Инициатива за насърчаване на кръводарители

  • 77 054
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте! За много години на всички и много късмет през новата 2009! Да сме живи, да сме здрави и да носим радост на хората които ни обичат,
нека и през тази година има по-светли, по-смислени  и изпълнени с хубави емоции дни !!!

Днес е 13 .... казват фатално число, но днес за мен отново беше ден от онези, най-ценните .... ден в който , частичка от някой  
затрептя в мен, частичка, която получи нов заряд и спаси живот. Днес отново лежа в тихата болнична стая и шепна: Благодаря ти! Благодаря ти, който и да си!
Споделям това, защото чувството което изпитвам към вас, хората дарили част от себе си и живота си е несравнимо. Освен, че спасявате живот с дарената кръв
пръскате надежда, вяра и съпричастност и тя ще се връща при вас!!!  
Топли и сърдечни поздрави на всички!

# 76
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 804
Докато работех в РЦТХ - Плевен (сега съм в майчинство) и всеки ден се сблъсквах с различни случай и съдби. За съжаление след края на наборната служба кръводарителите намаляха драстично. Истина е и че повечето хора, които не са свързани с тази система или нямат кръвен проблем, се сещат за кръводаряване едва когато им се случи нещо нанего самия или на близък. Изпращала съм стотици благодарствени писма до дългогодишни кръводарители, картички, покани. Много малък процент са се отзовавали. Виждала съм празните хладилници, празните касетки пристигащи от бригадите. За съжаление аз не мога да даря кръв, но мъжът ми редовно го прави. Наистина вярвам в "Дари кръв, спаси човешки живот"

# 77
  • Мнения: 124
Не знам какво да кажа,
Знам само че Нцхт отвори врати за пренасочване на донори за таласемиците
Знам само че те имат нужда от нас
Знам само че в държавата ни няма справедливост
Знам също че вие сте едно голямо сърце на име БГ мама
ето за това говоря:
вижте за какво апелирам:
а не са само те
това са данни само от Сф
ако някой има желание да проучи в провинцията за какво става въпрос нека се свърже с мен Пловдив,Стара загора,Плевен Варна Русе.....
Моля ви дарете кръв дайте им шанс да живеят пълноценно
защото го заслужават не по малко от нас
ето вижте:
http://www.otbulgaria.com/index15.html

# 78
  • Мнения: 1 710
Четох, плаках....мисля си за болката и за това, че 400 мл кръв могат да свършат чудеса. Дай Боже, повече хора да се отзоват.  Hug Hug Hug

# 79
Няма да увъртам и да се опитвам да се правя на забавна. Положението не е забавно.
Вече няколко пъти съм писала този пост и за съжаление ми се налага пак да го направя.

В момента в Пловдив се лекуват около 40 пациента с Таласемия майор.
В момента голяма част от тях чакат по над 10 дена за кръв.
В момента едно прекрасно същество има огромна нужда от А -!
В момента една частица от вас, може да спаси всички частици от нея!

В момента имаме нужда от помощ...

РЦХТ - Пловдив, бул. България 234 Б

# 80
  • Мнения: 124
Майчета спешно се търси кръводарител с А- за и в Пловдив.моля ви ако някой се отзове свържете се с кръвния център и кажете че е за пациент с таласемия майор

# 81
  • Мнения: 1 710
Ани, пуснета темата и в Клюкарника - или аз да го направя!!!

# 82
  • Мнения: 224
Здравейте, попаднах на тази тема не знам как, просто отворих раздела.  Rolling Eyes Да чукна на дърво в моето семейство няма болни от подобно заболяване, но темата наистина ме накара да се замисля. Моята група е О+ и ми се иска да даря кръв, но за определен човек, стига да е възможно, това е и което искам да ви попитам.  Peace
Имам и още някои въпроси:
1. Имунизирана съм против хепатит А и Б, това оказва ли влияние по някакъв начин?
2. Къде мога да се изследвам дали съм носител на този ген?
3. Къде може да се намери по-обстойна информация за заболяването?

# 83
  • Мнения: 124
Аз също съм с 0+ за съжаление за момента не съм полезна защото няма практика за тези пациенти да се разменя кръв от кръвните банки,
за имунизацията не мога да съм сигурна в отговора.Генетично може да се изследвате дали сте носител дори ще е добре за вас,но както всички майки знаем всяка бременност е строго индивидуална.В този случай е така,но при създаване на поколение е добре да се изследват с генетичен тест и двамата родители предварително.Тук в София това може да се направи при Д-р Кременски.ето ви линк на сайта на таласемиците в който има по подробна информация за заболяването,а в темата за насърчаване също има някои разяснения
www.otbulgaria.com

# 84
  • Мнения: 1 710
Синаница, писах ти лично съобщение, но не знам дали си го получила - можеш да се свържеш с Ани лъки - тя може да ти даде повече информация за кръводаряването. Благодаря ти много за желанието, явно е трудно да намерим човек с тази кръвна група.  Hug Hug Имам телефона на Ани. Вариант е на лични да ми пратиш твоя или направо и пиши на нея, за да се уговорите. Отново -  Hug Hug Hug

# 85
  • Мнения: 124
момичета скайпа ми е ani.lucky 
за майчетата които се отзоват от Пловдив РЦХТ на бул.България 234Б
Благодаря ви предварително

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 23:05 от Maia Stoitseva

# 86
  • Мнения: 1 710
Няма да увъртам и да се опитвам да се правя на забавна. Положението не е забавно.
Вече няколко пъти съм писала този пост и за съжаление ми се налага пак да го направя.

В момента в Пловдив се лекуват около 40 пациента с Таласемия майор.
В момента голяма част от тях чакат по над 10 дена за кръв.
В момента едно прекрасно същество има огромна нужда от А -!
В момента една частица от вас, може да спаси всички частици от нея!

В момента имаме нужда от помощ...

РЦХТ - Пловдив, бул. България 234 Б


гост, надявам се поглеждаш тук. Заковахме тема в клюкарника за кръводаряването в Пловдив. майките имат въпроси - можеш ли да се включиш и да помагаш конкретно. Има желаещи да дадат кръв - моля за информация - ето линк към темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371218.msg10124307#new

# 87
  • Мнения: 1 710
Моля някои да пише дали се намериха кръводарители... следя темата и в клюкарника, снощи ми писаха две майки, че са същата група - намерихте ли се???

# 88
Госта, които от време на време си позволява да пише в темата Simple Smile
Поглеждам редовно и до колкото мога отговарям на всеки въпрос, дори и да не е лично.

За съжаление към този момент дарител не е намерен.
Момичето се казва Ели Димова и чака вече 10 дни за един сак. От кръвния център в Пловдив са отговорили, че имали 5 сака, но са ги дали за друг #Crazy Отгоре на всичкото са вдигнали скандал, че нямало право да им се изисква докато не се заведе донор и то със същата група #Cussing out

Мисля, че е ясно какво искам да им кажа.

Единственото което трябва да се носи като документ в кръвния център е лична карта! Никакви медицински или други документи.
И моля кажете името на Ели, за да е сигурно, че кръвта ще отиде при нея.

Ако имате още въпроси аз съм на линия...

# 89
  • Мнения: 1 710
Ще копирам твоя отговор в темата в клюкарника - дано се включат майките, които снощи писаха на лични, че могат да дадат кръв.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт