Инициатива за насърчаване на кръводарители

  • 77 064
  • 296
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4
днес отидохме с малката и дадох кръв докато тя спеше в количката!
попитах за децата и ми казаха, че незнаят специално за тях как стоят нещата, но все пак дадох. Дано помогне на някое дете. Ще агитирам и всички мои близки. 

# 181
  • Мнения: 253
Здравейте, дарявала съм кръв 2 пъти до сега, но сега кърмя дъщеричката си. Дали е възможно по време на кърмене да се дарява и какъв е рискът?

# 182
  • София
  • Мнения: 6 682
Не позволяват да се дава кръв по време на кърмене, лично попитах д-р Велева от центъра, аз също още кърмя, ще трябва да изчакаш, след като приключиш.

# 183
  • Мнения: 3 540
Здравейте!
Ето и моето посещение при д-р Георгиева как мина,надявам се ,че това е важно ,като цяло за хората страдащи от таласемия!
Предложиха ми да вземат списък на децата ,които имат нужда - в кой ден на дадения месец имат нужда от кръвопреливане и от коя точно кръвна група.
Важно било кръвта да е прясна и нямало нужда от прекалено струпване на кръводарителите.
Следващата седмица ще отида и ако имат вече списъка ще ви информирам,надявам се да се отзоват желаещи ,за да може да се изпълни идеята!
Добре ще и в други градове да се отзоват по същия начин кръвните центрове ,но и някой сериозен човек ,който ще дава информацията за нуждаещите се! Peace

Огромно БЛАГОДАРЯ на д-р Георгиева ,кръвен център - Варна за оказаното съдействие!  bouquet

# 184
  • Мнения: 124
Ваня това което сте постигнали там е чудесно и дано поне с варненчетата нещата да се решат донякъде каквото зависи от институциите.
ще си позволя обаче да ви повдигна още малко от завесат на реалноста ние,кръводарителите и насърчителите помагаме неуморно,това което зависи от нас го правим,но вижте с терапията по отношение на лекарствата какво се случва:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379576.new#new
и Впроса ми е какво прави държавата.Ние ,майките правим всичко възможно по силите си
а какво се случва с това което не зависи от нас изцяло,прочетете линка и дайте идея
Моля ви

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 14:36 от ani.lucky

# 185
  • Мнения: 124
Извинете ме в България ли живеем или в Абсурдистандия....
И ако не сме ние простосмъртните да им предлагаме варианти за решения какво ще се случи с хора в беда
Можем само да се радваме че сме силни майки,готови да подкрепят
А те да се бият в гърдите колко са велики

# 186
  • Мнения: 253
Не позволяват да се дава кръв по време на кърмене, лично попитах д-р Велева от центъра, аз също още кърмя, ще трябва да изчакаш, след като приключиш.

Благодаря за отговора, за съжаление или не не смятам да се отказвам скоро от кърменето, но живота е пред мен, все ще дойде момента отново да помогна на някого. Simple Smile

# 187
много ми е мъчно,че не мога да помогна-кръводарител съм,от 10 години,но синчето е само на 2 месеца и смятам да го кърмя още поне година...Няма ли начин да се помогне с нещо друго?

# 188
  • Мнения: 872

http://www.otbulgaria.com/index7.html - малко статистика, в сайта има и информация къде се дарява.

Момичета, аз искам да даря кръв, В- ми е кръвната група.Давала съм кръв преди.  Но тук виждам ,че пациенти с моята кръвна група няма. Така ли е или нещо греша?

# 189
  • Мнения: 124
МАМЧЕТА, изчезнах за малко, грабна ме случая с Марти, таласемиче,на което му направиха вчера КМТ в Исул София, дано да има късмет слънчицето.Малкото му братче е вдигнало температура, не знаеме защо, но се надяваме нещата да са под кконтрол, предполагаме че е от несъвместимост при следманипулативно кръвопреливане,
Ако е така смея да твърдя че това което правят лекарите в тези случаи не е коректно,защото навярно не се проследява съвместимост на кръвните групи или резусфакторите,
не съм там не смея да твърдя,но мисля че понякога и това се случва.
Мамчета таласемичетата се нуждаят от вас и от съпричастноста на вашите близки и познати.
Моля ви отзовете се.
Свързвайте се с мен да ви казвам стъпките,скайпа ми е ani.lucky
е майла ми е anna.filipova@yahoo.com
телефона ми е 0894203285.
Четете темата,тук има подробности.
Благодаря ви мами

# 190
  • Мнения: 35
Както съм казвала и по-горе съм от Стара Загора. Който иска и тук да помогне на таласемиците и да дари кръв, може да се обръща към мен
Деси - тел 0897 224 249, скайп - desitkata_bg или
Марчела - тел. 0896786193
За който желае, маже сам да отиде или да се обади в Кръвния център(за тези, които не знаят-намира се в двора на болницата). За тези, но които ще им е за първи път да даряват-предполагам, че е по-добре да ми се обадят. Знам, колко ми беше трудно на мен да отида първия път да даря. Когато има някой до теб - е по лесно. Не че процеса самото вземане на кръв не нещо тежко, а всичко съпътсващо го.
1. Пред кръвния център те причакват 20-30 човека и те питат дали искаш да дарят вместо теб(срещу заплащане разбира се)
2. На входа те спират и ти казват, че те не плащат(ако току виж за това си дошъл)
3. Попълва се въпросник. Не е труден, но ..ако си стрестнат, може да се объркаш нещо.
4. През цялото време докато даряваш всички те гледат странно, кото извънземен, че ти си дошъл да дариш-безвъзмездно, без дори да ти е роднина човека, без дори да го познаваш.
5. Не всички от персонала знаят колко сака има нужда за таласемици. Проблема е, че в тукашния център няма някой доктор, който по цял ден е там за да се обърнете към него, както е в София при конкретен доктор.
Горе долу заради това е по-добре първо да се свържете с мен или Марчела.

Инак както вече много пъти казах нагоре по постингите-тук няма антигенни формули. Гледа се само кръвната група и резус фактора.
Няма еднна информация колко сака с кръв на нужни - защото има няколко отделения, в които се прелива кръв. Има детско отделение и за възрастни. Има ОРБ и ВМИ.
За тези от Казанлък-също могат да даряват. Всяка сряда ходи екип до тяхната болница. Мисля да проуча и въпроса за дарители от Бургас, Сливен и др. градове, които така или иначе се обслужват от тукашния Районен център по трансфузионна хематология.
Това е засега. Ако има въпроси-питайте. На лични, скайп, тел.
И благодаря на всички настоящи и бъдещи кръводарители.

# 191
  • Мнения: 124
Майчета, благодаря ви че проявявате инициатива и от Стара Загора
Дано този тип координация да ви помогне да се насочвате в целта да сте заедно с нас в инициативата за помощ на таласемичетата
 Hug

# 192
  • Мнения: 57
Здравейте:) Нещо не разбирам - някой ще ми обясни ли каква е връзката между хомосексуализма и даряването на кръв??? Попаднах на това в началото на темата.

Кръв НЕ трябва да даряват хора, които:
- имат или са имали полово предавани болести
- знаят или подозират, че са носители на ХИВ (вирусът на СПИН) или други вируси, предаващи се по кръвен път
- са в контакт с хора, носители на ХИВ или други болести, предавани по кръвен път
- са хомосексуалисти, или имат полови контакти с хомосексуалисти
- са с много и безразборни полови връзки
- са проституиращи или имат полови контакти с такива.

# 193
  • София
  • Мнения: 6 682
И аз се чудех, но вероятно се счита, че риска от заразяване с вируса на ХИВ при тях е по-висок.

# 194
  • Мнения: 35
Здравей unna_77

Да прибавя и че след пиърсинг не дават 6 месеца да даряваш.
А на твоя въпрос-предполагам ги слагат в категорията ХИВ,СПИН.  Виждала съм по форуми, че тези хора протестират срещу това, което наистина е жалко ако са ХОРА С ГОЛЕМИ СЪРЦА И ИСКАТ ДА ПОМОГНАТ. Но специалистите по хематология явно имат свои доводи.

Общи условия

Активация на акаунт