Да преправим старите мебели!

  • 421 107
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 380
Моля, тези които пробват да боядисат мебелите си с латекса да споделят след това впечатления.
Благодаря!

И аз изчаквам някой да покаже. С удоволствие ще го изгледам.
Да си боядисаш мебелите с латекс е меко казано много глупаво.
Айде ще спра до тук.....

Цял свят чака Гери да им каже колко е глупаво. Laughing Не мислиш ли че се изтърсваш доста неграмотно? Напред в темата е показвано достатъчно.

Миоки, искаш ли да ти кажа мнението си за последния ти проект? Нищо че си ми сърдита, в дибла никой няма да ти го каже-от кол и въже, все такива компютърни умници са се събрали. Mr. Green

# 151
  • Мнения: 18 542
Що си толкова сърдита? Grinning По кой мазол те настъпих? Българските дизайнери не изучават боядисване на мебели? Това трябва да си го правила още в училище. Ти ли беше тази с претенции че някои нямали образование? Много удобно да се тръскаш сега обидена като те хващат в крачка. Чудя се какво изобщо изучавате вие там. Един не можел да рботи с цвят защото му било трудно, друг елементарно никога не  боядисвал мебел. Laughing Да ви имам и образованието! ooooh!
Боже! От къде тази злоба!?!
Разбери, нито ти, нито мнението ти ме интересуват. Моля те, от сърце, не се обръщай към мен по никакъв повод! Нямам нито желание, нито време да се занимавам със злобните ти подмятания, нито пък пишещите тук ги интересува.
Край!

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 22:52 от Миоки

# 152
  • Мнения: 4 380
Що си толкова сърдита? Grinning По кой мазол те настъпих? Българските дизайнери не изучават боядисване на мебели? Това трябва да си го правила още в училище. Ти ли беше тази с претенции че някои нямали образование? Много удобно да се тръскаш сега обидена като те хващат в крачка. Чудя се какво изобщо изучавате вие там. Един не можел да рботи с цвят защото му било трудно, друг елементарно никога не  боядисвал мебел. Laughing Да ви имам и образованието! ooooh!
Боже! От къде тази злоба!?!
Разбери, нито ти, нито мнението ти ме интересуват. Моля те, от сърце, не се обръщай към мен по никакъв повод! Нямам нито желание, нито време да се занимавам със злобните ти подмятания, нито пък пишещите тук ги интересува.
Край!

От къде толкова правомощия да огласяваш мнението на пишещите тук? И ти и те се интересувате от техниката която аз описах.

Не е злоба Миоки. Опитвам се да те вразумя малко да се вдигнеш над нивото на детски сръдни. Ако аз на твое място имах възможност да се уча от западен източник и от първа ръка, не бих се държала толкова наивно.

# 153
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Цял свят чака Гери да им каже колко е глупаво. Laughing Не мислиш ли че се изтърсваш доста неграмотно? Напред в темата е показвано достатъчно.



Ксения някак не отива на дизайнерските ти претенции и на постоянните ти критики, да караш хората да си хабят мебелите като ги боядисват с латекс, че и на всичкото отгоре да казваш, че това е модерно и хубаво.

И моля те, престани с това изтъкване за работа в чужбина и образование пак там.
Нито си единствената, която е учила в чужбина, нито си единствената която работи в чужбина.
Пък и да ти кажа не е кой знае какво.
Ако за теб това е върхът в кариерата, то моля те си избивай комплексите другаде.

П.П. Със сигурност ще си отива на гротеския диван, който даваш в другата тема за пример, секция намазана с латекс.

# 154
  • Мнения: 4 380
Няма изтъкване Гери. Просто от някои дребни неща разбираш защо на запад има дизайн, а в България не.

Боядисването на мебел е основна техника и се прилага почти във всеки един проект. Няма западен дизайнер който да не го прави, често собственоръчно. Всеки учебник по материали и обработка започва със сентенцията, че дизайнерът трябва да развива експертиза простираща се от изкуството да виждаш, до изкуството да изработваш. И с огромни букви подчертано пише че дизайнерът трябва да познава, задълбочава и експериментира с възможностите за трансформация на материали. Да не знаеш как се боядисва с латекс е просто нон-сенс.

Гротескно и глупаво за теб, не за този който това е учил. Значи нещо в твоите виждания и вкусове не е наред.

Ето един пример в проект където е очевидно с какво е боядисвано. За да не съм голословна.

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 00:04 от xenia

# 155
  • Мнения: 928
xenia, забелязала съм, че запишеш ли се в някоя тема, след това започват разправии и скандали. Хайде без този назидателен тон, ако обичаш и не разваляй и тази тема. Тук никой няма претенции да е дизайнер, ако ще показваш нещо показвай, ако ще се караш, не си на точното място.
А и едва ли има някой от форума, който да не е чел плеадата ти за чуждите и български дизайнери, спести си я.
Май теб те настъпаха по мазола.

П.П. Миоки, мила, защо й обръщаш внимание  nnnuu 
Това е xenia и нейния недоказан талант  Peace

# 156
  • Мнения: 556
xenia, забелязала съм, че запишеш ли се в някоя тема, след това започват разправии и скандали. Хайде без този назидателен тон, ако обичаш и не разваляй и тази тема. Тук никой няма претенции да е дизайнер, ако ще показваш нещо показвай, ако ще се караш, не си на точното място.
А и едва ли има някой от форума, който да не е чел плеадата ти за чуждите и български дизайнери, спести си я.
Май теб те настъпаха по мазола.

П.П. Миоки, мила, защо й обръщаш внимание  nnnuu 
Това е xenia и нейния недоказан талант  Peace
Напълно подкрепям. Наскоро се сблъсках с нейните "компетентни" отговори.  Макар че претенциите са и големи, то факта, че гледа да е на всяка манджа меродия е меко казано простащина.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Я, без малко да пропусна. Mr. Green

xenia, обясни за какъв латекс говориш, че ще ти се върже някой и ще си окепази някоя мебел. Rolling Eyes

Има една сентенция, че колкото повече научаваш, толкова по-ясно ти става колко малко знаеш.
С твоите категорични изказвания не ми е трудно да те причисля към съответната област.

Имаш дар слово, не те мързи да обясняваш, споделяй знанията си така, че да има полза от тях, в противен случай настройваш масово хората срещу себе си и повечето даже не се и замислят дали си права.

Аз впрочем така и не разбрах ти дизайнер ли си, учиш за такава или си просто любител? Thinking

# 158
  • Мнения: 1 632
Поредната тема, превърната в безсмислен спор! Tired
Влязох за да пусна снимки на преправените мебели от мен, но засега ще отложа!

# 159
  • София
  • Мнения: 9 862
Ивка,ще се радвам да видя снимките наистина!
Омръзна ми ,xenia ,да съсипваш темите! Rolling Eyes

# 160
  • Мнения: 8 999
Стига, бе жени! Аман от скандали. Достатъчно има в клюкарника.
Давайте по същество.
Не мога да покажа, защото съм дебил и не разбрах как да си кача снимките в нета.
Но ще обясня: един шкаф ми се беше съсипал отгоре - разливано, поливано, петна от чаши, драскотини.... с една дума - 30 години издевателства е претърпял. Дървен е, орехов. Знаех, че трябва предварително да изшкуркам стария лак, обаче в домашни условия хич не ми се връзваше да проведа тази супер прашна манипулация. А не ми се чакаше до пролетта, та да изнеса проклетата мебел на двора и да я оправя. Затова реших, че временно ще пробвам да позамажа върху повредения лак, пък после ще оправям нещата. Надянах ръкавиците и взех една гъба, с натъркване върху повредените места и по-леко втриване при неповредените участъци, успях да получа абсолютно хомогенен слой покритие. Лакът, който ползвах не е водоразтворим, а от миризливия и е малко по-тъмен от оригиналния цвят на шкафа. Минах две ръце. Стана перфектно.
Чакам
  • ивка-щастливка [/b] да сподели красотите, които е постигнала.

# 161
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Здравейте, мацки. Сигурно вече сте го обсъждали , но пак да ви попитам. Има едни стари кухненски столове, на които мисля да сменя дамаската с нова, а също така е да ги пребоядисам. С какво точно се боядисват? Някакъв лак ли? И трябва ли да се изшкурят преди това. Мерси Grinning

# 162
  • Мнения: 243
Айде и аз при вас!Искам да попитам каква марка лак да използвам за да потъмня доста бюро за компютър което в момента е светло дърво? newsm78

# 163
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Айде и аз при вас!Искам да попитам каква марка лак да използвам за да потъмня доста бюро за компютър което в момента е светло дърво? newsm78

Водят се лазурни лакове - цветни.
Има лъскави и матови.
За мен матовите са по-добри.

Старат холна маса беше цвят елша и с такъв лак я направихме - венге.
За съжаление вече е на вилата и няма как да ти я снимам.

# 164
  • Мнения: 243
Айде и аз при вас!Искам да попитам каква марка лак да използвам за да потъмня доста бюро за компютър което в момента е светло дърво? newsm78

Водят се лазурни лакове - цветни.
Има лъскави и матови.
За мен матовите са по-добри.

Старат холна маса беше цвят елша и с такъв лак я направихме - венге.
За съжаление вече е на вилата и няма как да ти я снимам.


Мерси много,и аз предпочитам мат повече! А спомняш ли си коя марка ползва и си доволна?

Общи условия

Активация на акаунт