Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина

  • 17 972
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
Момичета, щерка ми е страшно нервна напоследък. Чудя се дали не е тръгнало зъбче? newsm78 Пъха си ръцете в устата непрекъснато и все се сърди, не плаче ама писка и се мръщи. Пипах венеца , ама нещо не мога да преценя, но май и е приятно. Та се питам мога ли да мажа с нещо и ако да какво? И има ли смисъл или ще е като с коликите? Честно казано не ми се минава пак през този ад.

# 31
  • Лондон
  • Мнения: 56
мамадона, браво!

гледам, че масово сте започнали да отговаряте по "мелфински" и "сикейски"... трудно може да смогва човек Embarassed... благодаря ви много за загрижеността!!! много мило ми стана! за съжаление още съм болна, но бебе се държи.  

влизам само за малко - да се запиша, да честитя на днешните месечинки и на Велин, и да ви черпя по едно, че днес взех българска книжка!  Sunglasses Sunglasses Sunglasses



буби, чакам те по пътищата!!!  Wink

свате, и аз съм с по-младо (2г.) ама ти съвсем прясно ярешко си награбила!  Wink

# 32
  • Мнения: 16
И ние сме така и аз се чудя зъбки ли е.В сряда съм на контролен и ще разбера дали е зъбки и веднага ще пиша.Инъче и звънях на докторката и тя каза че е възможно да са зъбки и каза да си вземем калгел.Като се изнерви я намазвам и се успокоява.

# 33
  • Мнения: 365
Благодаря за поздравите:)
eya, честито...не си губиш времето:)

трябва да се поуча:))
  bouquet

# 34
  • Мнения: 3
Мая дай пак инфо за Андреа за да ви добавя отпред

# 35
  • Мнения: 26
Здравейте,

Да разясня малко за болничните - реда е следния: плащат се осигуровки, след това заплати, след това се подават болничните в НОИ. В повечето случаи проблемите произтичат от непредставени от работодателя документи или грешен болничен лист. Ето тук https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp най-отгоре пише кога последно са представяни документи от работодателя + подробна информация на каква база и за колко дни е изчислено обезщетението + каква е сумата на превода, а ето тук https://benefits.nssi.bg/EGN/ може да се види датата на превода (обикновенно го вписват около 2 дена предварително) и датата на ведомоста (т.е. датата на която са платени заплатите). В първия линк се отбелязва и статуса на документа. За да се ползват тези справки е необходим ПИК , който се вади в НОИ за има-няма 15 мин Wink Дано съм била полезна Wink

Не съм изчела всичко, затова после пак ще се включа.

# 36
  • Мнения: 207
Здравейте момичета мили  Hug Hug Hug
Два дни ме нямаше, ама доста поскитахме по магазините. Накупих подаръците за Коледа на всички - доволна съм.  Sunglasses Половин ден в Джъмбо в събота, половин ден в МОЛ-а в неделя, другата половина в Технополис. Снимахме Костенурчо с Дядо Коледа, ама преди това час и половина го чакахме да дойде, че бил в почивка  Crossing Arms Е, пийнахме, хапнахме и ето го крайния резултат  Mr. Green




В Джъмбо пак направихме опустошение  Mr. Green Две пълни колички, мъжо щеше да ме  #2gunfire


Със закъснение честитя месечинките на: Марулка на Котето Марта, Анна на Миши, Даниел на Андонова, Александър на Девотион, Денис на Жанет, Румен на Звездичка, Калина на Ковачева, Максим на Иренка, Кристина на Ксения, Александра на Габи, Анна на Мария, Теодор на Буболече, Даниел на Дану-Ани и момченцето на Каличе



Честит Рожден Ден на Брит и Мери Джей (на патерици  Mr. Green)



Честити месечинки на: Мариела на Бланш, Борис на Буби, Александър на Бобито, Анна-Мария на Микра, Стефан на Алфира и момчето на Яна




Момичета, благодаря ви на всички за съпричастността, подкрепата и съветите , които ми дадохте по наболелия за мен въпрос. Не знам какво щях да правя, ако ви нямаше. Единствено се успокоявам като ви чета и виждам, че някой мисли и за мен. Благодаря ви, че ви има   Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

П.П. Още не съм взела решение как ще действам, ама ще изчакам да минат празниците, че преди 4 години точно на Бъдни вечер прекратих една седем годишна връзка. На другия ден хората празнуват Коледа - Милена си събира багажа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За майчинството - моля ви, някой кратко и простичко да ми обясни, защото съвсем се омотах  Crazy Имам си непрекъснат трудов стаж от години, но само последните 6 месеца преди първия болничен се осигурявах върху 1300лв, преди това върху 300лв. Разбрах, че ще взимам 1 година, първите 9 месеца "многото"  Mr. Green пари, а какво ще взимам последните 3 месеца????? Всеки различно ми казва  ooooh!


Мелфин-за "свекървите" влизаме в оспорвана конкуренция.Мойта дойде преди има няма месец да го види за първи път.Не,не мисли че живее в друга държава или град.На около 5 спирки с тролея или 5 км.отдалеченост.
Верче, виждам, че и на теб не ти е лесно  ooooh! Освен да се стегнеме, и да направим така, че да скачат според нашата пръчка, друг удачен вариант не виждам. За свекърва се преживява, ама виждам си написала, че и татко ти не ти се обажда. Това вече е лошо  ooooh! Аз поне имам подкрепата на родителите си  Hug

Камето, като ти прочетох в петък поста и ме хвана страх да изрежа ноктите на Костенурчо  newsm12 Резултата днес е налице - лявата му бузка е издрана жестоко  newsm45 Ще се наложи да му оправя маникюра - няма начин. Мъжо ще си дойде от работа и като го види  ooooh! ooooh! ooooh!

Каприз, моля се за малката Ванеса  Praynig Дано бързо се оправи душичката  Praynig
П.П. Не се ядосвай за изпита  Naughty Това са бели кахъри. Важното е да си жива и здрава - все някога ще го вземеш  Peace
По този повод - аз имам да взимам около тридесет и няколко (30+) изпита в НБУ, пък не съм си го сложила толкова на сърце. Разбрах, че има много по-важни работи в този живот и за всяко нещо си има време  Peace

Ея, на Костенурчо само едното ушенце му е все още космато  hahaha Другото вече оплешивя  Joy Бебешката му коса май вече е опадала  newsm78 (Меви беше питала) Усилено му расте друга - не успя да оплешивее съвсем  Mr. Green
П.П. Лекувай се и да не разболееш лейдито  Naughty

Мелфин  #2gunfire отрови я с гъби с ориз  Joy ........................................................Сигурно са харесали мъжа ми. Днес като сме излезли с Крис пак са звъняли ама  finger налетяли са на майка и й поискали гумичка  #2gunfire  #Cussing out Преди малко ми я върнаха!  Mr. Green
Мамадонаhahaha ми тя гъби не яде, че я страх, да не се отрови.  hahaha
А студентките много да внимават с мъжът ти, че вече не сме бременни, ама хормоните ни още врят  #Sniper

Брит, много са сладки Точица и Санчо  Hug Искаме и още снимки  newsm74 А как пее милата   love001 Разплаках се, а Костенурчо я слушаше в захлас  newsm03

Мелфин,не беше ли споменала,че имате апартамент свободен или бъркам.Ако е така действай,или поне искай срок,в който ще се изнесете,да се знае точно кога!
Пухи, имаме, имаме и си стои празен  Embarassed

Момичета, завиждам ви за Брилянтин  Sunglasses Така ми се идва, ама няма на кого да оставя Костенури  Cry Ако измисля нещо може и да ви изненадам  Wink

p.s. Какво ще кажете за новия ми аватар и разширен ник? Wink Реших по Коледно-новогодишните празници малко да бъда Супер шпионка! Mr. Green
Синдарелка, добре си се дегизирала, ама те разконспирирах веднага  Sunglasses

Слънчогледке, и на мен непрекъснато ми минават през главата такива мисли, по адрес на мъжо, ама за сега стискам зъби  smile3516 Имам слонско търпение, ама не се знае кога и аз ще откча  #Cussing out

И още нещо да споделя, фирмата в  която работя уволнява 90 човека от общо 500.  И това е началото, другите по 5-10 дена в неплатен отпуск. Чудо!
Хавга, много е лошо това с уволненията, ама до колкото знам теб не могат да те пипнат с пръст даже  Naughty То и няма защо, при положение, че само едни здравни осигуроки ти внасят  Thinking

Малчева, браво за цигарите  smile3501 Не е никак лесна тази работа  Naughty Ако не бях забременяла едва ли щях да ги откажа  newsm78 Което ме подсеща, че днес става точно една година, от както не съм  smile3546

Буби, тази вечер ако си на фирменото парти ще се засечете със сестра ми  Sunglasses Тя работи в Междинна Станция и до колкото разбрах, партито ще е общо. Преди това няколко години работо в СИА. Беше организатор на ББ2, директор продукция на Сделка или не и май още нещо  newsm78 Може пък и да сте се виждали. Казва се Деница Митрополитска
П.П. Не се обвинявай за АМ-то - нали детенцето ти е спокойно??? Това е най-важното  Peace

Браво на Бланш  smile3501 Концерт, театър .......... А на мен само кръчми са ми в главата  Embarassed

Добре сте ни доши СтМая, Полина  и Муциту welcome

Стели Мели, дано Вальо бързо се оправи  Praynig И пази Кирчо  Naughty Не знам този лишей дали е заразен, ама звучи лошо  Crazy
П.П. Моцарт са ми любимите бонбони  eat

Ковачева, костюмчето на Калина е стахотно. Като пристигне чакаме снимки   love001 А Домби и аз го помня  Mr. Green Все пак 32-ра годинка гоня  Crazy

СМГ, браво на Марина  smile3501 А ти толкова се притесняваше за нея като се преместихте. Важното е, че детето се справя и не се чуства изолирано  Peace

Предполагам че и мамите които са ходили с направление на ортопед пак са си плащали,защото направлението било само за преглед,но не и за ехограф.Чудят се как да ни вземат паричките
СтМая, направлението е и за ехограф - то е предимно това. Не трябва да си плащаш  Naughty Да не се правят на луди докторите  #Cussing out

Мимето, ходихте ли на алерголог???? Как е Дара???

Асе, чудна е Вики   love001 Какви акробатики прави  #Crazy Скри ми шапката  #Crazy На Костенурчо май още му тежи гъзето или си е по-мързеливичък  Embarassed

Аааа, Мелфин, къде се загуби, не се трови с тази твойта свекърва, то си е за нейна сметка
Тук съм Ани  Hug Благодаря, че ме мислите  Hug

Блек Айд, за свекърва ти само това  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Много е важно, че мъжът ти те подкрепя  Hug Това е голямо предимство, което при мен липсва  Cry

А да ви питам аз с какво завивате бебоците като спят? От няколко дни Алекс се научи да си изритва олекотената завивка и се чудя дали да не слагам вече в чувалче, че го заварих няколко пъти да спи отвит.
СМГ, Костенурчо спи само с чувалчета  Peace Одеало не понася и го изритва веденага  ooooh!

Пипилотке, честито ви християнче  smile3525

И моя мАж е по-малък от мен с 1г. и 2м. - еййййййййй , ама това не значи, че ние сме за изхвърляне, я  Crossing Arms

Костенурчо се е научил да бръмчи  #Crazy Навсякъде хвърчат лиги  smile3534 , ама той много се забавлява  hahaha

Дали да не кандидатствам за най-дълъг пост  newsm78  newsm78  newsm78

























# 37
  • Мнения: 60
Здрасти и от мен в новата готина коледна тема на Мamadona -Благодаря!

И аз съм писала на НОИ и всъщност срока за превод е до 2 седмици ,ако няма проблем.Е дано да няма при никой и да си получим паричките преди празниците-коледен подарък от НОИ Mr. Green

Asija,за Дормикинд-една приятелка го използваше,но на нея не и помогна въобще.Може би при Tedi-vt в комбинация с успокоителния чай на Hipp действа добре.Пиши после дали има ефект,че и моя Даримир доста се събужда и после пак по един час се приспиваме и направо Crazy. Но като ми мине на следващата сутрин му казвам че го обичам.Това го правя всеки ден и по всяко време Heart Eyes

Пожелавам ви да си изкарате много весело и да разпуснете, тайфата за Брилянтин,аз ще пропусна този път,макар че искам да се запозная с вас на живо.За някое дневно събиране съм на линия.Честно казано не си падам много по дискотеки и барове,но и аз като Ани излизам поне една вечер в седмицата задължително с приятелките,но на хапване и пийване.Иначе и аз съм от  обичащите да си пийват-бира,вино и хубава храна ме правят особено щастлива...  newsm26

Стела,ние ходихме скоро на Вражалец в "Сълза и смях",ако ви се гледа нещо смешно.С Любо Нейков и Митко Рачков е.А Дара слуша ли,щото ако не доста прилича на бъдещия си мъж Wink
Той от 4-5 дни си пренастройва режима нещо и спи само по 30-40 минути три пъти през деня ,което не ме кефи.Е,ясно е че растат и ще спят все по-малко,но докато свикна ,не ми остава никакво време тези дни.А и не знам как да го забавлявам вече,всичко му омръзва особено бързо и през повечето време мрънка.А вие как забавлявате децата си,че цяла зима....?

Ковачева,любимата ми приказка,с нея съм приспивана и мислех да я търся.Мерси за линка.

Това е от мен засега,Даримир се научи да се обръща от гръб по корем и сега го прави цял ден.Днес около 50 пъти,оставям го някъде той се обръща и до там,щото обратното не го може.Почва да вика,обръщам го и пак и пак..Радвам се,но не мога да се отделя от него.Но то колкото повече растат все ще сме залепени за тях.Да са ни живи и здрави Heart Eyes

Melfin,определено ще спечелиш приза  Wink и Дари и той надува бузи и бръмчи smile3534

Лека вечер на всички Hug

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 20:04 от Таничка Н-С

# 38
  • Мнения: 990
На бързо само да ви покажа новата прическа на Кирил  Mr. Green - отмъщението на мама за безсънните й нощи!  Twisted Evil



И отмъстителката с пъпчивко Wink



А тук са тримата ми мъже преди отмъщението:  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 16
melfin-ще си взимаш и последните 3 месеца 90 процента от заплатата.Давам ти 100 процента гаранция за това.А за ехографа си платих 15 лв.Нямаше какво да направя само можех да гледам как си ги мушна в джобчето.Но ако не му ги дам ще ме върне.Аз така си платих и първата ваксина на 1 месец ,а от много майки знам че тя не се плаща а само пентаксина ако искаш,но той е от 2-я месец.И аз все си плащам явно физиономията ми е на пълен идиот,незнам.
mamadonaАндреа е родена на 05.08.2008 тегло 3.150 кг  ръст-49 см.Ама тя май е добавена вече.
Steli_Meli-много ви е готина прическата.Незнам дали е отмъщението на мама ама и така си е хубав,а и да не стане отмъщението на бебо за прическата. Grinning

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 20:59 от stmaya

# 40
  • Мнения: 3
Мая и аз сега видях че Ел те е прибавила, така че вече с Андреа сте съвсем в отбора!  Hug

# 41
  • Мнения: 26
СПЕЦИАЛЕН ПОЗДРАВ ЗА ДОНИ, ЗА ПРЕКРАСНАТА ТЕМА - ето специално за теб както обещах http://www.vbox7.com/play:464a90b5  Laughing


Нели аз на моя мъж му взех за годишнината ето това http://www.kalimancaribe.com/index.php?page=2&cat=170. Това е най-новата линия на Кохиба с 5 годишна ферментация на тютюна. Не много силни. А за Коледа пък смятах да му взема хумидор  Laughing Та ето ти размяна на местата Wink Виж го този сайт, има много точни попадения , щом мъжа ти си пада Wink
За книга - ако искаш нещо наистина леко, много смешно и разтоварващо моя съвет е П.Г.Удхаус (няма лоша книга) и поредицата за Беки Б. Удхаус ми е стара любов и винаги когато ми е криво хващам някоя негова книжка и се смея от сърце , а Беки Б. взех да чета по препоръка или на Стела, или на Светла (старост нерадост, забравила съм) и се смях със сълзи.

Миленче я като свекито много знае, да вземе да гледа Костенури в четвъртък, а ти идвай с нас Wink Аз ако съм на теб, 10те правила за свкървите, ще ги разпечатам, увелича и ще ги лепна на хладилника, а защо не и да направиш колаж с нейна снимка. Па белким се светне за какво иде реч. И убий злобата и с мълчание и пренебрежение, прави се че не я забелязваш и се дръж надменно. Като се нервиш, само и правиш кефа Wink
И хапни Костенури по гъзето от мен  Heart Eyes

Стели страшен пънкар си го докарала Кико  Heart Eyes

Аз проблеми с НОИ нямам коректни, бързи и точни са. Имах проблем обаче с банката, че по грешка ми бяха задържали още една вноска по кредита, та се разправяхме. На финала обаче си ми дадоха парите.


Офффф пак ставам, че мрънчо мрънка и не спира


# 42
  • Мнения: 16
  mamadona-и аз вече се чувствам част от отбора.Наистина сте много готина дружинка.Жалко че не сме всички от един град(по-точно в един град),но пък знае ли се може да се сберем някой път.Много ми се идва с вас в Брилянтин,но моя мамин златен паразит не признава шишета.Като поотрасне ако се сформира нещо там съм.
  И на мен вече НОИ си ми превеждат всичко на определена дата.Аз им писах и за майчинството и от там ми отговориха,че при заварено положение ние ще бъдем също на 1 година.То в интерес на истината е повече от година-410 дни.Те броят и първия болничен(преди раждането)за майчинство.

# 43
  • Мнения: 11
така, така...много пишете, хора, нямате изчитане.. #Crazy...много ви се кефя на всички, но нямам възможност да пиша по много и на всеки, но чета винаги всичко!!!
днес бяхме на консултация и да споделя
Максим е 68см и 7.430кг..много малко е наддал от последния път (110гр за 2 седмици), но докторката каза, че за нея е добре, та аз не се притеснявам много, но все пак на фона на предишните наддавания това е нищо  Laughing

иначе покрай няс няма нищо особено, освен че тук има толкова много сняг, че съм като затворник..с количката никъде не мога да мръдна, че затъвам  Confused...днес вървях след снегорините  Crazy

П.С. Страхотна тема, браво на Мамадона   bouquet кога ли и аз ще се науча?

# 44
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Привет мами, Hug
Малко шпионска информация - засичам няколко пъти един ник в темата ни, но никога не съм го видяла да пише, ето тоя - *Ирина*!!! Някой знае ли нещо по въпроса? Rolling Eyes
Днес обработих едно клипче и тия дни ще ви го пусна да видите Борис как си събува чорапа, много е смешен! Laughing Моя човек яко подскача, надава викове и крясъци, залива се от смях с глас, най-много се радва на батко си - като му се напъха Дани във физиономията и малката мишка, го хваща за бузите и щипе! Тая вечер констатирах как стиска яко, като докопа някоя част на тялото - конкретно тънката кожа от вътрешната страна на китката ми.......Вече се умори и заспа. Мисля да го последвам, че нещо ме гони яко безсъние и ако продължавам така, скоро ще бъда тотално зомбирана! ooooh!


Мамо Дони, страхотно си се справила с темичката!  bouquet Къде ми е, обаче, авторското право под колажа, да питам аз, а? Mr. Green

Steli_Meli ,Кико страшен с новата прическа - ще го правим фен на "Секс пистълс" и група "Клаш"!  superuu

melfin, Преско много сладко коледно джудженце с това костюмче, да го изпапка човек! Heart Eyes

Цитат на: eya
свате, и аз съм с по-младо (2г.) ама ти съвсем прясно ярешко си награбила!  Wink

Е, това с ярешкото просто ме уби! Laughing Laughing Laughing При нас е класически вариант - моя съпруг е с 3 години по-голям от мен! Sunglasses

Прегръдки на всички и спокойна нощ! Утре ще намина пак! Hug

p.s. Котето Марта къде се изгуби? Rolling Eyes Дано всичко е наред с нея и салатка! Утре ще им пусна един смс!

Общи условия

Активация на акаунт