СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 87 567
  • 851
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 16
Мерси Пуки, дано да е нормално.
Щом и при двете ни е едно и също положението, явно е нормално.
Дано вече му дойде края щощо ми писна....сигурно и на теб.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 1 576
А аз пък се чудя колко време след метотрексата да очаквам лелката? newsm78

# 287
  • Мнения: 16
Аз днес ходих на преглед и ми каза че няма никаква лигавица, всичко било излязло и може да не ми идва този месец, но аз вчера изпих последно хапче Диане35, и по правилата трябва след 3-4 дни да имам цикъл, но в случая док. каза че при това зацапване толкова дълго време е възможно да няма цикъл. Между другото в петък и събота имах болки ниско долу все едно ще ми идва и затова днес бях на лекар.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И аз имам болки от 2 дена и се притеснявах даже, ама аз заради бебо нямам време да ходя по лекари и си трая. Дано и това е нормално.

# 289
  • Мнения: 16
Аз питах за тези болки и казах че мн. се притеснявам но док. каза че няма нищо необичайно. Всичко е наред.
Така че, аз викам да я караме вече по - спокойно пък каквото дойде.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 1 576
А с косите как сте.От метотрексата почна ли да ви капе косата? Моята много пада и се чудя към напълно опадване ли отива или ще спре в даден момент? Cry

# 291
  • Мнения: 3 453
А с косите как сте.От метотрексата почна ли да ви капе косата? Моята много пада и се чудя към напълно опадване ли отива или ще спре в даден момент? Cry
Пуки,
аз бях почти оплешивяла, дори без метотрексат. Много други момичета споделиха същия проблем. Отдавам го до хормоналния дисбаланс. При мен също имаше недостиг на желязо, а това допълнително засили проблема.
Такъв косопад не бях виждала!  ooooh!
Моят лекар ме успокои - "каквото и да правиш, не минат ли 3 месеца, няма да спре косопада."
 Все пак е добре да приемаш витамини, доволна съм също от шампоана на Дюкре за косопад. Peace

Няма да опада напълно, а после ще ти израсте нова, силна и здрава коса! Wink

# 292
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Норе, къде се продава този шампоан? Има ли го навсякъде или да го търся в някакви специализирани магазини? Трябва да вземам мерки,че много зле работата с косата. ooooh!

# 293
  • Мнения: 3 453


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334353.0 - прочети тук за шампоаните.

Шампоан на Дюкре Ducray Anaphase Cream Shampoo (за косопад) 150 мл. 20 лв
Продуктите на Дюкре се водят медицинска козметика. Има го в козметичните щандове в аптеките. Peace

# 294
  • Мнения: 4
lady_mayana ....не губи надежда.....рано или късно нашата мечта ще се сбъдне......само трябва да вярваме и  Praynig Praynig Praynig
  lady_mayana  не се отчайвай живота е пред теб.аз също съм била изправена пред този проблем.знам колко е трудно но се преудолява.после след 6 месеца забременях и родих момче. желаяти го от все сърце всичко да бъде наред . Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 295
  • Мнения: 4
Аз питах за тези болки и казах че мн. се притеснявам но док. каза че няма нищо необичайно. Всичко е наред.
Така че, аз викам да я караме вече по - спокойно пък каквото дойде.
за болки аз пиех само НОШ ПА.

# 296
  • Мнения: 196
Леле какво става тук? Толкова много страници сте изписали!!!
Аз съм писала на 6 и 7 май и от тогава не съм влизала в темете, но страниците вече са 20.
Много съжалявам за всички, които пребивават тук, пожелавам ви бързо възстановяване и смяна на темата. newsm10
Здравей JUPETO и теб те знам от първите странички - толкова исках да не те срещна тук и отново, но все пак е добре, че е приключило добре. Подготвяй се за "лов" luvbed
Какво става с Jiveto19 дано и с нея всичко е наред.
Дано всички които сме писали "тук" по-скоро да пишем и "там" след като сме видели  EFP
и накрая след 9 месеца да имаме   ylinfant smile3504
smile3525 за всички

# 297
  • Мнения: 115
Относно косопада и аз бях писала  в темата, че беше нещо ужасно за мен, защото преди това не съм имала проблем с косопада, а тогава буквално си ми капеше на кичури и без метотраксата. Използвах 2 вида шампоан Фитовал и Ревалид.  На фитовал си взех малка опаковка, защото исках да го изпробвам и относно косопада съм доволна, но ми усили пърхота. От ревалида също съм доволна аз използвах и ампулите на ревалид. Може би най- доволна съм от ампулите на Виши, но са скъпички бяха 5,20 едната аз използвах 10бр. Използвах 10 бр. и ампули ревалид и по един от споменатите шампоани. Принудих се да се подстрижа късо, но успях да се преборя. Сега имам здрава коса, която и преди растеше бързо, но сега много повече видях как се появиха новите косъмчета и се сгъсти. Лечението беше за 3 месеца от ноември до януари, а операцията беше август. Не се притеснявайте за това, защото аз бях луднала и това засили проблема. Ако има нещо питай.  Hug

# 298
  • Мнения: 947
здравейте и от мен! за първи път съм в тази тема- преди шест месеца бях сред тези, които трябваше да родят през март, но не ми било писано- сърдечния ритъм на бебето спря в 7 -та седмица. тогава си наложих да го преживея по-леко - как?- ам ис надеждата, че ще се възстановя бързо и ще чакаме следваща бременност. от аборта- на 12 септември минаха шест месеца- опитваме през последните четири. сестра ми има дете на 3 месеца, двете ми най.добри приятелки са бременни в седмия месец и колкото и да се опитвам да не се психясвам, всеки път съм разочарована като ми идва цикъла. последният път дойда на 45-тия ден! бях сигурна, че съм бременно, но не би.
междувременно имам болки около средата на месеца, предполагам че при овулацията.
чета тук как трябва да се прави секс през ден, да се лежи с повдигнати крака и други такива - но как тогава да се наслаждавам на секса - и двамата - ид а се опитваме да изглежда нормално като знаем, че искаме нещо повече от просто задоволяване и взаимни ласки.
освен това какво да направя, за да си помогнем?
гинеколожката ми отказва да ми дава хормони за стимулация на бременността, днес бях на преглед, тя казва, че в организма ми всичко е нормално, но бременността не идва.
как решихте мие този парадокс- езновременно да се отпуснете и да не мислите за желанието за бременност, дза да стане "нормално", а същевременно да спазвате определени правила, да си мерите базалната температура, да изчислявате овулации...искам да не се побурвквам на тази тема, но същевременно... толкова много искам бебе!!!!
от друга страна се страхувам да не отвратя мъжа ми с постоянната тема бебе, да не се чувства като задържент да прави опити- и той го иска, но веднъж като сме минал ипрез спонтанния аборт, и двамата се страхуваме да няма пак някакъв проблем....
моля, пишете ми!

# 299
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Здравей, Etigra!
Добре дошла в темата и дано скоро се запишем пак в темите за бременни!
Знам как се чувстваш! И при мен днес на един колега се роди момиченце, а друга колежка е е в 6-ти месец с близначки. Само за това се говори на работа, и там нямам покой. Аз много се радвам за тях, но ми се е свило сърчицето.  Cry Моят втори аборт беше на 17.03.
Само ще ти кажа, че съпругата на колегата преди тази бременност имаше спонтанен аборт, а бременната колежка преди близначките 
също имаше спонтанен аборт. Значи и нашия ред ще дойде, нали така? Горе главата! 
Не си поставяй за идея фикс да забременееш! Така само си вредиш. Аз след първия аборт изчаках 6 месеца и после 3 месеца не можах да забременея и се бях психирала като теб. Постоянно бях в аптеката с тест за овулация и тест за бременност. Накрая хвърлих тестовете и се радвах на живота и мислех за другите неща. И чудото стана. За съжаление след два месеца пак пометнах.
А за опитите - може да стане и от един опит, но не ти пречи да увеличиш шансовете и да пробваш през един ден в периода около овулацията ти, без да мериш температури и да правиш тестове.  Предполагам, че мъжа ти няма да е чак толкова "задължен"  Laughing
Не знам как гинеколожката ти казва от един преглед, че всичко ти е наред?  Thinking Защо не си направиш изследвания? Знам, че след един спонтанен аборт не се правят, и аз си мислех, че се случва "случайно", но сега не мисля така. Сега ще изследвам всички евентуални причини за спонтанни аборти, за да не ми се случи пак. Сега медицината е доста напреднала в тази област и има доста семейства, които са се сдобили с рожби, благодарение на лекарите. Изчети всичко във този форум.
Аз също така мисля, че притесненията пречат както на забременяването, така и на нормалното протичане на бременността. ТАКА ЧЕ: ИЗСЛЕДВАЙ СЕ, БЪДИ СПОКОЙНА И НЕ ПРЕСТАВАЙ ДА ВЯРВАШ! И да гушкаш мъжа си, разбира се Laughing
Ако искаш, пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт