Тестове

  • 12 196
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Някъде бях чела,че тестовете за овулация могат да се използват и при бременност.Възможно ли е теста за овулация да отчита евентуална бременност?Пък и не мисля,че може да имам овулация вече цяла седмица.Днес трявва да ми дойде М.Ако имам закъснение тогава ще пробвам и теста за бременност.
   Извинявайте,че ви занимавам само с мойте пробреми.

# 1
  • Мнения: 7 716
Аз не мога да ти отговоря, но ти пожелавам успех. А тестът за ову колко време ти е положителен, от кога започна да го правиш?

# 2
  • Мнения: 4 068
Не зная дали тестовете за ову стават и за бременност,но стискам палци да не ти дойде М.
Страшно ще се радвам ако ни се похвалиш със страхотна новина.
Хайде чаками информация.
Успех!

# 3
  • Мнения: 4 965
Предполагам, че зависи от марката, но поне тези, които аз съм ползвала, не стават. Те си показват само овулацията, но, за сметка на това, в кутията винаги е имало 9 или 10 тест-ленти за ову. и 1 за бременност.
Съвсем възможно е тестът да е положителен цяла седмица, ако скоро си преживяла аборт, гинекологична намеса или хормонално лечение - може да си отделила 2 яйцеклетки (при мен беше така, когато забременях с близнаците, защото и трите фактора бяха на лице - тестът за ову. беше положителен цели 8 дни).
Стискам палци наистина да ти закъснее и скоро да се похвалиш с резултата - 1 (а защо не и 2) сладко малко бебче.

# 4
  • Мнения: 920
Цитат на: azaf
в кутията винаги е имало 9 или 10 тест-ленти за ову. и 1 за бременност.


Каква марка са тези? От къде ги пазариш и на каква цена?

Аз до сега само на 5+1 опаковки попадам...че чак и с поръчка ми ги доставят в местната аптека. Предполагам че 10+1 ще са на по-атрактивна цена.

# 5
  • Мнения: 4 965
Тиа,
За съжаление, вече не помня марката, защото съм си ги купувала само 3 пъти (и то преди повече от 7 месеца). Вземах ги от аптеката на Торакс - карах аптекарката да ми покаже какви има и си ги познавах по външен вид (синя кутия с жена отгоре, макар че то по същия начин изглеждат почти всички тестове за ову. и за бременност). Цената също не си спомням, че за същото време купувах едва ли не през ден и тестове за бременност (всичките ми джобни отиваха предимно за това, толкова се бях вманиачила).

# 6
  • Мнения: 920
Благодаря azaf. Ще взема да накарам нашата аптекарка да се разтърси.

# 7
Вече 3 дни закъснение,а теста за ову продължава да е положителен.А ме е страх да си направя тест за бременност...

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Аууу, Стефи дано не дойде , дано не дойде , дано не дойде , дано не дойде , ............................

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Аз само да питам-защо продължаваш да си правиш тестове за овулация? Според мен е леко безсмислено, но ти си знаеш

# 10
Цитат на: wa_wa
Аз само да питам-защо продължаваш да си правиш тестове за овулация? Според мен е леко безсмислено, но ти си знаеш

  Беше ми интересно какво ще покажат.Днес си правих тест за бременност,но втората чертичка е едвам забележима......та да видим....А първата е много ясно откроена.Дали е валиден?

# 11
  • Мнения: 158
Амииии....стискам палци..... passifier Валиден ще да е..... Laughing

# 12
  • Мнения: 920
Стефи не че искам да ти отнемам надеждата ама....теста ти за бременност може да е положителен, поради събитията от миналия месец  все пак след такова нещо хормоните остават "разбъркани" известно време но ти и това си знаеш!

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Стефи
Цитат на: wa_wa
Аз само да питам-защо продължаваш да си правиш тестове за овулация? Според мен е леко безсмислено, но ти си знаеш

  Беше ми интересно какво ще покажат.Днес си правих тест за бременност,но втората чертичка е едвам забележима......та да видим....А първата е много ясно откроена.Дали е валиден?


Стефи, мисля, че е положителен, не - СИГУРНА СЪМ!  Grinning

Само че не трябваше ли да мине малко време от онова, преди да почнете пак с опитите?!  Confused

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Ама тя докато се появи, да каже какво става , ние тук ша изкрейзим  Sign Exclamation

# 15
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Morena
Ама тя докато се появи, да каже какво става , ние тук ша изкрезйзим  Sign Exclamation


Нещо май изпуснах.... КОИ да се появи и да каже КАКВО?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Ами мамче Фин , на Стефито нещо не и'  идва лелята Фло ! Sunglasses

# 17
Цитат на: Morena
Ама тя докато се появи, да каже какво става , ние тук ша изкрейзим  Sign Exclamation

  Знам,че е рано за бебе,не е минало още необходимото време,но не сме го провили по график ако е станало то е по случайност.Иначе още чакам да ми дойде М.БТ е 37,1.По скоро съм се настроела за цикъл отколкото за бебе.
   Обичам Ви всичките,без Вас не знам как щях да се оправям.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Ама Стефи , аз съм се настроила за бебе , а не за цикъл относно теб !  Пък и онзи тест , с бледата чертичка ... Grinning  Sunglasses

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Стефи, аз лично ти пожелавам този месец цикъл, но от най-добри чувства!  Wink Мисля, че е прекалено скоро след аборта и би могло да е опасно. Доколкото си спомням не е минал и месец!  Shocked Не би ли трябвало да се пазите поне 2-3 месеца?!  Confused

# 20
  • Мнения: 4 068
Стефи съгласна съм със Зъхи.Още е много рано.Ти направи аборт след мен,което значи по малко от месец оттогава.Според мен е изключено да си имала овулация за толкова кратко време.
А теста е положителен защто около40 дни след аборта/понякога и повече/ организма продължава да произвежда хормоните на бременноста.Аз онзи ден си изследвах ЧХГ-то и още не е спаднал този хормон.Което значи че ако сега си направя тест той ще е положителен,но аз определено не съм бременна.
Така че моя съвет е да идеш на гинеколог и да си изследваш ЧХГ-то.И чак като ти спадне до нормалните граници да започнете новите опити.

# 21
Цитат на: renci
Стефи съгласна съм със Зъхи.Още е много рано.Ти направи аборт след мен,което значи по малко от месец оттогава.Според мен е изключено да си имала овулация за толкова кратко време.
А теста е положителен защто около40 дни след аборта/понякога и повече/ организма продължава да произвежда хормоните на бременноста.Аз онзи ден си изследвах ЧХГ-то и още не е спаднал този хормон.Което значи че ако сега си направя тест той ще е положителен,но аз определено не съм бременна.
Така че моя съвет е да идеш на гинеколог и да си изследваш ЧХГ-то.И чак като ти спадне до нормалните граници да започнете новите опити.

 Какво е ЧХГ?Днес ми дойде М.

# 22
  • Мнения: 4 068
ЧХГ е Човешки Хорион Гонадотропин.Това е хормона на бременността.Обикновенно след аборт стойностите му се запазват високи около 30-40 дни и ако в това време правиш тест за бременност ще излезе положителен.
Когато правиш Кръвен тест за бременност в кръвта ти търсят точно този ЧХГ хормон.Това е най-точния възможен тест защото по нивото на ЧХГ в кръвта може да се определи в коя седмица си бременна.
Иначе не се стягай че ти е дошло.Сега поне знаеш със сигурност,че започва нов цикъл с нова възможност за забременяване.Посъветвай се с гинеколога си и ако той каже че всичко е наред и даде зелена светлина тогава започвайте пак опитите.
Стискам палци и УСПЕХ!

# 23
  • Мнения: 637
Стефи, мила, виждам как се мъчиш, десетки пъти ми се иска да ти кажа нещо и все отлагам. Може би защото си стоматолог и все си мислех, че нещата са ти малко по - ясни, отколкото на другите.

След аборт е било редно гинекологът да ти каже, че трябва да се проследи нивото на ЧХГ, докато изчезне, заради рядко, но опасно усложнение на бременността.

Тестовете за овулация отчитат нивото на ЛХ (лутеинизиращ хормон), а тези за бременност - на ЧХГ. С други думи, двата теста нямат нищо общо.

Тестът за овулация не отчита овулацията, а само повишаването на ЛХ.

Когато ЛХ се задържа високо след овулация, във втората фаза на менструалния цикъл, това косвено насочва към поликистозни яйчници.

И, Стефи, наистина е безотговорно да не се пазиш месец след аборта, извини ме за думите. Играеш си със здравето.

В кой град си впрочем?

# 24
Цитат на: Meli
Стефи, мила, виждам как се мъчиш, десетки пъти ми се иска да ти кажа нещо и все отлагам. Може би защото си стоматолог и все си мислех, че нещата са ти малко по - ясни, отколкото на другите.

След аборт е било редно гинекологът да ти каже, че трябва да се проследи нивото на ЧХГ, докато изчезне, заради рядко, но опасно усложнение на бременността.

Тестовете за овулация отчитат нивото на ЛХ (лутеинизиращ хормон), а тези за бременност - на ЧХГ. С други думи, двата теста нямат нищо общо.

Тестът за овулация не отчита овулацията, а само повишаването на ЛХ.

Когато ЛХ се задържа високо след овулация, във втората фаза на менструалния цикъл, това косвено насочва към поликистозни яйчници.

И, Стефи, наистина е безотговорно да не се пазиш месец след аборта, извини ме за думите. Играеш си със здравето.

В кой град си впрочем?

  Напълно си права.Повярвай,че между стоматология и АГ има огромна разлика.Поне аз не мислех така,но след като се забърках със всичките тези проблеми осъзнах колко е сложно.
  Значи щом теста за ову е положителен това означева,че овулацията предстои.
  От Варна съм.Ти от къде си?

# 25
  • Мнения: 637
Мда, сигурно е така. Аз съм от Пловдив. А тестът за овулация показва само високото ниво на ЛХ.

Знаеш ли какво? Защо не си направиш малка почивка, да се нормализират хормоналните ти нива, да оползотвориш лятото, а на есен да си пуснеш един хормонален профил. Тогава ще разбереш какво е положението.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт