Да преправим старите мебели!

  • 421 131
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 588
Много са хубави червените скш-та Simple Smile
Аз имам бели но са много добре запазени, така че си ги оставих по този начин, макар че някогашната кухня сега е спалня.
За момента само скш-тата по стените са като мебел там, освен леглата.

Боядисах една врата в коридора, една супер непотребна която скрива тръбите, с жълт латекс, просто ми беше останал от тавана на банята, стана разкошно. Чак не мога да повярвам че латекс на врата толкова ще ме кефи.
Не съм махала и блажната боя отдолу, не ми се занимаваше
Вратата стана като нова, жълтичка и хубавичка Simple Smile

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
С какво са боядисвани червените шкафове?
Вратичките са с мебелно фолио Peace
Корпусът е с тази боя, цвят жасмин:
http://www.orgachim.bg/index.php?location=products11&pid=195&start=0
Предварително минах с шкурка, после една ръка импрегниращ грунд за дърво, отново шкурене и три ръце боя, защото кафявото все избиваше. Засега нямам проблем при почистването.

# 62
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това ми е старата детска секция - боядисана е с блажна боя, горната част е пръскана с компресор, но долната е с валяк, също става. Преди това леко шкурих повърхността, за да хване по-добре
http://img116.imageshack.us/img116/1535/55233223xb9.jpg

# 63
  • Мнения: 307
Записвам се в темата с голям ентусиазъм. И аз имам стари бели кухненски шкафове,които искам да направя с фолио. Ще ме ориентирате ли за цената ?

# 64
  • Мнения: 1 849
Браво, и двете страхотно сте се справили със старите секции. Явно и с боя ,и с фолио, ако има човек усет, нещата се получават  Peace
Goldie, понеже имам същата боя, искам да питам дали мирише силно, че с малкия до мен... през зимата... Не ми се ще да го надишам, казаха че понеже била на водна основа, по не миришела!?

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Femme, фолиото за вратичките ми излезе 40лв., дръжките 35, а боята и грунда не помня точно колко струваха, но отидоха 1 кутия грунд и 2 боя.
M_Nik , почти не мирише, това беше и една от причините да избера точно тази, защото и аз бях сама с бебето Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 4 380
Боядисах една врата в коридора, една супер непотребна която скрива тръбите, с жълт латекс, просто ми беше останал от тавана на банята, стана разкошно. Чак не мога да повярвам че латекс на врата толкова ще ме кефи.
Не съм махала и блажната боя отдолу, не ми се занимавашеВратата стана като нова, жълтичка и хубавичка Simple Smile

Виж ти! Сериозно? Бих казала че е невъзможно без грунд, ще се напука и олюпи латекса отгоре. newsm78

Goldie, добре са станали шкафчетата. На фолиото недостатъка е че е нетрайно, с времето се отлепва по краищата.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ксения, и аз се притеснявам от това и гледах уж да оставя достатъчно фолио и от вътрешната страна на вратичките /по около 3см. от всяка страна/, но знам, че няма да ме изкарат дълго. Дано поне устискат докато събера пари за проекта, който съм си направила за кухнята Mr. Green
Фем, забравих да кажа, че общо кухненските шкафове долни и горни са около 5л.м., това във връзка с парите за фолиото Rolling Eyes
Любознателна, страхотно се е получило и свежо Peace Аз не посмях да боядисам и вратичките, защото бяха в страшно окаяно състояние и щеше да се наложи голяма предварителна подготовка, а корпусът ме измъчи достатъчно Embarassed

# 68
  • Мнения: 4 380
Докато събереш пари за проекта Голди, можеш да боядисаш и плочките. Wink

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Докато събереш пари за проекта Голди, можеш да боядисаш и плочките. Wink
На мъжа ми никак няма да му хареса, че се застоях в тази тема Mr. Green
В интерес на истината, много го мислих това още преди да разхвърлям кухнята, обаче колкото и да търсих информация така и не успях да се ориентирам как точно да стане Embarassed Иначе, ме дразнят много Close Вече съжалявам, че лееекичко не им помогнах да паднат "сами", както направих в пералното помещение, докато мъжът ми беше на работа Twisted Evil
Но засега толкова можах, догодина повече Crazy

# 70
  • Мнения: 4 380
Докато събереш пари за проекта Голди, можеш да боядисаш и плочките. Wink
На мъжа ми никак няма да му хареса, че се застоях в тази тема Mr. Green
В интерес на истината, много го мислих това още преди да разхвърлям кухнята, обаче колкото и да търсих информация така и не успях да се ориентирам как точно да стане Embarassed Иначе, ме дразнят много Close Вече съжалявам, че лееекичко не им помогнах да паднат "сами", както направих в пералното помещение, докато мъжът ми беше на работа Twisted Evil
Но засега толкова можах, догодина повече Crazy

Няма нищо сложно. Както се боядисват тухлени стени или тухлички по камини, така се боядисва и фаянс. Грунд+боя и това е.  И после, с боядисването можеш да си направиш различна декорация по плочките, каквато с нови не би могла да получиш. С лента за боядисване примерно можеш да си направиш рамка по края или друг вид декоративни елементи.

# 71
  • Мнения: 371
Нямаме такива творения в къщи,но винаги ми е било интересно.
Само една маса със столове правихме скоро,защото сърце не ми даде да я изхвърля.По-късно ще покажа снимки.
Червените секашета са станали добре Peace

# 72
  • Мнения: 1 175
Ксения,много ме заинтригува с това боядисване на фаянса.Напролет планирам частичен ремонт на кухнята,като мисля да оставя засега плочките и да подменя само шкафчетата.Фаянса е бял,в много добро състояние,никъде не е повреден.Голяма хамалогия ще е да се изкърти и подмени,а и е дълъг около 5 метра.Дали ще се получи добре ако ги боядисам,ами как се процедира с фугите?Моля те обясни по-подробно за технологията и ако можеш дай препоръки.И ако можеш поясни какво представлява тая лента за боядисване.Засипах те с въпроси,но с твоето мнение така ми пусна мухата за боядисването,че нямам мира.Сигурно нощес ще сънувам как търкалям валяка!

# 73
  • Мнения: 1 849
Ксения, аз също съм заинтересована, но за банята. Май няма скоро да сменим плочките, а тези са на 30 г. Иначе са здраво сложени, но са вече ужасни.  Mr. Green
С каква боя биха могли да се боядисат, по-специална за мокри помещения ли? А фугите, трябва ли да се фугира, да е наравно с плочката или и така става? А тази лента...?   bouquet

# 74
  • Мнения: 307
Goldie, мерси за инфото. Още днес ще отида в Практикер да взема , а петък буквално ще е ден на майстора.   Hands Thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт