СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 87 526
  • 851
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 947
да, наистина, така казано, звучи по-обнадеждаващо- жени, които са имали спонтанни аборти и вече чакат бебета или имат такива! а за тестовете- единствената причина, поради която изчаквам е, защото все се надявам да стане я днес, я утри- а ако тръгна по тестове признавам проблема, нали? а може такъв да няма, както казваш и ти...
съжалявам за този втори аборт - доста скоро е било- съвзе ли се? писах ти и в лични. радвам се, че го има този форум- бреме е понякога да няма с кого да споделиш страховете си, а тук изглеждат по-малко драматични.
поздрави на всички!

# 301
  • Мнения: 334
Мила Entigra,

Много добре разбирам какво преживяш! HugАз изгубих моето бебенце преди 6 месеца. Бях бременна в 5-я месец. Много трудно ми беше да преглътна болката и ужасът, които преживях. Това ми даде сили обаче  да търся причините  - и резултатът излезе наяве. Оказа се, че имам вроден дефект на кръвта, който е предизвикал аборта, и за който никой не е подозирал, защото тези аномалии се установяват със специални генетични и имунологични изследвания. В момента в който получих разултатите от изследванията и разбрах причината за ужасът, който преживях разбрах, че отново съм бременна!!! Сега ми е назначена специална терапия, бия си инжекции всеки ден и лекарите ме убеждават, че след такова лечении шансът да гушкам живо бебенце е почти 100%. Без лечението обаче аз нямам шанса да износя нормално бебе. За това според мен изследванията не трябва да се отлагат, напротив, трябва да бъдем отговорни и това е първото, което трябва да направиш. Не си мисли, че по този начин признаваш, че имаш проблем..............Успех!!!!!!!!

# 302
  • Варна
  • Мнения: 1 003
здравейте и от мен! за първи път съм в тази тема- преди шест месеца бях сред тези, които трябваше да родят през март, но не ми било писано-
Мила Etigra толкова добре те разбирам, аз също трябваше да имам мартенско бебе. Надявах се, че третия път ще успея, но уви. Направих невероятната грешка да си губя времето с некадърни лекари. Трябваше два пъти да загубя бебето си в 6-я месец, за да установят, че имам огромен септум в матката, който прави невъзможно износването.
Март месец ми премахнаха септума, направих допълнителни изследвания и скоро планувам нова бременност. Задраскала съм от списъка си всички варненски лекари.
Съветвам те да се консултираш с добър лекар, да си направиш изследвания и да гледаш напред! Скоро и на нашата улица ще изгрее слънце!

# 303
  • Мнения: 348
Пуканка с косата е съвсем нормално, предвид дозата, която ти сложиха. Това е химиотерапия все пак. За твое успокоение, всички казват, че след това ти израства разкошна коса  Peace Ох момичета, желанието за бебе и ужасно силно и непреодолимо, а чак до септември трябва да чакам за опити. Тази седмица се падаше да ми направят цветна снимка на тръбите, ноооо всички са във фиеста по повод на тукашния Великден и не бачкат, та го оставиха за другия месец. Абе латино  Laughing

# 304
  • Мнения: 17
МОмичета, моля кажете ми на вас след лапаро и цв. снимка след колко време ви позволиха нови опити за бебе??? Аз вчера бях на контролен преглед след лапарото заради извънматочна и док ми каза, че трябва да се види проходимостта на тръбите...............и това едва след 3-4 цикъла и полсе още колко  ooooh! Cry

# 305
  • Мнения: 1 699
Здравейте момичета  Hug Моля ви успокойте ме  Cry Този цикъл ми е  странен-дойде ми навреме и ми тече нормално както друг път 4-5 дни нормално кървене.Преди винаги след обилната кръв ми тече няколко дни кафеникаво.Но този път не е кафеникаво а вече 4 ден ми цапа по два пъти на ден на превръзката червена кръв като слуз или лигавица и аз незнам как да го обясня.Количеството не е голямо-само по хартията и превръзката цапа по вда пъти на ден.Правих си и тест вчера през деня-отрицателен беше но притесненията не ме напускат.По време на М пих силен антибиотик -възможно ли е от него да е тази промяна в цикъла newsm78 Моля ви кажете ми че не е възможно да е ......... не искам даже да изписвам тази дума Cry

# 306
  • Мнения: 989
Елси, моля те не си причинявай тези излишни тревоги. Знаеш, че кървенето при извънматочната е кафеникаво и едва ли може да се определи като лигавица. Защо не си пуснеш едно ЧХГ да се успокоиш? Понякога се случват разни аномалии в цикъла, още повече при смяна на сезоните. Мисля, че щом теста ти е бил отрицателен няма повод за тези черни мисли. Все пак, ако бях на твое място щях да си пусна ЧХГ и ако е отрицателно да поизчакам, а ако продължава да ида на лекар.
Прегръщам те, миличка! Всичко ще е наред, ще видиш!  Hug

# 307
  • Варна
  • Мнения: 3 890
И аз мисля, че се притесняваш излишно. При тая промяна на времето е нормално организмът ти да се стресне.  Hug

# 308
  • Мнения: 1 699
Ох незнам може и прекалено да се притеснявам но откакто ме оперираха не ми излизат тези лоши мисли от главата.Наистина незнам вие как се справяте но аз  не мога и не мога.В такъв случай да си изчакам прегледа при д-р Александров, който е на 13 този месец.Защото ми писна вече да обикалям всякакви доктори.И се чудя да си започвам ли хапчетат за кандидата и стрептококите  newsm78 Случвало ли ви се е да ви се промени цикъла след прием на антибиотик?Надявам се при мен това да е причината. Praynig

# 309
  • Мнения: 7 207
Елсинорче, не се притеснявай, при моята извънматочна течението беше кафяво и рядко едно такова, въобще нямаше ясна кръв и лигавица и не беше обилно както при обикновен мензис.
Относно антибиотика, не ми се е налагало да пия по време на кръвотечение и не съм чувала дали може да окаже влияние по този начин, но нищо чудно от него да е.  Ако толкова си притеснена, наистина пусни си един кръвен да си сигурна.
Успех на прегледа и дано д-р Александров ви помогне!

# 310
  • Мнения: 89
Мисля,че е възможно да е от антибиотика.На скоро аз пък имах кафеникаво течение и се уплаших да не е пак извънматочна или аборт(аз по два-три пъти в месеца изживявам по една такава драма,все си измислям симптоми). Но след прегледа се оказа,че е от антибиотика,който пих предния месец.Док ми каза,че понякога антибиотиците предизвикват такива неща.Така,че и при теб може кръвта да е оттова,също и както са ти писали вече-от смяната на сезоните.

# 311
  • Мнения: 1 699
Ох момичета благодаря ви за успокоенията.Много ми бяха нужни.Дано наистина е от антибиотика и няма нищо сериозно че ще се побъркам вече  Cry Cry Cry

# 312
  • Мнения: 947
мили дени и февър,
благодаря ви за отговора. аз не съм сигурна, че имам свестен лекар. ходя при доктор велтова в майчин дом- през 2003 г. тя ми направи лапароскопия, защото имах кистозни яйчници и тогава бях много доволна. после обаче не бях в страната и като се върнах, тя бе единственият лекар, когото познавах. отидох при нея, защото забременях на десетия ден от завръщането ми в България. и знаете ли, според мен тя много ме претупа- в едни момент каза, че не чува сърдечен тон, после ходих следващия ден и тя каза, че чува- накрая - няколко седмици по-късно- около три- се оказа, че бебето е от доста време без сърдечен ритъм- имах аборт със задържане!!! една моя приятелка, която е с двурогова матка и огромна миома е бременна в почти осмия месец и тя я следи - и представете си, не е видяла миомата!!! други дмвама лекари обаче са го потвърдили и тя казала накрая- ами щом е така, значи може и да греша!
според мен тя е била преди добра...лежи на стари лаври.

бях миналия понеделник при нея- не ми назначи лечение, каза, че всичко ми било наред и да не стресирам. искам да й вярвам..но ако греши и изгубя още ценни месеци. сестра ми роди в правителствена болница, но там не мога, защото май няма прием за външни , ако все още не си бременна- иначе лекарката е много добра.
велтова каза, че веднъж като съм имала овулация, значи и сега имам...но като ми идва веднъж на 35, друг път на 37, а последния път над 45 дни- как да изчислявам...

# 313
  • Мнения: 3 010
Ели сега разбрах за твоите притеснени, наистина кръвенистото течение при извънматчона не може да се обърка със обикновено хормално или др. зацапване. Но все пак ако не си спокойна пусни едно ЧХГ в Лаборекспрес. Успех при прегледа с док Александров и да пишеш как е минал  Hug

# 314
  • Мнения: 1 699
Dendy    Hug ти знаеш ,че аз от опит,за съжаление знам как изглеждаше зацапването при извънматочната ми.Тогава беше тъмно кафяво изобщо нямаше цвят на кръв.А сега цвета беше червен и консистенцията беше слузеста.Казвам беше защото спря.Мисля да си изчакам прегледа при док и да му разкажа за тревогите си.Ти как мислиш?Правих си и два теста домашни -отрицателни.Пусти страх ще ме побърка Crazy

Общи условия

Активация на акаунт