С присъщия ни колорит да си припомним стария арабски бит-90та юбилейна

  • 26 875
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 206
Съншайн редактирай си постинга и сложи най-отгоре линка където е началото на твоята история, така ще е ясно за тези, които сега се включват.
Аз ще пиша по-късно пак... сестричке по съдба   action032

# 61
  • Мнения: 48
честита 90та юбилейна тема!!!Да поздравя и аз Марси защото тя е от самото начало да бъде тук още дълги години.Съншайн и твоята история не е била лесна но какво да се прави живота не винаги е устроен така както искаме.ще чакам продължението на твоята история с нетърпение.Олди браво и от мен за новата тема прекрасна е.Дано момичетата направят снимки от срещата ще бъде хубаво. smile3509По късно ще се включа пак,че сега ще трябва да готвя да чистя.  food002 newsm55 1dishes   

# 62
  • Мнения: 1
Рени, тъкмо се питах къде си изчезнала...

Съншайн, и аз очаквам с нетърпение историята за Кашата.

Някой, знае ли изпитана рецепта против косопад? Вече мина повече от година  от раждането, а косата ми е в ужасно състояние, продължава да пада скоро ще оплешивея.

# 63
  • Мнения: 232
Monsoon,изпитано от мен,казва се Себорал форте,което е всъщност извлек от билката чемерика.

# 64
  • Мнения: 1
Monsoon,изпитано от мен,казва се Себорал форте,което е всъщност извлек от билката чемерика.

Благодаря, Наина

На път съм вече за аптеката....

# 65
  • Мнения: 206
+ хининова вода, ползвам ги и двете като ги редувам

Наира, как е майката на твоето хабиби?

Шехи, кога да чакаме първите преводи Simple Smile

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 17:57 от Nadia Jasem

# 66
Аз от известно време си правя маска с тривитаминол-2с.л.,св.мас-1с.л.,зехтин-1с.л.,ракия-1с.л.,лимонов сок или оцет-1с.л. и 2-3капки газ, към тази основна смеска в различните случаи съм добавяла мед, кисело мляко и май това се сещам сега, косата освен че спря да ми капе стана и чудесна на вид и допир.Тази маска всъщност видях от тук във форума.

# 67
  • Мнения: 48
Мансун тук съм но тези дни малко бях заета но сега ще прочета пропуснатото.Благодаря много за информацията за косопада ще я пробвам и аз.Хайде по едно кафенце за всички.                                                                                                                          
http://i-love-disney.com/disney-gallery/albums/new-extras/hug/Ma … er_tea%2BHugs.gif Hug Hug Hug

Моля, прочетете правилата на форума!

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 21:13 от Дивиана

# 68
  • Мнения: 48
Момичета видях в другата тема снимките на бебето на Светлето много хубаво бебче и хубаво име Яхия да и е живо и здраво.

# 69
Привет в новата 90 темичка  Hug    bouquet
Продължава циганското лято тук .....супер,ама нещо се изнервих тези дни от други неща. защо то корупцията и шуробаджанащината  се е развихрила в големи размери ! Ужас!  
Бях с колата-то не е за разказване за 1 месец да е ползвам тук що пари се наложи да изпотроша по нея-гражданска отговорност,винетка,преглед в кат...та замалко и седалка на  Раян да купувам че глоба щяха да ми лепнат-задължително било вече  newsm78 ....както и да е-то -накратко вдига ми паяка колата. виновна си бях -на забранено  бях спряла.Ама пред мен и зад мен колите си стояха-..само моята е нямаше. newsm78 #Crazy Та ме обля студена пот -първата ми мисъл беше че е открадната. И се почна идирване къде е колата -та така цял един следобед...докато не си разменихме телефоните с един служител в КАТ и след половин час вече знаех на кой паркинг е колата...днес пък си смених номера на телефона-ей такива едни доста простовати изпълнения ми се случват.  Rolling Eyes

Запасих се оттук с маслото за растеж на коса на Икаров-чета че пишете за косите...Срещам една позната-косата и гъста и до кръста...и е питам колко пари и е струвало удължаването-защото е помня и от миналата година че косата и беше доста изтощена и капеше. та тя ме открехна че от една година ползвала само това масло на Икаров и това било резултата. Също така горещо ми препоръчаха един избелващ крем-мелабел.Изчиствал и следродилни петна и петна от пъпки...ама нещо не мога да го намеря още.

Наде - честно да ти кажа  все ми беше любопитно каква е твоята история.Защото и ти като Марсито си една от основателките на форума.Аз все чета и още не съм ги извъртяла всичките  вече 90 теми-та понякога не можеш да запомниш  и изчетеш всичко...Аз мисля че любовтта не се губи-истинската Любов...ако в този живот не сте заедно,ама душите вече са се срещнарли и са се опознали-то значи това им предстои. Незнам как ти звучи.Аз обаче интуитивно вярвам че такава енергия като Любовта има своя заряд ,както и положителната мисъл е голяма движеща сила. Гледала ли си филма Тайната?

И захванах едно почистване-да помогна малко на мама из къщи- смених передтата и вече всичко изглежда по променено и освежено. Занимавам се докато децата се на училище и си ги шия сама  bowuu  

# 70
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте и от мен!

Софийската среща беше в камерен състав- Дуа, Амал и моя милост, но пък беше страхотно. Както винаги обаче много бързо мина времето. Много ще ми липсвате, момичета. Hug
Снимки няма, щото се залисахме в приказки. Но за любопитните- все така хубави сме, особено Рабуба Heart Eyes

И на мен тази тема ми е 90-та, да ми е честит юбилея. Имало е периоди, в които не пишех, но важното е , че все още съм тук. Simple Smile

Та по тоя случай да се представя, за тези които не ме познават.
На почти 38г. съм, от София. Женена съм за сириец, от Латакия, на Средиземно море.
Заедно сме от 15 години, а от 4 месеца сме родители на малкото слънце Каруми. Благодарение на една докторка с огромно сърце и на съвременните технологии. Напролет ще се пробваме да си направим и момиченце.
93г. завърших биология, но времената не бяха подходящи да градя кариера по специалността си, та реших да се преориентирам. Завърших архитектура, тъй като съпругът ми е архитект и сега работим заедно. Имаме клиенти и тук, и в Сирия, и успяваме да живеем нормално.
Около връзката ни кой знае какви драми не е имало. Беше си голяма любов и още си е такава. Роднините ни бяха достатъчно възпитани да приемат положението без излишни коментари. Ако е имало недоволни, поне не го показаха. А и много време мина вече, та недоволните сигурно са се примирили. Mr. Green

Това е от мен. Трудно пиша днес, че съм се къносала и къната вече ми се стича по ушите и врата. Laughing

Поздрави! Hug

# 71
  • Мнения: 51
Здравейте малки  големи,арабелки- хубавелки!

Пиша днес за 2-р път Sad То не стига ,че 2 дни нета се прецаква нещо,ами   малките се разболяха!
И една клавиатура тука ми е измислил мъжо,нямам думи/моля да ме извините за грешките/.
Абе всичко в хаос.
ЧЕСТИТА юБИЛЕЙА ТЕМА!
Спорти,отново перфектно изпълнение   bouquet
 
Вие толкова теми сте засегнали,че едва ли ще смогна по всички да се изкажа Simple Smile
В изтрития пост разказах за раждането тук- сега ще го повторя.
Значи на 1-вото раждане мъжо не присъстваше /беше зад вратата на залата/.Беше в БГ.
Макар,че той е присъствал на не е едно раждане,по моя молба той не влезе.
По стечение на обстоятелствата раждането на Рим ,въпреки че беше планувано да е в БГ се осъществи тук.Пристгнаха майка ми  баща ми и зачакахме Simple Smile
Важното,получавам аз" съобщение" и хайде в болницата.Направиха изследвания и хоп в родилната зала- и ето изненадата/Беше самостоятелна,имаше страхотно легло,което по-късо се превърна за секунда в "стол" .НАй-ми еше нтересно,че майка м и и мъжо с влизаха и излизаха без проблем,като все някой от тях беше при мен.Пожелание м поставха епидурална анестезия.и докато чакахме пълното разкритие,дойде сестра ,която ми даде възглавица и ми намали светлината - и много мило ми каза да поспя  newsm12 newsm09 smile3506
Викам какво става тук,аз нали ще раждам какво е това спане-                    визирайки първото ми раждане без анестезия.
Както и да е ,минаваха си на проверка сестр ,доктори и при една от проверките докито ми казва на англииски :"Втози момент вие раждате"  и какво си мислите....точно в този момент при мен беше само мъжо  Mr. Green и такааааа.грабна камерата и айдеее за 5 мин.вс1ко свърши и майка ми като се върна седи на вратата и незнае какво да прави"ама ти роди ли ?" Simple Smile
После ще пиша пак ,че ще излизаме.

# 72
  • Мнения: 333
Честита ни юбилейна тема! Simple Smile

Само запис за сега и се връщам назад да ви изчета. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 3 215
Хайде и аз на опашката с представянето:
Юрист по образование, хотелиер по призвание и пътешественик по душа.
Интересът ми към арабския свят се роди през далечната вече 2000г, когато бях изпратена на работа в Египет. Преди да кацна там в представите ми имеше само пустинен пясък и три пирамиди. Впоследствие се оказа,че пирамидите се много повече, а сред пустинния пясък има един приказен свят - загадъчен, уханен и гостоприемен. Сърцето ми бе покорено. След горещото лято, се върнах, дипломирах се и ....  обратно в Египет.
Малко предистория - възпитаник съм на Смолянската езикова гимназия, с немски. Следва една година немска филология в Софийския университет. Не ми се понрави,прекъснах, кандидатствах отново. Приеха ме и трябваше да избирам между Културология в София и Право в Пловдив.Последваха най-прекрасните ми години - безгрижни и купонджийски.
След втората ми година в Египет, се прибрах, разболях се много сериозно (от артрит) и се наложи да прекарам вкъщи една изпълнена с болка и страдания година.Но се преборих. Пак беше време за приключения.Заминах за Мексико. Поредният нов свят - още по-слънчев, дружелюбен и пъстър. Имах страхотна работа и прекрасни колеги. Прибрах се във ваканция в Бг - температурната разлика беше към 50 градуса - Канкун ме изпрати с 30 градусова жега, София ме посрещна с -17 градусов студ...Точно когато се стягах да поема обратно към териториите на маите, ми предложиха работа в Банско, в откриващия се тогава Кемпински. Шест месеца по-късно, ужасена от леденото лято, бях твърдо решена да изчезна преди зимата да ме е довършила. Но някой горе имаше други планове за мен (за което винаги ще съм благодарна) и една вечер се запознах с най-свястния мъж, който съм срещала през живота си.И ето,че съм тук вече четвърта година....Шило в торба не стои, така че заедно пътешестваме понякога - Испания, набързо до Мароко, Истанбул, Гърция, разбира се - Египет- при всеки удобен случай...Лондон да го броя ли  newsm78
Най-смешното е,че аз съм в Бг заради един лондончанин,а не той заради мен. Ирония на съдбата  Peace

# 74
  • Мнения: 3 804
теди голям талант си  smile3501 smile3501 smile3501

и тъй като май само аз не се изказах по темата за любовта ще ви разкажа една серия от сирийки комедиен сериал марая -след много години се срещат 2ма приятели от у4илище и сядат в едно кафе-единия пита другия -какво става с теб -оженили се ,имаш ли деца newsm78
приятелят му отговаря ,4е не се е оженил от вярност към едно моми4е което много е оби4ал-тя била най милото,красиво ,нежно и т.н същество което е срещал но за съжаление тогава бил беден и техните не се съгласили да му я дадът за жена,и той досега живее със спомена за нея,и тя се казвала Уафа
тогава запо4нал да разкава другия-аз пък съм разведен- и моята се казваше Уафа,но беше най ужасното същество което съм срещал-ал4на,мързелива,когато идваха нашите нагости се правеше на болна и не ги гощаваше с нищо,а когато идваха техните нямаше нищо което да не сложи на масата и т.н
тогава първия извадил снимката на любимата си-и познайте какво се оказало-4е говорят за една и съща жена
така 4е не трябва да съжаляваме за това което сме изпуснали-може и да е било за добро newsm53
надя права си 4е ,след брака е първия сексуален контакт и за 2мата съпрузи,но платони4ните връзки не са рядкост в арабския свят,е вярно в пове4ето слу4аи са тайни,но моми4етата и мом4етата у4ат заедно и обществото не е затворено,а и уговорените бракове са на из4езване,поне тук

ди това с гостите ми е до болка познато-но хората така са свикнали решаваш и отиваш на гости на някого-ако го намериш добре,ако ли пък не све ще намериш някой познат да си е в къщи

за присъствието на мъжа при раждането-веднъж попитах мъжо и той каза-аз да не съм садист newsm47

сън и9 аз 4акам продължението  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт