Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина

  • 17 970
  • 297
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 149
ЕЕЕЕ, мацки, неуморни сте....спирка нямате...ама не е лошо.... Сега бързо, бързо да честитя на празнуващите днес Момчил и Божидар; а на малката пуканка Вики специални цунки-муцунки по дупето

Уффффф, май някой ще си отстанем без парички от НОИ за празниците, ама да са ни здрави и работливи мъжете Wink
Да ви се оплача - днес цял ден нямаме вода и до 22ч. ще е така, но да не си помислите, че са ни предопредили, нали живеем в Абсурдистан. Разбрах като ни спряха кранчето в 10ч. и бързо се обаждам на аварийната група, но не би те ми били пратили съобщение по радиа, че ще има профилактика, че кой ти слуша радио,бе....много се ядосах......излязох и профуках всичко; та сега вече съм в мноооого добро настроение.
Случката, която е разказала Ковачева, просто не се нужда е от коментар....такава ни е страната #Cussing out
Мелфини, какво се оплакваш /за кг./ многооо добре си изглеждаш!
Стела,ние ходихме скоро на Вражалец в "Сълза и смях",ако ви се гледа нещо смешно.С Любо Нейков и Митко Рачков е.
Страхотна е постановката.....ама заради Рачко....няма такъв образ....ще се спукате от смях Peace
Честита нова прическа на Кирил!!!

Ей, тази Ния голям бонбон, тати Калин ще трябва много да я пази  Wink или може би Дениско Rolling Eyes

ххайде ставам, че малкия дзвер мрънкоти.............лека и спокойна вечер

# 121
  • Мнения: 544
Здравейте от мен!

Първо да честитя на празнуващите бебоци - да са здрави и засмени!

И аз от скоро почнах да взимам бебо на спалнята, че да не ставам по 100 пъти. Незнам как ще се отучваме като свикне с това.

Брит, аз когато пътуваме взимам всички дрехи.

За вкусовете - какво да кажа, моите не се промениха през бременността.

А това за ровещата свекърва ме изкефи максимално.

# 122
  • Мнения: 16
"Вражелец" го гледахме в началото на годината 2 пъти.страшно е.Незнам дали забелязахте,че на много места импровизират,така че всеки път има нещо различно.Аз Рачков го обожавам,но и Любо Нейков е добър не може да му се отрече.Ама какво нещо е 5-ма души перфектен театър.Малко младока не ми хареса,но все пак той е в сянката на другите двама и може би просто няма шанс да изпъкне пред тях.
 А за ровещата свекърва сложим ли такива надписи хептен ще се рови и хептен снахата ще е зла.......

# 123
  • Мнения: 0
здравейте мами:)

чухте ли? майките, които са редовни студентки, ще получават месечна помощ в размер на минималната работна заплата, независимо какви доходи имат. ..съобщиха по бтв... аз понеже съм от тях... и не работя и не ми дават никакви пари..направо немога да повярвам..някой знае ли къде да отида за да задействам взимането на паричките?

# 124
  • Мнения: 16
Щом е помощ би трябвало от социални грици по раьон.Но само предполагам.

# 125
  • Мнения: 82
Мацки кефите ме максимално всички,умирам от кеф да си ви чета(от сутринта се опитвам да прочета двете теми),обичам ви и ви прегръщам силно  Heart Eyes  Hug

Дони ти си супер във всичко(в това число и в правенето на темата)!
Така като ви чета се замислям дали ако не бях направила резервацията в Брилянтин,а в Син сити например,дали нямаше да се присъединят повече хора  Mr. Green  Joy
Таничка ние с мъжо "Вражалец" отдавна го хапнахме и сме от фен клуба на Рачков,умряхме си от смях и на "Вечеря за тъпаци" и "Ножица трепач" .Иначе Дари и Дари си подхождат по характер  Mr. Green и двамата май не слушкат много напоследък .Тя моята принцеска започна да се държи като новородено,яде по 7-8 пъти,спи по-малко,дано с това връщане в "детските години" да не е решила да се върне и в квартирката,че едричка ще ми дойде  Laughing
и малко отчет от днес(да не ни заключат темата,че не се отчитаме  Twisted Evil майтапя се разбира се)-Дара е качила 600г,което според доки е добре и е пораснала с 3 см,биха и последния Пентаксим,малко поплака,но бързо и мина.Ние днес имахме първа медийна изява,ако някой иска да ни види да си купи Нощен труд(днешния)  Blush
Виждам,че сте в час със социалните въпроси- на кого да пиша,за да  питам защо още не са ми превели еднократната помощ?
Бланш,мила,аз бих прибавила и Майкъл Крайтън към авторите(мир на праха му),не съм попадала на лоша негова книга.Сега ще ми се смеете,но нямам търпение да започна да чета детски приказки на Дара,обожавам ги  Grinning
ох още много искам да пиша,но после пак.....
само да не забравя да поздравя новите мами с ДОБРЕ ДОШЛИ,не се учудвам,че още хора се присъединяват,то кой би издържал да ни чете ,без да се включи  Hug

# 126
  • Мнения: 1 093
 Кой каза, че му било сменено бебето с по-послушно? smile3506 Щото и моето днес май не е моето.  smile3511 Цял ден мрънка и се носихме на ръце, даже спа в ръцете ми. А съм опитала да го оставя в леглото, а е писнал. Поне сега заспа без проблеми, каката и нея я сложих да спи и сега пия биричка за кърмата и косата и хапвам бадеми за кърмата.  newsm10 Ама да ви кажа гръб не ми остана, тежи младежа вече. Сега бягам и за да лягам, че нощес пак ще се става няколко пъти.

Лека вечер на всички!

# 127
  • Мнения: 26
 Добър вечер!

Съредчно благодаря за прекрасните пожелания за Пуканка , а ето и лека почерпка от нея, лека защото все пак е вечер ( то аз докато успея да се включа, чудно как и нощ не е станало) и да не пресъхнат гърлата

Аз съм в някаква гадна дупка днес, в съчетание с ПМС, направо ми няма главата. И сътворих уникална простотия и одрах колата, и цяла вечер рева като магаре и се самосъжалявам каква кифла съм. Даже и покупките, които си направих в Мола не оправиха положението. А бях в толкова приятната компания на Граци и Синеочка и успях и на тях да разваля настроението  Cry

Хавга мила, ние живеем в тази реалност от доста време и лошото е , че освен за Пуканка за която все пак имам някаква надежда, че ще се оправят нещата, ме гонят тези страхове в реално време за Стефи.  Ноооо сами сме си ги избирали управниците и което е по-лошото, избираме ги гладни въшки и те встъпвайки в длъжност , започват първо да смучат да се заситят докато са на власт. Не зная защо в България се гледа с лошо око на преуспелите и богати хора, може би заради все още актуалния образ на мутрата  newsm78 А колкото до кризата - за мен драмата в случая е тоталната абдикация на държавата, по-лошо България е на път да загуби нови 340 млн. от еврофондовете т.е. не само не се прави нищо за овладяване на финансовата криза, а хората ни дават пари, които обаче ние не искаме, защото не можем да откраднем  #2gunfire Може много да се говори по темата, но е безсмислено да си чешем езиците. За моралните ценности, дори и дума няма да отварям, защото те просто липсват Cry Cry

# 128
  • София
  • Мнения: 1 139
Добър вечер,мамчета!

Само се записвам в новата темичка,то вече на 9 страница малко за срамота  Embarassed
ама нищо не съм чела 2 дни Blush.Ще наваксам обаче Rolling Eyes

  bouquet за Мамадона!

Поздрави на всички,които са имали поводи за празник тези дни!

# 129
  • Мнения: 215
Здравейте, мили мамита!
Както винаги след гооляма пауза се включвам. МНого се радвам, че така активно си говорите и обсъждате всевъзможни теми:).   bouquet
Нека да ви поразкажа малко за моето ангелче - Габриела. На последната косултация миналия месец беше дръпнала доста на дължина - 62см., и на килограми беше около 5300гр. При втория пентаксим вдигна температура и като цяло й понесе малко тежичко, но след 3 дена мина. Габи е изцяло на кърма, мисля да я захранвам след 6тия меец, аз съм от мамите, които не дават вода. Габи е мноо активна и жилава, обича много да стои по корем, обръща се от корем по гръп, много е жизнерадостна и се смее с глас, когато я закачам. Обича общуването с други хора.  Обича да се отблъсква с крачета. МНого обича вече да поднася всичко към устичката си, даже на скоро започна да ми смуче брадичката и носа, а когато й подадоме котърака ни, го сграбчи и започна да го мачка, опитвайки се да го опита Laughing .  Отностно режима - нямаме такъв,нагласям се според нуждите на Габи - храни се по около 5, 6 пъти на ден, ляга си към 20.30 и се събужда към 7. През деня има по-дълъг сън сутринта и след обед. Занимаваме се активно двечките, обича да й чет акнижки, така и заспива, показвам й много илюстрации, албуми с фотографии, репродукции. Това стимулир амного развитието на мозъчетата на малките. Рисувам й на дъската разни неща, знам, че още не разбира, но е важно отношението и любовта, която й дарявам в този момент. Татито ни е много грижовен, той я къпе вечер, сменя й памперса и се занимават заедно. Габи страшно много му се радва.
Мамита, искам много да ви се похваля, че мината седмица бяхме на връчването на дипломите от СУ на абсолвентите от философския факултет и аз бях една от тях, излезнахме с Габи да си вземем дипломата и настана голям фурор, голямо ръкопляскане, много ахкания, а и ректорът я включи в речта си, поздрави ни лично:)). Беше срахотно положително изживяване.
А сега имам един въпрос - главно към мамите, които изцяло кърмят дечицата си. . Габи от сряда не ходила по голяма нужда, коремчето й е празничко, не е подуто, от 2 дена много пръцка. Правя й масажчета на коремчето по няколко пъти на ден. Четох, че по принцип изцяло кърмените деца усвояват почти на 100% кърмата и за това много по-малко акат от тези, които са на адаптирано мляко и че е нормално да акат по около един път на ден, разбира всичко е мноо индивидуално. Но аз се притесних, че педиода, в който не е акала е прекалено голя, поне на мен така ми се струва. Какъв е вашия опит, случвало ли ви се е? Какво предприехте. Много ви благодаря за отделеното време!
На всички мами пожелавам прекрасни мигове с прексрасните им ангелчета! Бъдете благословени!!!






# 130
  • Мнения: 955
Хавга, ако забеляза поста ми от обяд беше в същия тон като твоя - от една страна гняв, от друга отчаяние. Каква ли полза...
stmaya, едва ли някой ще те обвини, че взимаш малката в леглото при положение, че повечето от нас май го правят  Wink. Аз лично не виждам нищо против в това стига да не се прекалява Peace.
Моето съкровище заспа, отивам да вечерям с "дъртото" ми съкровище Joy.
Ох, много работи мислех да пиша ама... newsm78.
Морска фея, добре завърнала се! Ивайло е изцяло на кърма и ака по 2-3 пъти на ден. Много рядко пропуска ден. Верно, че е много индивидуално, но 1 седмица много време ми се струва. Не мога да ти кажа какво да дадеш. Нека другите мами, които са имали този проблем да кажат или питай педи.
Лека!

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 23:37 от Ellle

# 131
  • Мнения: 0
здрасти морска фея кога ще си правим пак разходки в парка ..?Simple Smile
по въпроса ти..Ясмина е само на  кърма, тако Габи..до сега не сме имали проблема ти. Знам обаче как лесно може да се изходи. Взимаш едно тармометърче и го намазваш с вазелин и й го вкараш в дупето. подръж го 2-3 минути и го изкарай, според педи веднага би трябвало да се освободи малката сладурка. Успех:)

лека нощ
тичам за топло душче и гушвам възглавницата.

# 132
  • Мнения: 215
Много благодаря на missto и на Elle za syvetite. Утре сутринта ще пробвам с термометърче, а ако не помогне ще се обадя на педиатърката. Лека вечер на всички!





# 133
  • SZ
  • Мнения: 10

Здрасти! Hug

Най-сетне след неуспешният опит на моя син да ме изяде,намирам време да седна да пиша.Иначе цял ден си седя в темата(ей там най-отгоре),ама това е измамно.Просто си отварям темата сутринта и си ви чета цял ден,отвреме навреме,когато не ме яде Кумчо Вълчо.Лелееее,наистина си беше наумил да ме хапне,като ме почна от шията,чеееее.....То верно,че има много материал за изяждане!Но все пак!!!И по едно време като ме засмука по шията,без малко белег да ми остави.Преди така ме беше подредил по брадичката.Аз се кефя че детето ме мляска и като се погледнах после Shocked

Лелеее,какви сериозни теми сте захванали за ш...ната ни държава.И аз се ядосвам,ама какво да се прави.Тази вечер пак гледах Слави.Тъпите ни депутати не са приели законопроекта за инвитрото.Че даже се обидили за епитетите по техен адрес от снощи.Как така,те били такива морални!!!Тъпаци!

Мамадона,иска ли питане изобщо,разбира се че искам да се видим като дойдеш в Стара Загора,може и Аграмд да издирим и да си спретнем една срещичка!  bouquet

Ковачева,нямам думи просто за ситуацията с тая уфсъ! #2gunfire

Цитат
Дони,докато бях бременна с Миши слушах Азис - не всичко де ,само някой от готините парчета!
А сега с Аничка - слушах много Nightwish и някой еврейски парчета!
Абе,Миши,тя затова ли е такава магария Мишито! newsm78

Стмая,аз съм от Стара Загора.Тъй,малко излъгах.По-точно:аз съм от Габрово,мъжа ми е от Казанлък,запознахме се във Велико Търново,сега живеем в Стара Загора.Ей тва е.

Цитат
Добре че почнахте да се разкривате една по една - бях се депресирала, че аз съм и най-дъртата, и най-надебелялата  Wink  Love Love Love
Ея,споко,и аз съм там.За годините-на 32 съм още един месец,а за килограмите ме е срам да кажа. Embarassed

Си Кей
,не се загубвай така ,че те мислим!!! Hug

Цитат
Моя вкус се върна  Mr. Green плюс това и към него се прибавиха и нови - непознати досега  Mr. Green ама то си ми личи  Pig
Joy И аз така!!! Joy

За НОИ:Аз още си чакам последният болничен!!!Чаках,чаках и накрая отидох в Личен състав,сори-Човешки ресурси,да проверя да не би да има някакъв проблем със самия болничен."Не,няма такова нещо,всичко му беше наред".Обаче проверява в тоя момент все пак в една папка и се оказва че болничният е сбъркан.Хубаво бе джанъм,що не ми се обадихте,ами ме оставихте да си чакам от умрял писмо!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfireДобре, че на мъжа ми парите сега ги привеждат редовно,че иначе....

Цитат
Мацки кефите ме максимално всички,умирам от кеф да си ви чета(от сутринта се опитвам да прочета двете теми),обичам ви и ви прегръщам силно  Love  Hug
Стели,и ние те прегръщаме силно и вземи се включвай по-често,нещо ни беше забравила напоследък! Hug Hug Hug


Някой беше казал, че ще издирва Котето,какво стана с тия хора?

Лека нощ от мен,отивам да се хоризонтирам!  love001

# 134
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен!   love001

Вие ли бързо пишете, аз ли бавно чета... някъде посредата май. От вчера ту ви чета, ту имам работа, после пак...
И аз този месец има проблем с НОИ, но не смея още нищо да предприемам, защото до сега моите работодатели винаги са били много коректни. Не вярвам да са пропуснали да ми занесат декларацията... Thinking

Който не се интересува от политика спокойно може да пропусне следващите редова, че аз май се олях...простете ми.
Хавга, с какво се занимава твоята фирма,че съкращават толкова много хора? Какво да ви кажа, аз мисля, че цялата тая работа е скалъпена и зашита с цветни конци. Тая световна финансова криза, фалити на банки, ала-бала... Просто част от голямата игра на Америка и останалите големи играчи. Само че ние тук сме мноооооооооого малки, че да разберем това. Или по-точно политиците (или поне част от тях) . Примери мнооооого мога дам, но на прима виста се сещам за един.  Още преди месец съпругът ми ми казва, че Дженеръл мотърс щели да обявят фалит, нямали продажби . Моля? Аз като втрещена! И С. ми вика: "Гледай хиените как ще измъкнат милиарди от тази ситуация" Аз малко в неудомение... Няма да обяснявам надълго и на широко, но ако сте гледали новини преди 2-3 вечери казаха ,че точно Дж.мотърс искали от сената/правителството 13-14 млд долара... да си стъпели на краката. Мамини горканки! Живи да ги оплачеш. #2gunfire Това какво е? Нима те искат аз да повярвам, че този световен гигант , който държи целия американски пазар и половината европейски(по производство и продажби на леки автомобили), е пред фалит? Е, моля-моля. Може да съм от село, ама доматите не ги ям с колците - да се разберем. Тези да ги разправят на някой друг. 
И не само това! Ами ние тук - дето няма някой дето не сме му облизали г..а??? Някой някъде си казал нещо и ние юрууууш... От 3 месеца гърмят КРИЗА ТА КРИЗА! Къде бе , аланкоолу? Съкращавали се хора, пред фалит били няколко предприятия! Ами през всичките тези години като фалираха големи предприятия и се закриваха работни места къде бяха уважаемите господа?Когато неколкократно скачаха цените на всичко за последните 2-3 год??  #Cussing out #Cussing out #Cussing out  Много, много ме боли. Аз съм непоправим идеалист и  патриот, и като гледам какво става направо ми се плаче. Всичко е фалшиво. За каквото ида се хвана ,все до фалша ще стигна. Имам една мечта - да дойде един, поне един, който да е на нивото на Сокола... С такъв ум, качества, приоритети, с ясна програма кое как и кога. Ако през всичките тези години имаше поне 1 такъв от наша страна, който да милее за родината и държавата. Нещата може би щяха да бъдат много по-различни.
Май мога да стана една асистентка на проф. Вучков....

Общи условия

Активация на акаунт