Да преправим старите мебели!

  • 421 124
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 222
Здравейте, чета ви от доста време много хубави неща видях,  ето от мен една стара маса в нови одежди http://www.iguanagraphics.org/gallery/images/furniture/n1.jpg .
Didi масата е много сладка

(Не колкото близнаците , обаче!)

- с какво си я правила?

# 406
  • Мнения: 440
 И на мен масата много ми хареса - сподели как я направи Peace

# 407
  • София
  • Мнения: 642
felicidad17, поздравления и от мен!
В мазето имаме същия бюфет и никога не бих се сетила, че може да се преправи и да изглежда така... За съжаление обаче аз нямам къде да го сложа, дори и да го префасонирам  Simple Smile


Ами продай ми го! Съвсем сериозно.

Знаеш ли, че това нещо тежи сигурно над 100 кила  Grinning. Спомням си колко ме проклетисва мъжът ми като го стоварваха Joy. Пък и е огромен, трябва да го сложиш в доста голямо помещение.

# 408
  • Мнения: 8 999

Знаеш ли, че това нещо тежи сигурно над 100 кила  Grinning. Спомням си колко ме проклетисва мъжът ми като го стоварваха Joy. Пък и е огромен, трябва да го сложиш в доста голямо помещение.

Колко точно огромен?

А колкото до мъжете, те винаги проклетисват, когато стане дума да се пренесе нещо! Моят се цупи, дори когато го помоля да свали в мазето кашончето с елховите играчки. Затова сама си го нося вече.
didi mum, масата ти е много хубава. Хайде да споделиш - с какво я боядиса, лакира ли я отгоре и с какъв лак. Дай да сравним техники.

# 409
  • Мнения: 311
Благодаря!Aми правих я за моя приятелка за салона й,стара маса ошкурена отгоре акрил- тъмно злато  после светлият цвят, но нанесени с гъба и м/у 2-та слоя декупаж малко шкурка по ръбчетата ,после лак 2 ръце май тогава ползвах яхтен лак.   bouquet

# 410
  • Мнения: 1 849
Масичката е станала много сполучлива!

Дали някой знае как да оправя фурнира на малка стара любима масичка. Явно е капнала вода и се е "подкожушил" или иначе казано - надул. Мястото е около 2Х5 см, близо до ръба. Благодаря предварително!   bouquet

# 411
  • Мнения: 4 380
Масичката е станала много сполучлива!

Дали някой знае как да оправя фурнира на малка стара любима масичка. Явно е капнала вода и се е "подкожушил" или иначе казано - надул. Мястото е около 2Х5 см, близо до ръба. Благодаря предварително!   bouquet

Искаш да кажеш отлепил? Едва ли ще успееш да го залепиш обратно, но може да пробваш с лепило за фурнир.
И за това мразя фурнирована мебел.

# 412
  • Мнения: 1 849
Благодаря, Хenia! Всъщност е отлепен на това място и се е надул (като балонче е станало от излята вода), но после има около 1-2 см, където си стои залепен до ръба, как да вкарам лепилото - със спринцовка ли? И няма ли да се нагърчи, ако го притисна със нещо тежко?

# 413
  • Мнения: 1 632
Това е идеално за стари врати http://www.bgaudio.org/modules.php?name=News&file=print&sid=94

# 414
  • Мнения: 320
Здравейте отново!
Пак съм с молба за помощ. Както писах по-горе, предстой ми ремонт. При Вас намерих много идеи, които ще осъществя идния месец. Та заговорихме се днес, по този повод, с моя колежка и тя ми се "похвали", че е на същия хал. Разказах й за Вашите умни идеи и съвети и веднага се породиха въпросите. Притежава, тази същата девойка, двойка ъглови легла с ракла, комплект от онези соц-мебели - от ПДЧ ли са, от МДФ ли  newsm78? Не разбираме от видовете мебелна дървесина с нея, та се чуди кво да ги прави. Не й се изхвърлят, били си здрави, с нови матраци, ама пусто цветово не отиват на интериора. Цветът, доколкото обясни е на шарки тъмно и светло кафяво. Желанието е да станат светло зелени, към резеда. Та сега въпросите: Трябва ли да се шкурят и колко, как, с какво? Няма ли да има проблеми, тъй като повърхността им е грапава? С каква боя трябва да се боядисат отгоре, колко ръце за да покрие? Лак трябва ли да се нанася? Станаха много въпросите, но ще съм много благодарна на отговори.  bouquet
Даже за по-нагледно и подобни намерихме из нетя: http://www.mebelcenter.com/images/stories/products/nikol/images/ … /950x672-710b.jpg

# 415
  • Мнения: 1 849
Ивка, поне при мен текста не се чете, има някакъв проблем с шрифта, но по снимките виждам, че е как да се залепи фурнир върху плоскост. Благодаря!

Исках да ви питам, дали сте лепили теракотени плочки върху нещо - в случая стар порцелан. Имам една стара голяма мивка от порцелан (иначе здрава) на вилата, искам да я "декорирам" отгоре с плочки, но се чудя с какво да ги залепя? Дали с С-200 или с теракол и фугите с фугарин сигурно трябва?  newsm78

 

# 416
  • Мнения: 4 380
Здравейте отново!
Пак съм с молба за помощ. Както писах по-горе, предстой ми ремонт. При Вас намерих много идеи, които ще осъществя идния месец. Та заговорихме се днес, по този повод, с моя колежка и тя ми се "похвали", че е на същия хал. Разказах й за Вашите умни идеи и съвети и веднага се породиха въпросите. Притежава, тази същата девойка, двойка ъглови легла с ракла, комплект от онези соц-мебели - от ПДЧ ли са, от МДФ ли  newsm78? Не разбираме от видовете мебелна дървесина с нея, та се чуди кво да ги прави. Не й се изхвърлят, били си здрави, с нови матраци, ама пусто цветово не отиват на интериора. Цветът, доколкото обясни е на шарки тъмно и светло кафяво. Желанието е да станат светло зелени, към резеда. Та сега въпросите: Трябва ли да се шкурят и колко, как, с какво? Няма ли да има проблеми, тъй като повърхността им е грапава? С каква боя трябва да се боядисат отгоре, колко ръце за да покрие? Лак трябва ли да се нанася? Станаха много въпросите, но ще съм много благодарна на отговори.  bouquet
Даже за по-нагледно и подобни намерихме из нетя: http://www.mebelcenter.com/images/stories/products/nikol/images/ … /950x672-710b.jpg

Ако са с такива хубави високи задни табли, аз бих ги тапицирала.

Конкретно по въпросите с боядисването, назад в темата сме го обсъждали подробно. Лека фина шкурка за надраскване, хубав латекс и по желание отгоре може да се покрие с лак. Зависи какъв е латекса. Има 5 вида латекс като блясък, а значи и като здравина на покритието и устойчивост на миене. Говорим за качествен нали, не от варчицата. Точно днес между другото говорих със специалист който ми обясни че разликата между новите и старите латекси била в добавянето на гликоли, които го правели устойчив. Препредавам ви думите му. Та значи новите устойчиви латекси на свой ред се делят на 5 типа, от които най-матовият е с риск при по-агресивно чистене да остават следи. Колкото по-лъскав нагоре от 5-те вида, толкова по-устойчив. При по-лъскавите типа, лак не ти е нужен. Трябва да спомена, че и най-лъскавия тип латекс не може да се сравнява по лъскавина с блажна боя. Ами това е. Валячето, боята и смело да боядисва.

# 417
  • Мнения: 320
Ако са с такива хубави високи задни табли, аз бих ги тапицирала.
Конкретно по въпросите с боядисването, назад в темата сме го обсъждали подробно. Лека фина шкурка за надраскване, хубав латекс и по желание отгоре може да се покрие с лак. Зависи какъв е латекса. Има 5 вида латекс като блясък, а значи и като здравина на покритието и устойчивост на миене. Говорим за качествен нали, не от варчицата. Точно днес между другото говорих със специалист който ми обясни че разликата между новите и старите латекси била в добавянето на гликоли, които го правели устойчив. Препредавам ви думите му. Та значи новите устойчиви латекси на свой ред се делят на 5 типа, от които най-матовият е с риск при по-агресивно чистене да остават следи. Колкото по-лъскав нагоре от 5-те вида, толкова по-устойчив. При по-лъскавите типа, лак не ти е нужен. Трябва да спомена, че и най-лъскавия тип латекс не може да се сравнява по лъскавина с блажна боя. Ами това е. Валячето, боята и смело да боядисва.
xenia, хиляди благодарности за отговора   bouquet.
Да спомням си, че процедурата, която описваш съм чела назад в темата, но тъй като не бяхме сигурни във вида материал на мебелите, пуснах това запитване. Идеята ти с тапицирането е чудесна - изпринтих поста ти и го дадох на колежката. Тя ще си направи сметка, какво и как да направи, а за подробните ти разяснения - благодарности и от нейно име bouquet

# 418
  • София
  • Мнения: 794
Момичета, аз пуснах питането си в темата за интериорните врати, но май съм за тук, защото става въпрос за преправяне, за жалост не на стари, а на съвсем новички врати. Няма да се впускам в подробности, само ще спомена, че съм в шок, от интериорните врати, който ни монтираха в новия апартамент. Пояснявам, че не са ни давали право на избор. Като ги видях, останах безмълвна, меко казано шокирана! С мъжа ми само гледахме и дума не можахме да обелиме, после ни напуши на див смях, а накрая аз го обърнах и на плач. Вратите са черни със златни ивици - върха на кича! Коридора е тесен - 1,10 м. ширина и с тези 5 черни врати направо си е грозно, а златните ивички... няма да ги коментирам! Идеше ми да ги изкъртя като ги видях, но пари за нови няма да имам в близките десет години, за това от два дена си блъскам главата, дали има някакъв начин да ги префасонирам. Някой правил ли е подобно нещо с фолио или фурнир? Дали ще стане или ще ги съсипя още повече. Моля, ако някой е преправял врати, нека сподели опита си, че съм в ужас и в потрес от два дена на сам.

# 419
  • Мнения: 1 849
Опиши ги по-подробно, даже ги снимай. От какво са направени и какви искаш да станат. Най-лесно е да ги боядисаш. Xenia назад е обяснила как и с каква боя. Поста с леглото важи и за вратите също. Фолио върху златните ивици (релефни ли са?) надали ще се хване.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт