СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 94 902
  • 1 846
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 479
А да попитам нали имаше идея в СФ да стане като във Варна, който плаща данъци на територията на столи4на община, т.е. има адресна регистрация в СФ, той да кандидатства с предимство за ДГ....

# 796
  • Мнения: 1 479
Мили мами, дайте линк към заветния регламент...не го намирам в сайта... Crazy

# 797
  • Мнения: 3 993
Регламента още е проект, няма как да го има в сайта!  Laughing
Разрови се тук няколко страници назад, дадох линк към старата тема (за критериите) на мястото, където е публикувана последната версия 9 на проекта.

# 798
  • Мнения: 1 479
ясно, мерси ще потърся

# 799
# 800
  • София
  • Мнения: 295
Мога ли да ви попитам следното:

Казаха ми, че за родените 2007 няма да важи прословутият нов регламент за прием, а щяло да бъде по старата система. Каква е тогава старата система, къде мога да видя?

# 801
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Не настръхвате ли само при мисълта, че утре е 4 февруари?  Close

# 802
  • Мнения: 1 479
                  diana_t ,в протеста си за липсата на места включете и проблема - липсата на персонал.Защото и да ви открият местата не е без значение кой работи в ДЗ и дали въобще има желаещи за работа там.
Peace От 2 месеца посещаваме по- неудобната за нас ДГ,но е най "хитовата" за квартала! Grinning Персональт все недоволства и мрьнка за ниските заплати-прави са си хората. SadТа,много важно -да се строят нови ДГ,а заплатите на персонала да са от тошово време. ooooh! 

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 12:01 от dannyangel

# 803
  • София
  • Мнения: 3 565
По въпроса с персонала аз още при няколко месеца писах, че според мен само строежа на нови градини не би решил проблема ДЗ, защото заплащането на персонала там е направо смешно предвид отговорностите им. То при сегашната бройка ДЗ има проблем с намирането и задържането на персонал, какво остава ако някой софийски кмет все пак реши да задели няколко десетки милиона за строеж и оборудване на нови ДЗ...
В яслата на сина ми от началото на октомври месец насам на 3 пъти се сменяха сестри и помощник възпитатели...

# 804
  • София
  • Мнения: 426
Като детето ми е с активно кандидатсване как да разбера къде да отбележа че искам да участва за прием през септември месец.Нищо не разбирам от смотания им сайт smile3515

# 805
  • София
  • Мнения: 2 437
Недейте така, че някой ще ви прочете  Laughing
После ще има цитати от рода "На този етап няма да строим ДГ, защото няма персонал за наличните в момента, а и ние не можем да им осигурим по-високи заплати. Така, че няма смисъл"   Laughing

А вие какво направихте за този персонал, че да остане доволен? М? Защото много обичам когато някой съжалява учителките в ДГ, а не им прави подаръци, от които живота им става по-добър.
Никой не ви спира да вземете пари от касата на групата, да гласувате за подаръци и да им ги правите с повод и без повод. Тези жени гледат вашите деца. И след като държавата не ги поощрява, правете го вие. Родителите. И ако всички родители вместо да говорите свършите нещо, ще има учителки и ще работят с желание.
Подарете им масажи, подарете им ваучери за пазаруване в магазини. Направете ги щастливи. Всеки месец или през месец правете такива жестове. Масажите не се ядат, вярно, но никога не биха си го позволили сами. Ваучери има вече във всеки един магазин- за бельо, за дрехи, хранителен. И когато тези подаръци се правят от всички родители, а не индивидуално, никой нищо няма да каже. Особено, ако го придружите с мила картичка, а не с жест за милостиня.
Така, че, хайде малко да не чешем само езици. Давам ви някои идеи, пък от вас искам да видя дали сте направили нещо по въпроса и учителките дали не се чустват добре.
Защото, ако всеки разсъждава така и подхожда със желание да свърши нещо, положението ще е съвсем различно.

# 806
  • София
  • Мнения: 1 877

aз да... утре нещо трябва ли да правим??? моля да ме просветлите? аз си следя профила и движението по него в КГ.София, но нещо друго???

# 807
  • Мнения: 4 915
Мога ли да ви попитам следното:

Казаха ми, че за родените 2007 няма да важи прословутият нов регламент за прием, а щяло да бъде по старата система. Каква е тогава старата система, къде мога да видя?

Ето моето питане и отговор от кг.софия:

Получихме на 2008-12-27 14:39:02 вашето запитване:
Здравейте.Дъщеря ми е регистрирана в системата за кандидатстваме. Родена е на 17 януари 2007 година. Ще кандидатства за ОДЗ. Желаем да кандидатстваме за прием в 2009 година. По кой регламент ще бъде извършвано класирането за дъщеря ми? Ще се нареди на опашка и ще чака ред - тоест - по реда от текущата 2008 година; или ще се състезава по новата точкова система от 2009 година?Благодаря Ви за отговора.Поздрави.

Нашият отговор:

До приемането на новия регламент, тя ще кандидатства по правилата на стария. След приемането на новия регламент вие ще кандидатствате по новия регламент.



Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg


Тоест - старият регламент е, че си чакаш на опашката - дава ти се пореден входящ номер и  чакаш място. Това важи до приемането на новия регламент, когато всичко ще се преизчисли и пренареди.

# 808
  • Мнения: 1 479
По въпроса с персонала аз още при няколко месеца писах, че според мен само строежа на нови градини не би решил проблема ДЗ, защото заплащането на персонала там е направо смешно предвид отговорностите им. То при сегашната бройка ДЗ има проблем с намирането и задържането на персонал, какво остава ако някой софийски кмет все пак реши да задели няколко десетки милиона за строеж и оборудване на нови ДЗ...
В яслата на сина ми от началото на октомври месец насам на 3 пъти се сменяха сестри и помощник възпитатели...
Peace При нас още не са си трьгнали,но си личи ,че не им се работи и това се отразява на децата в яслата.И при голямата борба за места,да не си вьобрази някой,че там ще му гледат децата JoyАко родителите са на работа,винаги трябва да си подсигурят един"дежурен"човек в кьщи-постоянно  #Cussing out

# 809
  • Мнения: 3 993
diana_t разбирам ти идеята, но не мисля,че е правилно това, което предлагаш!  Peace Не е правилно, не е коректно, не е морално, не помага на никого! Предложението ти е скрита форма на корупция.
Аз не трябва да правя нищо за персонала, за да остане доволен! Не е моя работа. Аз не съм работодател на тези жени, за да се грижа за тях. Аз си плащам данъците и осигуровките, аз си плащам определената от държавата такса - това са моите задължения. Ако на мен някой ми направи такъв подарък в моята работа, веднага ще бъда обвинена в корупция. Това, което предлагаш, не е същото като в края на годината да си подарим взаимно календари и други рекламни материали. Разсъжденията ти са много погрешни. Не е това начина да се оправят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт