СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 87 649
  • 851
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Пуканка, благодаря ти за отговора.  fadein fadein Слава богу, ЧХГ-то падна на 128. Има надежда, продължавам да се боря със собствени сили засега. Малко назад в темата май че Скарлет беше писала, че кръвeн съсирек в тръбата мoжe да e резултат от отлепване на плодния сак от тръбата. Звучи логично, а дали би могъл да се разнесе без метотрекcат, все пак ? smile3547
Да, би могло. Но за колко време? Трябва да си наясно с риска - ако тръбата не издържи и се спука ще се озовеш в болница с коремна операция - най-тежката при извънматочна с най-трудно възстановяване (това от опит). Това, че плодният сак се отлепва, според мен не значи автоматично, че тръбата ще го изхвърли или ще се резорбира. Прекалено много вероятности и "ако"-та за моя вкус  Confused.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Слънчев лъч, пиши как си? Има ли нещо ново?
Абе Скарлет с какъв голям съсирек беше и се оправи, така че не се вкарвай във филми сега.Сигурно и аз имам,ама не съм ходила да ме гледат и незнам.
Ама Светле, изкарваш ми акъла.Да разбирам ли,че въпреки метотрексата сега може някакъв си съсирек да ми спука тръбата? #Crazy

# 272
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Ама Светле, изкарваш ми акъла.Да разбирам ли,че въпреки метотрексата сега може някакъв си съсирек да ми спука тръбата? #Crazy
Не бе, имах предвид ако няма слаган метотрексат и не е сигурно това съсирек ли е или самата извънматочна бременност, тогава да не стане беля. Щото останах с впечатлението, че за такъв случай става въпрос.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ама Светле, изкарваш ми акъла.Да разбирам ли,че въпреки метотрексата сега може някакъв си съсирек да ми спука тръбата? #Crazy
Не бе, имах предвид ако няма слаган метотрексат и не е сигурно това съсирек ли е или самата извънматочна бременност, тогава да не стане беля. Щото останах с впечатлението, че за такъв случай става въпрос.

Ааааааааааааааааа.Сега ме успокои вече.  bouquet

# 274
Здравейте, Svetli i Pukanka ! Чувствам се много добре, само дето коремът ми е страшно подут и като че ли продължава да расте вместо да се прибира.  Аз определено имам резерви към влизането в болница, защото малко се поуплаших от метотрексата, а тук се процедира с него и не вярвам мене да ме питат аз какво искам. Thinking Разчитам на това ЧХГ-то да продължава да пада. Не искам да пиша излишно, за да не останат с погрешно впечатление други момичета, които четат темата, че в случая може да има самолечение. StopНЕ Е изобщо така, необходим е постоянен контрол от медицински лица.
Евентуално, като се успокоят нещата, ще си пусна и една цветна снимка. За сега само се надявам да съм от онези късметлийки, при които организмът сам се справя.  Praynig Иначе аз утре пак ще пусна едно ЧХГ, да видя докъде съм стигнала.
цуфтайка, много сили и дано да има добри новини с настъпването на пролетта за теб !!!
 Hug

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Хеййййййййй,една седмица не сте писали.Кой как е. Hug

# 276
  • Мнения: 17
След всичко изчетено по тази тема .......................... направо ме смайвате - супер смели сте всички !
Моята история на кратко е следната
в началото на 2008г преживях аборт в 23гс..... високо кръвно, което не е направило впечатление на следящия ме лекар.......... и резултата беше мъртъв плод, след 4-5 годишно чакане на бебе......но лошите новини не свършиха с това, преди 15 дни се наложи да ми се направи лапаро поради извънматочна..........направо незнам това лош късмет ли се нарича или е трябвало да се случи?
и така кръвния преди лапарото беше
523,3 --“ преди седмица 7,45 малко по-назад в темата прочетох да не се пие фолиева до стойности от 0,00  newsm78 имам час при моя лекар и ще го питам, но ми е странно защо да не се приема наистина

# 277
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Здравейте, момичета!
Искам вашето мнение по един въпрос - могат ли вагиналните ехографи и гинекологичните прегледи за навредят на бременността и да предизвикат спонтанен аборт? Първият ми спонтанен аборт беше в 5 г.с.  и ме гледаха само на обикновен ехограф, а при втората ми бременност в 6. г.с. ме гледаха с вагинален ехограф /по-добре се виждало  Thinking/. След две седмици когато отидох пак на преглед се оказа, че бременността не се развива и макар че бях в 8 г.с. размера на матката ми и плодния сак бяха за 6 г.с.  Нямаше ембрион. Сега съжалявам, че изобщо съм ходила на лекар. Много мои приятелки са им следени бременностите с вагинален ехограф и си имат живи и здрави бебенца, но аз при следващата ми бременност /дай боже да е скоро/, мисля изобщо да не давам да ме преглеждат. Вие какво мислите по въпроса?
Пожелавам на всички скоро да бутаме колички!  Hug

# 278
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Също така се възмущавам и от това, че повечето доктори при първо посещение с положителен тест за бременност и при видим плоден сак не назначават изследвания за кръв, урина, не следят химоглобина и кръвното. #2gunfire Броят за бременност ембрион и сърце и ти обръщат внимание след 12 г.с.  Ами нали първия триместър е най-рисков, след това ли да почна да ходя?  Thinking

# 279
  • Мнения: 89
Джиджи,вагиналния ехограф не може да навреди на бременността.Съжалявам за това,което си преживяла,и то два пъти,но ми се струва,че при повече от един аборт трябва да си направиш някакви изследвания,не съм сигурна какви.

# 280
  • Мнения: 3 453
djidji_p ,
ето какво включва диагностичния панел при повтарящи се аборти:
  - Антифосфолипидни антитела (АРА)
  - Анти-тиреоидни антитела (ATA)
  - Антинуклеарни антитела (АNА)
  - Панел за имуноглобулини
  - Тест за ембриотоксичност (ЕТА)
  - NК-клетъчна активност (NКа)
  - Репродуктивен имунофенотип (RIP)
  - Лупус антикоагулант (LAC)
  - Активирано парциално тромбопластиново време (аРТТ)
  - Протромбиново време (РТ)
  - Панел за тромбофилия
     - Фактор V Leiden (FVL)
     - Мутация G20210A в протромбиновия ген
     - Генетичен вариант C677T в гена на метилентетрахидрофолат редуктаза (MTHFR)
   - Генетичен вариант  в гена на тромбоцитен гликопротеин IIb/IIa (хаплотип A2)

Причината за неуспешните бременност не е в прегледите! Време е да се насочиш съм специализирана клиника и да направиш някой изследвания. Успех! Peace

katerina_bo ,
съжалявам! Sad Надявам се да намериш сили, за да продължиш! Прегръщам те! Hug

Пуки,
как си? Отминаха ли неразположенията? Hug

Слънчев лъч не е писала....Притеснявам се. Дано всичко е наред! Praynig

# 281
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Правят се генетични изследвания, ще ида в "Селена" в Пловдив. Записва се час за генетична консултация и след това се правят изследвания. При установени проблеми, се назначава лечение.

http://www.agselena.com/s_mgk.html

Благодаря за отговора!  Hug

# 282
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
НОРЕ, БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДРОБНАТА ИНФОРМАЦИЯ!  Hug

# 283
  • Мнения: 16
Привет на всички,
Пуки исмам да те питам дали при теб вече всичко е добре и имаш ли още някакви проблеми? Аз все още имам кафяво зацапване, но вече мина един месец от метотрексата и би трябвало да спре, а то все си има по нещо. Може би това е друг проблем, който не е свързан с тази инжекция.
Успешна седмица!

# 284
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Привет на всички,
Пуки исмам да те питам дали при теб вече всичко е добре и имаш ли още някакви проблеми? Аз все още имам кафяво зацапване, но вече мина един месец от метотрексата и би трябвало да спре, а то все си има по нещо. Може би това е друг проблем, който не е свързан с тази инжекция.
Успешна седмица!

И аз още кървя лекичко и кафяво.
много леко. А също мина месец.Явно е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт