Да преправим старите мебели!

  • 421 118
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 8 999
dona_korleone, аз състарявам мебелите, не ги правя като нови. Това означава, че ръфам, дупча и дера повърхността така, че да заприлича на претърпял корабокрушение кораб.
Ако искаш само да промениш цвета, те съветвам да шкуриш на ръка, или с лентов шлайф, като движенията са успоредни на жилките на дървото. Особено за чама, който е мек материал, по-добре е да не ползваш виброшлайф или дисков шлайф, защото ще нарушат структурата на дървото и ще го напряват "рошаво" и на кръгове. Сама ще усетиш колко да натискаш с машината - започни със съвсем леки докосвания. Ако се получи някаква разлика, мини леко на ръка с фина шкурка. После действай, както са ти казали другите момичета.
Само не мога да разбера защо искаш да скриеш шарката на дървото.
Но, ако вратичките не са от една плоскост, а имат пано или дърворезба, бая ще се озориш. На връткавите места ще се наложи да търкаш на ръка - първо с най-едрата шкурка, а после с фина.

# 331
  • Мнения: 2 641
здравейте момичета!

и аз да се наредя на опашката да питам. имаме една доста поочукана дървена кръгла маса. обаче е много голяма за нашата кухня, която е от най малките. та сега ще закупим една или две дървени пейки и се чудим дали тази маса може да се среже от две успоредни страни и да се намали обема й? новата форма ще е като правоъгълник, но късите страни ще са заоблени поради кръговата първоначална форма. това рязане май няма как да стане в домашни условия. къде обаче може да стане? масата е тъмна. как мога да я направя светла?

мерси ако ми отговорите?

# 332
  • Мнения: 4 390
Преправяла съм комплект кафеникакви етажерки, купен от Кауфланд за няма 20 лв. Изшкурих фурнира, боядисах, направих декупаж и лакирах няколко пъти.
Ето я едната.

# 333
  • Мнения: 360
Дивиана, това много ми хареса.  Браво!!!
С декупажна хартя ли си го правила?

# 334
  • Мнения: 2 069
Anaise може ли снимка на масата
Дивиана много ми хареса  Peace

# 335
  • Мнения: 2 641
калака нямам снимки н атази маса. обикновена каса с дълги дървени крака и кръгъл плот. но диаметъра е много голям за нашата стая. ако се среже ще се смали, но къде режат такива маси без да се разпаднат ? и после се чудих там където е рязано как може да се заличи и да стане като останалата повърхност н амасата?

дивиана много добре е станала  Peace

# 336
  • Мнения: 8 999
Дивиана, караш ме да завиждам! Искам и аз да могааааааа!
Anaise, поогледайте се из вашия квартал, не може да няма някъде някой дърводелец с работилничка. Там ще ти отрежат масата. После трябва да изшкуриш краищата и да ги загладиш, за да не стоят грубо. За да промениш цвета от тъмен към светъл, се налага да смъкнеш стария лак /с шлайфмашина или шкурка/ до дърво. След това да нанесеш нов лак /или боя/ в желания от теб цвят.

# 337
  • Мнения: 320
dona_korleone, аз състарявам мебелите, не ги правя като нови. Това означава, че ръфам, дупча и дера повърхността така, че да заприлича на претърпял корабокрушение кораб.
Ако искаш само да промениш цвета, те съветвам да шкуриш на ръка, или с лентов шлайф, като движенията са успоредни на жилките на дървото. Особено за чама, който е мек материал, по-добре е да не ползваш виброшлайф или дисков шлайф, защото ще нарушат структурата на дървото и ще го напряват "рошаво" и на кръгове. Сама ще усетиш колко да натискаш с машината - започни със съвсем леки докосвания. Ако се получи някаква разлика, мини леко на ръка с фина шкурка. После действай, както са ти казали другите момичета.
Само не мога да разбера защо искаш да скриеш шарката на дървото.
Но, ако вратичките не са от една плоскост, а имат пано или дърворезба, бая ще се озориш. На връткавите места ще се наложи да търкаш на ръка - първо с най-едрата шкурка, а после с фина.

Благодаря за съветите baibibi. Вратичките са подобни, като на този шкаф: http://www.bgobiavi.net/PhotoDisplay.ashx?photoid=6092&size=medium
Искам да боядисам само челната повърхност, без улейте и то само на вратичките. Тъй като съм заложила на черно и бяло, като основни цветове на всекидневната, ми се иска и секцията да е в комбинация от цвета на чама и единия от тези два цвята.
Искам да помоля Дивиана да сподели за този декупаж - етажерката е страхотна  Hug. Този метод може да ми свърши чудесна работа. Останах ми очите в твоята етажерка и е точно в цветовете, в които искам да обновя всекидневната си.

# 338
  • Мнения: 4 390
Благодаря ви, момичета!
ellpi, със салфетки съм правила етажерките.
baibibi, щом имаш желание ще се научиш. Не е голяма философия, сама ще се убедиш. Simple Smile

dona_korleone, питай каквото те интересува, ще ти обясня.
Шкурих фурнира на етажерките, за да може да хване боята. Нанесох една ръка грунд и след като изсъхна боядисах с бяло - използвала съм акрилни бои. След като първата ръка боя изсъхне напълно, шкуря леко с много фина шкурка, забърсвам и нанасям втората ръка боя. След изсъхване на боята лепя мотивите - в моя случай цели салфетки и мотиви от салфетки /с С200/ много внимателно, за да предотвратя появата на гънки и балончета. Нанасям лепилото по повърхността, полагам внимателно салфетката /с приглаждане/ и след като изсъхне малко, нанасям и отгоре С200. Използва се само най-горният слой на салфетката, да уточня за тези, които не са наясно. Изглаждам внимателно с пръсти и чакам да изсъхне. След като това стане, лакирам и чакам да изсъхне напълно. Шкуря с фина шкурка леко повърхността и отново лакирам - така 3 пъти, за да стане напълно гладко /като фабрично Laughing/.
По-лесно се работи за начало с малки мотиви. Който няма опит да го има предвид и да не избира големи мотиви.
Аз правих етажерката със салфетки, но може да се използват декупажна хартия, опаковъчна хартия, фотокопия, принтирани изображения, дори тапети.

# 339
  • Мнения: 320
Благодаря ви, момичета!
ellpi, със салфетки съм правила етажерките.
baibibi, щом имаш желание ще се научиш. Не е голяма философия, сама ще се убедиш. Simple Smile

dona_korleone, питай каквото те интересува, ще ти обясня.
Шкурих фурнира на етажерките, за да може да хване боята. Нанесох една ръка грунд и след като изсъхна боядисах с бяло - използвала съм акрилни бои. След като първата ръка боя изсъхне напълно, шкуря леко с много фина шкурка, забърсвам и нанасям втората ръка боя. След изсъхване на боята лепя мотивите - в моя случай цели салфетки и мотиви от салфетки /с С200/ много внимателно, за да предотвратя появата на гънки и балончета. Нанасям лепилото по повърхността, полагам внимателно салфетката /с приглаждане/ и след като изсъхне малко, нанасям и отгоре С200. Използва се само най-горният слой на салфетката, да уточня за тези, които не са наясно. Изглаждам внимателно с пръсти и чакам да изсъхне. След като това стане, лакирам и чакам да изсъхне напълно. Шкуря с фина шкурка леко повърхността и отново лакирам - така 3 пъти, за да стане напълно гладко /като фабрично Laughing/.
По-лесно се работи за начало с малки мотиви. Който няма опит да го има предвид и да не избира големи мотиви.
Аз правих етажерката със салфетки, но може да се използват декупажна хартия, опаковъчна хартия, фотокопия, принтирани изображения, дори тапети.
Много, ама много съм ти благодарна за точните разяснения   bouquet!
Ако знаеш по-този начин с какво улеснение ще си подновя секцията  Hug. Както писах и по горе искам само лицевата страна на вратичките да променя и сега с твоя пост ми хрумват страхотни идеи. Това, че мога да използвам и тапети ми дойде точно навреме. Купила съм за едната стена на всекидневната, в която ще е прословутата секция тапети (черни на големи бели цветя). По-този начин мога да използвам мотивите им и да ги прехвърля върху вратичките на секцията. А като се има предвид, че секцията ще сложа на противоположната стена, която ще е на бял фон - съм сигурна, че ще стане супер. Иначе от обяснението ти всичко ми е много ясно. Трябва първоначално да изшкуря повърхността, след това да залепя с С200, внимателно и да мина отново с него отгоре върху тапета. Чакам да изсъхне; лакирам, шкуря, това повторено 3 пъти.  Сега по-важното е, че имам някои неясноти:
1. Тъй като искам основата да е дървото мога ли да пропусна  боядисването с акрилна боя, или тази стъпка е задължителна?
2. Салфетките са мнооого по-тънки и по меки от тапетите. В начина за нанасяне на тапети има ли по-различна техника?
Благодаря ти още веднъж за чудесните идеи, разбира се ще почерпя - и не само виртуално!!!!!

# 340
  • Мнения: 2 123
Аууу супер тема. Аз в момента съм баш в такъв период за ужас на мъжа ми  Mr. Green Mr. Green

Ето и от мен - http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=19496&AlbumId=105447&a … rol_CurrentPage=1

и назад. Не обръщайте внимание на гривните.

Сега съм в процес на ремонт на една маса и един шкаф. Пак декупаж ще има

# 341
  • Мнения: 4 390
dona_korleone ,  Не е задължително да боядисваш основата.
Тапета трябва да го подготвиш преди да правиш декупаж с него! Първо да го изшкуриш от обратната страна, за да изтънее, след което го потапяш във вода, да омекне. Държиш го да се намокри хубаво, след което го слагаш между кърпи, да подсушиш  водата. Така влажен го лепиш.
Има вариант, ако е тъмна основата тапетът да прозира /ако е светъл/, да го имаш предвид.
След като го залепиш, нанеси и върху него лепило, приглади с пръсти да няма балони и гънки и изчакай да изсъхне напълно. Като изсъхне хубаво лакирай, изшкури, отново лакирай, отново изшкури... и така, докато резултатът те удовлетвори - т.е. декупажа е станал като рисунка и не се напипва.
Успех! Ще чакам снимки. Hug

# 342
  • Мнения: 320
Аууу супер тема. Аз в момента съм баш в такъв период за ужас на мъжа ми  Mr. Green Mr. Green
Ето и от мен - http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=19496&AlbumId=105447&a … rol_CurrentPage=1
и назад. Не обръщайте внимание на гривните.
Сега съм в процес на ремонт на една маса и един шкаф. Пак декупаж ще има
Fussii, често започнахме да се засичаме, явно имаме сходни интереси  Hug. Чудесни неща си показала, големи красотии и ако кажеш, че всичко това е твое дело, е направо ще ме  #2gunfire. Масата е страхотна, сега я видях - нямам думи. Много талантливи дами има тук, радвам се, че съм с Вас - пък дано и аз поприхвана.
Дивиана изпринтих си постовете ти. Мила, пак благодарности   bouquet. Снимки, обезателно ще има. Даже нямам търпение да изляза в отпуск и да се захвана стабилно с преобразяването на дома.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 14:59 от dona_korleone

# 343
  • София
  • Мнения: 493
Здравейте и от мен! Четох,четох...но не можах всичките страници и затова незнам дали сте обсъждали това: Искам да боядисам старата вана,от тия чугунените...супер тежките.Смисъл,да я боядисам с емайл,да стане пак лъскава и чисто бяла,защото сега е матова и много бързо се цапа.Дали има такива емайли?И как се казват?

# 344
  • Мнения: 360
Fussii, направо ме срази. Страхотни неща.
Аз имах желание да преправя една маса, обаче много е амортизирана, целият й плот е прояден, очукан, а да правя и нов плот май сложничко ще ми дойде. Ама не я хвърлям още. Ще си помисля.

Общи условия

Активация на акаунт