Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина

  • 17 968
  • 297
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 129
Добро утро!
Хайде кафето от мен, че дребния от 6ч е започнал да мрънка и се разсъних яко, пък той взе че заспа пак преди малко  Grinning


Отивам да чета какво сте писали от вчера Simple Smile

# 136
  • Мнения: 3
Добро утро!  Hug
Попи и аз така, ама се чудя дали кафе да си направя или да направя опит да дремна още малко до Денис  newsm78

Наздраве!

# 137
  • Мнения: 11
Добро утро и от мен,

По темата, която подхванах:
Писна ми! Да разграбват страната ми и да опустошават душите на хората, които обичам. Писна ми да се страхувам в дома си, на улицата, в офиса си, по време на почивката си. Писна ми да  ми казват, че нищо не може да се направи и че е въпрос на манталитет! Писна ми да ми показват, че аз нямам значение! Защото не е така. Защото когато 1997г. стояхме по барикадите в София и бабите ни носеха сандвичи и чай, бяхме народ. А сега  не сме. Но пак можем.
Майките са най-силното съсловие в България. Доказал го е този форум . И ми става страшно тъжно и да си приная ядно, когато виждам безпомощност в очите ни.
След няколко месеца ще трябва отново да гласуваме. Политическата система идва от волята на народа. Тя трябва да се смени. Но на господата горе това не им изнася. Не случайно законопроекта за фонда за репродуктивно здраве пропадна толкова емблематично. Те искат да ни втълпят, че нищо не можем да направим, че сме безсилни, смачкани и дребни и трябва да си седим там където ни натикаха. Докога?

Извинете, ако ставам досадна.

# 138
  • Мнения: 1 090
Добро утро и от мен!
Алекс и той будува от ранни зори. От 5 часа си пее, гука, мрънка, плаче, целия репертоар. И така до 7 часа. Станах до тоалетната и той заспа.  Joy И реших да не лягам повече. Като гледам май не съм сама.  Grinning

 Морскафея, Алекс също е на кърма, но ака по 2-3 пъти на ден. Чела съм, че за кърмачета е нормално да акат дори веднъж в седмицата, но нямам личен опит.

Малчева, и тук се случи същото. Концерните на Опел обявиха фалит, разпуснаха хиляди работници и накрая държавата се намеси с парична помощ, за да се върнат хората на работа. По другите теми не смея да взема отношение, защото след 11 год. борба с вятърни мелници, вече сме тук, а не в Бг.

Ставам да правя закуска на каката и на таткото. После, ако имам време пак ще се включа.

# 139
  • Мнения: 149
Добрю утро Wink
 Много болна тема сте захванали..... всички сте прави и всички съм сигурна, че ни боли и мислим за децата си.....но просто трябва да се вдигнем всички, а не да си говорим по форуми и градинки......ама с това наше овче търпение не знам кога ще се случи....

Мофска фея, на Гого му се случи веднъж да има пауза Simple Smile от три дена; аз просто пих сик от круша и чдох сушени сини сливи, храни, които разхлабват и имаше ефект.

Благодарско на Попи за кафееееето и на МамаДона за закуската. Ще се дебелее няма как идват празници Mr. Green

Стелче, защо я чакаш да порасне сладката Дара, аз и бременна даже му четях приказки и сега си продължавам; даже вчера му купих и една книжка с коледни стихчета и песни; чета му и той се кефи  Sunglasses

Хайде слънчев ден от мен

П.П. Ама, че съм блейййка

Честити месечинки на Мая, Моника и Крум!!! Да растат здрави, послушни и щастливи!!!

Честит имен ден на всички празнуващи!!!

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 09:12 от slyn4ogled

# 140
  • Мнения: 3
Слънчогледка прости невежеството на една блондинка и ми кажи кой празнува имен ден днеска, а аз черната станция съм пропуснала?  newsm78
Честит малък празник на Мая, Моника и Крум! Много цунки за сладките муцунки!  newsm67

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 09:58 от mamadona

# 141
  • Мнения: 149
Простено да ти е МамаДона  hahaha
17 декември ДАНИЛОВДЕН

В християнските легенди Даниил е пуснат в ямата, където лъвът вместо да го разкъса, кротко го лизнал с език. Топ символизира личността на Христос, обезоръжила смъртта и изкушението от греха.

Почитат го всички бременни жени. Месят питки, които раздават на комшиите, да е плодовита годината и лесно рожба да добият.

Имен ден на Данаил, Даниел, Даниела.

# 142
  • Мнения: 3
Почвам Брилянтинска тема, не надничайте! Сложила съм ТЕСТ за да не се бъркате!  Wink

# 143
  • Мнения: 955
Добро утро и от мен!
Мерси на Попи и Мамадона за кафенцето и закуската Hug!
k_malcheva, едва ли има някой на които не му дреме, че държавата му се разпада. Права си за кризата, ама нашите управници са я взели на сериозно и колят и бесят наред и накрая познай кой ще е виновен - КРИЗАТА!
М/у другото страшен аватар newsm10.
Абе все забравям да ви пиша за падането на коса. Моята също падаше страшно много около 2 месеца. Сега не пада толкова много, но то няма и какво да пада Cry. Косата ми видимо е много по-рядко, а имах много гъста и къдрава коса. Правя си тази маска с тривитаминол: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356533.0 и се мажа с ампули против косопад на Сери. Сега имам много нова косичка - "бебешка" дето и казват, ама докато порастне ще си ходя плешива. Не знам дали е от маската, но поне знам, че правя нещо и ако оплешивея няма да се обвинявам, че не съм пробвала поне да спра поцеса Wink/
Честити месечинки на Мая, Моника и Крум!
Мамадона, ти като набра инерция с тези теми и нямаш спирка hahaha. Ама искаме снимки в заглавната страница. Много оригинално ще стане newsm10!

# 144
  • Мнения: 2 376
Честито на месечинковците и именниците днес!

Морска фея, да не се изхожда цяла седмица кърмено бебе е нормално, ако по принцип детето си е  такова, но иначе пишка 5-6 памперса на ден, жизнено е и наддава добре.
възможно е запека да е от храната ти. аз докарах разстройство на Лиска от ядене на люто. Бих ти казала същото, което и Слънчоглед. До колкото Котето е споделяла ( Шпионке, Котето отговори ли ти?) помага издържането на детето над легенче, вместо термометър -сапунче. дано Котето се включи да разкаже.

Лотето ми подава ръчички като посегна да я гушна и иска да ми вземе храната Simple Smile) Ще пробваме педагогическото Simple Smile

Косата ми винаги е падала по много, но сега е ад.

за икономиката - инвестиционните американски банки направиха всичко от алчност. Схемата е аз инвестирам и печеля. банката казва защо и аз да не печеля, взима пари от някой друг и ги инвестира. Имало е случаи да инвестират за 1 свои милион по 30 и такас... Правителството им дава пари защото в тях вложители са цели държави и не е ясно, ако не го направят кой ще дойде да си поиска парите.

Моето впечатление е, че първи на кризата бяха засегнати големите фирмите с чуждо участие и по-специално в индустрийте, които са засегнати в световен мащаб. за мен проблем е, че повечето пари са в недвижими имоти, търговия и бла - бла, а не в производство.

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 11:22 от Britt

# 145
  • Мнения: 202
Здрасти мацките newsm51
Как е? Днес късно се включвам, ама си изпих на спокойствие кафето и сега заседнах във форума, така, че отърване от мен няма JoyВчера надвечер ми дойде на гости колежка , с която оклюкарихме добре службата и се посмяхме за чужда сметка Mr. Green
Иначе имам поредния повод за ядове-бях споменавала, че на Али са й "слабо място" бъбреците и давахме стерилна урина миналата седмица и съответно се оказа, че има коли #Cussing out; излезе и антибиограмата и почва от довечера 10 дни да пие АБ, пък после-"опашка" и т.н. ooooh!Най-кофтито е, че тези бактерии са резистентни и инфекцията хронифицира ConfusedА пък за Коледа си е поръчала медалъон на Н2О, незнам дали мамите с по-големи деца са чували за този филм, но у нас е нещо страшно: още като се прибере от у-ще, се пускат телевизорите във всичките ни стаи все на Джетикс и там го дават "Н 2 О". Има техни етикети, има блузи, сега иска медалъон. И аз по нощите се ровех из подфорум "Деца в училищна възраст" и там попаднах на цяла тема, посветена на сериала, явно наистина е мания и децата са луднали яко по него Laughing.Та видях снимка на медалъон, който една мама е поръчала на бижутер, ама го е докарал досущ като на русалките във филма; сега му издирих координатите и му метнах мейл с въпрос дали може да ми спаси живота и да изработи и на мен един в срок от една седмица, дано се навие, че Али само това иска Praynig
Ние довечера с нея ще ходим на "Два свята" на Нешка в НДК; това е нова версия на спектакъла и за Али ще е интересен, защото тя има афинитет към танците.
Чета, че пишете, че бебчовците искат да сучат по 7-8 пъти и аз почвам леко да се тревожа-Мари чде по 6-7 пъти максимум и суче за 5 мин и се чудя сварва ли да хапне въобще достатъчно newsm12. Освен това от 3 дни, като яде в 00,00 ч и сутрин аз я събуждам към 7-8 , радвам се, че се наспивам, ама тя доста големи интервали май взе да прави smile3506

# 146
  • Мнения: 39
Момичета,да ви се оплача.Моя мъж подстрига Никола с машинката #Cussing out.Той милия си беше така плешив,а сега съвсем нищо не остана.Бил имал дълги косми на няколко места и за да не прилича на физик,го изравни навсякъде Sick.Мого ме беше яд!

С риск да съм досадна-каква беше първата храна на бебо за захранването?
Взела съм едно пюренце на хип от ранни моркови и се чудя дали това да е първото нещо?Мойто педи иска още поне месец да кърмя,но на човека му се яде ужасно.Да не види,че някой нещо нагъва,ще остане без врат милия от напъни.

# 147
  • Мнения: 2 376
ver4eto33, бебето ти не е гладно, а ви имитира.

# 148
  • Мнения: 16
Честити месечинки на Мая, Моника и Крум!Много щастие и здраве!
 Верчето33- и нашата е така като ядем имам чувството че и се яде и на нея.Ама едва ли и  е ясно какво правим де.хихииххи
 Да ви се оплача нашата мома тази сутрин се събуди в 3.00 и до 7.00 няма заспиване.Та я люляхме та и пяхме.Тате я разнасяше из стаята.твърдо не.Как я сложим да я люлеем да заспива такова викане и крещене се почва и като я изправим пак подвикваше-вс едно ни се кара.
А за кризата аз нещо малко не мога да разбера едно.Финансова криза-е къде отидоха парите?Не е ябълка да я изядеш и да изчезне.Все трябва да са някъде.И сега богаташите ще се налапат,а ние както винаги ще правим като вятъра.
  Ей растът ни бебетата не си играят.
  Аз ще се стягам да ходим на доктор да поплачем от ваксинката.Това ни е третия Пентаксин.А като и я бият и като заплаче и ме гледа все едно си мисли"Защо мама им дава да ми причиняват болка".Ей какво нещо е да си майка.На мен ми е за първи път и отначало си мислех че няма да се справя(преди да я родя)и бях организирала цялата рода да помага.А сега не я давам на никой. Laughing

# 149
  • Мнения: 2
добър ден и от нас, не мога да смогна да ви изчета, леле и какви теми..направо не искам да почвам за ситуациата в БГ, но последните изцепки с еврофондовете направо ме бяха изкарали от равновесие юли месец и сега наново.. #Cussing out
напълно съм съгласна с Ася- закакво са ни тия пари, щом не можем да крадем от тях #Cussing out направо как не ги е срам, и защо наистина нямаше някаква организация да ги сваляме-те трябваше сами да си подадат оставките, както се прави навсякъде, ама като не щат-та ги жяхме свалили ние! няма такива наглеци!
и аз съм на мнение, че ние сами сме си виновни-нали си ги избираме, мен обаче ме мъчи проблема-кой да избера, при положение, че аз нормални хора, интелигентни и със съвест в политиката не виждам! направо  Crazy не знам какво ще правя като дойдат изборите..все гласувам за по-малкото зло ами сега.. newsm78

стига със сериозните теми че нямам спирка

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА БЕБОЦИТЕ РОЖДЕННИЦИ ВЧЕРА И ДНЕС, ДА СТЕ НАЙ-ПОСЛУШНИТЕ И УСМИХНАТИ БЕБЕТА, ЗА РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ!

вчера цял ден не ми се отваряше форума, а вечерта когато успях да влеза не можах да ви изчета Laughing
ние сме добре, много ме боля главата защото партите беше диво и се прибрах по ранните часове, голямо омазване беше просто както и предполагах..просто ужас  Embarassed
иначе Бориско е много добре, и нашата коса пада, имам предвиди неговата, много е оредяла и изсветляла, непрекъснато пуска косми навсякъде, горкото ще оплешивява явно..

Бланш, много съжалявам за Али, дано се преборите с тия гадове Hug а за медальона нямам идея какво да те посъветвам..
днес май времето е готино и след малко ще излезем да се разходим Sunglasses

Брит замислих се за багажа на бебето- май наистина трябва да му опаковаш почти всички дрехи, особено ако отивате за по-дълго, той Борис понякога нааква по 3-4 тоалета на ден така че никога не се знае какво ще ти потрябва Peace

много неща изках да напиша ама изкуфявам а и ме чакат разни перални и подобни досадни дейности Crazy
хубав ден от мен, малко по-късно ще се включа пак.   bouquet




Общи условия

Активация на акаунт