Да помогнем на Емо с изкуство!

  • 9 404
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
" Емил Харизанов е роден 1986 г. пораснал като щастливо единствено дете на грижовни и работливи родители. От тях наследява таланта на художник и светогледа на честен човек. От малък е рисувал и учудвал близките си с изкусните детски скулптури от пластелин и глина.

Националното училище за изящни изкуства "Илия Петров", където Емил е влязъл с висок бал на приемните изпити, е развило заложбите му и го е оформил като творец с оригинално мислене и собствен почерк.
От положеният труд той е пожънал и своя заслужен успех - веднага след завършване на гимназията, през 2005 г. е приет в Университета за приложни изкуства в град Виена, в класа на професор Ервин Вурм, който скоро отличава Емил и започва да му дава индивидуални задачи.

Фаталната дата 24.08.2008 г. преобръща живота на Емил - прикова го обездвижен към болничното легло.

На 24 август 2008 година Емил претърпява тежък инцидент по време на ваканцията си във Варна и чупи пети шиен прешлен. Пострадал е при скок в морето. При скока удря главато си на дъното, изпитал силна болка и чуство за преминаване на ток по цялото тяло. След скока не можел да движи 4-те крайника. Лисвала чуствителност от ключиците надолу.
В многопрофилна болница за активно лечение „Света Анна” – гр. Варна, младежът е подложен на тежка операция, след която е прехвърлен в МБАЛСМ „Пирогов” в София. На 28 октомври е изписан в обездвижено лежащо състояние, като единствените препоръки са за „хигиенно охранителен режим”, които на практика оставят Емил без конкретно решение по отношение на неговото лечение и терапия, тъй като в България условието за постъпване на пациент в рехабилитационен център е той да ползва инвалидна количка.

Сега е в съзнание, диша самостоятелно, комуникативен, движи с усилие горни крайници - в големи стави.
Ето и епикризата му - http://bggp.net/viewtopic.1981-0-asc-0.html

Единственият шанс за Емил днес е лечение в специализиран параплегичен център в Швейцария, където прогнозите, дадени от специалисти са обнадеждаващи. Необходимата за лечението на Емо сума възлиза на 280 000 швейцарски франка (~350 000 лева).


Първата инициатива е благотворителната изложба в бившето му училище - негови приятели и познати ще даряват свои картини, които ще бъдат изложени от другата седмица в галерията "Дебют". Парите от продажбите отиват в сметките на Емил.

Знаем, че изкуството променя!
Нека помогнем на Емил Харизанов да се върне към нормалния начин на живот."

Страницата на Емил : http://emilharizanov.hit.bg/emo.swf

Емил е мой бивш съученик от гимназията. Творец, спортист, красавец и ентусиаст, никога не се е страхувал да изживява нови неща. Кара сърф, ски, сноуборд, играе тенис, баскетбол...
Това лято той скача от скала без да знае, че дъното е много плитко. Чупи вратен прешлен и остава парализиран.
Сред неговите приятели и съученици кипи усилена дейност в опита си да му помогнем да се съберат необходимите пари за лечението в Израел.
Сетих се за вас мили мами, моля ви помогнете на това дете, за да може да изживее пълноценно още толкова много неща. За своите 22 години не е видял и половината хубости на този красив живот. Нека му помогнем !
Дарителските сметки :
            BGN  -   BIC   UBBSBGSF       IBAN   BG09UBBS80021071849320
            USD  -   BIC   UBBSBGSF       IBAN   BG70UBBS80021109271210
            EUR  -   BIC   UBBSBGSF       IBAN   BG58UBBS80021430707310
                                         ЕМИЛ  ВАСИЛЕВ ХАРИЗАНОВ                 
                          ОББ       ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА

Или изпратете дарителски смс с текс DMS Emo на номер 17 777 . ( за абонати на Глобул, М-тел и Вивател)

http://emilharizanov.hit.bg/emo.swf

Тук можете да видите интервюто, което се е заснело на Емил и неговите родители по Канал 1  Cry - http://www.bnt.bg/bg/news/view/1726/talantlivijat_emil_harizanov … e_ot_pomoshtta_ni  (видеото е долу вдясно)


Дарете надежда!

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 19:43 от Dama del castello

# 1
  • Мнения: 6 993
Темата ти падна, вдигам я.
Пратих, успех на Емо  Hug

# 2
  • Мнения: 1 877
Темата ти падна, вдигам я.

Те,тия теми бързо "падат" Sad

# 3
  • Мнения: 294
Темата ти падна, вдигам я.
Пратих, успех на Емо  Hug

Благодаря, Еовин, дано всеки помогне поне с един смс.  Hug
http://www.dmsbg.com/projects_details_actual.php?id=84&start=0

# 4
  • Мнения: 1 163
И аз пратих.
Успех Емо

# 5
  • Мнения: 6 993
Темата ти падна, вдигам я.

Те,тия теми бързо "падат" Sad
Дам Sad Аз пратих, но не писах нищо, защото не знам какво да пиша обикновено по тези теми Embarassed
Обаче като видях, че никой не пише и изчезна, реших да вдигна.

# 6
  • Мнения: 294
Приемете темата с добро чувство. Всички сме настроени позитивно и с ясната мисъл, че всичко ще има сполучлив край.
И напротив, пишете, за да покажем, че има и хора, които с радост помагат на човек изпаднал в беда дори и с мъничко.  Hug
Нека за Коледа отворим душите си, портмонетата си, ако не поне телефона си в помощ на някого.   Hug

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 19:44 от Dama del castello

# 7
  • Мнения: 294
Ето го и Емо - гледайте клипа с интервю с него долу в дясно. - http://www.bnt.bg/bg/news/view/1726/talantlivijat_emil_harizanov … e_ot_pomoshtta_ni

# 8
  • Мнения: 11 004
Изпратих sms. Успех Hug

# 9
  • Мнения: 574
И аз пратих Hug Успех на Емо Hug Praynig

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 203
Пратих смс. Дано да се оправи! Praynig

# 12
  • Мнения: 4 651
СМС и аз.

# 13
  • Мнения: 3 034
и от мен смс.
ще стискам силно палци да се оправи момчето.
доколкото знам е много талантлив и свестен.

# 14
  • Мнения: 32
Изпратих sms.  Praynig Praynig Praynig Успех!

# 15
  • Мнения: 1 877
Емо и моя Неда заедно са получили ДМС,дано са си на късмет!!!Изпращам и аз за момчето!

# 16
  • Мнения: 9
Успех и на вас  bouquet

# 17
  • Мнения: 838
  bouquetУспех на всички и от мен!

# 18
  • Мнения: 3 034
Емо преди :






Емо сега :

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Изпратих смс, довечера ще кажа и на мъжа ми.Дано успеем да помогнем и Емо да се оправи.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Изпратих СМС. Ще пратя темата и на мои приятели и ще се постарая да преведа и малко парички. Успех и дано се оправи момчето Praynig

# 21
  • Мнения: 57
И аз изпратих, дано се опарви!!!!

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 900
Dama del castello,  Hug Hug Hug

пуснах тема без да видя, че е имало  Embarassed
Помолих модератор да я премести тук!

Днес колежка, от оптики Фокс, ни пусна на всички
призив за помощ - браво на момичето!

Стискам палци!!!

# 24
  • Мнения: 294
От благотворителната изложба, която се състоя събота и неделя в Художествената гимназия са участвали 400 дарителя и са събрали от нея - 41 000 лв.   Simple Smile
Цялото училище беше в рисунки на настоящи и бивши ученици на гимназията. Освен картините и пластиките, можеше да се закупят тениски, календари /направени специално за кампанията/, сервизи от стъкло.
Изложбата от днес се премества в галерията под самото училище - "Дебют" /намира се точно до Попа, на бул. "Васил Левски" /. Тъй като картините са много не могат да бъдат изложени и на място ще има каталог със снимки, на тези които са останали непродадени. Който живее в София би могъл да отиде и да разгледа - идва Коледа, а какво по-хубаво от един подарък, който е както богатство за душата, така и полезен за друго човешко същество. 
Вярвам, че скоро ще се съберат парите и Емил ще има шанс да подобри своето състояние. Щастлива съм, че имам възможност да участвам в една мащабна кампания като тази. Кампания, която много хора ще запомнят. Кампания, която удивлява и обнадеждава. Благодарение на нея Коледните чудеса стават реалност. Толкова много хора обединени в една кауза. Както каза преподавателят ни по скулптура - "Страшно нещо! За първи път през живота си виждам такава акция! Толкова много хора искат да помогнат, но и толкова много пари се искат!"
Не губете време, а се включвайте.  Hug
Весели празници!   Hug

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 14:42 от Dama del castello

# 25
  • Мнения: 3 034
сестра ми вече си купи картина от изложбата.
а мъжът ми ще дари една негова доста голяма картина за изложбата във Виена.
всички около мен пращат смс-и.
вярвам, че парите ще се съберат.

Марена му направи картичка и му я надписа

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 16:07 от iviche

# 26
  • Мнения: 294
сестра ми вече си купи картина от изложбата.
а мъжът ми ще дари една негова доста голяма картина за изложбата във Виена.
всички около мен пращат смс-и.
вярвам, че парите ще се съберат.

Марена му направи картичка и му я надписа

 Hug
Имаш страхотни дечица - разгледах всички снимки. Марена си е творец, май ще става художничка така като гледам.  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 3 034
благодаря ти много, Dama del castellobouquet

Марена засега е решила да става палеонтолог, от пролетта само това повтаря, но.....има доста време, кой я знае къде ще я завее вятъра. Grinning

вече разпространих доста листовки и много хора около мен пуснаха смс-и.
надявам се, че ще се съберат бързо парите за Емо. Peace

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пратих, скорошно възстановяване му желая от все сърце  Praynig

# 29
  • Мнения: 294
Благодаря, iviche   Hug

# 30
  • Мнения: 1 671
Емил е приятел на брат ми. Много свестно момче. Пролетта брат ми отседна при него във Виена. Страхотен приятел и много талантлив творец!
С мъжа ми не можахме да посетим изложбата, тези дни обаче ще преведем парички по сметката, вместо да купуваме подаръци за Коледа за нас и за децата. Както и парите от касичките на децата.
Вярвам, че Емил ще се излекува!

# 31
  • Мнения: 762
Ще пратя и аз парички.Очаквам положителни новини.

# 32
  • Мнения: 1 264
Пожелавам на Емо тази Коледа да получи своя най-голям подарък - успешна операция и пълно възстановяване! Вярвам, че това ще стане! Успех, Емо, и имай вяра!  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 90
 SMS-и и от мен.
Стискам палци мило момче и вярвам че приказката ти ще има щастлив край! Hug

# 34
  • Мнения: 157
Изпратих sms. Дано да се оправи момчето. Praynig

# 35
  • Мнения: 307
И от мен смс-че,дано се оправи момчето Praynig

# 36
  • Мнения: 124
Изпратих малка сума парички по сметката! Малко, но от сърце! Вярвам че ще се оправи това момче Praynig Praynig Praynig

# 37
  • Мнения: 3 835
Много хубаво и талантливо момче. Пратих преди дни, желая му бързо възстановяване, напълно.

# 38
  • Мнения: 4 447
Един смс и от мен за Емо  Hug

Моля се отново да може да
рисува! Хората като нас - художниците
имаме изключителна нужда от това.


# 39
  • Мнения: 3 034
http://www.kenarovart.com/help_emil.html
Възможност за дарение от чужбина през интернет.

# 40
  • Мнения: 1 885
Познавам го. Много добър и талантлив. То му е изписано и на лицето.
Нека му помогнем!

# 41
  • Мнения: 4 447
Емо катастрофирал ли е, или си е ударил главата,
докато е скачал?

# 42
  • Мнения: 1 671
Пострадал е при скока - не е знаел, че е плитко.
Важното е да се оправи!

# 43
  • Мнения: 4 447
Пострадал е при скока - не е знаел, че е плитко.
Важното е да се оправи!

Искрено му го пожелавам!

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Изратих смс. Дано се сьберат по-скоро парите, необходими за операцията и Емо продьлжи да развива таланта си  Praynig Praynig Praynig

# 45
  • Мнения: 3 034
Банери за сайтове с Емил:  http://emo.galleryeti.com/                                 
 статистиката от събраните смс-и през декември:   http://www.dmsbg.com/news.php#51     
                       
и Не забравяйте ,че кампанията със събирането на смс-и продължава ,докато бъдат събрани парите за рехабилитацията в чужбина!

# 46
  • Мнения: 204
ще кажа на вси4ки мой близки да изпратят от мен и от тях ,много успех и бързо  уздравяване на Емо  Hug

# 47
  • Мнения: 535
Изпратих и аз SMS. Дано се съберат парите и момчето оздравее.  Praynig

# 48
  • Мнения: 44
Изпратих смс и пожелах в сайта на Емо много сила и вяра.

# 49
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И аз пуснах смс. Вярвам, че има много добри хора и нужната сума ще бъде събрана. Успех на кампанията!

# 50
  • космополитно
  • Мнения: 941
Тази сутрин в 8.40 по БНТ е имало предаване (или репортаж), посветен на предстоящите  изложби (с благотворителна цел) на Емо.

Моля, който има нужните компетенции (за съжаление аз не ги притежавам) Embarassed да приложи тук линк към предаването, за да стигнем до точната информация, както и тя да се популяризира в по-голям мащаб. Доколото разбрах до края на месеца ще има изложба в сградата на Интерпред-гр.София. На 31.01. тя ще бъде преместена в Червената академия (срещу СУ)

Ето още един достоен начин през посещението на тези изложби да се помогне на Емо с изкуство! Peace

# 51
# 52
  • Мнения: 869
Пратих смс.Успех на момчето

# 53
  • Мнения: 3 034
На 29 януари 2009 (четвъртък), от 19.00 часа в Галерия „Академия” на улица Шипка №1 ще се състои благотворителен търг с над 80 произведения на изкуството, като приходите от продадените творби ще се предоставят за кампанията за набиране на средства за лечение на младия български художник Емил Харизонов, който след нелеп инцидент на 24 август 2008 остава парализиран от гърдите надолу. Над 80 български творци подкрепиха каузата и дариха свои произведения, защото вярват, че тяхната съпричастност ще помогне на Емил отново да твори. Всеки може да помогне като разпространи информация за търга предварително до свои приятели и познати... Да дадем шанс на Емо!


Авторите, които повярваха, че можем да върнем Емо са:
Андрей Даниел, Андрей Янев, Анна Бояджиева, Асадур Маркаров, Атанас Атанасов, Атанас Гаджев, Бисера Вълева, Богдана Топрева, Митко Динев, Божидар Бончев, Божидар Йонов, Бойко Загоров, Борис Праматаров, Буян Филчев, Валентин Мечанов, Викентий Комитски, Виктория Андрекова, Владимир Дануев, Георги Георгиев–Джинджи, Георги Миленов, Гергана Ганева, Гергана Георгиева, Греди Асса, Даниела Тодорова, Деляна Григорова, Деяна Савова, Диана Бонева, Дима Недялкова-Каприева, Димитър Грозданов, Димитър Хинков, Димо Колибаров, Добромир Георгиев, Елза Артамонцева, Емануела Ковач, Емил Трайков, Жени Павлова, Захари Каменов, Златин Орлов, Ивайло Мирчев, Ивайло Иванов, Иван-Александър Тодоров, Иван Василев, Иван Москов, Ивелина Иванова, Иглика Борисова, Ирена Игнатова, Ирина Вачкова, Йордан Парушев, Кольо Карамфилов, Константин Вълчев, Мария Йорданова, Мария Цанева, Мартин Йорданов, Милен Аврамов, Милена Дечева, Момчил Тасев, Николай Иванов, Неда Личева, Олимпия Николова, Радост Евтимова, Ран Манолов, Росен Тошев, Румен Жеков, Светлин Русев, Светлозар Бенчев, Свилен Блажев, Силвия Йорданова, Симеон Панайотов, Симон Тодоров, Снежина Бисерова, Стефан Божков, Стефан Явашев, Стоян Тодоров, Тихомир Манолов, Тодор Ваков, Тодор Тодоров, Христо Харалампиев, Цвета Явашева

# 54
 Здравейте  и аз ще се радвам да мога да помогна на Емо.Въпреки  трудното си битие, българският народ-   запази най-хубавата си  черта винаги да бъде до хората които се нуждаят от помощ.БРАВО 

# 55
  • Мнения: 9
здравейте и аз пуснах SMS за Емо,дано чудото стане успех Peace

# 56
  • Мнения: 846
И аз се включих, дано да успеем да помогнем и да съберем парите бързо

# 57
  • Мнения: 50
Пратих смс за Емо, пожелавам му успех! Praynig

# 58
  • Мнения: 476
Има ли някой, който може да каже до къде са стигнали нещата? Каква част от сумата е събрана, къде ще бъде опериран?

# 59
  • Мнения: 3 034
Има ли някой, който може да каже до къде са стигнали нещата? Каква част от сумата е събрана, къде ще бъде опериран?

утре е търгът, след това може би ще има по-голяма яснота.

# 60
  • Мнения: 15
Още по време на предаването "Часът на мама" изпратих SMS за Емо, защото ме впечатли личността на Емил и ме възхити ентусиазма и добронамереността на приятелите му. Стискам палци и се моля момчето да се възстанови.

# 61
  • Мнения: 294
Организираният на 29 януари в галерия „Академия” благотворителн търг с произведения на над 80 български творци, успя да събере 15 200 лева, които ще бъдат използвани за лечението на 22 годишният студент Емил Харизанов, който през август 2008 претърпя тежък инцидент и оттогава е неподвижен.

Кампанията „Дай шанс на Емо” стартира през декември 2008 година като част от проекта „Единен дарителски номер в България” (DMS), и само за месец успя да се превърне в най-успешната за годината кампания на индивидуално лице в системата на DMS.

Невероятната подкрепа, която Емо не спира да получава от своите приятели и от съпричастнитге към неговото положение хиляди хора от различни точки на света продължава да дава своите положителни резултати – към момента са събрани около 100 000 лева (в това число - и средствата, набрани с дарителски смс-и в системата на DMS).
Така, първоначално изглеждащата като непосилна за събиране сума от 280 000 швейцарски франка вече малко по малко се превръща в достижима реалност!

Родителите и всички приятели на Емил, подкрепяни искерно от екипа DMS, благодарят на всички вас, подкрепили каузата и се надяват, че благодарение на общите усилия тя ще достига и ще печели все повече и повече поддръжници.

# 62
  • Мнения: 476
Дано има шанс за това момче. Сумата наистина е огромна.

# 63
  • Мнения: 294
Благотворителни концерти в помощ на Емил Харизанов

През целият Април Месец ще се има концерти всеки четвъртък в Клуб Backstage в София.
Всички средства отиват в помощ на Емил Харизанов.
Входа ще е 15 лева за всяко едно от събитията.
Елата да послушате малко красива музика, и нека всички да помогнем с каквото можем на Емо!
Ето и датите и групите
2ри Април : Phuture Shok & Panican Whyasker
9ти Април : Остава & D2
16ти Април : Графа & Акага
23ти Април : Skiller
30ти Април : Ruth & Unlimited и Mind Trips
заповядайте и моля, поканете колкото се може повече хора, Емо го заслужава!

Организатори са Радослава Топалова и Елена Ангелова от "Време за Живот" по Радио Хоризонт.

# 64
  • Мнения: 3 034
включвам се само да кажа, че на Емо му е направена успешна операция за отпушване на някакъв канал в гръбначния стълб.
тук, в бг е напарвена операцията.

хубаво ще е да се включи някой, който има повече инфо. Peace

# 65
  • Мнения: 294
Предаване "Здраве" - http://bnt.bg/bg/productions/95/edition/1264/zdrave_12_fevruari_2009 последните минути има интервю с Емил.

Последните новини, които знам за него са, че на рожденният му ден са отишли много хора. Операцията е била след това, но не знам нищо.

# 66
  • Мнения: 294
Сега говорих с един съученик, който е разбрал, че операцията е минала добре.

# 67
  • Мнения: 106
за това прекрасно момче вече пуснах смс

# 68
  • Мнения: 44
Как може да се гледа това предаване "Здраве" с интервюто на Емил?

# 69
  • Мнения: 44
Извинете - вече видях как

# 70
Днес ще ви разкажа една малко тъжна история, която, уви, напоследък доста често повтаря сюжета си в ежедневието, като само сменя лицата и имената на героите си. Но, когато тази съдба застигне твой приятел, познат, близък, роднина или детето ти, тогава си готов да извършиш чудеса, да почукаш на вратата на всеки жител на тази Земя, да потърсиш помощ на невъзможни места, да помолиш всички богове някак да върнат времето назад, да вдъхнат отново сили и живот в тялото и душата на твоето невероятно талантливо дете.


Maми какво ви става бе обявата е гледана 3000 пати а има 70 коментара.............
Да му помогнеме,къкво са 1,20лв Cry Cry Cry

# 71
ПОзнавам момчето от много време.
Защо трябва да е ващо дете за да неправите сичко възможно да помогнете та той е на 22години Cry Cry

# 72
  • Мнения: 3 034


Maми какво ви става бе обявата е гледана 3000 пати а има 70 коментара.............
Да му помогнеме,къкво са 1,20лв Cry Cry Cry


а защо си мислиш, че след като изпратиш смс, непременно трябва да напишеш "изпратих смс" ?
отчетът в никой случай не е задължителен. Peace

# 73
  • Мнения: 476
Кажете как е Емо. Има ли обнадеждаващи новини?

# 74
  • Мнения: 197
Емо е добре възтановява се   Praynig Cry

# 75
  • Мнения: 294
Здравейте!
Във Варна, в Народно читалище "Отец Паисий на 19 март (четвъртък) ще се проведе благотворителен концерт за Емо. Началото му е от 18:30ч.
Варненци имате шанс да помогнете  Hug
Читалището се намира на ул. "Братя Бъкстон" 12А

Благодаря на pudingmama за информацията, която даде!  Hug

# 76
  • Мнения: 155
и аз SMS. Успех Емо. Ако мога да помогна с нещо за благотворителни базари пишете. По-долу има снимки на това което правя

# 77
  • Мнения: 294
Заповядайте на благотворителната изложба в Параклиса на Националната галерия, организирана с цел набиране на средства за лечението на Емил Харизанов.
Изложбата ще бъде открита за посещения от 24.03.09 (вторник) до 29.03.09 (неделя).
Работно време: 10:30ч. до 18:00ч.
Ако желаете да помогнете, моля предоставете информацията за Емил на Ваши роднини и приятели!
Ако имате желание да помогнете на Емо, като дарите Ваши произведения на кампанията „Да спасим Емо с изкуство” или по друг начин, моля пишете ни на имейл адрес:
info@save-emo.org
След края на кампанията непродадените творби ще бъдат върнати на авторите им.
За контакти : info@save-emo.org

# 78
  • Мнения: 294
Каним те на благотворителни концерти през април: всеки четвъртък в клуб Backstage /София, бул. Васил Левски 100/ от 21:00 часа
02.04 – PHUTURE SHOK и PANICAN WHYASKER
09.04 – ОСТАВА и Д2
16.04 – ГРАФА и АКАГА
23.04 – SKILLER и FREE WILL SOCIETY
30.04 – MIND TRIPS и UNLIMITED & RUTH
Вход: 12 лева. Парите от входа от всички концерти са за лечението на Емо! Ела и помогни! Не е нужно съжаление на думи, а реална подкрепа! За да върнем към истинския живот един талантлив човек! Запиши си датите в календара!

# 79
  • Мнения: 294
Статистика за събраните смси от кампанията DMS през месец февруари: http://www.dmsbg.com/news.php#63

# 80
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако имаш възможност да ми пратиш кратко съобщение за предстоящи инициативи с кратко въведение ще ги публикувам в нашия портал.
Не смея да копирам от тук.

# 81
  • Мнения: 2 471
Каним те на благотворителни концерти през април: всеки четвъртък в клуб Backstage /София, бул. Васил Левски 100/ от 21:00 часа
02.04 – PHUTURE SHOK и PANICAN WHYASKER
09.04 – ОСТАВА и Д2
16.04 – ГРАФА и АКАГА
23.04 – SKILLER и FREE WILL SOCIETY
30.04 – MIND TRIPS и UNLIMITED & RUTH
Вход: 12 лева. Парите от входа от всички концерти са за лечението на Емо! Ела и помогни! Не е нужно съжаление на думи, а реална подкрепа! За да върнем към истинския живот един талантлив човек! Запиши си датите в календара!

Задължително ще дойда.

# 82
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Изгледах интервюто с Емо по Канал 1. Усмивката му...
Пратих СМС, а сега ще се обадя и на мои приятели да пратят и те.

# 83
  • Мнения: 294
Напомням Ви - утре е първият благотворителен концерт за Емо в клуб BACKSTAGE /София, бул. Васил Левски 100/ PHUTURE SHOK и PANICAN WHYASKER вход 12 лв.
Който може да отдели време и пари би могъл да отиде, ако не и един смс ще свърши работа.  Hug

# 84
  • Мнения: 10 606
Момичета,
ето още един начин да помогнем на Емо с изкуство
 http://www.bg-aktmodels.com/charity_sales/
 

# 85
  • Мнения: 3 034
През месец май 2009 в клуб Backstage продължава поредицата от благотворителни концерти в подкрепа на кампанията „Дай шанс на Емо”

И през месец май в столичния клуб Backstage всеки четвъртък ще бъдат организирани благотворителни концерти в подкрепа на кампанията „Дай шанс на Емо” на младия български скулптор Емил Харизанов, който набира средства за лечение в чужбина.

Програмата на предстоящите концерти е:

14.05 - LAST HOPE, BROTHERS IN BLOOD, B.F.D.M.

21.05 - BABYFACE CLAN, R.O.B.T.F.

28.05 - ILLMATE - RUTH, FARS, LOGO 5, WOSH MC

Вход: 12 лева (парите от входа от всички концерти са за лечението на Емо).

Място: клуб Backstage,  адрес: гр. София, бул. Васил Левски №100.

Начало на концертите: 22:00 часа.

Повече за кампанията "Дай шанс на Емо" може да научите на: http://save-emo.org/view/index.php/

# 86
# 87
  • Мнения: 3 034
Както вече знаете, Емил Харизанов е талантлив и обещаващ млад български скулптор и художник. Той е на 23 години, завършил е Националното училище за изящни изкуства “Илия Петров”, след което учи шест семестъра скулптура и мултимедии в ателието на професор Ервин Вурм в Академията за приложни изкуства във Виена. Емил преживява тежък инцидент, което парализира цялото му тяло. Лекари в специализирани клиники в Швейцария и Израел могат да му помогнат да се вдигне отново на крака, но лечението е много скъпо – 300 000 евро. Неговите приятели, съученици и преподаватели организираха множество благотворителни събития, благодарение на които е събрана около една трета от необходимата сума.

Телевизия “Алма матер” се включи в кампанията, като създаде инициативен комитет, който да подпомага всички благотворителни прояви на каузата. За председател на инициативния комитет беше поканен Светослав Кокалов – Ректор на Националната художествена академия. Сред останалите членове на комитета са известният режисьор и оператор, носител на много международни награди – Радослав Спасов, както и Георги Лозанов, Софийски университет, Росица Обрешкова, НАТФИЗ, Петя Тетевенска, член на управителния съвет на БНТ, Валерия Велева, вестник “Труд”, Борислав Зюмбюлев, вестник “24 часа”.

На 21 май 2009 г. телевизия „Алма матер”и инициативния комитет организират благотворителен търг в помощ на кампанията. Известни български художници предоставиха творбите си за благородната кауза. Цялата сума от продажбата на творбите в този търг ще бъде преведена за лечението на Емил Харизанов.

Търгът ще се проведе в галерия „Академия”, гр. София, ул. Шипка 1 (вход от към паметника на Климент Охридски),
с любезната подкрепа на Народното събрание на Република България

Първа сесия: оглед и регистрация – 10.00 часа; начало – 11.30 часа
Втора сесия: оглед и регистрация -17.30 часа; начало – 18.30 часа

Моля потвърдете присъствието си до 19 май 2009 г. на имейл: a.yosifova@amtv.bg или на телефони 02/ 930 83 97, 0898 442 540

# 88
  • Мнения: 3 034
http://save-emo.org/view/index.php/novini

 Ако пък няма да ходите до морето, но искате да помогнете на Емил, посетете БЛАГОТВОРИТЕЛНАТА ИЗЛОЖБА в гр. СОФИЯ от 20-29 ЮЛИ 2009!!!!!                                                                                      Имаме удоволствието да Ви поканим на изложба в галерия „Средец” към Министерство на културата, организирана с цел набиране на средства за лечението на Емил Харизанов.

Автори на произведенията, които ще бъдат показани на тази изложба, са ученици, студенти, творци и приятели на Емил. Цялата сума от продадените произведения ще се предостави за лечението на Емил Харизанов.

Можете да посетите изложбата всеки ден от 20 до 29 юни 2009 година, от 10.00 до 19.00 часа. Заповядайте на официалното откриване, което ще се състои на 20.07.2009 год. от 18.00 часа на адрес: Бул. „Ал. Стамболийски” 17, София 1040.

Общи условия

Активация на акаунт