Много бързичко расте МАРТенското ни дете!

  • 9 407
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Благодарим за заглавието на Iva-1977






 27.01.2008






09.02.2008


   
12.02.2008




15.02.2008



16.02.2008



17.02.2008



18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008



29.02.2008







01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008




13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008




26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008




29.03.2008




30.03.2008



31.03.2008






03.04.2008



04.04.2008





Имаме и три ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose




Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК
или ми ги изпращайте на
cveteelina@abv.bg




Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!



Заглавия за нови теми

*Давайте идеи*

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричкa
Таз година отминава,МАРТенчето все по-умно става ! - vivi_an
Със зъбче или без зъбче,МАРТенчето всичко в устата тъпче ! - vivi_an
През МАРТ роди се туй човече, а седи самичко вече ! – Iva-1977
Първо зъбче, даже две има МАРТенското ни дете ! – Iva-1977
МАРТенското ни дете/рибе/ хапва си какво ли не ! – Iva-1977
Зима на вратата чука, с МАРТенчето няма скука!  – Iva-1977
МАРТенчето песнички си пее и всички то успява да резсмее!  – Iva-1977
На свой език МАРТенчето ни говори и с него трудно може да се спори!  – Iva-1977
Никулден вече наближава и МАРТенчето с риба се гощава!  – Iva-1977
Играчки нови МАРТенчето има, защото слушка то през старата година!  – Iva-1977
Бисквитки МАРТенчето ни гризе - така голямо то ще порасте!  – Iva-1977
Звънчета Коледни се чуват, а МАРТенчетата все повече лудуват!  – Iva-1977
МАРТенски купон настава щом Пролет вече наближава!  – Iva-1977
С каша, сокче и пюре МАРТенчето ни все повече расте!  – Iva-1977
Бури снежни вън вилнеят, а бузките на МАРТенчето руменеят!  – Iva-1977
МАРТенските мами много не умуват и стремглаво парковете пак щурмуват!  – Iva-1977
Есента изпрати и последната си птичка, а МАРТенчето гледа седнало в количка!  – Iva-1977
С проходилка, бънджи, столче се забавлява МАРТенското ни бонбонче!  – Iva-1977
МАРТенското ни детенце весело се смее, песни съчинява и после ни ги пее!  – Iva-1977
Едно,две,три ти с МАРТенчето подскочи! - vivi_an
Едно,две,три с МАРТенчето за игра се приготви! - vivi_an

И за по-нататък:
Пролет, лято, есен, зима - МАРТенчето става на година ! – Iva-1977
Годинка наближава, МАРТенчето поумнява ! - vivi_an
Хайде вече пролет пукна,МАРТенчето на вратата чукна! –vivi_an
Иде пролет,иде лято,МАРТенчето е от игра залято! – vivi_an



 
                                                                                                 

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 14:57 от martenki

# 1
  • Мнения: 308
   Пу първа.

   Ха здравейте и от нас. Тати храни и приспива Лили, а мама (вече червенокоса    Mr. Green), е на компютъра.

   Благодаря за новата прекрасна темичка.     bouquet

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ СЛАДКИ МАРТЕНЧЕТА, РОДЕНИ НА ДНЕШНА ДАТА.

ЕНИГМАТА, ЧЕСТИТА ВИ ГОДИШНИНА. МНОООГО ЛЮБОВ ВИ ЖЕЛАЯ И ВЕСЕЛО ПРЕКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА.

   Първо да кажа на Теза, че то при нас работата не е за завиждане за спането. Вярно, че ляга по рано, но през деня има две заспивания по половин час. Ако поспи един час е невиждано изключение.

   Цвети, и аз съм чувала, че е съвсем нормално това с пишката на малчовците. Пък и тате нека се радва.

   БЦЖ-то е на лявото рамо и педиатъра трябва да провери дали имате. Нашето беше червена точица (сега е по-бледо), и когато попитах педиатърката какво е преди 4-5месеца ми каза, че белега.

   Ането, ако пасираш кус-куса на Плазмон, моля те сподели дали става добре. Мисля, че Лили ми го отказва, защото е на зрънца. Явно още не е готова да поема непасирана храна, а и аз не искам да я насилвам.

   П.П. Ама много предложения за заглавия на темички имаме. И всички са толкова хубави.

   П.П. 2. Леле колко редакции направих, но забравих да се похваля. От днес Лили започна да подава играчките, които държи, ако й ги потърсим.    smile3521

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 19:34 от Tincheto 78

# 2
  • София
  • Мнения: 211
Пу втора!
Добър вечер, мами!
Ние бяхме на Манту- то не е нищо особенно и хич не боли, а аз така се бях уплашила. Стискайте палци да е положително  Praynig Поли, дано и вашето е + !
Козмо, кус-куса не съдържа яйца, а само пшеничено брашно. И аз не съм въвеждала жълтък и мисля още да изчакам.
Зори, аз глутена го въведох с няколко корички хляб  Mr. Green После сухарите, днес опитах кус-кус и следобяд дадох глутенова каша, но я смесих 50 на 50 със старата, безглутенова.
А за Нова Година от скоро се замисляме, та още не сме го решили...

# 3
  • Мнения: 121
Зори - аз въведох глутена точно както ти си го замислила.

Те_za  много ми е мъчно за болничките. Дано скоро се оправят.

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да се запиша и аз в новата ни темичка. Hug

# 5
  • Мнения: 575
Те_za, да се оправяте по-бързо  Hug

Жълтък и аз не съм въвела.
cosmopolitan, кус-куса е за след 5-ти месец, няма яйца.
Chili, и аз не знам как е с тия проходилки, все не мога да и наглася нивото, едното ми се струва ниско, другото високо. Но доколкото знам трябва да стъпват на цяло стъпало, а не на пръсти. Абе дано някой обясни как наистина трябва да е. И Али така се надига и все едно ходи без проходилка, прави няколко крачки, после като се умори се отпусне...после пак се вдига и крачи...и така.
Тинче, ще пробвам утре да го пасирам и ще пиша. Аз го взех като алтернатива на сухара, защото Али като го усети в някоя супичка или пюре и повръща от гадост Crazy

# 6
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета!
Отдавна не съм ви посещавала, но се местихме във Варна и докато се организирам не оставаше време за форума.
Яна е порастнала много и на последната консултация преди една седмица беше 8780/70. Това е за физическото и развитие, а иначе се научи да сяда от легнало положение и да лази и вече е неудържима....... А когато се изправи на креватчето или на други мебели се опитва да мести крачетата, но все още е малко хаотична.
Все още се захранваме,но не сме напреднали много( не сме заместили нито едно ядене). Има ли и други изостанали като нас? Тя си хапва всички плодови и зеленчукови пюрета + оризова каша, но винаги иска да си дояжда на цица. Понякога изяжда 150-190 гр. и после пак си иска нейното.
За БЦЖ-то: Доки видя някаква невзрачна бледа точица на лявото рамо и каза, че всичко си е наред.
Като попрочета назад ще драсна още някой ред.
Приятна вечер на всички.

# 7
  • Мнения: 97
[, ще пробвам утре да го пасирам и ще пиша. Аз го взех като алтернатива на сухара, защото Али като го усети в някоя супичка или пюре и повръща от гадост Crazy
Toва все едно аз съм го писала.Даже попарата ми излиза около 100 г.защото я правя с 2 сухара и 80-90г.вода..след което пасирам....иначе не се яде.....Иначе и Бетина заспива най-късно в 18 часа....спи 12 4аса PeaceЗапочнах да я будя към19 и нещо и я мъча до20 и нещо ,но само ми мрънка...... ooooh! много й се спи.......

# 8
  • Мнения: 473
Хайде и аз тук. Честита ни нова темичка, Зори благодаря   bouquet
Зори и аз въведох глутена така, със каша като прибавях по малко към другата безглутенова, докато заместих цялата.
И аз купих днес от този кус кус на Плазмон. Утре ще го пробвам със сиренце и масло да видим дали така ще яде.
В кой месец се гледа белега, защото на нас не са ни го гледали и да имам в предвид на следваща консултация да кажа.
te_za дано дечицата оздравеят по-бързо  Praynig
И аз много се чудех с проходилката  newsm78 и на Коко като че ли му е ниско на последното ниво, в смисъл май си стъпва изцяло на крачетата че даже си ги държи все назад. За това не го оставям много, а колкото да свърша нещо в кухнята ако не е заспал.
Щом казвате, значи е нормално пишлето да ни се вири Laughing
Пък и тате нека се радва.....
..... много му се кефи  Mr. Green 

# 9
  • Мнения: 107
айде и ние тука...!
Темичката е страхотна....
Честити месечинки на бебшоците!Честито и на всички други които имат поводи за празнуване!
Доколкото аз знам за проходилките трябва детето да стъпва на цял крак и за това и аз съм я дигнала до това положение така че за да се мести с нея трябва да е прав...за пишлето е съвсем нормално и  нашето става така понякога..но вече му свикнах.. кус-кус още не сме яли но може някой ден да пробваме...
о забравих след днешния оглед в устата на Оги видях едно зъбче което до 2-3 дни ще пробие...и сам много щастлива,Нова година ще си бъдем в къщи....просто няма как..
всички болнички да оздравяват!
лека вечер че утре ще ходя на доктора да видим ще прохождам ли и аз или  ще чакаме пролетта  bouquet

# 10
  • Мнения: 318
Привет, мами !
Цвете, спокойно, няма аномалия Simple Smile и на Иван му става пишонката по няколко пъти на ден  Peace
Жълтък и аз не давам, нито попари, сухари, сирена,  масла и прочие, глутена също не присъства в менюто му WhistlingМай ние сме от най-изостаналите, но аз вярвам на нашето педи и следвам съветите му да не бързам.
РониБони, аз съм за срещичката,ако е след 14.00 часа, дано и други мами се присъединят
Те За = скорошно оздравяване  Hug
 За Нова Година днес си купихме ваучери за 5 нощувки в Катерино-спа в Банско, отказахме се от Лондон, защото  е много студено там за малкия да обикаля по цял ден с нас по забележителности. А пък и двамата с мъжа ми обичаме много Банско посред зима Simple Smile Има голямо настроение и най-вкусните манджи и готини кръчми Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 22:36 от polina13

# 11
  • Мнения: 1 738
Добър вечер и от мен.

И ние се присъединяваме в отбора на ревящите по цели нощи. Направо ходя като хиликоптер. Ама така е като свикнах да спи по цяла нощ без да се буди, сега направо се виждам в чудо. Това, което най ме притеснява дали го чувам всеки път. Аз спя дълбоко, а пък и Калоян спря да се буди още през 2-ия месец и оттогава спи без да се буди по цяла нощ. И аз се поотпуснах. Най-странното е, че зъб нов не се вижда на хоризонта. Явно е някакъв период. Като гледам има и други будещи се мартенчета. Дано да е кратък този период:pray:.

Нашата педиатърка видя някаква червена точка на рамото на Калоян и каза, че БЦЖ-то му е ОК. Това беше на консултацията за 7 месец.

Глутена го въведох с Овесена безмлечна каша на ХИП. Давах по малко към другата каша докато достигнем цялото количество.

Жълтък давам от 1 седмица, ама по много малко. Нещо ме е страх с тези яйца. Уж си набавям домашни ама знам ли.

Проходилка май няма да купувам. Калоян съм го пуснала на пода и той се катери по мебелите.

Te_za дано бързо се оправят децата.

Само аз ли не съм въвела попарата? Купила съм сухари, сирене и чакат. Ама нещо хич не ми се дава. Знам ли може би защото аз ненавиждах попара като малка, а все ми я набутваха и нещо съм предубедена към нея. Чудя се какво мога да дам като алтернатива. Сухарът мога да го слагам в супи (като ги започнем). Сиренето и маслото в зеленчуковите пюрета. Калоян чай си пие. Та ако измисля каква закуска да му предлагам сутрин май въобще няма да му давам попара.
Ако някой има някакви идеи ще съм благодарна за споделения опит.

***Cvete*** с пишката и ние сме така. Таткото казва, че било нормално. Ами щом казва, ще му вярвам. Все пак разбира от тези работи Wink.

За Нова Година още не сме мислили. Но май ще изкарам до 12 в къщи и после някъде на кръчма. Той малчо надали ще стои да чака новата година. А като си помисля, че другата Нова година ще е по съзнателно човече може би тази ще ни е последната, в която ще можем да избягаме.

Te_za дано бързо се оправят децата.

Лека вечер и спокойна нощ.

# 12
  • Мнения: 147
Привет и от нас!  wavey
Отдавна не сме се разписвали  Blush
Честити месечинки на бебоците!
Честит Рожден Ден и на Ронибони (на патерица)!
Давам по 2 капки Вигантол. И аз още не съм въвела жълтъка, глутена, Попара ще дам, но след 2 седмици най-рано а след 4-5 дена ще започна с месните пюрета. Кисел също не съм давала. Вчера купих на Дари от безглутеновите бишкоти на Плазмон и следобед вместо каша и дадох АМ+2 бишкотки в млякото.
Днес бяхме на консултация, резултата е 7.900кг. и 69см. Имаме си белегче от БЦЖ-то.
От 10-ина дена си имаме и 2 зъбчета, черпим за което Още пробиват в момента и Дари на моменти е много неспокойна и през нощта си поревава ама мъничко.
Аз проходилка мисля да взема ето такава (ако това се вика проходилка) : http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/408 Имате ли някакво мнение за този вид?
Хайде лека и спокойна нощ от нас!  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 3 123
Поли,аз също не съм давала такива неща още,но глутена мисля да започна,че тук всички пюрета за 6м. са с глутен.Немога да му давам вечно за 4м. пюре. Crazy
И ние много харесваме тамошните кръчми.Баща ми е от Добринище и са ни добре познати механичките в района.Мъжът ми много обича да ходи там.

За пишлето - на Жори му е така.

Ние Вигантол не сме давали изобщо.

terre,честити зъбчета!

# 14
  • Мнения: 1 369
Хайде и аз в новата тема!

Бела заспа пу-пу- тая вечер веднага, че снощи с баща си се приспиваха сума ти време- той дреме на фотьойла, тя ококорила големите очи и подскача все едно язди конче... и така повече от половин час. Аз окапах междувременно. Не знам кога заспаха и двамата и кой първи Mr. Green Но днес я уморихме доста- водих я до Скай мола, мотахме се там, накрая татето дойде и седнахме в Уго..май вече няма да има спокойна вечеря Mr. Green през цялото време тупаше по масата, "чете" менюто и всичко, което й попадне, изхвърли всички играчки от масата...голяма атракция беше:)

На  коснултацията на 7 месеца педиатрите са длъжни да проверят за наличие на белег.

 Кус-кус й правих вчера сутринта, като попарата- с масълце и сирене, обаче борбата започна още от първата хапка... Аз съм взела едни звездички, голямо плюене падна... изяде ги, ама с много упоритост от моя страна. Не знам ако се пасират дали няма да е по-добре. При нас попарата се приема доста добре /особено когато е на следобедното хранене/. Мисля временно да преустановя кус-куса и след някоя и друга седмица да пробвам пак.
 Нещо храненето започна да става доста трудно:( И обикновено завършва с рев, преди да е свършило пюрето/кашата. Преди не правеше така...
 Жълтък не съм давала.
 За добро или зло, Вигантол не съм давала от началото на лятото Embarassed още не й е затворена фонтанелата, ама педиатрката не ми казва да е проблемна... а всъщност изобщо съм го забравила и сега като го споменавате Гигантола/аз така му викам/ и се сетих..

Общи условия

Активация на акаунт