НОЕМВРИйки сe преместваме в Родени, с бебчета сме пременени!

  • 9 917
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 031
За нощното хранене и аз смятам, че детето само трябва да се откаже, не както някои педиатри постановяват щом навърши 1 месец и махате нощното хранене. Те да не са машинки всички еднакви  Naughty Калина  последно яде в 22: 30 и я оставям колкото изкара, преди се будеше в 3, после в 4, нощес в 5, дано скоро да стигне до 6  Praynig

Точно това е начина Peace Гоги така се отказа от нощното хранене. Сега смятам пак така да процедирам. Засега Ивко яде в 21.30 и след това се буди към 3.00 - тази нощ се събуди в 4.00 Вале може би и ние вървим по вашите стъпки Wink
Деница на бебЧетата не се слага възглавница, защото главичките са им по-големи от телцето и нямат нужда.
За стерилизирането - аз си използвам стерилизатор на Чико. Обикновено стерилизирам на 2-3 дена веднъж.
И на Ивко му свири нослето, ама лошото е че и покашляме от секрета, който му се стича. Пръскам с Нисита преди всяко хранене и през деня е добре, ама през нощта голям зор виждаме Tired На Гоги не мога да му преборя хремата вече 10 дена, Ивко и той не ми се подобрява и утре май пак ще притесня педката да видим какво ще каже. Днес обаче напук на всичко се стегнахме тримата и хайде навън. Направихме си страхотна разходка с хлапетата и всички бяхме много доволни Grinning
Леле и ние в такъв омагьосан кръг сме се завъртяли, че не мога да смогна да се оправя - дано да се нормализират нещата по-скоро Praynig

# 256
  • Мнения: 30
Уффф от няколко дни не мога да се логна в албума да сложа нови снимки  Crossing Arms
Въобще не запомня паролката и никнейма от 1 страничка. Как се логвате там??

.................

п.п. Ааааа, стана! Ставал номера с писане на ника и паролката а не с копиране от 1 страница  Mr. Green А аз толкова дни се мъчех...  ooooh!

# 257
  • На топло...
  • Мнения: 584

Честито бебче на Мъри, нека е здраво и весело, а щастието на мама безкрайно!  bouquet
Честито на малките Габи, Ванчо и на всички други бебчета, родени на днешния ден преди месец! Heart Eyes
Да се включим и ние да кажем как папкаме нон-стоп и усещаме насън кога мама е изскочила от леглото, за да нададем вой до небето. Няма колики наш Йоши, да чукна на дърво, ама пък има постоянна нужда от телесна близост,... за което не го виня и се стремя да му я давам доколкото мога, имаме толкова да наваксваме заради първите дни. Открих, че масажче в смисъл усърдно погалване на телцето по местенцата, които съм усещала по време на бременността - краченцата, гръбчето и дупенцето - много му допада, голямо успокоение!
Храним се предимно легнали, че мама страда от хемороиди и запек все още... И аз като Петенцето ще се гърмя скоро #2gunfire.  На брутална диета съм, ама тъй като диетувам и за да нямаме колики, е още по-зле положението #Crazy... Ако не се простя обаче в най-близко време с тез гъзови израстъци ще ходя на лекар, да видим кой кого ще довършва.
Това е от нас, от обяд го пиша тоя пост hahaha!
Дано нощта на всички ви е лека и да се наспинкате! Hug

# 258
  • Мнения: 30

Честито бебче на Мъри, нека е здраво и весело, а щастието на мама безкрайно!  bouquet
Честито на малките Габи, Ванчо и на всички други бебчета, родени на днешния ден преди месец! Heart Eyes
Да се включим и ние да кажем как папкаме нон-стоп и усещаме насън кога мама е изскочила от леглото, за да нададем вой до небето. Няма колики наш Йоши, да чукна на дърво, ама пък има постоянна нужда от телесна близост,... за което не го виня и се стремя да му я давам доколкото мога, имаме толкова да наваксваме заради първите дни. Открих, че масажче в смисъл усърдно погалване на телцето по местенцата, които съм усещала по време на бременността - краченцата, гръбчето и дупенцето - много му допада, голямо успокоение!
Храним се предимно легнали, че мама страда от хемороиди и запек все още... И аз като Петенцето ще се гърмя скоро #2gunfire.  На брутална диета съм, ама тъй като диетувам и за да нямаме колики, е още по-зле положението #Crazy... Ако не се простя обаче в най-близко време с тез гъзови израстъци ще ходя на лекар, да видим кой кого ще довършва.
Това е от нас, от обяд го пиша тоя пост hahaha!
Дано нощта на всички ви е лека и да се наспинкате! Hug
Аз бях много зле с хемороидите и ходих на лекар, но там веднага искат операция. А операцията не решава проблема... след време излизат пак.
Имам една рецептичка с билки, благодарение на която се излекувах много бързо, плюс постоянни промивки/на всяко посещение на тоалетна/ с отвара от смрадлика. Нищо друго не помага, опитах какво ли не...
Ако искаш мога да ти напиша как се приема билката, но знам само латинското и название... в България вероятно по аптеките ще я знаят.
Тези неща са по-неприятни от цялото раждане...  Shocked

...

Сложих няколко нови снимки в албумчето, но за колажа не съм... все не мога да си харесам. Ако някоя е подходяща, сложете я...

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 20:59 от Norass / Лора

# 259
  • Мнения: 690
И ние бяхме днес на консултация - 1 200 грама и 5 см. (явно това е норамата при Калините  Mr. Green). Самп че доки каза, че е много добре и хич и не спомена да махам хранения  hahaha (не че ако беше казала щях да се пробвам - когато са готови децата сами ще ги махнат)

Оченцето - и на Калина от няколко дни и събира секрет. Докторката изписа капки, каза да бърша с памук и преварена вода (лайката е алерген и може да доведе до ново възпаление). При Калина е запушено слъзно каналче. Очето обаче може да тече и от конюнктивит или инфекция, така че не капете нищо на своя глава.

ГЕР - Калоян беше с такава диагноза и наистина го преодоля след като почна да яде твърди храни. Иначе при него прилагахме Фризовом, повдигнато матраче и повечко пране  Laughing Племенницата ми е със същата диагноза и само повдигат матрака. Не е чак толкова сериозно - трябва да се следи наистина наддаването, да се държи детето повечко изправено след хранене и общото му състояние.

Възглавничка - не слагам и знам, че няма нужда до годинка, че и след това.

Лора, аз се логвам без проблем.

Лунес, може да се абонираш ВИК да ти пращат съобщения на мейла за ремонти и повреди. Инаеч знам каква гадост е и ти съчувствам..

Хриса, запека от еспумизана се изразява в това, че просто лекарството забавя перисталтиката и ако детето досега е акало 5 пъти на ден, сега може да почне да ако по 3-4 пъти.

Утро, ако те дразни допира на дрехите до зърната може да ползваш от подплънките за гърди - много са удобни, щото не дразнят, а и като протечеш спасяват положението.




# 260
  • Мнения: 3
Момичета да ви попитам ако някой нещо знае...... поръчах на нашия тати инфакол защото е във Франция , но от една аптека са му казали ,че Инфакол не се намирал в тяхната система  newsm78 Thinking и като заместващо лекарство са му предложили  CALMOSINE някой чувал ли е за това лекарство ????  Аз му казах да провери и на други  места ..... да видим каккво ще стане ,чуно педи каза , че във Франция се намират капките ??????  Thinking

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Здравейте и от мен Simple Smile

Искам да споделя моя опит с коликите.
Имах инфакол и като започна да се мъчи бебка започнах да и го давам, но ефект нулев. Като почне да се напъва и пъшка горкото ужас направо. #Cussing out Смених го с еспумизан, пак същата работа. #Cussing out
Една моя приятелка ми беше споменала, че на нейното бебче и помогнало само изцеден праз и си викам я и аз да пробвам. Та пробвах и сега сме много по добре. Но и давам и колииф и за съжаление не съм много сигурна, кое и помогна Blush Но по ми се вярва да е праза от колкото капките, защото се кърмим, а малко по нагоре прочетох, че колиифа бил само за АМ. Thinking


# 262
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Simple Smile

Искам да споделя моя опит с коликите.
Имах инфакол и като започна да се мъчи бебка започнах да и го давам, но ефект нулев. Като почне да се напъва и пъшка горкото ужас направо. #Cussing out Смених го с еспумизан, пак същата работа. #Cussing out
Една моя приятелка ми беше споменала, че на нейното бебче и помогнало само изцеден праз и си викам я и аз да пробвам. Та пробвах и сега сме много по добре. Но и давам и колииф и за съжаление не съм много сигурна, кое и помогна Blush Но по ми се вярва да е праза от колкото капките, защото се кърмим, а малко по нагоре прочетох, че колиифа бил само за АМ. Thinking





   А праза как го даваше на бебчо ?  Hug
 

# 263
  • Мнения: 252
Мила, за Калмозина не намерих нищо на език, който разбирам. Само на френски имаше материали (явно само във Франция го има), та Лора може да обясни какво пише в нета.

Ние утре ще търсим това БиоГая, че намерих добри отзиви за него в нета. А за праз...дано да не стигаме до там, че вече ще се умопомрача. Иска ми се да дам нещо бързо лезно и просто и да му мине на детето

# 264
  • Мнения: 3
Мила, за Калмозина не намерих нищо на език, който разбирам. Само на френски имаше материали (явно само във Франция го има), та Лора може да обясни какво пише в нета.

Ние утре ще търсим това БиоГая, че намерих добри отзиви за него в нета. А за праз...дано да не стигаме до там, че вече ще се умопомрача. Иска ми се да дам нещо бързо лезно и просто и да му мине на детето


Бубе изпрати нещо за БиоГая аз ще пробвам от всичко докато детенцето ми се успокои

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Реже се само бялото на праза, това което е най отпред. Настъргва се / аз го пресовам с преса за чесънче / и от настърганото с марля изцеждате сока. През първия ден сутрин и вечер по една капка, разтваряте в малко кърма и давате. През втория по 2 капки, през третия по 3 и така докато стигнете до 5 капки. Малко мирише бебчо на дърт пиргишин, но ако помага нетрябва да ти пука Peace

И на мен ми го казаха това Био гая, че помагало

# 266
  • Мнения: 30
Момичета, много едни и същи лекарства тук просто имат други имена...
След малко ще го проверя това дето е за колики и ще пиша. Ще взема и да се разровя за всички такива капки тук, че аз само един саб симплекс съм си приготвила... Дано нямам нужда, засега нямам.

# 267
  • Мнения: 3
Момичета, много едни и същи лекарства тук просто имат други имена...
След малко ще го проверя това дето е за колики и ще пиша. Ще взема и да се разровя за всички такива капки тук, че аз само един саб симплекс съм си приготвила... Дано нямам нужда, засега нямам.
     
 
     Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Радвай се, че нямаш smile3503 newsm44

# 269
  • Мнения: 30
Успокояващо сиропче е това Мила, съдържа копър, липа, оранжев цвят, фруктоза, растителен глицерин и др. 89,21% е растително съдържание. Пие се преди хранене и се държи в хладилника, и трябва да се изпие до 15 дни.
Да се купува от аптека, понеже в маркетите понякога е с друго име.

Но нашите лекари не го препоръчват ако бебето е по-малко от два месеца/или поне навършен един/... макар да четох сега в един форум че майките с бебета със силни колики го дават и на седмица-две даже и нямало противопоказания.

Ще взема да изчета темите за колики по форумите и да видя какво ползват  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт