Да преправим старите мебели!

  • 421 127
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 718
Пропуснах най-важното! Преди лака по ръбовете, дръжките и ъглите се протрива с шкурка. Ефектът се получава ако оригиналният цвят на мебелите е тъмен. Има вариант и обратно - тъмна боя на светли мебели, но аз лично не съм го пробвала...

# 391
  • Мнения: 4 380
Цитат
xenia Не мисля, че съм преиграла с претриването, харесва ми точно както е сега!  А относно дръжките - мисля, че точно те са чара на шкафа, и местоположението им и това, че са фрезовани във формата на цвете! В крайна сметка целта на тази мебел е не да изглежда МОДЕРНА, а освежено автентична  Ако искам модерна мебел ще отида в SENZA или SELAMORE, а няма да търкам стари бюфети

Целта е да изглежда стар, а не демоде. А също, естествено поживял, а не търкан със шкурка.
Изучавала съм faux finish и ти казвам как трябва да бъде.





# 392
  • София
  • Мнения: 642
felicidad17, поздравления и от мен!
В мазето имаме същия бюфет и никога не бих се сетила, че може да се преправи и да изглежда така... За съжаление обаче аз нямам къде да го сложа, дори и да го префасонирам  Simple Smile

# 393
  • Мнения: 2 270
felicidad17-да те попитам още нещо.
Как стои въпроса с пантите.Обикновенно при тези шкафове те не са на ниво.Ти смени ли ги или твойте са добре.?

# 394
  • Мнения: 718
felicidad17-да те попитам още нещо.
Как стои въпроса с пантите.Обикновенно при тези шкафове те не са на ниво.Ти смени ли ги или твойте са добре.?

Пантите бяха ок, не съм ги сменяла Peace

# 395
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Ани, у бабини имаше почти същия бюфет, качеството му беше невероятно. Пантите бяха от онези, които се вкопават, месинговите. Няма провисване, няма мърдане.
Ама се е работило едно време както трябва. Rolling Eyes

# 396
  • Мнения: 18 542
Явно едно време са внесли бая от този модел  Laughing
Пантите се наричат клавирни.
felicidad17, горната част не е ли с барче и витрина с извито стъкло?

# 397
  • Мнения: 2 270
оох аз имам 3 подобни шкафа ,които сега ще префасонирам за новата къща,но вратичките им са с ключове и ако ги няма на могат да стоят затворени,та се чудя дали да сменям пантите,дали да сложа магнитчета или ....?????

# 398
  • Мнения: 718
Явно едно време са внесли бая от този модел  Laughing
Пантите се наричат клавирни.
felicidad17, горната част не е ли с барче и витрина с извито стъкло?

Да, но я махнах, защото не се връзваше много с долната част Peace

# 399
  • Мнения: 505
оох аз имам 3 подобни шкафа ,които сега ще префасонирам за новата къща,но вратичките им са с ключове и ако ги няма на могат да стоят затворени,та се чудя дали да сменям пантите,дали да сложа магнитчета или ....?????

Според мен, едни нови панти ще държат достатъчно добре вратичките, и те няма да се отварят  Peace

# 400
  • Мнения: 18 542
оох аз имам 3 подобни шкафа ,които сега ще префасонирам за новата къща,но вратичките им са с ключове и ако ги няма на могат да стоят затворени,та се чудя дали да сменям пантите,дали да сложа магнитчета или ....?????
Магнитчета ще са най-безболезнената промяна, при условие, че пантите са здрави. Този тип панти по принцип не държат много и няма гаранция, че ако се сменят ще се получи.

# 401
  • Мнения: 8 999
felicidad17, поздравления и от мен!
В мазето имаме същия бюфет и никога не бих се сетила, че може да се преправи и да изглежда така... За съжаление обаче аз нямам къде да го сложа, дори и да го префасонирам  Simple Smile


Ами продай ми го! Съвсем сериозно.

# 402
  • Мнения: 1 849
оох аз имам 3 подобни шкафа ,които сега ще префасонирам за новата къща,но вратичките им са с ключове и ако ги няма на могат да стоят затворени,та се чудя дали да сменям пантите,дали да сложа магнитчета или ....?????
Има едни панти на Хенкел (аз от Бриколаж ги взех), които са доста яки и държат много добре. Само трябва да прецениш точния модел - има със пълно, полузакриване и без закриване. Ако можеш свали старата и я занеси на място, за да те упътят. Има и с приплъзване. Тези буквално "захлопват" при затваряне, аз ги сложих (2 бр.) на тежка врата на стар гардероб и от 5 години не са мръднали.

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 15:55 от M_Nik

# 403
  • Мнения: 440
Здравейте!темате е супер,записвам се само,а като ми остане време ще я изчета.В момента цикля и лакирам паркет/с майстор/,смених си и леглото,защото старото вече се счупи непоправимо.Финансите ми свършиха ,а секцията и гардероба стоят като цирей до новите ми нещица.Добре е видях темата и ще взема да направя нещо по въпроса Peace

# 404
  • Мнения: 311
Здравейте, чета ви от доста време много хубави неща видях,  ето от мен една стара маса в нови одежди http://www.iguanagraphics.org/gallery/images/furniture/n1.jpg .

Общи условия

Активация на акаунт