Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 19-та тема

  • 57 413
  • 368
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 117

dianjeli3 ето рецептата

а за фокачата ето набързо, че не можах да я снимам и още не съм я качила, трябва да я направя пак  Mr. Green
Цитат
Мека фокача
500 гр. брашно 
9 грама прясна мая
12 грама картофено брашно (полуфабрикат за пюре)
18 грама свинска мас
10 гр зехтин
300/310 грама вода (в зависимост от брашно, тестото трябва да бъде меко като меката част на ухото)
10 грама сол
1 / 2 ч.л. малц
Замесват се на ръка всички съставки за няколко минути, за да смеси всичко и  да няма бучки в тестото. Покрийте добре и оставете да втаса, около 2 часа, може и 2 часа и 1 / 2.
Премесва се отново, оформят се две топки тесто, покрива се с влажна кърпа и втасва отново за 1 час. После оформете тестото като го разтегляте  нежно с ръце, намазани със зехтин, и го сложете в  2 тави от около 30x25 см. добре намазани.
Посолява се отгоре, размачкайте още  тестото с ръце, намазани със зехтин и нека почива още 30 минути.
Междувременно затоплете фурната на 250 ° статични и изпечете по една тава на веднъж докато стане златиста отгоре.
В добавка от мен - напрявих я само със зехтин, свинска мас не сложих  Mr. Green
Малц няма откъде да намеря в БГ, заместих го с мед. Не успях да я чакам толкова време да втасва, че бяхме гладни - Пръво втасване - около час и 45мин, второ - към 40мин, трето- докато загрее фурната - към 15. Грешката ми беше, че ги направих твърде тънки, и като за пица бяха прекрасни, но като за фокача - не. Следващия път ще я оставя по-дебеличка.


още малко разяснения: този път сложих картофени люспи от заготовка на Маги - 12г. са около една ракиена чаша 60мл. Разтворих маята в част от водата с лъжица мед и лъжица гроздов петмез, при липса на такива неща - захар. Този път удължих времето за втасване - първото 2 часа, второто 50 мин., третото - 20,25. Обаче тестото втасва във фурната, като я затоплих до 50гр. и изгасих нагревателя, оставих да свети лампата.

# 256
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
нещо набързо и от мен:

салата с авокадо, скариди и ужасно лютив сос Crazy



постен гювеч с брюкселско зеле



вече изпитаните снежни топки
умалени и не пържени, а печени Wink

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 09:00 от asyalein

# 257
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 699
Леле Роца при теб цяла гала вечер е имало Joy
Я кажи какво е това зеленото в едната стъклена купа, много съм любопитна какво си сджуркала там Laughing

Баш гуакамоле си е Simple Smile. Нали бях на вълна авокадо  Laughing.
(нещо обърках цитатите, исках да цитирам Вери, която беше цитирала Krische  Embarassed)

Сега съм купила едни зелени банани и като измисля какво да ги правя, ще се похвaля.  Laughing

Bambinkamalinka, честит рожден ден със закъснение, да си жива и здрaва и много обичана! newsm51

Asyalein, на тези снежни топки съм им хвърлила око вече, ама не знам кога ще стигна до тях  Изглеждат много апетитно Laughing
Lois, Esy, стилни както винаги!

От мен днес скромно - шунка с картофена салата и салата от цвекло. На всичкото отгоре и баКтерията на апарата ми сдаде багажа, та и снимката ми е малко смрътафръцана!  Embarassed

# 258
  • София
  • Мнения: 3 816
asyalein , аз също се замислих да направя снежните топки печени/избягвам да пържа, доколкото мога/, какво е твоето мнение, много са изкушаващи.  Crazy

# 259
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein , аз също се замислих да направя снежните топки печени/избягвам да пържа, доколкото мога/, какво е твоето мнение, много са изкушаващи.  Crazy

пържени са по-хрупкави.
тестото в никакъв случай не е мазно и ако не знаеш, никога няма да познаеш, че са пържени.

печените са като бисквитки.
предполагам, че като постоят с шоколада отгоре и няма да са вече хрупкави Peace
но са вкусни Party

# 260
  • Мнения: 1 550
Съвсем ви изтървах края Crazy
Много вкусно се готвили отново Hug
Страхотни изкушения представяте всичко, направо сте отличнички  bouquet

Ягодка, а твоята рецепта за руло Стефани давала ли си я вече някъде?

Милика, много вкусно изглежда твоето Flutter

nela_66 страхотна идея и нагледно представена, благодаря Hug

Аз да се отчета с едни наденици с картофи на фурна:


Пиле с царевица, лък и жълта паприка + ориз за гарнитура:


И две тортички с пепруди:


# 261
  • Мнения: 9 123
Цитат
готово Пълнена зелка по френски   
за кисела зелка става въпрос,нали...?

Не - в рецептата пише "..1 ...зелка". Никъде не пише, че е кисела, по отивам да добавя, че е прясна.
А водата разредих със зелев сок + лимонена кисела, щото прясно зеле готвено не обичам много.
Ако пък се ползва на кисела зелка листата - /естествено, може да се направи и с такава зелка,/  няма да има смисъл от 5 минутното варене на листата - те се варят, за да омекнат и станат меки за нареждане.

а сега се връщам да ви чета, доста сте изписали  #Crazy

# 262
  • Мнения: 86
Lois,   :bouquet Ама да си кажа честно ми се вижда доста сложничко за мен, или ще се престраша да я направя сама или другия по-добър вариант е да я направи майка ми, нея я бива в месене, точене, правене на погачи, ще видим, пак  bouquet

# 263
  • Мнения: 9 123
Пепчо  bouquet за френската зелка.И аз не разбрах кисело зеле ли е или прясно.Май и с двете става щом си писала зелев сок или лимонена к-на newsm78


Рецепта по списанието е  с прясна зелка и чиста вода, аз обясних по-горе защо я направих така. Убедена съм, че ще стане и с кисела зелка /но дали тогава ще бъде "по френцки"  Wink / - кой както обича зелето.

Милен@ , много хубави пеперудки  Peace


нашата вечеря

панирани сирене, кашкавал и лучени кръгчета



аз десерт отново оня невероятно сочен и шоколадов сладкиш


# 264
  • Мнения: 795
Един страхотен кекс с ябълки, орехи и канела  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 265
  • Мнения: 569
 Привет момичета!
   Аз нямах възможност да пиша и чета 2-3 дни и със сигурност съм изпуснала страхотни вкусотии и предложения.

   Ето какво хапнахме ние през това време:

                                                                      Тортелини  за любовта Laughing (аз бях на салата)
 

    Пълнена чушка с пилешко месо, яйце и извара в гювече
                                                                       Пълнено пиле с гъбки и булгур
 

      И тук се смилих малко и направих и картофи на фурна за половинката

     И един уж Диетичен сладкиш с овесени ядки и ябълка , че вече не издържах...

# 266
  • Мнения: 569


Dina767, зеленчуковата крем супа изглежда много вкусно,  би ли споделила рецептата  Hug


Алекс Hug Извинявай за закъснението:

Зеленчуци по твой вкус и наличност- при мен бяха:

1 картоф
1 малка глава лук
2-3 скилидки чесън
1 по- голяма розичка броколи
1 по-голяма розичка карфиол
1-2 стръка целина
1 морков

се сваряват на пара.
Добавям около 1/2 ч.ч. гореща вода(може и зеленчуков бульон ), сол и черен пипер на вкус- пасирам и добавям 1/2 ч.ч. течна сметана. При сервиране- малко извара и крутони Hug

Не мога да не отправя комплименти за чудните торти на Милена и Крисче  bouquet

Bambinkamalinka-страхотно меню! Честит празник на патерици!
Кълцаното месо в тесто на nela_66- много идейно и вкусно изглежда- благодаря за рецептата- може да се възползвам от нея за РД на мъжа ми след 2 седмици.

И още веднъж се облизвах на Снежните топки на Аsyalein




# 267
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Страхотни вкусотии,момичета,особено тортичките и десертите.Аз не съм имала време за готвене тези дни,но пък се наслаждавам на вашите творения.  bouquet
Сигурно съм пропуснала,но има ли я рецептата за снежните топки?

# 268
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има ли я рецептата за снежните топки?

ето я  Wink

# 269
  • Мнения: 311

Dina767, може ли рецептата за сладкиша?

Общи условия

Активация на акаунт