Да преправим старите мебели!

  • 421 447
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 542
Моето го взех от Практикер - дунапренено с леко мъхесто покритие отгоре като кадифе, 20-тина см е дълго самото валяче.

# 361
  • Мнения: 5 328
Благодаря, Миоки  Hug! Утре пак ще проверя.

# 362
  • Мнения: 646
Имам въпрос - искам да боядисам вратите на асансьора, но пради това са боядисвани с латакс - можи ли в/у него да се боядисва с блажна боя или първо трябва да се обработи с нещо?

# 363
  • Мнения: 1 849
LaValetta, ето разни валяци за ориентация:
http://www.tunatek.net/index.php?page=products&spage=10

# 364
  • Мнения: 497
Имам въпрос - искам да боядисам вратите на асансьора, но пради това са боядисвани с латакс - можи ли в/у него да се боядисва с блажна боя или първо трябва да се обработи с нещо?
Според мен трябва първо да се опиташ да го отмиеш с много влажна кърпа, колкото повече падне е по-добре. След това с грунд-задължително и накрая два пъти с блажната боя. Ако директно сложиш боята върху латекса няма да има добра връзка и може да започне да се лющи почти веднага.

# 365
  • Мнения: 646
Много благодаря. Няма да може да се измие - това е ясно. Остава да шкуря , докото стигна до пердишната блажна боя  Cry. Незнам изобщо на кой може да му дойде на ум да маже вратите на асансьора с латекс - станаха мърляви за отрицателно време.

# 366
  • Мнения: 5 328
M_Nik, благодаря  Hug!

# 367
  • Мнения: 1 849
Тук има някои интересни идеи: http://www.comfort.bg/bg/интересно/направи-си-сам.html
Например: http://www.comfort.bg/bg/интересно/view/710.html
http://www.comfort.bg/bg/интересно/view/704.html и др.

Запълнете малките пукнатини върху пода
Пастелите са чудесен материал за запълване на малките дупки, драскотини и пукнатини по подовата настилка. Изберете пастел в подходящ цвят и го оставете на слънце, за да омекне. С помощта на малка шпатула или ножче запълнете дупката с мекия пастел и минете отгоре с плосък предмет, за да изравните. Пастелите обикновено се втвърдяват бързо. Накрая минете пода с течен восък, за да запечатате "кръпката".
Запълнете драскотините върху дървените мебели
Принципът е идентичен – изберете подходящ пастел, омекотете го на слънце или със струята на сешоара, а накрая запълнете драскотините, изравнете и нанесете лак или течен восък.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 15:32 от M_Nik

# 368
  • Мнения: 6 446
И аз имам мераци,ще ви следя да се надъхвам.  Hug

# 369
  • софия
  • Мнения: 3 425
Такааааа,следващата идея ,която ми хрумна покрай вас е на лице. HugИмам две масички.В окаяно състояние,три тона блажна боя и такива ми ти хубавини.Цяла неделя шкурих и сега боята е почти махната,но остана един гаден зелен нюанс на някои места и няма махане.Много ми се щеше да е само дърво и лак,но няма да се получи.Намерих си и много хубави плоски камъни за облицовка.В едно дере до вилата ми. Mr. GreenСмятам от тях да направя плотовете на масите защото и двете имат на самият плот бордюр от около 1 см.Става перфектно да го запълня с теракол и да положа отгоре камъните.Те са тъмно сиви,та след всички излияния които ви изплясках,въпроса ми е :Какъв цвят да направя дървенията.На мен ми се върти нещо светло бежово,за да изпъкне камъняка.Ще съм много благодарна ако помогнете с идеи.

# 370
  • Мнения: 1 849
Можеш и бяло или млечносиво, също ще е контрастно на сивия камък. Камъка отгоре можеш да лакираш с лак за камък, има го в Бриколаж.

# 371
  • Варна
  • Мнения: 1 231
СлаБе, най-добре съобрази цвета на масичките с другите мебели. Ако искаш пусни снимки, за да говорим по-конкретно.
Иначе според мен имаш пълна свобода. Можеш и червени да ги боядисаш, стига да си паснат на интериора. Sunglasses

# 372
  • Мнения: 718
Хубава тема! Преправянето на мебели от известно време ми е страст. Ето един бюфет, който правих скоро Peace

# 373
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Браво, чудесен е!  bouquet
Мнго хубаво наследство имаш.

# 374
  • Мнения: 269
Поздравления!
Аз планирам скоро да тършувам из семейните наследства и съм се размечтала...
И рамката на огледалото много ми харесва!

Общи условия

Активация на акаунт