По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 029
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 215
Невена,имаме различни разбирания за любовните истории явно....На Нагиб Махфуз исках да направя порядъчно представяне в новата тема,каквото мисля му се полага,но както и да е. Уикипедия всеки може да си я прочете. Peace
Теди Hug

# 256
  • Мнения: 4
Привет на всички Ви!
Добре дошли на новинките   bouquet  Вече има по-нови и от мен  Mr. Green
Честито и благопожелания на празнувалите и ЧЕСТИТО на Светлето! Нека бебока е дар, с който всички да се чувстват благословени!
Момичета, мисля вече разбрахте, че ми е труден достъпа до форума. И като се добера до писанията Ви, минали 4-5-6 стр от последното четено от мен  Joy
Но успях този път да Ви изчета, без да сме прескочили в новата тема. (Nade, мол ти съ.. ще те дочета накрая, така реших, като видях, че пускаш линкове към предната глава. Иска ми се да е изцяло впечатленито Simple Smile )
И да се представя, че предният път преди да натисна "Побликувай" тока рече МИГ! и... нема писано, после пък не можах да се включа и така...
Казвам се Веселина, но както споменах и по-рано, както Ви е удобно, така ми казвайте, от Веси до esstef4e, през всичките му съкращения и удължения  Joy На 37 год съм - козирог, от София, понастоящем в Кабул, Афганистан. Семейна съм, със синковец на 16 год. Християни сме. Но имам пресантиман и влечение към арабските култура, свят, кухня, музика, история, изкуство.... Живях в Кайро 2 год. (една от 2-те ми детски мечти - да видя пирамидите, втората - Тадж Махал да видя с очите си). Хобитата ми са свързани с финната моторика на пръстите  Twisted Evil рисуване, бродерии, шиене, правене на всякакви джунджуриики от хартия, плат, панделки и др подръчни и не толкова подръчни Wink материали, икебана... и да се спра малко, че... Ами това е за сега.
Приятен ден от мен за всички Ви, здраве ( нека всички, дет са по болници да оздравяват веднага! Simple Smile ) , усмивки и до скоро!

# 257
  • Мнения: 3 215
Есси,хвана последния влак с представянето в тази тема  Mr. Green Като гледам май-май лобито на козирозите тук е доста голямо  Twisted Evil Тежко и горко на останалите  Laughing

# 258
  • Мнения: 1
Здравейте всички,

Наистина много върви приказката и страниците се изписват бързо. Интересно ми е да ви чета всичките, но нямам време да се обръщам поименно към всяка и да коментирам казаното от нея. Затова ще направя няколко общи коментара.

Историята на Надя е наистина красива и тъжна и снощи си мислех, че е неуспешна, но сега разсъжденията на Невена ме наведоха на мисли в съвсем друга посока. Дали приказката би била толкова вълшебна ако бяхте реализирали любовта си? Ако живеехте заедно нямаше ли да се прокраднат между вас обикновените злободневни несгоди, дразги и проблемчета, които не отминават никой. Може би ако бяхте заедно, щяхте да сте едно съвсем обикновено, скучновато семейство. Кратките срещи и периодите на дълго отсъствие, неизвестност и копнеж са това, коеот прави историята ви красива и романтична. Така, че днес съм склонна да погледна на тази история като на успешна, тъй като, ако беше се развила по друг начин може би щеше да е по-зле.

Невена, аз имам подобни представи за любовта като теб. Не знам точно как да го обясня, но не вярвам, че съществува нещо самостоятелно и отделно наречено 'любов'. За да почувстваме такова нещо има доста предпоставки. Често бъркаме мимолетните влюбвания с любов, която предполага много по-зряло чувство и отношение. Често съм размишлявала над уредените сватби, които са така разпространени в някои общества. Факт е че там има доста повече лоялност между съпрузите и доста по-малко разводи.  Частично си го обяснявам с това, че като цяло отношението на такива двойки е по-зряло, тоест знаейки, че нямат възможност да експериментират, те нямат нереални очаквания за някаква супер възвишена любов, която по принцип е нещо много абстрактно. В резултат на това те се опознават бавно,оценяват се, научават се да се допълват и се нагаждат един към друг. За мен не е задължително любовта да дойде първа, а после съжителството. Дори ми се струва, че една по-трайна, зряла и истинска любов може да настъпи едва по-късно.  

Разбира се,  ясно ми е че повечето хора, особено със западен манталитет биха спорили за това, преди време и аз имах различно мнение, но с течение на времето и натрупване на житейски опит ми стана ясно, че не е задължително всичко да е така, както там, откъдето аз идвам...

Приятен ден

# 259
  • Мнения: 610
Привет и от мен !
заповядайте по едно следобедно кафенце  Party

Дуа те малките още не са тръгвали на градина , ама Теодор още от вкъщи си плаче  Confused  говори ми че е по- добре да ходи само Йоанка , а пък ние с него да сме я чакали на пейките пред детската  Whistling
Момичета, за срещата, няма да мога да дойда , утре в 11ч  имам ангажимент който не мога да отменя . На тези които ще присъстват весело изкарване  Hug
Наде  тъжна е твоята история ...... надявам се това да не е края  Hug благодаря ти че я сподели с нас   bouquet
Мароканско Кате  Hug Hug  чудех се къде изчезна а ти си била в любимата Варна  Simple Smile  Добре сте си изкарали с твоите порастнали близнаци  Heart Eyes
Деска и Марси  а и останалите момичета, разказвайте още за стария арабски бит , интересно е  Peace

# 260
  • София
  • Мнения: 18 040
Шехи,я по забавен начин в стихотворна форма да опишем плюсовете и минусите на това ваше мнозинство със зодия "Козирог".. Mr. GreenЗа желаещите и от другите зодии, мага да дам линк..
Този знак е силен и стабилен -Вечно от идеи окрилен! Всички учени са май събрани
тука, за да "мъчат" някоя наука.. Те са уникално търпеливи, точни са, практични,
пестеливи. Само "чистата игра" признават, истината много уважават! Някои от този знак нехаят и не искат нищичко да знаят, пият и по баровете скитат, докато накрая ги изритат... Ходят със жени, но предпазливо. Даже "лудо" те да ви обичат от проклета гордост - ще отричат! Тук жените имат силна воля -изпълняват всяка мъжка роля. Никому длъжници не остават. От комплекси - шанса пропиляват.. Щастието късно ги спохожда -чак когато Внучето прохожда. Раците обират им парите -яки ли сте - Все ще издържите
!

Хей, това е майтап / от един рак/, някой да не вземе да се засегне Naughty

# 261
  • Мнения: 3 215
Наде "на твой гръб" голямо бистрене на любовта му ударихме, спор няма.
Рейн разбира се,че при всяка връзка има опасност от провал, несходство в очакванията и разбиранията за живота. Но не непремено.Когато Рени разказа как със зъби и нокти се е борила да е заедно с човека, който обича, никой не е и каза,че е сгрешила, че неизживяната любов е по-красива и прочие, нали. Всички казаха: Браво,само така!Човек не трябва да се предава пред трудностите, когато обича и държи на някой.
Много от споделените тук истории са изпълнени и с болка, и с радост. Но почти всички казват,че са щастливи с мъжете си, включително и ти. Никой не казва - о,събрахме се след толкова перипетии, но е голяма скука сега,няма тръпка и по-добре да не се бяхме женили.
Не знам, просто малко лицемерно ми звучат някои от размишленията ви.Разбирам,че идеята е да се вдъхне успокоение на Надя,но все пак...

Теди, мдааа,доста вярно, макар и не съвсем в "наша" полза!
Близнаците,толкова ми е сладък този Теди - умник е той - все ще измисли как да се размине с детската градина.Разбива ми сърцето просто! Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 232
Здравейте,момичета!Днес ми едно такова депресивно,че чак ме мързи и да пиша.Споделям мнението на Monsoon rain,че наистина тези бракове са по-издържливи/моят обаче не е такъв,а по любов/.Но каквото и да си говорим брак без компромиси и от двамата партньори нестава.По нататък и аз ще разкажа моята история,и как на 17г,отнесох първия и последен бой от баща ми,заради съпруга ми.За сега толкоз от мен,лек и спорен ден на всички.

# 263
  • Мнения: 206
Seksi и моите принцеси имат изпит в събота. Едва ли ще се видите в тази олелия, но успех на всички. Само от 3 нагоре Simple Smile
Страхотна имам спомен в детството си да съм яла оризова супа със застройка от яйце. Даже бях забравила, ти ме подсети за нея. Ама сега все нещо от анимал планет трябва да се разхожда вътре, голяма ловджийка съм станала, че и децата ми са същите...
Знаеш линякои традиции сигурно са уморителни с цялото това хамалуване за едно ядене, но идват времена, когато ще започне една носталгия именно по тези традиции, които правят някой ден от седмицата по-различен от останалите.
Пък то сега с това имане по магазините всеки ден е празник...
На мене ми допада тази мешаница между религиите, по-малко етнически конфликти за в бъдеще (макар и това да не е 100% гаранция)
Латеа Шехи ми напомни за твоите съседи, сколасаха ли с ремонта?
Рали ще има слънце душко, ще има... дали ще е египетско или мароканско Аллах си знае работата, ти само пази сърцето си, че като го дадеш да е завинаги.
Невена, децата винаги са били с мене и като малки и като пораснаха. Нашите срещи основно бяха в България, така че нямаше нужда да пътувам често с тях. За него беше важно те да са край мене, винаги на тях имаше най-много подаръци, техните желания се изпълняваха... Човека работи във министерството на отбраната и знаеше как да превзема крепостта Wink Но в никой случай нямаше лицемерие, тези неща се усещат особено от децата. Предполагам, че като човек, който е останал съвсем малък без баща имаше желание да компенсира по някакъв начин липсата на баща и при тях.
Разбирам и твоята ситуация, в желанието си да се похвалиш с хубавите неща в живота си неумишлено си му причинявала болка, защото той е виждал как ти се радваш на живота, който за него е приключвал вече. Не си ли го сънувала след това? Аз съм фен на медиума Джон Едуард, който има шоу всяка вечер от 21.15 по Зона Реалити. Страшно позитивен и харизматичен човек...
Веси как е времето в Афганистан? А кажи какво е българското присъствие там освен военни и лекари?
Ди, вероятно си права. Но искам само да вметна, че преживяхме и доста големи кризи особено когато жена му реши, че трябва да се върне и имаше затова пълната подкрепа на сестрите му, дори на тези, които познавах. Защото те са му я избрали на времето (знаеш за уговорените бракове). И въпреки, че се стигна до бой между майка му и нея, тя победи...
Всъщност може би живота ми щеше да бъде като на всички вас, които все още сте женени и се радвате на семейния живот с неговите плюсове и минуси

# 264
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Здравейте,арабелки   bouquet  bouquet  bouquet .
Да направя един бърз запис, че не съм ви забравила  Hug  Hug  Hug ,както и това което исках да ви разкажа, но в момента нямам време.Утре ми е последният ден на тази работа,а се оказа че имам много неща за довършване  newsm78 .После пък трябва да тичам на среща с новата шефка да подготвяме документите за новата,но при първа възможност ще се отчета.
Леле колко много сме козирозите  bowuu. Аз съм новогодишно бебе ( подаръкът на тати  Flutter ).
За сега ви пожелавам една красива,одухотворена вечер  и Бог да бъде с вас !!!
Прекрасни сте!!!

# 265
  • Мнения: 1
Ох, спорти,

Мисля, че съвсем не си ме разбрала. Разсъжденията ми нямаха нищо общо нито с Надя, нито с някоя друга съфорумка. Просто бях провокирана от нещо което Невена каза и се заплеснах да разсъждавам какво точно означава за мен любов.

Аз забелязах нещо друго интересно в историите. На няколко места беше споменато, че когато за първи път момичетата виждат 'кандидата' за сърцето им, им се струва като последния човек, в когото биха могли да се влюбят, даже понякога им се струва леко неприятен. Но после идват другите неща, които правят връзката пълноценна. Уговорените бракове действат точно на същия принцип. В началото може да няма дори и визуална симпатия, но с времето настъпва истинската любов, породена от постепенното опознаване на човека до теб.

Чисто и просто се опитвах да споделя моето разбиране за любов...изобщо не вярвам в неща като 'голяма любов, 'любов на живота' 'единствена любов' и т.н. Аз също съм омъжена 'по любов'. Но съм склонна да вярвам, че всяка една от нас би създала щастливо семейство и с друг мъж, ако не бяхме срещнали точно сегашния, а някой друг. Просто се изисква лоялност, търпение, компромиси, отговорност към институцията 'брак'.

Колкото до лицемерие в живота може и да съм понякога лицемерна но ми се струва абсурдно да го проявявам точно в анонимен форум.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 16:32 от Monsoon_rain

# 266
Zdraviete, niakoi ot vas govori li URDU, t.e. moje li da chete na tozi ezik?

# 267
  • Мнения: 206
Момичета пуснете канал 1, дават за Ливан Simple Smile

# 268
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дъждец, аз съм от друго мислещите за любовта и връзките!   няма ли 4увства, страст и огън, тлеенето(уважението, свикването, нагласянето на характерите и идването на любовта после) топли слабо! а при тях ( мактубските), страстите си горят на друго ниво, скътанко от ветрец и хлад и запазени във времето!аз съм твърдо против уредените бракове, нещо не успявам да видя щастливи двойки на база такъв брак, по-скоро съм оплаквателно бюра за такива, моят  мъж споделя същото от мъжка страна и казва,4е затуй всеки си е хванал по една любовница тука и се мисли за полигамията и узаконяването й , поне втората да е по любов, хахаха! #Crazy
а
Но съм склонна да вярвам, че всяка една от нас би създала щастливо семейство и с друг мъж, ако не бяхме срещнали точно сегашния, а някой друг. Просто се изисква лоялност, търпение, компромиси, отговорност към институцията 'брак'.


е, така си бях лоялна аз много години! с лоялност оба4е не се живее, децата са първите,които го усещат! а и не затова сме на тази земя, а да сме щастливи за нас, за себе си, така и на другите ще даваме по-доброто от себе си !може и да не съм права, но това от моят житейски опит! а за шега ли,не знам но досега  любов и финансово безгрижие не успях да спрегна под един знаменател, все едното или другото са 4ислител или знаменател!днес у4а нещо и съм на мат. вълна, сори! Mr. Green

# 269
  • Мнения: 206
Момичета, любовта е многоцветна и с най-различни усещания и ако за един е мактуб  1dating, друг търси спокоен пристан само  married, където всичко ще му е подсигурено, трети търси някой, който да му слугува само или да изпълнява различни прищевки.  luvbedСтарите хора казват върви там дето те искат, а не дето ти искаш, но и това не е истина за сегашното време. Всеки има такава любов каквато иска или му е дадено да има, кой знае какъв избор май нямаме в този план...
Искам да питам някой няма ли новини за Скай? Какво стана с този визов проблем, още ли е в Щатите с децата?
Цвети (Алжир), вчера те видях да четеш сигурно си се върнала от морето, разпиши се. Жива ли е още алжиракста любов, виж има нови попълнения от този край.
Белбейка стига банички и бозичка дай някой ъпдейт тука Simple Smile
Понякога забравяме да споменем някой мама или момичка, но мили мои нека това не ви кара да си мислите, че сме забравили някого. Но така става разписваме се на някаква тема и се улисваме с нея.
Тука искам да направя едно предложение, тъй като не можем да се срещнем наживо всички мами я дайте да направим една виртуална среща. Нека да си наговорим ден и час удобен за всички разпръснати по различните краища и така онлайн да се разпишем в една тема... най-отгоре ще се види колко сме на линия и знам ли може да се получи нещо хубаво  newsm44 newsm68

Общи условия

Активация на акаунт