И в АПРИЛската дружина, бременна мама вече има!!!

  • 22 887
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 165
 m_a_g_i_vs , къпем се със сапуна на А-ДЕРМА с овес и го мажа с този за който Сиси е писала /ако е същия/пак на А-ДЕРМА.Но ефект никакъв Sad

# 286
  • Варна
  • Мнения: 939
Здравейте, мамчета - много, много отдавна не съм ви писала, но добре че поне отскоро успявам да ви попрочитам повече и с голямо съжаление забелязвам, че има много болнички  Cry
Дано да ви помогна с малко информация поне за дрискането - преди месец пак имахме такова премеждие, но с каката - доки ми каза да и правя пюре от картоф, морков и ориз смесено, еми много помогна, имайте предвид, че тя пюрета и като бебе не ядеше, камо ли сега, така че съм и давала съвсем по малко, пробвайте и за вашите бебоци - че и за мамите ще бъде ефикасно  Laughing
А пък бебо го запече без да искам едно пюре от боровинки със извара на Наme - само да не се стреснете после, че акото излиза черно  Joy, банана също запича, а пък от бабините рецепти знам за кашичка от брашно
А за зачервените дупета  и не само- каката се оправяше само с Универтан унгвент, а бебо с приготвения от аптеката крем, но само в леките случаи, като загрубяха нещата по съвет на доки към половинка от крема прибавихме и един Дефламол - всичко свърши за отрицателно време - тоалета и на двамата правя със антисептичното сапунче на Релина - евтино и ефикасно   Naughty
Това е засега от нас, бързо оздравяване на всички  Hug А сега отидам да ви дочета, че съм много назад с материала

# 287
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Днес бяхме на консултация - 71 см., 11.560 гр. Наддала е само 360 гр., което е облекчение за мен. Пораснала е на ръст обаче и доктора е доволен, че сме забавили увеличаването на теглото. Все още не се изправяме, но прави опити за пълзене. Зъбчето ни е все още само едно.

Нямаме бънджи гащи и не сме ползвали биба. Количката ни е Кенгуруу, Диана. Доволни сме Peace

# 288
  • Добрич
  • Мнения: 52
Добър ден!

От сърце ви поздравявам с тази песничка,макар да не е коледна http://www.youtube.com/watch?v=TpYemelPItk

И днес сме у дома http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271987&pid=9352570

                                 -това го майсторихме двамата с тати  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271987&pid=9352564



http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271987&pid=9352569

                          

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 12:05 от naana

# 289
  • Мнения: 534
naana   иска парола за да се разгледат снимките  newsm78

Miriel    браво на вас не сте къчили въобще много
КРИСИ незнам тогава от какво ви се появяват пак ,дано скоро ги преборите тея лишей гадни Praynig
 

# 290
  • Мнения: 560
Току що по новините по бтв казаха ,че ако например едно бебе сега е на 10 месеца майката ще получава 1 година 90% ако не се е върнала на работа или ако не е наела детегледачка

# 291
  • Добрич
  • Мнения: 52







ето така,не знам защо ама и аз не мога да вляза с паролата си...

# 292
  • Мнения: 1 080
Айде честито ви майчинство!!!
  bigdance2  bigdance2  bigdance2  Party Time  Party Time  Party Time  bigdance2  bigdance2  bigdance2

# 293
  • Варна
  • Мнения: 939
момичета това го разбрах току що - май ще помогне на много майчета, които не получават желаното майчинство
Бащите ще могат да ползват 15 дни отпуск след раждане на дете от датата на изписването му от болницата. След като бебето стане на шест месеца, татковците ще имат право да използват остатъка до 12-я месец от отпуска по майчинство вместо майките.

През това време те ще получават 90 на сто от заплатата, върху която са се осигурявали. Това предвиждат промените в Кодекса на труда, които бяха обсъдени от парламента. Според експертите на социалното министерство по този начин жените няма да се деквалифицират заради дългото оставане вкъщи и ще могат да се развиват професионално.

# 294
  • Мнения: 269
Ей , много съм щастлива за майчинството   newsm68 newsm68 newsm44 newsm44 smile3501 smile3501

# 295
  • Мнения: 269
Помните ли за този случай . Даде се гласност , но дали  ще му направят нещо на този идиот....
копирам ви цитат от Dir.bg


Радослав Гайдарски, който е член на здравната комисия, отрече да е чул обидната реплика
Сн.: БГНЕС 
Депутатска гавра с жена, загубила ин витро бебе
12 декември 2008 / News.dir.bg
Дайте да ви направя едно in vivo (на живо), като не можете ин витро. С тези думи депутат успял да разплаче млада жена на заседание на Комисията по здравни въпроси в Народното събрание, съобщи Нова телевизия.
Шест–седем души са чули тази реплика. Никой обаче от тях не посочва името на депутата, отправил обидните забежки към жената с репродуктивни проблеми, съобщава БГНЕС.
Само преди седмица тази жена е загубила детето си при поредния опит ин витро. На заседание на здравната комисия миналата седмица са разисквани преимуществата и недостатъците на новия фонд, който трябва да подпомага финансово бездетните двойки у нас. Младата жена е председател на една от трите пациентски организации, които защитават правата на жените с репродуктивни проблеми. Тя заедно с другите две председателки бе седнала на масата на депутатите, за да изкаже становището на потърпевшите. Вместо да се чуе думата им обаче и трите жени станаха жертви на неприлични подмятания. "Ама ние можем да ви направим бебета, след като имате проблеми", беше друга от репликите към тях. Тези словесни изблици накараха председателя на здравната комисия доц. Борислав Китов да каже: "Стига най-накрaя с това ин виво."
В ефира на Нова телевизия Китов и бившият министър на здравеопазването проф. Радослав Гайдарски отрекоха да са чули цитираните обидни реплики от колегите си. Аз не съм чул подобно нещо, заяви проф. Гайдарски. На подобно мнение бе и Китов, който дори обясни разликата между оплождането „ин витро“ и „ин виво“.
Мария Шишкова от Българския форум на бизнес лидерите съобщи, че за фонда за репродуктивна медицина са събрани 21 000 лв. само за една вечеря. Целта беше да се създаде специален фонд за ин витро зачеването, в който да участват и пациентските организации, каза депутатът от НДСВ Христина Христова пред bTV. Този закон е съгласуван с омбудсмана на България Гиньо Ганев и Министерство на здравеопазването, каза от своя страна д-р Георги Стаменов, председател на Център за репродуктивно здраве, а това не се случи. На двамата опонира депутатът от КБ Донка Михайлова, член на Комисията по здравеопазване, която каза, че тези гласувани 20 млн. лева ще отидат в Министерство на здравеопазването, а не в отделен фонд. Причините са, че всяка една пациентска организация може да си поиска фонд и това би противоречало на закона за лечебните заведения.
Д-р Павлета Табакова - един от основоположниците на ин витрото в България, заяви, че по този начин отново ще се финансират държавните болници, а не и пациентите. Д-р Стаменов подчерта, че хората, които се нуждата от тези средства, за да се осигури лечението на стерилитета им не са болни, не са на хемодиализа, а те искат да имат деца, за да има повече деца и България. Те са здрави хора, които се нуждаят обаче с години на тип лечение, което да им даде възможност да имат деца. А сега тези средства ще отидат за брошури и някои чиновници да си купят коли, допълни докторът.

# 296
# 297
  • Мнения: 479
naana, много ви е хубава елхата и украсата!

 cheers за майчинството!

# 298
  • Мнения: 835
Да ни е честито новото майчинство!!!!
Хванахме почти "последния експрес" Joy

# 299
  • Мнения: 1 095
Ей, изписали сте света, бре Simple Smile
Ама няма време сега да чета, че малката е леко болничка и затова не съм се вясвала.
Надявам се следобед да попрочета поне по диагонал Simple Smile
Поздрави и целувки !

Общи условия

Активация на акаунт