Да преправим старите мебели!

  • 421 281
  • 1 449
  •   2
Отговори
# 375
  • софия
  • Мнения: 3 417
Разкошна мебел!Адмирации.   bouquet
Значи,ще ги държа на верандата.Там имам стар дървен диван,който ще преправя.Мисля да е бежов и да му ушия възглавници и облека дунапрен за седалка в кафяво.Мислих и масичките да са кафяви,но ще се загуби контраста.
 А иначе и камината облепях с камънаци.Изглежда съм се справила,защото още не са паднали.Даже и след отоплителния сезон. Mr. Green
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11013586
Добре,че скъпото ми върви по акъла.Тези камъни ги мъкнах от единия край на България до другия.

# 376
  • Мнения: 2 270
felicidad17 
страхотен шкаф  bouquet  bouquet  bouquet
Сподели как точно го сътвори

# 377
  • Мнения: 311
 felicidad17 браво страхотен е!шкафа масив ли е или фурнир?

# 378
  • Мнения: 4 380
Не е зле шкафа, но малко си му се попрестарала с ожулването. И тези дръжки в средата на вратичката стоят грозно и демоде. Бих сменила дръжките и местоположението им. Дупката ако не се затвори с вратичка, бих и подбрала плетено кошче което точно да влиза.

# 379
  • Мнения: 18 542
felicidad17, много готин е станал бюфетът. Баба ми имаше такъв - масив, орех. По стечение на обстоятелствата остана в къщата която продадоха  Rolling Eyes
На мен дръжките ми харесват.  Peace
Кефи!

# 380
  • Мнения: 360
Бюфетът е наистина много хубав. Съгласна съм, че в дупката много ще пасне едно плетено чекмедже.

# 381
  • Мнения: 8 999
felicidad17 , шкафът ти е фантастичен! Особено са готини дръжките, не ги сменяй в никакъв случай. Точно те допринасят за автентичния му старинен вид.

# 382
  • Мнения: 1 091
felicidad17, разкошен е станал шкафа! С какво го боядисва?

# 383
  • Мнения: 1 849
Дръжките са си точно в стила на шкафа, не ги сменяй! Супер е станал и точно колкото трябва състарен=освежен!  Peace
Ако сложиш нови, ще си личи че са натрапени и не на място. Всяка мебел си е мислена с времето и е грехота като я реставрираш да и притуриш нещо извън времето й.

# 384
  • Мнения: 718
Благодаря на всички за хубавите отзиви Hug ОСобено скъп ми е, защото го довърших докато бях бременна (без лакирането, естествено!)
Ria, Миоки - Да, аз много държах да го запазим, никой не ми вярваше, че ще постигна този вид Mr. Green
mamanin Скоро се преместихме и нещата не са окончателно наредени. И аз си харесвам огледалото, но още не сме го закачили Tired
xenia Не мисля, че съм преиграла с претриването, харесва ми точно както е сега! Crossing Arms А относно дръжките - мисля, че точно те са чара на шкафа, и местоположението им и това, че са фрезовани във формата на цвете! В крайна сметка целта на тази мебел е не да изглежда МОДЕРНА, а освежено автентична Peace Ако искам модерна мебел ще отида в SENZA или SELAMORE, а няма да търкам стари бюфети Mr. Green
ani 69, кия Технологията е следната:
- 2 слоя remover (препаратът за сваляне на лак и боя)
- месингова четка и много фина шкурка (само ако се налага се ползва шкурка)
- кит за дърво за дупките, някои умишлено ги оставих Peace
- 2 ръце бял латекс с оцветител охра за постигане на цвят слонова кост
- 2 ръце лак за дърво мат

Всъщност бюфетът имаше горна част с витринки, но я махнах, защото прецених, че е много ръбата (нямаше извивките на ръбовете и все едно беше залепена от друга мебел Sick)

Това е, сега ми предстоят няколко столове за трапезарията , които си купих от антиквариат, различни видове, но в един стил, мисля, че ще стане страхотно, но си е и много работа Crazy

# 385
  • Мнения: 718
А кошницата в дупката е добра идея, ще пробвам Peace

# 386
  • Мнения: 395
felicidad17, поздравления и от мен. Наистина си се справила страхотно.  Peace
Нямам търпение да видя столовете.  Blush

# 387
  • Мнения: 8 999
Технологията е следната:
- 2 слоя remover (препаратът за сваляне на лак и боя)
- месингова четка и много фина шкурка (само ако се налага се ползва шкурка)
- кит за дърво за дупките, някои умишлено ги оставих Peace
- 2 ръце бял латекс с оцветител охра за постигане на цвят слонова кост
- 2 ръце лак за дърво мат



felicidad17, имам няколко въпроса относно материалите, които си използвала:
1. Какъв е този remover - как му е името, откъде се купува, как действа?
2. Месинговата четка - откъде? Аз ползвам обикновена телена четка, но може би с месингова се работи по-лесно.
3. Какъв точно лак използва, откъде го купи, как се казва? Напълно прозрачен ли беше, или имаше лек оттенък /като го погледнеш в кутията/?

# 388
  • Мнения: 718
Технологията е следната:
- 2 слоя remover (препаратът за сваляне на лак и боя)
- месингова четка и много фина шкурка (само ако се налага се ползва шкурка)
- кит за дърво за дупките, някои умишлено ги оставих Peace
- 2 ръце бял латекс с оцветител охра за постигане на цвят слонова кост
- 2 ръце лак за дърво мат



felicidad17, имам няколко въпроса относно материалите, които си използвала:
1. Какъв е този remover - как му е името, откъде се купува, как действа? - казва се REMOVAL - на водна основа за премахване на бои и лакове, на Оргахим, има го по железарските магазини
2. Месинговата четка - откъде? Аз ползвам обикновена телена четка, но може би с месингова се работи по-лесно. - Подарък ми е от един приятел художник, не знам къде има, виж в магазините за художнически материали - Слънчоглед или Шипка 6. Мисля че са доста скъпи обаче. Предимството на месинговата е, че не наранява повърхността, иначе търкането и с нея си е доста Mr. Green
3. Какъв точно лак използва, откъде го купи, как се казва? Напълно прозрачен ли беше, или имаше лек оттенък /като го погледнеш в кутията/? - лакът е на ЛЕвис, за дърво. Трябва да е МАТ, иначе става лъскаво и грозно. По принцип от лака става с няколко тона по-тъмно. Преди да се лакира, бюфетът беше цвета на стената, 2-3 тона по-светло. Имай го предвид когато тонираш боята Peace

Ако имаш въпроси, насреща съм Peace
Както каза една леля, която дойде на гости след като го бях направила: "Ама този стария бюфет няма ли да го изхвърляте?!" Joy Joy hahaha hahaha

# 389
  • Мнения: 1 726
Има една техника, при която дървото се натърква със свещ на някои места, след това се боядисва отгоре. После местата на които е восъка се шкурят и там боята пада много лесно. Тук по-надолу е обяснено как се прави http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=886561#886561

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 16:26 от savina_h

Общи условия

Активация на акаунт