма нищо общо с това, някой явно страда от исторически комплекси. Аз честно казано нямам нищо против да ми произведат климатика на Луната стига той да отговаря на съответните стандарти.
Стига комплекси вече! Много хора си мислят че като е произведено в Зинзибар и то е най доброто, ама това беше вчера днес е друго.

Честно казано аз мисля че бях чел че Даикин прозивеждат климатици в Чехия ама трябва да проверя тази информация.
От друга страна какво значение има кой какво произвежда и къде го произвежда- не е ли по добре да го произвежда добре.
Трето каквото като е произвено добре като не е монтирано добре.
Четвърто Даикин си е Даикин - голяма фирма с организация, структура, know-how и какво ли още не- както се казва ученото си е учено и няма значение къде ще го сложиш то си знае работата.

абе това което исках да кажа е че има завод на Daikin някъде в Европа (май съм чел че е някъде в бившия социалистически лагер), но единствената далавера от него е че се спестяват много мита и такси за подадените климатици в Европа по този начин.  Така хубави климатици могат да се купят на добра цена, тъй като неща произведени в Европа струват  с 10-30% по евтино от същите произведени извън нея. Не съм специалист по митническо облагане ама нека някой друг да каже точно колко. Освен Daikin ориентирани в пазарното си поведение са и други производители на климатици - например LG - построиха си завод в Турция, защото въпреки че Турция не е член на Европейския съюз е силно толерирана на щатите и пак внася почти без мита в Европа по политически причини, вкараха си инжинери, машини и всичко останало и си произвеждат някой модели климатици на по-ниски цени от тези които внасят в Европа от Корея. Единственото лошо е че не произвеждат топ технологиите все още там. Освен тези марки сигурно има и други такива, мисля че съм срещал информация за HITACHI че имат завод в Испания.

Всичката тази информация трябва да се провери отново, тъй като живеем в свят дето днес е едно а утре не е и това което съм чел преди време вече може и да не е истина.

Няма разлика в климатиците произведени от DAIKIN в Европа и тези в Япония, че той завода си е на Daikin те са си го постоили, те си го експлоатират те си знаят как се правят климатици. Компания която е номер едно в продажните на инверторни климатици не и се налага да прави неща дето не са редни.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 23:11 от dkolov

# 104
  • Мнения: 146
Здравейте, искаме помощ относно избора на климатик и се обръщаме към вас .Относно прочетеното на първа страница придобихме представа но и вашето компетентно мнение ще ни е от полза също .
1. 22кв.  на 2.50 метра височината
2. От вън е 7 см. стиропор, отвътре 2 см. стиропор
3. ПВЦ
4. вратопрозореца е на  югозапад , калкана е на югоизток
5.панел
6. Т за през отоплителния сезон нормална 23 градуса
7.до 1500 с монтажа

Благодарим ви предварително

Преди климатика силно бих те посъветвал да разкараш стиропора отвътре, защото ще започне да се получава лек конденз между него и стената и след това цялата къща ще има лек мирис на мухъл, особенно ако жилището се отоплява през по-голяма част от времето което е нормално ако възнамеряваш да живееш в него.

Конденза се получава защото при този начин на топлоизолация задължително има 4 градуса разлика между вътрешната повърхност на стената и вътрешния стиропор и тъй като той едва ли е залепен на 100%, т.е. винаги има малки въздушни междини там веднага ще се образува място в което ще започне да живеят гъбите, т.е. мухъла.

При всякакъв вид отопление, не само с климатици е най добре да си топлиш стената. Това което имам предивид е че всъщност това което правим при отоплението е че си топлим стените, защото въздуха изисква около 1 кВ на 1000 кубически метра, т.е. 100 кубически метра могат да се подгреят само с телевизора или нас самите когато сме вътре- един човек отделя 100 Вата топлина без да прави нищо благодарение на метаболизма си. 

Много е важно да са ти топли стените и тавана след това всичко е много лесно.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 22:58 от dkolov

Общи условия

Активация на акаунт