Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 19-та тема

  • 57 405
  • 368
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 86
да се отчета и аз - пилешки дробчета и сърчица

# 241
  • Мнения: 293
nela_66! Може ли да напишеш рецептата на твоето кълцано месо в тесто. Изглежда много апетитно!
Кълцано месо в тесто /преписвам дословно/:
Продукти: 50 г краве масло; 1 голяма глава кромид лук,нарязана; 1 скилидка чесън, счукана; 2 с.л. прясно нарязана салвия; 2 с.л. прясно нарязан магданоз; 700 г кълцано месо /може и едро смляна немазна кайма/; сол и смлян черен пипер; 1-3 ч.л. дижонска горчица; 1 яйце, разбито; 450 г многолистно тесто; 3 твърдо сварени яйца,срязани наполовина.
Начин на приготвяне: Стопете маслото в малка тенджерка, добавете лука, чесъна и зелените подправки и пържете на тих огън докато лукът омекне. В голяма купа сложете кълцаното месо и объркайте с лучената смес. Добавете солта, черния пипер, горчицата и яйцето. Объркайте добре. Разточете тестото на правоъгълник 23 х 30 см. Отделно ви трябва лента от тесто, дълга 30 см за отгоре. Разстелете половината смес в средата. Сложете твърдо сварените яйца отгоре и ги покрийте с останалата смес. Направете диагонални прорези от всяка страна на тестото на интервали 2,5 см. Прихлупете тестото върху месото и го прилепете добре към него, като редувате ивиците. Сложете накрая лентата и подпъхнете краищата и отдолу. Намажете тестото с разбито яйце и печете във фурната 30-40 мин до златисто. Поднася се горещо или студено.
Снимките са от списание, не успях да ги смаля и редактирам /по-късно пак ще пробвам/:


Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 11:57 от nela_66

# 242
  • Мнения: 4 358
Пепчо  bouquet за френската зелка.И аз не разбрах кисело зеле ли е или прясно.Май и с двете става щом си писала зелев сок или лимонена к-на newsm78
Лабрекс пак много си се вихрила.dianjeli3   - разкошни ти изглеждат дробчетата и сърчицата в тиганчето - ммммм Heart Eyes
Бамбинка блазе на гостите ти - такава прекрасна и богата трапеза Peace Peace Peace
Гелава и ти с това всукно пиленце Hug
Ние днес ще дояждаме.Освен едни картофки да пекна, ама кво да им снимам на тях Sick
nela_66   - твоето свинско би могло да бъде чудесен новогодишен специалитет.Жалко,че на тези празници само сладкишите са от мен hahaha ooooh! . ама те малко ли са ooooh!

# 243
  • Мнения: 1 777
При нас печена пастърва със зелева салата и макарони и домашен суджук, за десерт бананови мъфини. Simple Smile

 

# 244
  • Мнения: 1 117
оф, аз много изостанах нещо.
ще пусна вчерашната манджа, че днешната още се пече....
ама да не забравя преди това, всички сте сготвили убийствено пак, но на БамбинкаМалинка ДВЕТЕ торти са страхотевични просто! Браво, момиче, разбила си гостите!

ето ни и нас - котлети на грил, гарнирани с ориз по ??? арабски , да речем - с начупени спагети вътре.


и фокачата, за която писах преди два дни, много вкусна стана. като я извадих от фурната, кое по-напред, да я снимам ли, или да опитвам? Познайте колко смотах от нея  Embarassed


Лека вечер на всички, ама сигурно пак ще надникна по-късно, че то не се изтрайва  Joy

# 245
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Lois , фокачата изглежда не-ве-ро-ят-но!!!

Bambinkamalinka , да си жива и здрава!  bouquet Чудна тортичка!

Аз тази вечер се отчитам само с кулички от спанак, ориз, орехи и сусам Mr. Green

# 246
# 247
  • Мнения: 293
Бъни,ама то не е само свинско има и телешко  Wink ,става и за гости и не е трудоемко, но пък е ефектно! Аз пък не съм много добра в правенето на сладкиши - неам нерви  #Crazy Все гледам нещо набързо да скопосам, па квот стане. Тая вечер, например, спретнах само едни талятели с готов фикс "Болонезе", ама photobucket-а не ще да ми зареди снимките да ги редактирам  #Cussing out

# 248
  • Мнения: 1 777
За вечеря  пуешко с пържен ориз и баница. Simple Smile

 

# 249
  • Мнения: 1 313
Здравейте кулинарки прекрасни Hug
Много неща си харесах, но като ми свърши диетката WinkДнес имам добри резултати и съм в по-добро настроение Party
Лоис, фокачата е много апетитна Peace
Пети, Нела, Илианка, вкусно!  bouquet
От мен:
Пиле с броколи и сирена на фурна

имаше още това-онова, но не снимах Wink
Хайде хубава вечер!
 bowuu

# 250
  • Мнения: 11 607
Тази вечер - мамалига(качамак) и малай....Качамака е скучна работа, снимах само малая -

# 251
  • Мнения: 320
Лелееее, момичета, ма спрете се малко де, коя от коя по-хубави манджи, уж вечерях, а лигите ми потекоха  Simple Smile, ма мярка нямате  ooooh!

Ето от мен простичко и много набързичко  Laughing

- шунка с яйца и кашкавал

- салата "Снежанка"

Лека вечер!

# 252
  • Мнения: 92
Bambinkamalinka моля те дай рецептата на еклеровата торта

# 253
  • Мнения: 86
ей, страхотни сте Hug
Lois, тук научих за фокачата, аз като начинаещ готвач бих ли се справила, т.е. трудно ли е, как ми се дояде, сподели, дай рецептичката Praynig

# 254
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Момичета страхотни неща сте наготвили smile3501.Аз два дена бях на работа и нищо не съм готвила,но за утре искам да направя руло стефани,във форма за кекс,но никога не съм правила така и ви моля за помощ.
tenderseducer-как се прави тази баница от стар хляб newsm78

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 21:55 от tina1801

Общи условия

Активация на акаунт