По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 025
  • 281
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 206
Аз за постановката визирах, това което е снимано, иначе не се съмнявам в това, което се е случило. За съжаление и много българи разсъждават така, от страх да нямат повече неприятности предпочитат да си траят...

# 151
  • Мнения: 16
добро утро или вече добър ден и аз не знам Simple Smile
за случая с момчето от ирак то ние българите към себе си не сме толерантни какво остава към другите независимо от религията им Sad и националноста им
това е много жалко незнам дали има друга такава държава като нашата Sad
пожелавам ви приятна неделя и ако не успея да вляза по късно спорна и успешна седмица

# 152
  • Мнения: 3 804
невена ама то така само -със здрасти,добре съм ,пих кафе не става-в на4алото е написано и да споделяш с нас/т.е да си по активна/-пък 4ак тогава албума-но в твоя слу4ай-моми4етата от мъгребската те познават,а и пусна семеен албум-може и по рано да полу4иш -стига така да решат моми4етата  bowuu bowuu bowuu
светле дано по бързо да се оправи Мохамад Амин  Praynig Praynig Praynig,а после и едно здраво беб4е Praynig Hug
катенце гадно,тук поне дискриминация с/у 4ужденци няма-когато щатите нападнаха Ирак ,доста колеги от западни страни ги беше страх -но никой не ги зака4и нито в института ,нито по улиците
и за да те успокоя малко,4е не само ти си билка нежелана -сега се сетих когато обявихме годежа и аз се пренесох при мъжо ,у нашите бяха дошли 2мата му братя/от които единия е женен за бг/+още един също с жена бг-да заявят ,4е са против нашия брак
надя мерси за кафето ,много тъжна история  Hug,не се знае може и да е било за добро

# 153
  • Мнения: 800
да бе < Деска, в Сирия се радват на чужденци, стига да не са им в къщата  Joy  Twisted Evil 

чужда снаха = Persona non grata  Laughing 

ама то снахата по принцип си е нежелана  Joy  вчера като гледам на наш приятел майката как "ласкаво" се изказва за момичето му.  А той се смее, че изведнъж майка му почва да хвали всички бивши гаджета, дето като са били настощяи е ненавиждала  Joy  ей, тия жени, ужасни сме  Twisted Evil 


Затъвам с гъбите.....  не свършват пущините.   Досега задушавах в зехтин с чесън, магданоз и черен пипер, и после буф във фризера.  Сега ще пържа малко, а после ще мариновам.....

А имам да чистя, гладя, куфар да стягам, козметични процедури....

Само кажете, как да си изчистя черните пръсти- от гъбите с еоцветиха, прах, прах, но не се маха

# 154
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добър ден на вси4ки!  bouquet

кате,  с лимон за ръцете! тука хоршов ,генерия и бакла се обработва с кан4е с вода с  лимон или зехтин, преди да се  по4не, се маже по ръцете! Naughty

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 12:07 от marsy

# 155
  • Мнения: 51
ЗДарвейте!

И аз само "кисна" онлайн,ама като неога да стигна до компа Sad
Наде,стархотна история,продължавай все така.
Относно Сблъсъците тук - да в град Акко/който ви бях споменала че посетих/.Той е предимно арабски град,в ойто вече има еврейско присъствие.Та значи на Йом КИпур/това е ден за прошка при евреите,на който те не ядат,не пият,не гледат тв,нито радио.Седна дума ден на много строг пост.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%99%D0%BE%D0%BC_%D0%9A%D0%B8%D0%BF%D1%83%D1%80

Важното на този ден нищо  не работи,не се излиза с кола.....

Та един арабин с 2-та си синове мисля ,се налага да излезе и ад занесе нещона сестра си и го засичат по-улицата евреи,които се заяждат защо той пътува с колата,той им отвръща нещо,което ги ядосва и го подгонват.Започва едно гонене ,идва полиция помага на арабина да избяга и му казва да се спасява......едва едва се спасяват и на другия ден е резултата за които ти си чела.Това е общо взето,дано да стана ясно.

# 156
Еха време за писане няма, то тук при мама едно ядене пада и аз като Дала на банички и боза карам  че като се приберем там няма ни сиренце ни бозица.Имам чужстжото че от както съм си тук в БГ-то наи малко 5 килца сме качили но здраже да е.
Марсичка да знае6 не съм те забравила теб утре отижам да проверя и 6те ти пи6а.
На вси4ки много целувки и преградки от мен и от бебо( под секрет една бг доки каза че ще е момче) Hug

# 157
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025


Катенце Шилан Шаблоните и къната ми ги донесе един мой приятел от Сирия. Но съм виждала тук в индийските магазини шаблони. Сигурно и там ще ги има.
Миналата вечер си направих едната ръка, по интрукциите на Лили ..бях я помолила преди време на лични да ми каже как се прави точно и направих точно така както тя каза и съм доволна от резултата.  Blush Не знам защо, но днес цвета сякаш е по-тъмен от вчера.  Rolling Eyes Вчера като ме видяха така приятелите/ките и колегите/жките ми българи/ки ме питаха учудено " Какво става да не се се оженила, че си нарисувала ръцете така?"  Laughing И Вчера бях цял ден обект на внимание на колежките ми и им разказвах защо кога и как се прави при арабите, индииците и турците.
Ето няколко снимки ..не са много качествени, но така изглежда.  Simple Smile


Дезърт принсес, хубави рисунки, макар и бледи. На моята кожа не хваща. Къната потъмнява на втория ден от окисляването на лаусонина и след това бавно избледнява. Може да повториш за по-тъмен оттенък. Слагаш ли махлабия, защото аз разлика не виждам като слагам или не. Аз никога не съм виждала шаблони, майка имаше май, но аз харесвам тънките рисунки дето ги правят с отрязана игла и спринцовка, но те само в Мароко май са популярни. Индийски рисунки има много красиви. За турците - аз никога не съм виждала турски рисунки, може би има от кюрдските райони. Кюрдите имат много красиви многоцветни рисунки със жълто (куркума), тъмно синьо ( с какво ли го правят?) и къна.

Ох, след малко продължавам

# 158
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Здравейте,

много сте изписали и се надявам да не пропусна някого/нещо.

Надия Жасем, майка ми има приятелка Невена в Стара Загора с три големи деца, беше агрономка, също и мъжът и и се надявам да са живи и здрави и да не е починал.

марси, какво е хоршов и генерия? Търсих в гугъл, но попаднах на твой постинг в готварски Joy

Шилан за черните ръце - първо се успокой, не е татуировка! Аз често ходя с жълто- кафяви ръце един два дена след като се къносам. Пробвай да ги намажеш обилно с мас, вазелин или подобна твърда мазнина и след това да ги триеш с грис или трици и ги накисни в перхидрол. Това ако рецептата на Марси не помогне. Аз непрекъснато мия с Ажакс на прах с белина и ръцете ми са си белички, но като на баба, защото не слагам ръкавици. Ако черното под ноктите не се изчисти ги лакирай с тъмен лак! Кожа се чисти, нокти - не и затова винаги си слагам безцветен лак преди да се къносвам и даже го изкарвам извън нокъта.

Шилан за съжалявам за случилото се с познатия ти. Аз лично бих ги съдила. Най-страшното в случая е реакцията на полицията. Става дума за институционен расизъм/ксенофобия.

# 159
  • Мнения: 800
Невена, вече изрязах ноктите до кожа  Laughing  И без това нямам маникюри, добре поне, че самата форма на нокътя ми е издължена, та не е грозно като изядено. И лак не ползвам, много рядко безцветен,Не помогна лимона,нито прането Sad   Пръстите ми изглеждат все едно са ми взимали отпечатъци  Confused
Не би ми пречило, че ръцете ми изглеждат мръсни, но тая седмица имам бая служебни срещи, та не върви някак си да протегна захабена, загрубяла ръка  Confused   Сама съм си виновна. До утре сутринта ще пробвам с всички бабешки рецепти

При мен от къната стават оранжеви ноктите и ръцете, ама аз нарочно ги мажа.  Е гледат ме странно из рейсовете,ама нека  Grinning

Невена, момчето не иска да се занимава. Предполагам, че ще смени местоработата.  Само ме притеснява , че докато се е отбранявал е ранил единя с нож, да не изкарат ония, че той ги е нападнал , заглавие в ежедневник " Фанатик-дюнерджия напада невинни студенти с нож"   Confused   Как може да не отведат побойниците в районото, да не подаде жалба.  Яд ме е, че не ме е събудил моя, да ходя да вдигна малко врява.

# 160
  • Мнения: 104
Шилан,ужасно е това,което раzкаzваш,но такива сме ние българите,беz капка толерантност Sad.Много съжалявам zа момчето наистина.Тук е пълно с чужденци,с мюсюлмани,всякакви хора от цял свят.Не съм zабеляzала негативно отношение,не каzвам,че няма съвсем,но дори и да е така,то институциите се намесват и не могат да стават такива своеволия,както в България zа съжаление.
Преди иzвестно време имаше спречкване в работата на мъжа ми между германец и арабин,но хората уведомили веднага полицията,дори половинката ми трябваше да свидетелства.То не беше точно по религиоzни причини де.Но искам да кажа,че в тоzи случай полицията се намеси обективно и адекватно.
После ще му раzкажа таzи история.
Лек ден на всички   bouquet

# 161
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
артишо, невенке

проблем ми е да ти покажа хоршова, това коренището с няколко стъбла, бели се от тръните и се правят пълнени 4укан4етата, а стъблата се режат и се слагат в граха , зелениите, кускуса и още няколко яденета!
кате ,не стана ли с лимона?  newsm78
докато ровя за манджите, взех ,4е открих много хубави снимки от тунис, за любителите :
http://www.nachoua.com/Tunisie/Photostun.htm
белбей4е, мерси,как си ти, бебето как е? таткото накъде е с приготвленията?  bouquet Hug

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 19:01 от marsy

# 162
  • Мнения: 126
Привет скъпи ми Арабелки   bouquet

Запис че съм Жива-супер време е тук- не се спирам в къщи...златна есен е в Родопите.
Цирк Балкански ме впечатли много-колко ще е хубаво да се се направи цирк и в София, който да е постоянен
Открих много мои познати,които са приятели на арабската кулутра ,а аз не съм подозирала. Раянчо е добре,а брат му и сестра му се перчат с него като  за световно  Joy Joy Joy

Днес ме поздравиха с новата песен на Ищар-поздрави и от мен за Вас  Hug Hug Hug
http://www.zazz.bg/play:7a20a7f4


# 163
  • Мнения: 914
Хуршив   дето  го  държи  бабичката http://lh6.ggpht.com/_9v0IxBHTQs8/RzWrHRH_UgI/AAAAAAAAAGw/JQJNar … s/DSC+01+(43).JPG  и  до  стената  опряно

и  това

но  при нас  е  1,5дх     или  за  1 евро   ще  си  купите  10  връзки  Crazy


момичета благодаря  за  пожеланията    bouquet   

# 164
  • Мнения: 8
Привет момичет!
Страхотна тема! Поздравления за идеята и реализацията!
Момичета, разказвате прекрасни и вълнуващи истории.Преживявам ги с вас. За любовта граници няма!
На фона на вашите разкази, моята история е толкова семпла, че даже не ми се разказва, но все пак: На 33 години съм. Имам две прекрасни слънчица - Марти -на 7 годинки и Ива - на годинка и седем месеца. Юрист съм по образование,  занимавам се с наказателно право. Със съпруга ми  - казва се Ники, се запознахме още като студенти. Аз съм от Монтана, той е от Кърджали. Аз бях студентка във Велико Търново, той в София. За почти шест години докато учех, моят роден дом бяха главно влаковете - там прекарвах най-много време в кръстосване из България. Познавах целия персонал и всички смени на Русе - Варна и София Варна /един от главните готвачи на София -Варна постоянно ме биеше на табла!!!!!!!!!/. С Никито живеехме заедно няколко години преди да се оженим през 2000 година. Имам много сватбени снимки, но  са само на хартия. Първо трябва да посетят скенера Wink
При вас ме доведе любовта ми към арабския свят /съзнавам, че звучи почти изтъркано от толкова повтаряне/. Първото ми докосване до Изтока беше в студентските ми години. Имах много близък приятел от Йемен, от Аден. Няколко пъти ме кани да отида на гости, но така и не се реших. Подържаме връзка само по телефона сега. А от Сирия и хората там съм очарована!

Общи условия

Активация на акаунт