НОЕМВРИйки сe преместваме в Родени, с бебчета сме пременени!

  • 9 909
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 329
и от мен ама май не сме тук вече  newsm78
Нещо не мога да открия новата тема дето Тонеска е пуснала нощес Embarassed

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 10:30 от mimeto_mss

# 286
  • Мнения: 77
Добро утро и от нас!Докато се натутам да пиша и темата ще свърши!
Снощи написах дълъг пост, изчезна и се нервирах и ...
Относно капките Бигоая, ние от вчера сме с тях.Купих ги, защото ни свърши инфакола и си чакаме да ни донесат.Препоръчаха ми ентеросан основен детски на хапчета, но не успях да го намеря и взех тези капки.Това са пробиотици, които се борят с лошите бактерии в стомахчето.5 капки дневно, опаковката е 5мл и струва 18лв.Няма да стигне за много дни предполагам.Според мен ентеросана ще излезне по-евтино, защото са 30 хапченца за 30 дни, по половин сутрин и вечер.Ако някой успее да го намери, нека пише.ТА вчера за първи път спахме следобед с Митака...това не се е случвало от както сме в къщи.Чак се чудя, от два приема дали може да повлияят.Мимето, ти също писа че ги даваш, както и Бубето.Наведнъж ли давате тези 5 капки, аз ги деля на 3 дози.И от вчера малкият ака по-малко, но за сметка на това по много, омазва си бодито, не знам дали има връзка с капките.
Лейди, относно повръщането на нас също ни се е случвало-Хълцаме много, оригаме много трудно.Не се притеснявай, но ако се случи пак-обади се на педито.
Мъри, честита рожба! ЧЕстити месечинки!
Вале, добре наддава момата!
Аз съм със стерилизатор на авент, електричния, много съм доволна.ПРез ден стерилизирам.Залъгалките всеки ден ли трябва.А като приготвих вчера чайче, днес за го изврълям ли или мога да давам пак от него, седи си в шишенцето.И още един въпрос, нужно ли е да се затопля, на стайна температура добре ли е, защото според майка ми е студенко и да не го заболи гърлото???
Петенце, за хемороидите е много гадно.МНого ми помогна хомеопатичното мехлемче PILEX на фирмата Хималая.СТрува малко повече от 2лв.Пробвай го, също така бани със смрадлика, но не по-малко от 15мин дневно, ако можеш два пъти на ден, за конците много помага.
Вале, качих снимка в албума за колажа.Момченцето с бяло пуловерче, лежащо на жълта пеленка е моят Митак.Смехурко!
Много ми се смее вече, тази нощ от 3 мрънка, но аз не става и вече в 4 не устоях-отворил очички, поглеждам го, говоря му и той се смее ли смее, грейва ми душичката.Ама сто пъти ставах, че нещо все стене, все се пъчи, гърчи...Колажа е страхотен, браво на майстора!
Тонеска, да оздравявате по-бързо!Ще ти пиша на лични малко бабешки рецепти!
Ели, аз също имам чувството, че не мога да се организирам.Добре че майка ми е още тук, та е поела цялото домакинство.Ами то от този рев...
МНого ме боли гърба, кръста също, има ли някой с подобен проблем? Та във връзка с този въпрос днес ще ходим да купуваме плот за повиване, доволни ли са мамите, които го ползват и колко време може да се използва, предполагам до годинка поне.
Имам явно някакъв проблем с едната гърда, след кърмене , а често и нощем ме боли ужасно.Сякаш ме прорязва някакъв шиш,нямам рана, чудна работа, уж малкия няма гъби и млечница...

# 287
  • Мнения: 1
Добър и от мен!
Лора ,това е за теб-

Пътуване

между устните ми е денят
като тревичка тънък
безшумни буболечки следвам
по длани и по хълмове
на ситни капчици изтичам-
предчувствие за път
--------------------------------

Най-сладки са черешите

които носят
белези от клюн на птичка
----------------------------------

докато слушам звуците на деня

петите ми оставят
топли вдлъбнатинки
в меката пръст
щом си тръгна
в тях заспиват дребни птички


Не са от мен Sad От едно момиче Анелия Георгиева.
Вчера имахме ужасно тежка вечер.Направихме разходка наобед и след като се върнахме,към 4
малката почти не е заспивала.Започна да плаче неистово.Давах и капки,постоянно я слагах на гърдите ,ама нямаше резултат.Не можахме и да я изкъпем-нямах вода.
И така до 12 часа,когато на майка ми и дойде на ум ,че може да е урочасана. newsm78
Въпреки късният час звъннах на една приятелка,която бае и Мими заспа на минутата и се успокои. Praynig
Е, как да не вярвам сега Thinking
Мисля си ,че може и да е споменаваната от вас криза на растежа, ама ...

# 288
  • Мнения: 1
Пак аз-темата е по-надолу.
Мисля.
Родихме ноемврииските бонбони и вече няма да сме кат балони

# 289
  • Мнения: 30
Добър и от мен!
Лора ,това е за теб-

Пътуване

между устните ми е денят
като тревичка тънък
безшумни буболечки следвам
по длани и по хълмове
на ситни капчици изтичам-
предчувствие за път
--------------------------------

Най-сладки са черешите

които носят
белези от клюн на птичка
----------------------------------

докато слушам звуците на деня

петите ми оставят
топли вдлъбнатинки
в меката пръст
щом си тръгна
в тях заспиват дребни птички


Не са от мен Sad От едно момиче Анелия Георгиева.
Вчера имахме ужасно тежка вечер.Направихме разходка наобед и след като се върнахме,към 4
малката почти не е заспивала.Започна да плаче неистово.Давах и капки,постоянно я слагах на гърдите ,ама нямаше резултат.Не можахме и да я изкъпем-нямах вода.
И така до 12 часа,когато на майка ми и дойде на ум ,че може да е урочасана. newsm78
Въпреки късният час звъннах на една приятелка,която бае и Мими заспа на минутата и се успокои. Praynig
Е, как да не вярвам сега Thinking
Мисля си ,че може и да е споменаваната от вас криза на растежа, ама ...
Благодаря ти...
Много е красиво, така ме зарадва...  Hug
Прекрасен стих..

# 290
  • Мнения: 51
Нелчо, за капките и аз се чудих как да ги давам, на листовката пише за деца по 5 капки и аз звъннах на  педи. Каза наведнъж по 5 капки. Също и да не се притеснявам и повече ако капнат, защото дори и цялото шишенце накуп да изпие, нищо нямало да й стане на бебка. Не че ще пробвам да дам толкова, но поне съм спокойна.
А иначе наистина действат явно много бързо. При нас резултата беше явен още първата вечер - толкова спокойна милата ми отдавна не беше. Аз затова побързах да го препоръчам тук и на другите мами. Освен това всичко друго все пак е химия. Аз с толкова смесени чувства давах инфакол и се самоуспокоявах, че хората са го предвидили за новородени и т.н., но в листовката си пише колко глупости има, включително захарин  #Crazy.

# 291
  • Мнения: 8 952
Момичета,
на днешния 12.12. празнуваме 10 години от сватбата!
Да ви почерпя за наше здраве



# 292
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
имаме си нова тема благодарение на Тонеска  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356045.0;topicseen

# 293
  • Мнения: 1 031
Моя приятелка идва от Лондон на 15.12 и ще ми носи Инфакол - който иска да казва - може да ми донесе колкото трябва - цените ги знаете - май беше към 3-4 паунда - пишете на лични - не е проблем да донесе Peace

Сега се чух с Денчо и тя ме помоли да предам, че който иска Инфакол да й се обади на GSM-а 0887099930, защото компютъра й е гръмнал и няма възможност да си прегледа личните. Само, че има срок - събота и неделя - приятелката й лети в понеделник. Иначе Денчо и малката Мария са добре и се стягат за разходка Simple Smile

# 294
  • Мнения: 347
бреййй къде сте бе хора  newsm78
в тази тема никой не е писал от 13-ти  Shocked
май съм на грешното място

# 295
  • София
  • Мнения: 816
Здравейте всички ноемвриики.Аз родих на 2 декември чудна хубавица.10 дена преносена.С много проблеми за мен ,но сега всичко е на ред и аз много се радвам ,че сме си в къщи и сме добре.Честити бебчета на всички които не съм успяла да прочета и Весели Празници.

# 296
  • Мнения: 398
Мимона намери ни  новата темичка.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=360342.msg9667903#msg9667903

Общи условия

Активация на акаунт