Световна кухня-рецепти и превод!

  • 93 415
  • 253
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 276
Здравейте момичета,някой може ли да ми помогне с превода  http://www.foodnetwork.com/recipes/sara-moulton/christmas-candy- … recipe/index.html  Благодаря ви  bouquet


 Коледни захари пръчици

Christmas Candy CanesRecipe courtesy of Gourmet Magazine

1/2 чаша захар
1/2 чаша натрошени ментови бонбони
1/2 чаша масло или маргарин на стайна температура
1/2 чаша обикновен или с аромат на масло shortening -твърда мазнина за правене на сладки, думата се използва най- често з свинска мас или твърда с вид на мас зеленчукова или маслена смес. Няма точен еквивалент на български
1 чаша пудра захар
1 голямо яйце
1 чаена лъжица екстракт от ванилия
1/2 чаена лъжица екстракт от мента
2 1/2  чаши брашно
1/2  чаена лъжица червена, течна сладкарска боя

Приготвяне:

  Слагаме скарите на фурната, така че да се раздели на три равни част. Загряваме фурната на 190 градуса. В малка купичка смесваме захарта с натрошените бонбони.

  В голяма купа с помощта на миксер разбиваме на средна- висока скорост маслото, мастта, пудрата захар, яйцето, ванилията и  екстракта от мента. Разбиваме докато стане пухкав крем (2-3мин).Превключваме миксера на по-ниска степен. Без да спрем да бъркаме добавяме постепенно брашното докато крема го поеме напълно.

Изваждаме половината от тестото от купата. Към половината останала в купата добавяме боята и продължаваме да разбиваме докато се оцвети . Двете теста могат да се съхранят на този етап завити във фолио до една седмица или до три месеца във фризер. Когато започнем да моделираме тестото то трябва да е на стайна температура.

За оформянето на всяка захарна пръчица ни трябва по една супена лъжица от всяко тесто. С длани оформяме фитили дълги около 10 см. Усукваме един бял и един червен фитил. В единият край прегъваме около 2,5 см за да получим форма на бастунче. Подреждаме ги в тавичка застлана с пекарска хартия.

Печем около 9 минути докато станат твърди и изпечени на вид. По време на печенето ако е необходимо може да ги завъртим в тавичката. Още докато са топли поръсваме със захар и ментова смес . Оставяме да изстинат напълно на скаричка. Съхраняват се в кутия, всяка пръчка увита в не залепваща хартия.

http://www.foodnetwork.com/recipes/sara-moulton/christmas-candy- … recipe/index.html

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 12:48 от MamaChrisi

# 76
  • Мнения: 79
 Heart EyesБлагодаря ти MamaChrisi за превода.Правих щолен по твоята рецепта,стана  превъзходен  bouquet

# 77
  • Мнения: 276
 Blush пак заповядай!

# 78
  • Мнения: 69
ivka  i радвам се чеMama Chrisi е превела рецептата ти, защото преводача който дадох превежда дословно и по някога се получават безсмислици.
   И аз ще опитам да направя тези пръчици /по точно с "детенце"-така наричам дъщеря си/ ще опитаме да ги направим.

# 79
  • Мнения: 79
 Grinning И на теб благодаря за превода.Незнам само тези ментови бонбони могат ли да бъдат заменени с лукчета newsm78.Има видео към тази рецепта с два цвята-зелен и червен

# 80
  • Мнения: 276
Grinning И на теб благодаря за превода.Не знам само тези ментови бонбони могат ли да бъдат заменени с лукчета newsm78.Има видео към тази рецепта с два цвята-зелен и червен

Аз си мислех за лукчета като превеждах рецептата.  Laughing

peppermint в оригиналната рецепта не е дори точно мента. Това е вид хибридно растение между мента и джодженът. Често се използва за аромат на дъвки. Не мисля, че имам проблем да се направи с каквито и да е твърди бонбони Peace

# 81
  • Мнения: 79
  bouquetОтново благодаря за съвета Heart Eyes MamaChrisi

# 82
  • Мнения: 3 456
http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Ffood.walla. … p;sl=iw&tl=bg

Е не е като да го е направил преводач, но един добър готвач може да си натъмани нещата.
Оф, аз явно не съм от добрите, защото определено не можах да си "натъманя" нещата. Иначе снимките много ме впечатлиха- ще чакам превод.

# 83
  • Мнения: 45
Може ли да ми преведете тази рецепта:
Schneegestöber-Torte

Zutaten für 10 Stücke:
5 Eiweiß, 2 TL Zitronensaft, 200 g Zucker, 50 g Puderzucker, 2 EL Speisestärke,1 Flasche Lindt Schokoladenglasur Zartbitter, 150 g Kumquats, 80 g Zucker, 1 Orange, 250 g Mascarpone, 250 g Quark, 400 g Schlagsahne, 10 kleine Lindt Schokoladen-Weihnachtsmänner

Zubereitung:
1. Eiweiß steif schlagen (am besten mit einer Küchenmaschine). Zitronensaft unterrühren. Nach und nach Zucker einrieseln lassen. So lange weiterschlagen, bis die Masse glänzt (nach ca. 10 Minuten). Puderzucker und Speisestärke mischen und kurz unterrühren. Baisermasse in einen Spritzbeutel mit kleiner Lochtülle füllen und auf 3 Bögen Backpapier 3 Baiserböden (Ø 20 cm) spritzen. Dafür dicht nebeneinander kleine Tuffs spritzen, die sich berühren. Baiserböden auf jeweils 1 Backblech setzen. Im vorgeheizten Backofen bei 100° (Umluft ) ca. 30 Minuten backen, anschließend bei 50° (Umluft) die Böden etwa 4 Stunden trocknen lassen. Abkühlen lassen.
2. Lindt Schokoladenglasur Zartbitter nach Packungsanleitung im heißen Wasserbad schmelzen. Zwei Baiserböden mit der Glasur streifenartig überziehen und die Glasur fest werden lassen. Kumquats in kleine Stücke schneiden, die Kerne entfernen. Orange auspressen. Kumquats mit Zucker und Orangensaft in einen kleinen Topf geben und 10 Minuten kochen. Zum Abkühlen in ein Wasserbad stellen. Mascarpone und Quark in eine Rührschüssel geben. Kumquatmasse zufügen und verrühren. Sahne steif schlagen, die Hälfte zur Kumquat-Creme geben und vorsichtig unterheben.
3. Die Hälfte der Creme auf einen Schokoladen-Baiserboden streichen. Den zweiten
Schokoladen-Baiserboden darauf setzen und mit der restlichen Creme bestreichen. Dann den weißen Baiserboden darauf setzen. Restliche Sahne um den Rand streichen und die aus der Folie gewickelten Schokoladen-Weihnachtsmänner um die Torte stellen, dabei leicht in die Sahne drücken. Die Torte 30 Minuten in den Kühlschrank stellen. Mit einem
Elektromesser oder sehr scharfen Messer vorsichtig in Stücke schneiden und gleich anschließend servieren.
Zubereitungszeit: ca. 70 Minuten (plus Back- und Kühlzeit)

# 84
  • Мнения: 3 456
Започвам ! Peace

# 85
  • Мнения: 3 456
Торта "Снежна виелица"

Продукти за 10 парчета:

5 белтъка, 2 ч. л лим. сок, 200 гр. захар, 50 гр. пудра захар, 2 ч. л нишесте, 1 тубичка шоколадова глазура Линдт- нежно горчива, 150 гр. Kumquats (цитрусов плод, не знам , дали го има в Бг, леко кисел на вкус, можеш да заместиш с лимон), 80 гр. захар, 1 портокал, 250 гр. маскарпоне,250 гр. извара, 400гр. сметана за разбиване, 10 малки фигурки дядо Коледа на Линдт

Приготвяне:

Белтъците се разбиват на сняг ( най-добре с миксер). Добавя се под постоянно бъркане лим. сок. Добавя се захарта на тънка струйка. Разбивайте, докато получената маса стане лъскава (след около 10 мин). Смесете пудрата захар и нишестето и разбъркайте. Трябва да получите смес за целувки. Напълнете я в торбичка с малка дупка в края ( за да можете да я ползвате като шпритц) и оформете 3 целувкени блата (20 см), като шприцовате малки скалички гъсто една до друга ( да се докосват). поставете 3  блата в една тава. Печете в предварително загрята фурна на 100 градуса ( с вентилатор), после оставете във фурната още 4 часа при 50 градуса ( с вентилатор), за да изсъхнат блатовете. Оставете да изстинат.

2.Разтопете шок. глазура Линдт, според указанията на опаковката на водна баня. Нанесете от глазурата върху 2 от блатовете, като я заливате на черти(т.е да се получат райета), оставете да се втвърди.
Нарежете Kumquats на малки парчета, отстранете костилките. Изстискайте портокалите. Поставете Kumquats със захарта и портокаловия сок в малка тенджера и варете 10 мин. Изстудете в съд с вода. Сложете маскарпонето и изварата в съд за бъркане, добавете сместа от Kumquats и разбъркайте. Разбийте сметаната на сняг, добавете половината от нея в сместа с Kumquats.

3. Намажете половината от крема върху шок. блат. Сложете втория шок. блат отгоре и намажете с останалия крем. После сложете белия блат. Намажете останалата сметана покрая и поставете фигурките с дядо Коледа (махнете опаковките) покрая на тортата, леко ги притеснете в крема.Оставете тортата 30 мин в хладилник. Разрежете с електрически или остър готварски нож и сервирайте.
Време за приготвяне : 70 мин. ( плюс време за печене и охлаждане)

# 86
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Гласувах с други, имах предвид иврит  Grinning С удоволствие бих превела рецепта, хоби ми е да ги чета и разглеждам, дори и да не ги прилагам в кухнята си  Peace


Английски, френски и немски са представени от хора, които със сигурност ги владеят по-добре от мен  Blush

# 87
  • Мнения: 1 283
Гласувах с други, имах предвид иврит  Grinning С удоволствие бих превела рецепта, хоби ми е да ги чета и разглеждам, дори и да не ги прилагам в кухнята си  Peace


Английски, френски и немски са представени от хора, които със сигурност ги владеят по-добре от мен  Blush

Преведи тази, моля те Laughing http://food.walla.co.il/?w=/920/912057

# 88
  • T"A
  • Мнения: 2 515
След малко ще пусна превода  Peace Тя е за хляб, който е оформен като житни класове, има такъв празник напролет...

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мента, пусни типични ястия...

аз съм правила едни пълнени с ядки кравайчета, забравих как се казват.
жестоки Crazy

Общи условия

Активация на акаунт