Диалог по "Осиновени време е да кажем..."

  • 7 285
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 517
Понеже масово се говори за бебета, изоставени от циганки с по 5-6-7 и т. н.  броя деца, от разни клошарки и пр. "социално" слаби, които нямат и спомен колко деца имат и кога са се родили те, се опитах да кажа, че има бездна и болка, която май убягва или е неуместна с оглед невъзможността да се търси злото само в домовете и доброто само в спасението от гетото.
Искам да коментирам това от лична позиция. Не търся злото в домовете, просто когато вземеш по-голямо дете, първото което трябва да лекуваш е ефекта от престоя в "дома". Това естествено е премесено с болката от изоставянето, но тя някак е размита в цялостната картина. Когато успееш поне малко да измиеш ефекта на институцията, тогава започва търсенето на "аз" /ако мога така да го нарека/ и изживяването на болката от изоставянето. Тогава започваш да обработваш и това. И тази последователност няма нищо общо с произхода на детето.
Второто, което искам да коментирам - лично за себе си не приемам, че аз съм го спасила от гетото. Каквото и да е гетото - мръсно, бедно и т.н., няма нищо по-добро за едно дете от майката. Лично аз предпочитам той да беше останал с родилката, вместо да дойде при мен на 3 години. Вярно е, че вероятно при нас има по-голям шанс за лична реализация, но дали това заслужава цената, която ще плаща цял живот?

# 46
  • Мнения: 1 325
Фоксче, Hug. Последното може да го каже само истински обичаща майка.

# 47
  • Мнения: 1 843
Понеже масово се говори за бебета, изоставени от циганки с по 5-6-7 и т. н.  броя деца, от разни клошарки и пр. "социално" слаби, които нямат и спомен колко деца имат и кога са се родили те, се опитах да кажа, че има бездна и болка, която май убягва или е неуместна с оглед невъзможността да се търси злото само в домовете и доброто само в спасението от гетото.
Искам да коментирам това от лична позиция...

Дам, аз вчера обърках темата, май... И аз исках да репликирам същото.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276963.msg10150913#msg10150913

Общи условия

Активация на акаунт