Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 939
  • 374
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 001
Уф,аз така и не се научих да мйи сладнят постните сърми.Дали със стафиди или сливи,все не ми допадат...Затова приготвям постни лозови за Бъдни вечер,а с кайма и ориз правя с кисело зеле през някой от следващите дни....

За постните лозови сърми:
Задушавам лук,1 морков нарязан много наситно,ориз.Като стане "стъклен" ориза добавям гореща вода,сол,черен пипер(млян),червен пипер,джоджен,копър.Оставям да понабъбне малко ориза и дръпвам от котлона за да поеме течността.Преди да започна да завивам сърмичките настъргвам един суров картоф(стават много пухкави и вкусни).Разбърквам добре плънката и завивам,нареждам плътно в тенджерка и варя.

# 46
  • Мнения: 315
Уф,аз така и не се научих да мйи сладнят постните сърми.Дали със стафиди или сливи,все не ми допадат...Затова приготвям постни лозови за Бъдни вечер,а с кайма и ориз правя с кисело зеле през някой от следващите дни....

За постните лозови сърми:..........
и аз много не ги обичам сладки, но веднъж готвих зелеви сарми с пуешко месо, вместо кайма.иначе същата технология, но с кълцано пуешко/предварително сварено/стана божествено!после залях сармите с пуешкия бульон.....
направо ми се прияде!!!

# 47
  • Мнения: 5 001
milsim1 ,ще го пробвам аз твоя вариант...Тъкмо киселото зеле вече ми стана готово...Ехааааа.... Joy

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Моля, някой да добави на 1 стр. рецептата за пълнените сушени чушки  Hug само те са ми в главата от както я прочетох  Mr. Green ще ги пробвам задължително!

# 49
  • Мнения: 315
опитай и дано ти хареса.миналата година приятели ни подариха домашно пуйка-колкото агне Joyразфасовахме и във фризера- готвихме я до 8-ми март!!
ама вкусно добиче, брей!!!
много ми харесват всички рецепти-сърбят ме ръцете да започна с подготовката и ми е едно коледно!!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266170.msg6491183#msg6491183 - това е моето стандартно тесто за всичко!трябва да снимам и да покажа Embarassed

# 50
  • Мнения: 3 770
asq82 , за коя рецепта става въпрос ?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 972
asq82 , за коя рецепта става въпрос ?
Не си спомням точно кой даде една рецепта за пълнени сушени чушки с боб  Embarassed  newsm78

# 52
  • Мнения: 3 770
На първата страница има рецепта на Лео и затова не съм сложила линк , погледни по-надолу и виж за тази ли става въпрос !   Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 341







Когато пълня постни чушки или сармички в плънката
настъргвам 1-2 картофа - става по-сочно, не така сбита.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Пълнени сушени чушки с боб на TheNMaster

Накисваш сухите чушки в гореща вода за да набъбнат и поомекнат(за да можеш да ги напълниш...Иначе ще се счупят,ако не са накиснати)....Сваряваш боба с морков,целина(корен)-нарязани на кубчета.Изцеждаш го от водата,добавяш сол,джоджен,дом. пюре 1 с.л.(или домашна лютеница).Разбъркваш хубаво и пълниш чушките.Нареждаш в тава,заливаш с водата дето е врял боба и слагаш тавата покрита  във фурната.Накрая загряваш олио,добавяш 1 ч.л. червен пипер и изливаш върху чушките в тавата....Оставяш да отлежи.

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 14:07 от asq82

# 55
  • Мнения: 5 001
Сега открих, че съм си копирала рецептата ... не е точно тази на Лео
Ето я  Hug
Пълнени сушени чушки с боб
Накисваш сухите чушки в гореща вода за да набъбнат и поомекнат(за да можеш да ги напълниш...Иначе ще се счупят,ако не са накиснати)....Сваряваш боба с морков,целина(корен)-нарязани на кубчета.Изцеждаш го от водата,добавяш сол,джоджен,дом. пюре 1 с.л.(или домашна лютеница).Разбъркваш хубаво и пълниш чушките.Нареждаш в тава,заливаш с водата дето е врял боба и слагаш тавата покрита  във фурната.Накрая загряваш олио,добавяш 1 ч.л. червен пипер и изливаш върху чушките в тавата....Оставяш да отлежи.

Това май е моята рецептичка,а?  Joy Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 08:45 от TheNMaster

# 56
  • Мнения: 3 770
asq82 , пропуснала съм я !  Rolling Eyes Аз затова помолих да се пишат като отделен пасаж със заглавие.Ако си редактираш публикацията и я отделиш , ще сложа линк.  Peace

П.П. TheNMaster , ако е твоята редактирай я в цитата , моля !   Grinning

# 57
  • Мнения: 5 001
asq82 , пропуснала съм я !  Rolling Eyes
П.П. TheNMaster , ако е твоята редактирай я в цитата , моля !   Grinning
Ами аз писах една рецепта за пълнени чушки с боб в онази смесената тема,ама нещо не можах да я открия  Laughing Laughing Laughing

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 972
asq82 , пропуснала съм я !  Rolling Eyes
П.П. TheNMaster , ако е твоята редактирай я в цитата , моля !   Grinning
Ами аз писах една рецепта за пълнени чушки с боб в онази смесената тема,ама нещо не можах да я открия  Laughing Laughing Laughing

Именно, аз от там си я копнах  Party Mr. Green

# 59
  • Мнения: 5 001
Радвам се,че си я забелязала и ти е харесала  Hug

Общи условия

Активация на акаунт