Да преправим старите мебели!

  • 421 286
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 794
Благодаря M_Nik, щом е обяснявано в темата, ще изчета и ще намеря. Вратите са МДФ дървесен, лайсните са релефни, надявам се, че ще мога да ги махна. Ето ги: снимка 1, снимка 2, снимка 3. Вариантите, за които се сещам са три: пребоядисване, фурнир или фолио. Страх ме е само да не ги съсипя още повече.

# 421
  • Мнения: 764
Ох,и аз искам да пребоядисам в бяло една чисто нова кухня от тез полските,гадните,които майка ми купи,щото била евтина,но малко ме е страх.ще следя развитието на префасониране на вратите,че да видим кво ша направим...............

# 422
  • София
  • Мнения: 794
Ох,и аз искам да пребоядисам в бяло една чисто нова кухня от тез полските,гадните,които майка ми купи,щото била евтина,но малко ме е страх.ще следя развитието на префасониране на вратите,че да видим кво ша направим...............
И аз, да ти кажа, малко ме е страх, да не станат от зле на много по-зле.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 818
pipilota viktualia в момента боядисваме точно една полска секция която временно ще бъде в детската. Ако се получи нещо  добро ще снимам Peace, ако не  Blush просто ще я изхвърля   Joy. Резултат до ден два   Wink

# 424
  • Мнения: 764
Хайде да видим, пожелавам успех на бояджийките....Аз досега да съм я почнала кухнята,ама майка ми не иска и затова изчаквам да мине време,уж да поостарее....Чакаме снимчици... Grinning

# 425
  • София
  • Мнения: 8 288
lo80, този дето е измислил тези врати направо е за разстрел - черни врати златничко по тях а пантите са сребристи ...
Лошото, че че освен самата врата трябва да се оправи и касата.

Ако има вариант да се махнат лайсните и да се заличат внимателно белезите май ще е най-добре.
У нас някакви фенове на мрака (бивши собственици) са боядисали всичко което е могло в черно - врати, прозорци и тръби и радиатори  Sick после други с бяло върху тях няма да ти описвам колко добре е ставало всичко че и постна боя открихме между пластовете.
Та мисълта ми бе, че не е ясно по-светъл цвят дали ще покрие добре черното а винаги може да се чукне одраска и да излезе долния цвят.   

# 426
  • Мнения: 4 380
Не са черни вратите а тъмнокафяви, венге.  Най-лошото е различието между панти и лайсни. Можеш да смениш пантите на златни. Другия вариант- да боядисаш лайсните. Сам по себе си цветът на вратите не е лош и е неутрален. Врати в цвят венге са много популярни. Аз бих помислила сто пъти преди да боядисам. Вероятно бих боядисала всякакво друго дърво и особено ако ми жълтее е почти сигурно. Бих сменила тези врати ако планирам класически стил.

пс. Техниката на боядисване не е с нищо по-различна от тази на мебел. Лайсните може да боядисаш със спрей.

# 427
  • Мнения: 764
Кухнята на мака ми точно жълтее,да умреш направо.... Mr. Green

# 428
  • Мнения: 4 380
Кухнята на мака ми точно жълтее,да умреш направо.... Mr. Green

Някои евтини видове дървесина пожълтяват от времето т.к. се окисляват. Някои пък видове дървесина още "прясни" си имат окислен цвят.
Между другото, блажната боя ако е бяла на цвят също жълтее грозно, затова в бяло избягвайте блажни бои и емайл-лакове.

# 429
  • Мнения: 8 999
Благодаря M_Nik, щом е обяснявано в темата, ще изчета и ще намеря. Вратите са МДФ дървесен, лайсните са релефни, надявам се, че ще мога да ги махна. Ето ги: снимка 1, снимка 2, снимка 3. Вариантите, за които се сещам са три: пребоядисване, фурнир или фолио. Страх ме е само да не ги съсипя още повече.

Какво им е на вратите, бе жена. Прекрасни са! Ако изключим златните лайсни. Но тях самите може да изшкуриш и да боядисаш с лак/боя за метал в идентичен на вратите цвят.
Аз пък си бях поръчала точно такива врати, ама не знам защо, дойдоха доста по-светлички, че май и лекинко червеничкави. Поне тази в хола изглежда така, може би защото стаята е много светла и слънчева. Другите не ме дразнят така, но холната ми бърка в окото ежесекундно.
Кво да прайш!

# 430
  • Мнения: 18 542
Някои евтини видове дървесина пожълтяват от времето т.к. се окисляват. Някои пък видове дървесина още "прясни" си имат окислен цвят.
Между другото, блажната боя ако е бяла на цвят също жълтее грозно, затова в бяло избягвайте блажни бои и емайл-лакове.
Между другото, това са пълни глупости!

# 431
  • Мнения: 2 388
Защо Миоки?
Преди 1000 години вкъщи имахме шкаф, боядисан с блажна боя ( бяла ) и наистина жълтееше. Виждала съм и врати в бяло. Жълтеят наистина.

# 432
  • Мнения: 4 380
Някои евтини видове дървесина пожълтяват от времето т.к. се окисляват. Някои пък видове дървесина още "прясни" си имат окислен цвят.
Между другото, блажната боя ако е бяла на цвят също жълтее грозно, затова в бяло избягвайте блажни бои и емайл-лакове.
Между другото, това са пълни глупости!

 Shocked Laughing Точен цитат от учебника ли искаш? Знам че не си го учила, макар че би трябвало, но това не е причина да не си наваксваш пропуските, след като професията ти го изисква.

# 433
  • Мнения: 8 999
Ксения, позволявам си да те апострофирам /при цялото ми уважение към професионалния ти опит и благодарност за полезните съвети, които даваш/, блажната боя може да пожълтее след мноооого години, ако е изложена на пряка слънчева светлина. Не че защитавам блажната боя, не съм й особен фен, но по стечение на обстоятелствата, се сдобих с атика, омазана с бяла блажна боя. Само леко я остъргах, за да се покаже тук-там дървесината, но и до днес си е бяла боята.

# 434
  • Мнения: 18 542
Shocked Laughing Точен цитат от учебника ли искаш? Знам че не си го учила, макар че би трябвало, но това не е причина да не си наваксваш пропуските, след като професията ти го изисква.
Я дефинирай "някои евтини дървестни видове" да видим какво значи това, щото няма евтин и скъп дървесен вид, а има качество на дървесината. Цитирай конкретен дървесен вид, не говори така общо и да, може да ми цитираш и учебник, ако това ще ти достави удоволствие.

За цвета на емайл лак можеш да погледнеш картинката по-долу, специално си направих труда да снимам вратата на моя гардероб, боядисан с автоемайллак на Оргахим и наложен бял лист за сравнение - или аз съм сляпа, или вратата не жълтее спрямо листа.



п.п. смешна си с опитите си зда се изтъкнеш колко си по-  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт