410 дни платено майчинство - мисията Е възможна

  • 37 362
  • 627
  •   1
Отговори
# 345
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Клео, радвам се.
Още повече ще се радвам, ако успеете да преговаряте на обсъждането и да се запазят 6-те месеца или поне увеличението на осигурителния стаж да е нещо по-разумно - 8-9 месеца най-много.
Не че нещо, на мен стаж ми тече последните 11 години... но не е там въпросът.

Нагъл, по-нагъл, най-нагъл, Масларова.
Ей това мисля, след като я гледах по НТВ тази сутрин. Как ме е яд, че вече не приемаха телефонни обаждания от зрители... така бих искала да я пратя там, дето слънце не огрява...

Ние сме били единствена страна с такова майчинство, нямало други по света. Да бе.
Германия, Чехия, Румъния, още страни - те са някакви измислици-премислици. Само България съществува, тук е Майчинството. Няма такава наглост - да казва подобни лъжи, а сума ти хора, които никога няма да си направят труда да проверят, ще повярват...

"Ние даваме майчинство", каза тази коза. Алоооо, какво даваш? Ти ли го даваш? От джоба си? Аз си мислех, че всеки работещ внася всеки месец пари в този фонд и после от него се дава майчинство, което е добре заслужено, а не ти, @#$%!, да ни го "даваш", все едно е подаяние. Толкова обидно изказване!

Майките искали да се връщат по-рано на работа, не искали такова дълго майчинство... Личните ми наблюдения не показват такова нещо, но ще пусна анкета в Майки, за да се види има ли такова нещо.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 08:29 от Бу

# 346
  • Мнения: 48
Браво Клеопатра.Почвам да вярвам , че по коледа стават чудеса.
Дано хубавите новини не свършват.

# 347
  • Мнения: 149
Чудесна новина!!!Дано и другите предложения бъдат приети!

# 348
  • Мнения: 64

Момичета, достойни сте за възхищение!
Аз предлагам всички майки, които сме облагодетелствани от вашия доброволен труд, да ви дадем по една премия, нещо символично. Мисля, че никой няма да се възпротиви, тези жени зарязаха семействата си и се бориха не само за собствено благоденствие, а обърнаха внимание на всички оплаквания.А в крайна сметка, ако се гласува в този вид промяната, всяка от нас ще получи добри пари, които не сме и очаквали. Какво ще кажете?

# 349
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
БРАВО МОМИЧЕТА,СТРАХОТНИ СТЕ.  bouquet  bouquet  bouquet
СТИСКАМ ПАЛЦИ И ЗА БЛИЗНАЦИТЕ ДА ПОСТИГНЕТЕ УСПЕХ.

# 350
  • София
  • Мнения: 3 572
Клеопарта, поздравления   bouquet

Ще стискам палци да успеете и днес с предложението за близнаците.

Бу, относно Масларова аз имам друга класация -
некомпетентен в социалната сфера, по-некомпетентен , най-некомпетентен, Масларова...
Жалко, че в собствената й партия не са го прозряли това, ама то от БСП добро не очаквам и никога не съм очаквала...

# 351
  • Мнения: 354
чудесна новина!браво на всички вас, които го организирахте!   bouquet

 чакам с нетърпение целият текст, защото съм в чуденка какво се има предвид тези 12 месеца - изобщо стаж или 12м на тази заплата? и ако 6м преди раждането съм била на максимална заплата, а предните 6 - на минимална ще има ли преизчисления?

и дано най-сетне направят нещо за близнацитв  Praynig

# 352
  • Мнения: 2 122
не се е говорило за преизчисление, според мен нямат законово уреден вариант да го направят, така че завареното положение си е само за удължаване на периода за обезщетение  Peace

# 353
  • Мнения: 781
Масларова винаги е била некомпетентна! Изобщо няма място в политиката, но това е друга тема. Като я слушах сутринта имах чувството, че е глътнала нещо за отскок.

Дано направят нещо за близнаците  Praynig

Да видим какво ще се гласува в крайна сметка.

# 354
  • София
  • Мнения: 545
Клео, радвам се.
Още повече ще се радвам, ако успеете да преговаряте на обсъждането и да се запазят 6-те месеца или поне увеличението на осигурителния стаж да е нещо по-разумно - 8-9 месеца най-много.
Не че нещо, на мен стаж ми тече последните 11 години... но не е там въпросът.

Нагъл, по-нагъл, най-нагъл, Масларова.
Ей това мисля, след като я гледах по НТВ тази сутрин. Как ме е яд, че вече не приемаха телефонни обаждания от зрители... така бих искала да я пратя там, дето слънце не огрява...

Ние сме били единствена страна с такова майчинство, нямало други по света. Да бе.
Германия, Чехия, Румъния, още страни - те са някакви измислици-премислици. Само България съществува, тук е Майчинството. Няма такава наглост - да казва подобни лъжи, а сума ти хора, които никога няма да си направят труда да проверят, ще повярват...

"Ние даваме майчинство", каза тази коза. Алоооо, какво даваш? Ти ли го даваш? От джоба си? Аз си мислех, че всеки работещ внася всеки месец пари в този фонд и после от него се дава майчинство, което е добре заслужено, а не ти, @#$%!, да ни го "даваш", все едно е подаяние. Толкова обидно изказване!

Майките искали да се връщат по-рано на работа, не искали такова дълго майчинство... Личните ми наблюдения не показват такова нещо, но ще пусна анкета в Майки, за да се види има ли такова нещо.


Не мисля,че имаш право така да обиждаш единствения социален министър направил наѝ-много за маѝките и пенсионерите! На запад не маѝчинството, а помощите за гледане на дете са за по-дълъг период и по-добре платени в сравнение с нашите. В Щатите платеното маѝчинство е само 3 седмици!!!
Мисля, че сегашната социална политика е наѝ-добрата до този момент!

# 355
  • Мнения: 781


Не мисля,че имаш право така да обиждаш единствения социален министър направил наѝ-много за маѝките и пенсионерите! На запад не маѝчинството, а помощите за гледане на дете са за по-дълъг период и по-добре платени в сравнение с нашите. В Щатите платеното маѝчинство е само 3 седмици!!!
Мисля, че сегашната социална политика е наѝ-добрата до този момент!

Ай стига вече с този запад и САЩ! На запад и в САЩ има ясли и градини от 40 ден на детето. Няма списъци, чакане с години. За САЩ поне мога да говоря много по този въпрос. Когато детето ти е болно го водиш с антибиотика там. Не се чудиш как да вземеш болнични, как да избягаш от работа и кой ще ти гледа детето. ДА, на запад и в САЩ нямат, ама имат другите условия. Нито министърката го разбра това, нито някои от вас.
Аз също не искам да си седя в къщи 1г и повече, но нямам избор. Няма за 9-12м. ми дете ясла, нито  друга алтернатива, освен малко по-добро съществуване в този период!
И да, министърката е некомпетентна в изказванията си!

# 356
  • Мнения: 3 211
Чакам и аз с нетърпение окончателния текст.
Също така ме интересува нещо друго. Току що чух по радиото, че днес ще се гласува и допълнителния платен отпуск от 15 дни, който се полага на бащите при раждане.
Надявам се да се разреши също въпроса с близнаците.
За мен няма значение колко месеца ще се вземе дохода назад, защото от 11 год. ме осигуряват на реална заплата.
vodica, въобще не можем да се сравняваме с другите развити страни, които споменаваш, тяхната политика е друга. Споменаваните от теб Щати са рай за гледане на деца, въпреки майчинството от 3 седмици. Можеш ли да сравниш цените на детските и бебешките храни, дрехи и л-ва?

# 357
  • Мнения: 96
Момичета, честито за постигнатия успех и БЛАГОДАРЯ за положените усилия!

Стискам палци за близнаците!

# 358
  • Мнения: 2 388
За съжаление за близнаците шансовете са минимални....за трета поредна година. Ако и тази година не ги приемат сме замислили други мерки  Wink

# 359
  • Мнения: 3 993
Чудесна новина! Голямо БЛАГОДАРЯ на всички, които работиха това да се случи!   smile3501
И аз стискам палци на СНБМ за нови победи!  Peace
.....а тези който в момента са бременни и предстой да излизат в болнични първите месеци от 2009,те включват ли се в заварено положение  /аз например трябва да излизам 02м. в болнични преди раждането/,за такива като нас ,как ще се изчислява обезщетението?
Не вярвам да се включват, защото те не са в заварено положение. Заварено положение е към 01.01.2009 да ползваш правото на платеното майчинство от 315 дни, тоест или да си родила вече или да си в болничен преди раждането. Така разбирам аз завареното положение. Мисля, че за такива като теб ще се прилагат изцяло новите положения на закона.

Общи условия

Активация на акаунт