СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 94 964
  • 1 846
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 9
Здравейте,
И аз се включвам да следя темата и мен ме касае приема в детските ясли тази година, но от всичко което прочетох шанс 0 Simple Smile
Имаме едно дете, т.е. не събира точки от братя и сестри, а в ОДЗ-тата където кандидатстваме има над 400 чакащи. Вероятно поне за 1/3 това е 2 дете. При всички случаи сме вън, ама какво да се прави като приема не е по красота Laughing
Незнам дали тук е мястото да попитам, но някой знае ли дали за частни ясли се чака и кандидатства, че като четох доста голям наплив би трябвало и в тях да има, след като местата в държавните са толкова малко?
 

# 781
  • София
  • Мнения: 8 940
Ами те с новите критерии, няма кой знае колко социални предимства, които биха затруднили групата. Защото не виждам какъв им е проблема на три деца в семейството или близнаци, пък и породените едва ли са проблемни. За дете от ясла също. Единствено децата със СОП може да са проблемни. Но но за тях уж са обещани пари за учители.

# 782
  • София
  • Мнения: 1 877

[/quote]

Исках да попитам - навярно сте обсъждали вече Embarassed, записахте ли децата си в по далечни и не толкова удобни градини за всеки случай, предвид класирането в "желаните"? Щото и тази идея ми се зароди, макар, че ще ни е много трудно "доставянето"...
[/quote]

da, записах и по - далечн аградина, като резерва... пък каквото излезе.

# 783
  • Мнения: 7 432
Добро утро на всички!  Simple Smile
Lovi -татко, Didia, прочетох последните ви постове и много се замислих дали да кандидатстваме в по-отдалечени градини, за да имаме повече шанс, но пък много ще ни е трудно воденето/взимането от такива далечни места...това както и да е, но искам да ви питам някой може ли да каже кои градини са "хитовите", или поне назовете някои от тях. Благодаря предварително.
         Влизаш в сайта и проверяваш градините ,които са ти удобни и близки.Като видиш бройката на чакащите - ще разбереш кои са хитови! Laughing При това от мен да знаеш едно - и в най-лошата градина има учител ,които си върши работата с душа и сърце и обратното и в най-добрата може да уцелиш такъв дето не ти допада. Laughing Съвет поинтересувай се от учителите ,които взимат първи групи в интересуващия те район и може да имаш късмет и в не толкова "елитна" градина да намериш добър учител. Peace

# 784
  • София
  • Мнения: 2 437
мама на 1 дете , по принцип избягвам да отговарям на гневни анонимни писателки, употребяващи повече от една удивителна  Laughing Но ти давам пример- моето второ дете щеше със сигурност да ходи на ДГ по старите правила, а сега ще е на жребий...и дете, ходещо на ясла с още точки от работещи, студенти и т.н. може да ни измести. Ако миналата година (когато по-голямото ми дете кандидатстваше, а бяхме на операция в същият ден) беше приет този регламент щях да съм доста по-спокойна в сравнение с миналогодишната джунгла и вкарване на деца с предимство, които всъщност нямат такова. Естествено, че няма да има места за всички и не виждам защо насочваш гнева си към регламента, а не се регистрираш и да спретнем протест за липсата на места в ДГ и ясли   Wink

# 785
  • Мнения: 7 432
                  diana_t ,в протеста си за липсата на места включете и проблема - липсата на персонал.Защото и да ви открият местата не е без значение кой работи в ДЗ и дали въобще има желаещи за работа там.

# 786
  • Мнения: 4 465
Дидиа - тези неща си вървят в комплект. Родителите не искат празни сгради, дори и някои да не осъзнават че проблемът с персонала е много на дневен ред.

# 787
  • Мнения: 1 470
Здравейте!!!Отдавна не съм влизала,и не съм ви изчела всичко,но като гледам май кой знае каква разлика няма...

Трябва ми мама с проблем от яслите,в които след навършване на детето 3 години,бива изхвърлено навън...Ама спешно ми трябва,за да говори по Хоризонт утре,евентуално!!!

Между другото,миналата седмица повдигнах въпросът с липсата на места в ДГ,в НС,и евентуално може да се отвори дискусия и на това ниво,но свързано не с някакви си регламенти,а със градоустройственните планове,с които да се регламентират нуждите от социарлни сгради в застроените квартали...Ако се започне нещо такова,ще ми трябва подкрепление... Hug

# 788
  • София
  • Мнения: 2 437
Дидиа - тези неща си вървят в комплект.

 Peace

Нямах идея да говоря конкретно за протеста, друго намеквах  Laughing


Червената Шапчица , ако се стигне до градоустройствените планове съм ЗА участие! В миналата тема бистрих политика по този въпрос. Макар, че вече е късничко, но..Сф се разраства, поне занапред ще трябва

# 789
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=118
 "Новина" от сайта (поне за прясночетящите темата ни).

# 790
  • Мнения: 881
Незнам какво е това понятие "хитови градини", но най-добре е както казва г-н Джонев да следим статистиката за кандидатствали по първо желание в съответната градина, тъй като знаем, че повечето кандидатстват на няколко места. Иначе извън хитовите градини според мен са само тези в Кремиковци, Нови Искър и прочие, т.е. неудобните за водене.

# 791
  • Мнения: 295
Датата и часът на кандидатстването няма да имат отношение към класирането. Може да се регистрирате и да кандидатствате по всяко време от обявяването на свободните места през март до датата на първоначалното класиране – 30.05.2009 г.

Ние вече сме кандидатствали и наредени на опашка от чакащи. Това нали не означава, че като излезе новият регламент ще трябва да кандидатстваме отново? Защото в сайта пише "да кандидатствате по всяко време от обявяването на свободните места през март до датата на първоначалното класиране" Rolling Eyes

# 792
  • Мнения: 418
Здравейте!!!Отдавна не съм влизала,и не съм ви изчела всичко,но като гледам май кой знае каква разлика няма...

Трябва ми мама с проблем от яслите,в които след навършване на детето 3 години,бива изхвърлено навън...Ама спешно ми трябва,за да говори по Хоризонт утре,евентуално!!!

Между другото,миналата седмица повдигнах въпросът с липсата на места в ДГ,в НС,и евентуално може да се отвори дискусия и на това ниво,но свързано не с някакви си регламенти,а със градоустройственните планове,с които да се регламентират нуждите от социарлни сгради в застроените квартали...Ако се започне нещо такова,ще ми трябва подкрепление... Hug
Hug Е,а дано!Иначе могат да намерят място за ново полицейско управление,пари от държавата,че чак и от общината.Сега да ходя ли да ги замервам с яйца като почнат да строят,щото там ще се подвизават престъпници.Всички родители трябва да им направим една хубава блокада като в Гърция и тогава може и да ни чуят.

# 793
  • Мнения: 1 470
Трябва ми мама с проблем от яслите,в които след навършване на детето 3 години,бива изхвърлено навън...Ама спешно ми трябва,за да говори по Хоризонт утре,евентуално!!!Моля ви,пишете ми на лични!!!

# 794
Между другото,миналата седмица повдигнах въпросът с липсата на места в ДГ,в НС,и евентуално може да се отвори дискусия и на това ниво,но свързано не с някакви си регламенти,а със градоустройственните планове,с които да се регламентират нуждите от социарлни сгради в застроените квартали...Ако се започне нещо такова,ще ми трябва подкрепление... Hug
За подкрепление ме бройте и мен!
diana_t, регистрирана съм, но понеже пиша от работата и не мога да се логна  Confused
Съжалявам, ако удивителните са били в повече, но просто исках да кажа, че това, което беше писала, просто не е вярно. Между другото и в писането си към мен отново имаш неточност - работещи студенти няма да имат повече точки от работещи нестуденти, т.е. дете на работещи студент, посещавало ясла ще има толкова точки, колкото и твоето дете.
Иначе си абсолютно права - докато няма достатъчно места, няма да има справедлив регламент!
Но, поне да се опитаме... Ще дам пример с брат ми - той има 2 деца с разлика 8 години и половина. Големият е ученик и доста често се грижи да вземе сестра си от градината, дори и тяхното семейство смята, че даването на точка за брат/сестра, независимо от разликата не е съвсем честно.
За съжаление до пубертета и моят син го чакат операции (поне няколко  Cry ) и варианта частна градина, при положение, че там искат накуп годишна такса... Абе, реве ми се, при мисълта, че явно до училище няма да може да бъде с деца  Cry

Общи условия

Активация на акаунт