ORGAMETRIL

  • 18 127
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 127
Съжалявам ,че пускам тема пак за оргаметрила,но понеже докторката ми изписа 5 дни 3 по 1 да пия,забравих дапитам кога след спирането да очаквам горе долу да ми дойде.ЗаЩОТО ОТ 3 МЕСЕЦА НЕМИ Е идвало и сега трябва да го предизвикаме за да се олющи задебелената лигавица.

# 1
  • Мнения: 1 862
Когато аз го пих, докторката ми каза между 7 и 10 дни. На мен ми дойде след 2-3 не помня точно. Но най-добре си питай лекаря, защото в различните случаи май зависи...  Flutter Не се тревожи излишно!  Hug

# 2
  • Мнения: 2 926
При мен най-късно на 4-тия ден ми идваше след Оргаметрила.

# 3
Здравей,аз също съм го пила и то 6месеца.По принцип дават в рамките на 7дни да ти дойде,но при мен беше около 4-5 ден.Така че явно при всеки е индивидуално,не се тревожи излишно,ще ти дойде като го спреш,но зависи организма ти колко е податлив.Успех

# 4
  • Мнения: 282
На мен ми дойде на 7 ден след Оргаметрил-а, на всеки е различно.  Peace

# 5
  • Мнения: 127
Благодаря ви много,дано и на мен да ми дойде,защото ако не ще следва кюртаж,а това хич не ми звучи добре.....  Sad

# 6
  • Мнения: 1 862
... а това хич не ми звучи добре.....  Sad
Преди години на мен ми спря цикъла след смъртта на баща ми за 6 месеца - явно от стрес - качих близо 20 кг. От изследванията на хормоните лекарите не установиха никакъв проблем  Tired След тези 6 месеца си промених начина на живот много рязко  Crazy и нещата се оправиха от само себе си. Бъди спокойна - ще ти дойде   bouquet Просто се настрой до колкото е възможно по - позитивно, и се занимавай нещата които ти доставят най-голямо удоволствие  Hug
Забравих да спомена, че ми изписаха около третия месец Дуфастон - не ми помогна...

# 7
  • Мнения: 127
много ме успокоявате наистина..  Flutter

# 8
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Обикновено до 7 дни след спирането.и не знам за другите,но при мен когато дойдеше беше нещо страшно,много много обилен,просто мислех,че няма да спре никога.Успех дано при теб не е така.

# 9
  • Мнения: 127
след 3 месечно затишие и тази голяма лигавица си представям и при мен какво ще е ...

# 10
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
след 3 месечно затишие и тази голяма лигавица си представям и при мен какво ще е ...


Най - вероятно,защото при мен проблема,беше същия и като ми дойдеше М.ставаше страшно,просто  си течеше сякаш съм пуснала чешма.Ти пак си питай доки,но ако видиш ,че не можеш да се справиш вземи Метаргин,той е кръвоспиращ,но пак се посъветвай с лекар.като знам обаче колко могат..........

# 11
  • Мнения: 196
И аз нямах цикъл 3 месеца ,след оргаметрила ми дойде на 10 ден след спирането на хапчетата.Два пъти за едни месец дори Confused и първия път цвета беше доста странен(като ръжда).Пет дена след като ми свърши"цикъла" ми дойде пак с гръм и трясък и болки. Sick

# 12
  • Мнения: 127
хммм значи така казвате,да си приготвя големите превързочни материали и да съм в очакване.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 424
И на мен ми се наложи да го пия,но заради киста на единия яйчник.Пих го 4 дни и след това ми дойде на четвъртия ден.Но не ми течеше много,дори си беше нормално и ми вървя пет дни.

# 14
  • Мнения: 127
И аз нямах цикъл 3 месеца ,след оргаметрила ми дойде на 10 ден след спирането на хапчетата.Два пъти за едни месец дори Confused и първия път цвета беше доста странен(като ръжда).Пет дена след като ми свърши"цикъла" ми дойде пак с гръм и трясък и болки. Sick
ето при мен е същото,преди 5 дни ми свърши и днес пак болки сутринта,чудя се аз от какво са и хоп дойде ми пак......

# 15
# 16
  • Мнения: 127
след днешния преглед Д-ра каза,че не бива да има такова кървене и ми изписа дуфастон 14 дни да го пия 2по 1.

# 17
  • Мнения: 196
 newsm78 на мен пък ми казаха ,че е нормално  #Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 2 104
Здравейте,
реших да ползвам тази тема, за да не отварям нова.
Предписаха ми Оргаметрил за предизвикване на менструацията(2 пъти поред е супер оскъдна и имам задържане на лигавица, която трябва да се изхвърли).
Знам, че въпросът ми не е много умен Embarassed , но забравих да питам лекарката: нали трябва да преустановим опитите за бебе, докато го приемам (10 дни) и след като ми дойде, чак тогава да подновим?
Ще съм благодарна за всеки отговор Hug

# 19
  • Мнения: 479
1. сигурно ли е, че не си бременна /може да е цветна бременност/.
2. оргаметрилът отлага овулацията и по този начин има контрацептивно действие така, 4е на теория не може да се забременее.
Ако не ползвате други противозачатъчни и въпреки оргаметрила се стигне до овулация и оплождане на яйцеклетката, оплодената яйцеклетка няма къде да се загнезди и ще се изхвърли, защото лекарството ще предизвика излющване на този слой на матката, където се захваща яйцето.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 104
1. сигурно ли е, че не си бременна /може да е цветна бременност/.
2. оргаметрилът отлага овулацията и по този начин има контрацептивно действие така, 4е на теория не може да се забременее.
Ако не ползвате други противозачатъчни и въпреки оргаметрила се стигне до овулация и оплождане на яйцеклетката, оплодената яйцеклетка няма къде да се загнезди и ще се изхвърли, защото лекарството ще предизвика излющване на този слой на матката, където се захваща яйцето.

Ох, да съм спокойна значи.
Много благодаря за отговора  Hug
Не, не съм бременна за жалост Sad
А истина ли е, че след прием на оргаметрил по-бързо се забременява?

# 21
  • Мнения: 479

А истина ли е, че след прием на оргаметрил по-бързо се забременява?

да се надяваме! Laughing

Успех! ето 1 поздрав от мен http://www.youtube.com/watch?v=AKRB3_fVYzU

# 22
  • София
  • Мнения: 2 104
Здравейте, пак съм аз.
7ми ден, откакто го спрях/
На 5ти ден имах леко прокървяване (капки) и това беше.
Знам, че е нормално макс. до 10 дни след спиране да дойде менструацията, а при мен още няма никой ooooh!
И още нещо- няколко дни, след като спрях Оргаметрила, почна страхотно да ми се гади- от всякакви миризми, манджи, цигарен дим и пр. Незнам нормално ли е да е следствие от лекарството, при положение че вече не го пия Tired
Мерси предварително за всеки отговор Hug

# 23
  • Мнения: 191
сигурна ли си че не си бременна,направи си тест,аз този месец бях на оргаметрил и ми дойде на 6-7 ден след спирането му,знам че всеки организъм е различен но не ми се вярва това да е нормално

# 24
  • София
  • Мнения: 2 104
Ами на ултразвук ме гледаха- нищо.
Тест правих преди около 20 дни- нищо.
Дано не съм, че като знам колко лекарства съм изпила... не ми се мисли Praynig

# 25
  • Мнения: 191
преди 20 дни е много време,направи пак ако се съмняваш или се консултирай с лекаря,не ми се вярва след такива лекарства да не дойде нормален мензис,трябва да има някаква причина, казвам ти го от личен опит защото често пия такива хапчета заради цикъла, Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104
преди 20 дни е много време,направи пак ако се съмняваш или се консултирай с лекаря,не ми се вярва след такива лекарства да не дойде нормален мензис,трябва да има някаква причина, казвам ти го от личен опит защото често пия такива хапчета заради цикъла, Hug

А възможно ли е това че съм пила Оргаметрил да даде някакво влияние върху резултата на теста- фалшив положителен резултат или нещо подобно? ooooh!

# 27
  • Мнения: 191
незнам със сигурност но не ми се вярва  Thinking,за по сигурно звънни на лекаря си

# 28
  • Мнения: X
И аз не искам да отварям нова тема а проблема ми е точно за тази  Embarassed
Преди 6 месеца ми откриха киста, исписаха ми оргаметрил 5 дни по 2 таблетки и цикъла ми дойде абсолютно нормално 3 дни след като го спрях.
Сега ми закъсня около 10 дни, ходих при докторката (друга докторка) и ми каза пак пий оргаметрил 5 дни по 2 табл. и ще ти дойде, е да ама не  newsm78 Вече 10дни минаха от както съм го спряла, а дори никакви симптомни няма че ще се появи цикъл  Sad Sad

# 29
  • Мнения: 191
А тестче прави ли си?

# 30
  • Мнения: X
Принципно не, ама ако има нещо не би ли трябвало гинеколога да го види и да не ми изписва Оргаметрил  newsm78 Иначе сега ще си купя и утре сутринта ще си напрая един тест...но с тия хапчета и липсата на каквито и да било симптоми , знам ли, иска ми се но не ми се вярва  baby_neutral

# 31
  • Мнения: 191
Ако си била с късна овулация надали толкова рано ще се види ако има бебе,не бързай с хапчетата преди да си разбрала дали има бременност.  Naughty

# 32
  • Мнения: 191
Скоро тука четох че едно момиче също като теб пила оргаметрил и не и дошло,после разбрала че е бременна,успех и при теб да е така.

# 33
  • Мнения: X
Правих тест че не издържах до утре и е положителен, утре съм на преглед, много ме плаши приема на оргаметрил, но се надявам да не повлияе по никакъв начин. Благодаря за стиснатите палци  Hug

# 34
  • Мнения: 191
 newsm44  честито,много се радвам,знаех си аз че има нещо,за оргаметрила- понеже не се е видяло на ехографа значи е рано и не се притеснявай излишно че е навредил на бебето,пиши ни утре да знаем че сте добре с бебчето  Hug

# 35
  • Мнения: X
С удоволствие ще пиша, само се надявам на бебчо да му няма нищо от тоя Оргаметрил  Praynig

# 36
  • София
  • Мнения: 2 104
И аз не искам да отварям нова тема а проблема ми е точно за тази  Embarassed
Преди 6 месеца ми откриха киста, исписаха ми оргаметрил 5 дни по 2 таблетки и цикъла ми дойде абсолютно нормално 3 дни след като го спрях.
Сега ми закъсня около 10 дни, ходих при докторката (друга докторка) и ми каза пак пий оргаметрил 5 дни по 2 табл. и ще ти дойде, е да ама не  newsm78 Вече 10дни минаха от както съм го спряла, а дори никакви симптомни няма че ще се появи цикъл  Sad Sad

Чак сега виждам, че пак е писано по темата.
Аз си изкарах акъла с този Оргаметрил, пих го 10 дни в начална бременност, без да знам, че съм.
Искам да ти кажа, че ходих на няколко консултации- казаха ми, че щом е толкова ранна бременност, не е опасно.
Думите на лекаря бяха- "свиркай си" Simple Smile
Пожелавам ти една лека и безпроблемна бременност и да пишеш Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2
Simple Smile здравеите исках да споделя с вас и моите притеснения. Значи цикълът ми закъсняваше с 1 седмица(и по принцип ми е доста нередовен) отидох на доктор за съмнение за бременност. Гледа ме на ехограф и каза че имам много кисти и ми предписа оргаметрил за 5 дни. Спрях ги и чак след 10 дена ми доиде, но за 2 дни и пак спря. Сега след вече 2 седмици още имам някакво нацапване само от 2 дена с много черна кръв и много малко ми върви. Направих си и тест беше отрицателен. Питам се дали е възможно да съм бремена- цветна бременност, но да е било много рано и на ехографа да не се е видял плода. Но ако пук беше така щтеше ли да ми идва цикъл за 2 дена макар и след 10 дни? Моля ви се искам помощ!!!

# 38
  • Мнения: 9 438
Цитат
Сега след вече 2 седмици още имам някакво нацапване само от 2 дена с много черна кръв и много малко ми върви. Направих си и тест беше отрицателен. Питам се дали е възможно да съм бремена- цветна бременност,
При цветната бременност кръвта избледнява,става розова,а не както описваш ти-черна.
Единични са случаите,когато жена с кисти забременява.Първо излекувайте кистите и след това всичко ще се оправи.Минала съм по този път и знам за какво става на въпрос.
Успех!!! Hug

# 39
  • Мнения: 2
Много благодаря за отговора.Това до някъде мога да кажа, че ме успокои, но от  друга страна като трябва да намеря добър специалист, коиот да ми помогне за да се излекувам се затруднявам много newsm78 , защтото искам да оправя първо менструацията си и чак тогава да мисля за по-сериозни неща като деца Rolling Eyes но от къде да го намеря такъв, повечето гледат как да ти вземат парите и на никои не му се занимава за съжаление, щтом аз от 9 години имам този проблем и при толкова специалисти съм ходила и до сега резултат никакъв, просто незнам вече кои е в състояние да ми помогне  Cry

# 40
  • Мнения: 9 438
Писах ти на лични.

# 41
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Благодаря ви за инфото относно това лекарство.на мен ми го изписаха заради ПКЯ.А аз се чудих защо като го пих и ми дойде  по-скоро от очакваното.Ще го пия още 3 месеца, пък после незнам.

Общи условия

Активация на акаунт