Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 19-та тема

  • 57 428
  • 368
  •   1
Отговори
# 120
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кеми, превъзходен гювеч!  Peace
geleva, честита награда в конкурса!   bouquet Честит рожден ден на прекрасната ти дъщеря! Да ти е здрава и много да те радва!  Hug
tenderseducer, вкусни ястия!  Peace
Наталия, витата баница изглежда превъзходно!  Rolling Eyes
berina, иде ми да заръфам екрана с тая твоя тортичка....... Мммм!  bowuu

У нас снощи - Запечени гъбки с кашкавал в добавка към зеленчуковата супичка , днешната закуска за Габи - Попара с масълце и сиренце
   

Закуска за Пеши - Кус-кус с масълце и сиренце, след обедно хранене на Габи - Грис с тиква, ябълки и банани 
   

Вкусен съботен ден желая!  Hug

# 121
  • Мнения: 4 358
Ето и от мен малко храница за морна душица Joy - нали е почивка Peace
Пилешка супичка

Лучник с орехи и пиле


Пилешки хапки със соев сос и сирене

Гелева пак много си готвила Praynig Hug Heart Eyes - честото трето място мила  bouquet и честит ЧРД на дъщеричката ти Hug,Lois - страхотни шоколадови изкушения и умопомрачаващи снимки Peace, Пепчо - твоите кифлички и панирани сиренца така ме изкушават страшно Hug, и на Бамбинка мъфините, на Пети салатата с миди,на Алекс пилето Сувлаки и пъстървичката, на Берина страхотната торта......не мога да ви изредя всички.Невероятни сте до една.Всяка със собствен почерк и стил  bouquet  bouquet  bouquet

# 122
  • Мнения: 1 777
Гелева Честит Рожден Ден на дъщеричката ти!!!!
Нека здравето и късмета винаги бъдат с нея!!!

# 123
  • Мнения: 1 117
девойки, аз нещо се излагам тези дни, нямам нищо за показване, но някой питаше за рецептата за шоколадовия мус, ето я нея

и ако има интересуващи се от маки суши  - ето го и него

# 124
  • Мнения: 569
 


Здравейте момичета!

mim4ety_sara - Пилешкото със сладко-кисели зеленчуци е точно по мой вкус! Би ли споделила рецептата Hug
berina с удоволствие бих нападнала Кайсиевата торта... но само ще я съзерцавам Sad

Еsy- благодаря! Hug

Ето и нашият обяд:

    Зеленчукова крем супа
    Зелена салата с репички
    Пълнена риба "Шери" с гарнитура броколи, карфиол и картоф (това е от улова на мъжа ми вчера) Wink

# 125
  • Мнения: 32
Наистина вкусно и е готова само за 30 мин.




# 126
  • Мнения: 27 524
Наистина вкусно и е готова само за 30 мин.
...

И рецептата, моля  Blush

# 127
  • Мнения: 4 358
Наистина вкусно и е готова само за 30 мин.
...

И рецептата, моля  Blush
На Сливовия сладкиш на Лабрекс ми прилича ама...знам ли newsm78.Да си каже девойката Hug

# 128
  • Мнения: 32
Продукти:
Плодовете от един компот праскови (кайсии).
10-12 супени лъжици захар
1 (125 г.) пакетче краве масло
7-8 ореха
5 яйца
1 ч.ч. брашно
1/2 бакпулвер
1 ванилия

На дъното на тавичка (тефлонова) се карамелизират 5-6 лъжици захар. Отгоре се подреждат плодовете от компота и върху тях се излива разтопеното краве масло.

За тестото:
5 яйца и останалата захар се разбиват с миксер. Добавя се брашното смесено с бакпулвера, ванилията и счупените орехи. Тестото се изсипва във тавичката и се пече 20 мин. в силно загрята фурна (250 градуса).

След като е готово се обръща в поднос. Сервира се охладена! Приятен апетит!

Наистина вкусно и е готова само за 30 мин.
...

И рецептата, моля  Blush

# 129
  • На плажа
  • Мнения: 1 108
Гелева благодаря за рецептата на крилцата скоро ще ги пробвам
tenderseducer-май съм пробвала нещо подобно,но и тази ще пробвам,тъкмо да разнообразя мезето за ракията вечер smile3503
ето и тазвечершната вечеря -шницелчета с картофено пюре

# 130
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Хайде и аз на отчет Mr. Green

Гъбена каша, картофи в плик и шоколадов крем  chef





Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 19:57 от ilrai78

# 131
  • Мнения: 47

Здравейте момичета!

mim4ety_sara - Пилешкото със сладко-кисели зеленчуци е точно по мой вкус! Би ли споделила рецептата Hug

400гр. пилешко филе
сол
черен пипер
3 скилидки чесън
70мл соев сос
2с.л олио
1 червена и 1 жълта чушка
300г зеле
3 моркова
1 с.л сусамово масло
250лм зеленчуков бульон
3с.л ябълков оцет
1 щипка захар
1 щипка сол
1/4 ч.л  джинджифил на прах

Приготвяне:
Месото се намазва със сол,черен пипер и 20мл соев сос и се оставя да престои около 60 минути.Запържва се в малко олио и се доизпича във фурна при температура 200 градуса (вентилаторна 180).Зеленчуците се нарязват на лентички и запържват в сусамово масло.Приготвя се сос ,като се смесват зеленчуковия бульон,останалия соев сос ,оцетът,пресованият чесън и сол на вкус.Сместа се оставя на котлона за 6-8 минути,като се бърка непрекъснато,Сосът се сгъстява с малко нишесте и се овкусява със солта,джинджифила и захарта.Месото се нарязва на филийки и се поднася върху канапе от запържените зеленчуци,заляти със соса.  Grinning
В соса може да се сложи и чили сос,но ние не го обичаме и не слагаме.Също така рецептата е с пуешко,но го направихме с пилешко.  Embarassed

# 132
  • Мнения: 1 116
АЗ от няколко дни съм болна и не съм готвила, нито снимала. Събрах сили да направя само този Тиквен чийзкейк с карамел за Деня на благодарността, защото бях обещала.

# 133
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Таннита, изглежда страхотно  Hug

ние закусихме
пълнозърнесто-оризови палачинки с горчив шоколад



за вечеря картофена крем супа с мисо





# 134
  • Мнения: 320
Привет и от мен  Money

Dina767, зеленчуковата крем супа изглежда много вкусно,  би ли споделила рецептата  Hug

Бъни, лучника с орехи и пиле, за първи път чувам  Rolling Eyes сигурно е много вкусно 

Наталия, витата баница изглежда невероятно   bouquet

Tannita, а пък твоят тиквен чийзкейк с карамел ммммммммм направо ми потекоха лигите   bouquet

Показвам днешната ни вечеря

 - агнешко с картофи

 - и порция

 - бяло винце с лимон и тоник за преглъщане  Laughing

 - и за десерт от кремчета Оле

Това е от мен лека вечер на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт