Кипърска славна дружина (16)

  • 24 455
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39
Добро утро мимичета и момчета!

Нека като начало да похапнем...


... разбира се и малко фреш...


... и кафето...


... има и с мляко...


Дано да не съм пропуснала нещо...

На всички пожелавам успешна седмица изпълнена с приятни емоции... lovekiss

Блонди, спри да мислиш за себе си като за карък! Мисли си, че всичко най- хубаво тепърва ти предстои.

На всички нас тепърва ни предстоят толкова хубави неща... Нали момичета? smile3521

# 46
Добро утро, момичета!
Лошата новина е, че двата почивни дни свършиха и днес пак сме на тръстиката. Нооооо, хубавата новина (която компенсира първата) е, че утре е НЕработен ден в Кипър. Нямам идея какъв е поводът за този официален празник, но какъвто и да е, добре е дошъл. Имаме чудесна възможност да прекараме един топъл, слънчев ден със слънчицата ни.
Гугунче, изпразни си пощата, няма място за лични съобщения.

# 47
  • България
  • Мнения: 21
Момичета,продължавам-при писане правя някои грешки,/затова и не си търся работа с писане/.Та въпроса ми е следния-аз ли искам много или другите се съгласяват с това,което им предложат,работят малко и като не ги устройва,бягат.Чувствам,че допускам някаква грешка,но не мога да реша как да постъпя.Много ви моля,дайте някакви мнения-и от тези,които работят и от Катето,като работодател.Стана много дълго,за което се извинявам.Благодаря би предварително.Желая на всички лек и успешен ден!

# 48
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Добро утро на всички!

и аз си качих адреса в кукунделата

баба Руми, ти ли наемаш хора на работа, които не се задържат? извинявам се ако сте коментирали, но от време на време и аз се губя.

# 49
  • Мнения: 39
Доли, виж какво намерих.

ОФИЦИАЛНИ ПРАЗНИЦИ В ЮЖЕН КИПЪР:
1 януари - Нова година Денят
Jan 6 - Epiphany 6 януари - Богоявление
Mar 14 Green Monday Зелен понеделник 14 март
Mar 25 - Greek Independence Day 25 март - Ден на гръцката независимост
Apr 1 - Greek Cypriot National Day 1 април - Ден на националното гръцко-кипърска
Apr 29 - Greek Orthodox Good Friday May 1 - Greek Orthodox Easter Sunday; Labour Day 29 април - Разпети петък гръцката православна 1 май - гръцки православен Великден неделя; Ден на труда
Jun 20 - Pentecost (Kataklysmos) 20 юни - Петдесетница (Kataklysmos)
Aug 15 - Assumption of the Blessed Virgin Mary 15 август - Успение на благословените Дева Мария
Oct 1 - Cyprus Independence Day 1 октомври - Ден на Независимостта Кипър
Oct 28 - Ochi Day (Greek National Day) 28 октомври - Ден на Ochi (Greek Национален ден)
Dec 24-26 - Christmas 24-26 декември - Коледа

28 октомври - Ден на Ochi (Greek Национален ден)
Този ден има съществено значение и се счита за гръцкия Национален празник. Тя е известна също като Ochi или няма ден, защото на този ден гърците отказали Мусолини на търсенето през 1940 г. за въвеждане на гръцката територия. Тържеството е придружено с парад на ветераните, както и ученици по улиците, носещи знамена, както и техните училищни знамена.

# 50
Павлинке, благодаря ти, че си си направила труда. Ще си запазя тази информация, дори само за да знам кога няма да се ходи на работа Laughing А и с оглед интеграцията с местните. Сега, като се замислих, за тази една година, откакто съм тук, не съм завързала много познанства с кипърци. Освен с някои мои колеги, но това са чисто служебен тип контакти. Тъй като обкръжението ми е главно от експатриоти. Изобщо с тази българска сателитна телевизия, с тези български магазини с нашенско сиренце и с българските вестници, които си купувам всяка седмица, направо се чувствам като в България. Да не говорим, че срещаш нашенци на всяка крачка. Друг куриоз - директорката на детската градина, в която ходи Инчето, се оказа българка и не само това, ами и - учили сме заедно в една гимназия! Изобщо, българската следа е навсякъде. Да благодаря на Бога, де! Докато живеех в Кирибати, нямаше пукнат българин на хиляди мили наоколо. 
Бабо Руми, нали знаеш, че човек струва толкова, на колкото се оценява!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте кукунделки.... Mr. Green


Бабе Руми, най-после и ти да се появиш!  bouquet
Не разбрах аз какво продължаваш  newsm78, но хич не си мисли, че
ти искаш много!В случай, че можеш да избираш не се задоволявай
със всичко на всяка цена.

Павлинка, благодаря за богатата закусчица! Ммммм, все вкуснотийки...

Момичета приятен ден и много весела седмица на всички
!   bouquet

# 52
  • България
  • Мнения: 21
Днес за 5-ти път пиша този пост и все се губи при публикуване.Муци,поздрави за чудесното оформление на темите/аз съм в Лимасол/.Мириам,аз си търся работа.Селестин,явно оценката ми е погрешна,щом след 10 интервюта все още съм без работа.Преценете сами: 1година и 8 месеца работих в една пицария,180 часа месечно,раб.време сутрин и вечер,26 работни дни,1 почивен ден седмично,но не в неделя,заплата 815 евро месечно/за сравнение-в момента  в Кипър мин.раб. заплата е 743 евро,170 часа месечно,2 почивни дни седмично/.Работодателите подават в общинското бюро по труда едни условия,а когато отида на разговор,нещата са коренно различни-повече от 200 часа месечно,раб,време сутрин и вечер или само вечер,заплата около 900 или по-малко.Когато започна да уточнявам подробности,даже не искат да ме пробват като работник.Така,че явно някъде греша,но пък и не искам всеки два месеца да си сменям работата.Вие на какво мнение сте?Лек и успешен ден на всички!

# 53
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Ми аз такова и аз да се изкажа де..... newsm56......та каквото исках да каже е че ..... newsm56....и аз си качих адресчето и ще си отварям пощичката за проверка..... newsm53......еййй колко нескромно обаче искрено...... smile3521
Муцка мерсаж че си ми преименувала снимките аз тия работи все ги забравям уф да му се невиди..... Hug
Павлинката аууууууууууу каква закусчица как разбра че днес съм пропуснала десерта сутринта ..... eat...аз колкото и смешно да ви звучи си закусвам там каквото съм решила и задължително ям малко десертче било то шоколадче било нещо друго сладичко според вкуса дена и така....... Peace....та мерси за кафенцето с мляко smile3503 и чудесните палачинки ммммммммммм.....и да те поздравя за подробната инфо за празниците..... smile3501
Селестинче ако не си разбрала де празнува се освобождението на Г-я от Германците ....и нали ние сме все солидарни с тях нали са ни побратими и ние така откачаме празник през този ден ....... smile3508......а това хич не се учудвам дето срещам БГ хора навсякъде аз пък такъв куриоз ми се случи .....влизам в един магазин и си говоря с една продавачка която си приличаше на абсолютна кипърка и си разтягаме лукуми 10мин търсих анцуг за у-ще на големия и накрая като го намерихме обръщам се към Анастаси и му викам на чист бг .....Айде мамче ходи да го мериш ама къде ли са тия пробни.... newsm78....и продавачката на чист БГ ми отговаря .......Заповядайте оттук ........при което аз smile3556..Анастаси smile3556 Joy Joy

Баба Румееееее нещо нищо не разбрах я пообясни кат хората....smile3506...писали сме заедно а аааа сега ми се разясни картинката един съвет от мен никога не питай и не спори за размера на заплатата т.е. като я чуеш първия път и що годе ти хареса се хвани на работа пробно и след като те видят че работиш добре и всичко изпълняваш тогава поискай увеличение или там допълнително възнаграждение....т.е. важи мисълта първо се докажи и после изисквай.....а също е добре да искаш и препоръки от предния работодател че си добър и съвестен работник ако имаш нещо такова тогава си си в пълното право да поискаш още на първото интервю каквато заплата търсиш ....тогава работодателя виждайки препоръките ще има едно наум вече........айде успех.....

АЗ да ви се похваля днес водих надълго и нашироко разговор с Тео той определено искаше да си говори първо ме извика крякайки все едно го е нападнала някоя гладна котка........След което аз изтичвайки по пижама с викове .......Какво има Тео ..... newsm78..а пък той.....ТЕО ТЕО......а аз ....Е ТЕО ТЕО какво тео кажи поне Ясу ......а ТОЙ.....ЯСУ......аз така newsm68...и почвам с едни похвали браво на мама гаргата на мама гълъба на мама сега ще те гушна я викни тате ЛУИ викай де ЛУИ а той ...АНО ОЛЕ..... smile3532 Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 13:06 от Katy6

# 54
  • Мнения: 0
Здравейте сладунковци..
Сиска е на линия   newsm53

Павлинче мила,ти си злато тея софри дето ги опаваш от зарана са направо трепач newsm10 Благодаря

Кате,старахотни са снимките от рождения ден,сега ги разгледах..Голям купон е паднал newsm44 newsm68 Two Hearts  bigdance2

celestin
ще ме обие тая поща имамх сичко насичко 3 съощения и вече е била пални.Ама всичко си изтрих,ти си на ход  smile3503

Момичета ,както разбрахте се видяхме с Мате.Много е добре,усмихната ,има много мило семейство.Вчера се запознах и мъжа и.Ама да ви кажа под секрет smile3505 Мате колкото е бъбрива,той е толко тих. Simple Smile и Светли е много кротко дете   Hug

А на моето момче му излезе третото  зъбче и е много криво. newsm45 Голяма мъка е това с зъбите.Боже да излизат всичките че много ми жал за дететце  Weary Ама да е жив и здрави това ще мине.

Пожелавам ви усмихнат и спорен ден от мен    bouquet  bouquet  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 1 456

 Гугунче, поздравления за третето зъбче.
Толкова е хубаво, че сте се видели  с Маатете.
С приятели наоколо нещата изглеждат винаги по-добре!

Аз да си призная не се сдържах и все пак постнах едно празно темплейтче за адресчетата в кукунделата. Ако искате може и него да използвате. Отваряте го, давате save as на компа, отваряте го с пейнтаре пишете , записвате в jpg.  качавет обратно. Кой както му е кеф! Mr. Green И да питам, ако някой не си е качил адресчето значи ли , че не иска поща????? newsm78 Mr. Green

Кати, и твойто го дизайнвах малко. Нали не се сърдиш? Sick Mr. Green

# 56
  • Мнения: 953
Еййййй,здравейте момичета.
Тук съм сега и да ви кажа,направо съм в депресия.
Такива хубави неща виждам по вашите снимки,че ..........ми че то хората,ми че  то местата.
Страхотни сте всички.Благодаря за паролата.
Това за съвета,ами че то си беше жива шега,сори че не е прозвучало така.
Иначе аз няма с какво толкова да се похваля.Много ни сърбят венците,но зъби нъц.

# 57
  • Мнения: 903
Добро утро мили момичета и момко-ПДД! Mr. Green

Включвам се набързо само да честитя на баш-кипърското попълнение в темата /т.е. на тези които са на тамошна територия/ днешния национален гръцки празник..., макар и да не ми стана съвсем ясно точно какво е било отказано на Мусолини.. newsm78... Както и да е, приятно изкарване на празничния ден!


А на всички останали, просто хубав ден! sun

# 58
  • Мнения: 953
Добро утро.
Весел ден на всички ви .
Приятен почивен ден на почиващите в Кипър.Аз с моя малчо нямам почивен ден.Даже работно време нямам. Laughing
Специално за Блонди -   слушай кака ти дето е минала през какво ли не - започни да мислиш положително за себе си и тогава ще започнат да ти се случват хубави неща.
Спри да мислиш че си карък или тем подобни - така става на принципа "Каквото повикало - такова се обадило".
Минала съм през това.
Зареждай се положително още от сутринта - номера с огледалото.
Заставаш пред него и си казваш че си най-красивата,най-умната,най-,най-,най-.......
Моя малчо тази нощ такъв рев му дръпна насън ,че чак хълцаше после.Дето той по принцип не плаче,защо беше това и дали има общо със зъбите незнам.
Сега обаче пак си прави белички.
Чао.

# 59
Добро утро и от мен, скъпи момичета! Без да изключваме ПДД, разбира се!
На всички, които се чувстват тясно свързани с гръцката история - честит празник, на другите - честит НИ неработен ден.
Рано-рано сутринта ми се иска да споделя нещо, което много ме зарадва. Преди време често влизах в два форума за юристи (и не само юристи). Там хората обсъждаха къде сериозно, къде - не различни казуси и много често там можеха да се открият доста рационални идеи, "хрумки и напомки" - както казва моето дете. Тези форуми се наричаха форуми за взаимопомощ. Сетих се за тази думичка, когато отворих пощата си и видях какво ми е изпратила Дани. Нали ви споделих, че се колебаех къде да направим партито за рождения ден на Селестин. Обиколих доста места -- всичките се оказаха заети. Само в Макдоналдс имаше свободен, но според мен доста неподходящ час. Вече се бях примирила, когато Дани ми даде идея за чудесно място (признавам си, не бях се сетила за него), после провери и за нашата дата, а на всичко отгоре - ми изпрати сканираната оферта на заведението.
Дани, за мен ти въплъщаваш идеята на форумите в Интернет. Нямам в предвид само форумите с професионална насоченост. А форумите като места, в които хората се срещат и си ВЗАИМОПОМАГАТ. Задължена съм ти по две причини. Първо защото ми помогна на практика за партито на Инчето и второ, защото ме караш да си мисля чудесни неща за хората около мен.
Доли

Общи условия

Активация на акаунт