Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 637
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 1 819
Наталина, много ти благодаря! Притесних се, че повредата отново е в моя телевизор. Hug

# 946
  • Мнения: 186
Много благодаря за милите думи на всички момичета (няма да изреждам поименно)  bouquet,
а на теб natalyna, специални благодарности и за незабавните отговори по въпросите ми в началото на моята сладкарска практика.    bouquet
Сама можеш да се досетиш откъде почерпих вдъхновение...и кураж да се захвана!
Е...до 12 едва ли ще стигна, но още 2 вида може и да пробвам.

# 947
  • Мнения: 3 770
irenanu , чудесни меденки !  Peace

Miss Monday , как могат да се поръчат тези формички ? На линка нямаше цени или поне аз не видях !  Rolling Eyes

Rumya , в този сайт всеки ден по една рецепта ли ще има ? Аз нещо не можах да намеря другите , които са в тези 12 предложения ?! Освен едни линцерови , май ? Които ми изглеждаха много хубави и интересни ! Ако не те затруднява преведи  тази рецепта , за която си сложила линк , изглеждат ми лесни и ефектни и бързи най-вече !
 Wink

# 948
Miss Monday , как могат да се поръчат тези формички ? На линка нямаше цени или поне аз не видях !  Rolling Eyes

Диди, пише очаквайте скоро! Явно затова няма и цени.

# 949
  • Мнения: 1 854
Здравейте момичета,
Част от сладките ми са готови, ето снимка.По рецептата за линцеровите сладки на Наталина.Тестото стана невероятно!Вкусно и лесно за точене.Благодаря ти, Наталина  bouquet

Така, опитай и тестото за маслените сладки на 2в1 и провал...стана мн.ронливо, абсурд да се изреже с формичка(някоя по интересна) или да се разточи.А го оставих в хладилника поне 3 часа.Добре,че направих 1/2 доза за проба само.Сега го пека, ама сладките стават едни дебели и безформени, защото не можаха да се разточат.
2в1, при теб имало ли е някакьв проблем с тестото?Май това тесто е само за топчета, току що опитах да извадя една сладка и тя се разпадна Cry

Някой друг пробвал ли е това тесто и какво се е получило?

Това е засега, успешно творене  chef

# 950
  • Мнения: 1 854
Опитах ги масленките и са вкусни, само тестото ми е загадка как се точи....дали има значение,че няма яйце?

# 951
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
момичета,не смогвам да ви изчета.моля ви дайте някаква глазура за меденките,в която да няма сурово яйце и пак да са лъскави newsm78

# 952
  • Мнения: 3 770
Оранжево небето , много хубави формички , ще станат страхотни линцерови сладки !  Peace За другото тесто не мога да помогна !

# 953
  • Мнения: 2 142
давам още няколко изпитани рецепти, подходящи за празниците. За съжаление, не на всички имам снимки.

Бадемови бисквити (AMARETTI)
Мисля, че съм я сваляла от тук, но не съм отбелязала и може да бъркам

ПРОДУКТИ:
2 ч.ч.  бадеми
1/2 ч.ч. захар
1 ч.л. ванилия
2 ч.ч. захар
5 белтъка

ПРИГОТВЯНЕ:
Попарете бадемите, обелете ги и след това леко запечете. Нарежете ги на ситно или ги счукайте в хаванче, заедно с 1/2 ч.ч. захар. Добавете ванилията, разбийте белтъците със захарта на твърд сняг и ги добавете към бадемите, като внимателно разбърквате. Поставете тестото в готварски шприц и шприцовайте кръгли плоски бисквити (около 5 см в диаметър), на разстояние една от друга в предварително намазана с мазнина или покрита с хартия за печене тавичка. Поръсете всяка с малко кристална захар и ги оставете на стайна температура за около 1 час. Загрейте фурната до 180 градуса и печете около 20 минути.
Съхранявайте в затворен съд.


Видях едни кокоски, ще ви предложа още един вариант, който на мен ми е любим:
Кокосови сладки

Продукти:
 
2 белтъка
2/3 чаши захар
1 ванилия
щипка сол
3 ч.ч. кокосови стърготини
 
Приготвяне:
Разбиват се белтъците със солта и ванилията на твърд сняг. Прибавят се кокосовите стърготини и пак се бърка на ръка. От гъстото тесто с малка лъжичка се сипват купчинки в намаслена тавичка, върху всяка купчинка се слага по един бадем или орех и се пече на слаба фурна (макс. 180°С) до порозовяване. Като поизстинат, се вадят от тавичката.
Може вместо бадем да сложите черешка от сладко( добре изцедена) или парченце от сухите плодове 

Канелени ролца (Направо са уникални)

снимката не е моя
3/4 ч.ч прясно мляко, леко топло(в някои рецепти е на половина вода)
1 яйце
2 суп. лъжици масло
2 и 1/4 пресято бяло брашно
1/4 ч.ч захар
3/4 ч.л. сол
1 и 1/2 ч.л. мая

Слагат се в този ред съставките в съд и хубаво се умесва. Може и в машината за хляб, избира се програмата за тесто. Когато е готова се изважда от кошничката, покрива се и се оставя така за 5 минутки. Същото и ако го месите на ръка.
Смесват се:
1/2 ч.ч кафява захар
2 ч.л. канела
3 с.л. меко масло

Изважда се тестото и се разстила върхе леко набрашнена плоскост, разточва се правоъгълник с размери 30Х20 см, намязва се с по-горната смес и се навива на руло, което се разрязва на 12 парчета. Подреждат се близо едно до друго в намаслена тава(но не плътно), покриват се и се оставят на топло да втасат, докато увеличат двойно обема си, приблизително около 40-50 минути. В някои рецепти се слагат във формички за мъфини.

Пекът се в предварително загрята до 175 градуса фурна, около 25-30 минути, до златисто – кафяво.
ИЗваждат се, оставят се да изстинат на решетка около 10 минути. Докато са топли се намазват с глазура и се сервират топли.

Захарна глазура
2ч.ч пудра захар
2ч.л. течна ванилиа
4 с.л. гореща вода
Всичко се разбърква и се бие докато стане гъста, плътна каша.

Моите хора най ги обичат с глазура от крем сирене:
120г крем сирене
60г масло
1 и 1/2 ч.ч пудра захар
1 и  1/2 ч.л. ванилиа
1/2 с.л прясно мляко
1/2 ч.л. канела
Всичко се бърка и се маже върху горещите ролца

Препоръчвам  Peace

Ще намеря и снимки, че малко са ми объркани из дисковете

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 14:30 от Мишел +

# 954
  • Мнения: 2 142
Оранжево небето, мисля, че точно там е проблема, че няма яйце. По принцип маслените сладки са ронливи, но пък и без яйце. Сега погледнах из рецептите си и всичките ми масленки имат поне една яйце или 2 жалтъка.

# 955
  • Мнения: 389
Оранжево небето, не съм правила това тесто. А Линцеровите сладки ти са страхотни,много яки формички
Мишел +, ти си неизчерпаема Grinning
Имам останали замразени белтъци ,но ми се иска да направя ореховки/ кокоса не се тачи у нас/.Може ли някой да пусне някоя изпитана рецепта

# 956
  • Мнения: 2 708
Еййййй Оранжево небе ---
ама много сладки сладки си направила

1 дума сладки - означава хубави, готини, оригинални.....
2 дума сладки - означава самия готов продукт

 Joy Joy Joy Joy Joy това последното беше пояснение, щото да не речете, че си повтарям думите hahaha hahaha hahaha

# 957
  • Мнения: 186

Благодаря ви момичета! Тази година успях да смогна с украсата до някъде...Мисля че в този форум ще се нагледаме на такива творения...
Оранжево небето, мисля че в къщи ще намеря нещо...ще пусна рецепта до вечера.

# 958
  • Мнения: 2 142
pokahontas, спокойно можеш да замениш кокоса в рецептата с орехи, но сега, ще ти дам още една изпитана рецепта.

# 959
  • Мнения: 2 142
В първата рецепта не можеш да си използваш белтъците, но стават много вкусни. Правя такива топчета, добавям червена сладкарска боя и оформям като черешки, отгоре и им бодвам иглички  от бора пред вкъщи и стават, като истински черешки. Децата много им се радват. Това ми беше украсата на една торта Кошница Simple Smile

Орехови топчета

1 чаена чаша орехи се карамелизира с 1 ч.ч захар. Сместа се разстила на тънък слой върху фолио да изстине. Отделно 125 гр. краве масло се разбиват с 1 ч.ч. пудра захар, прибавят се 2 с.л. какао и 1 пакет обикновени бисквити /смлени/. Карамелизираните орехи се начупват /най-добре в хаванче/ и се прибавят към останалите продукти, слагат се 1 ванилия и 4-5 с.л. ром. Сместа престоява най-малко 3-4 часа в хладилник /най-добре една нощ/. Правят се топчета и се овалват в смлени орехи.

Ореховки
3 белтъка, 250 г захар, 250 г смлени орехи
Сместа се бърка на водна баня до сгъстяване (да не пада от лъжицата). Оформят се купчинки върху тава с намаслена хартия и се пекат на 150 С



Последна редакция: чт, 03 дек 2009, 20:04 от МИШЕЛ

Общи условия

Активация на акаунт