Попитай Козметичката

  • 78 890
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 730
след като ходя на кола маска на мустачето и ми се появяват по някоя пъпка винаги.с какво да се мажа да не се появяват,защото после трудно се заличават.И моята козметичка ми беше разправяла пак за начин за обезкосмяване на мустачено чрез някакво средсто,но забравих как му беше името: ползва се някаква игла която сам си я купуваш и се ходи през 2 седмици и уж по не растът има ли нещо такова и ако може по-подробна информация  Hug

# 226
  • Мнения: 3
след като ходя на кола маска на мустачето и ми се появяват по някоя пъпка винаги.с какво да се мажа да не се появяват,защото после трудно се заличават.И моята козметичка ми беше разправяла пак за начин за обезкосмяване на мустачено чрез някакво средсто,но забравих как му беше името: ползва се някаква игла която сам си я купуваш и се ходи през 2 седмици и уж по не растът има ли нещо такова и ако може по-подробна информация  Hug
това за което ти е говорила козметичката е електроепилация с игла.Да наистина по бавно растат и космите с времето стават по-тънки,но аз ти предлагам да поискаш електрическа пинцета вместо игла,защото е по-малко болезнено и е по-ефикасно.

# 227
  • Мнения: 3
Как стой въпросът с фотоепилацията при бременни?
Има ли някакъв риск има предвид при обезкосмяване на интимна  зона?
И каква е трайността от процедурата?
абсолютно е противопоказна при бременни и кърмещи.заради хормоналните промени в тези периоди.

# 228
  • Мнения: 3
аз искам да те питам вярно ли е,че вечер преди лягане не трябва да се слага крем? Rolling Eyes
няма такова нещо.все пак зависи каква е кожата.през нощта кожата поема много по-добре това което е поставено на нея.

# 229
  • Мнения: 74
аз искам да те питам вярно ли е,че вечер преди лягане не трябва да се слага крем? Rolling Eyes
няма такова нещо.все пак зависи каква е кожата.през нощта кожата поема много по-добре това което е поставено на нея.

Това го каза една собственичка на салон за красота в предаването на Миглена Чакръкчиева,на която козметичката и в салона и е споменала,че през нощта кожата трябва да диша и я запушваме с кремчета,било те и майка си и баща си като цена.На въпросната собственичка,която не си слага крем нощем,наистина кожата и беше много младежка,макар че кой знае ботукс,пилинги...После от публиката се обади една баба,над 60г,на която кожата и беше като на бебе и тя не се мацоти вечер,само преди лягане си миела кожата със сапун бебе ShockedЯвно и гена си казва думата.

Аз бях със смесена кожа,вече по скоро клоняща към нормална,дали заради качествената козметика,или просто така се случи...но винаги сама съм си подбирала кремове,почистващи млека,маски.Ще ми дадеш ли адрес на който мога да те намеря,в случай че практикуваш,разбира се?

# 230
  • Мнения: 12
аз искам да те питам вярно ли е,че вечер преди лягане не трябва да се слага крем? Rolling Eyes
няма такова нещо.все пак зависи каква е кожата.през нощта кожата поема много по-добре това което е поставено на нея.

Казаното от собственичката на салон в предаването на Миглена Чакръкчиева напълно съвпада с информацията от официалния сайт на Др. Хаушка - известна немска марка натурална козметика с традиции в холистичния подход към лечение на кожните проблеми:

Skip the night cream; your skin will thank you.
While you sleep your skin is actually hard at work regenerating itself, balancing oil production and expelling impurities. Regular application of night creams interferes with these essential tasks, and over time skin becomes less able to care for itself. Covering the skin with moisturizer 24 hours a day sends a signal to sebaceous glands to cut down on moisture production, resulting in even drier skin that becomes dependent on moisturizing products just to appear “normal.”


Информацията е от тук: http://www.drhauschka.com/about/7-facts/  Peace

Освен това към повечето продукти при инструкциите за употреба е направено уточнението:

# Normalising Day Oil, or indeed any of the Dr.Hauschka moisturisers, should not be used at night time as the skin uses this period to excrete toxins absorbed during the day - so any products that interfere with these natural processes should be avoided.
# Daily use of night creams can mean that the skin becomes dependent on an external source of moisture rather than producing its own.
# If your skin feels taut after cleansing in the evening, be patient.  Wait 20-30 minutes and the skin will re-balance itself.


Информацията е от тук: http://www.drhauschka.co.uk/products/face-care/normalising-day-oil

Как бихте коментирали?   bouquet

# 231
  • Мнения: 1 225
аз искам да те питам вярно ли е,че вечер преди лягане не трябва да се слага крем? Rolling Eyes
няма такова нещо.все пак зависи каква е кожата.през нощта кожата поема много по-добре това което е поставено на нея.

Казаното от собственичката на салон в предаването на Миглена Чакръкчиева напълно съвпада с информацията от официалния сайт на Др. Хаушка - известна немска марка натурална козметика с традиции в холистичния подход към лечение на кожните проблеми:

Skip the night cream; your skin will thank you.
While you sleep your skin is actually hard at work regenerating itself, balancing oil production and expelling impurities. Regular application of night creams interferes with these essential tasks, and over time skin becomes less able to care for itself. Covering the skin with moisturizer 24 hours a day sends a signal to sebaceous glands to cut down on moisture production, resulting in even drier skin that becomes dependent on moisturizing products just to appear “normal.”


Информацията е от тук: http://www.drhauschka.com/about/7-facts/  Peace

Освен това към повечето продукти при инструкциите за употреба е направено уточнението:

# Normalising Day Oil, or indeed any of the Dr.Hauschka moisturisers, should not be used at night time as the skin uses this period to excrete toxins absorbed during the day - so any products that interfere with these natural processes should be avoided.
# Daily use of night creams can mean that the skin becomes dependent on an external source of moisture rather than producing its own.
# If your skin feels taut after cleansing in the evening, be patient.  Wait 20-30 minutes and the skin will re-balance itself.


Информацията е от тук: http://www.drhauschka.co.uk/products/face-care/normalising-day-oil

Как бихте коментирали?   bouquet
Мисля точно за Др Хаушка ме пита и в другата тема - и тук отговорът ще ми е същия: натуралната козметика, каквато е тази на Др Хаушка, е тежичка и оклузивна за кожата!
Леки емулсии, несъдържащи вазелини и парафини, а предимно силикони и активки, гелчета, с нормални количества растителни масла, не биха запушили порите. Кожата изхвърля токсини най-вече при потене, не нощем!
Козметиката не е лъжица за всяка уста (камо ли някаква си собственичка на козметичен салон): иска страшно много знания!

# 232
  • Мнения: 472
Йори какво представлява дермосоника? Ефикасен метод ли е за заличаване на целулита?
Имам видими капиляри по бедрата (изглеждат като сини паяжини) може ли да се увеличат след дермосоника.
Този метод има ли странично действие или вреда?
Самоцитирам се,че съм останала без отговор.  Crossing Arms

# 233
  • Мнения: 177
Едно въпросче и от мен:на 25години трябва ли да се ползва слециална козметика за лице,с цел предпазване от бръчки в по-напреднала възраст.Дано не се повтарям.

# 234
Искам да попитам Йори, за тъмните кръгове, какъв коректор е добър, на коя фирма?

# 235
  • Мнения: 74
аз искам да те питам вярно ли е,че вечер преди лягане не трябва да се слага крем? Rolling Eyes
няма такова нещо.все пак зависи каква е кожата.през нощта кожата поема много по-добре това което е поставено на нея.

Казаното от собственичката на салон в предаването на Миглена Чакръкчиева напълно съвпада с информацията от официалния сайт на Др. Хаушка - известна немска марка натурална козметика с традиции в холистичния подход към лечение на кожните проблеми:

Skip the night cream; your skin will thank you.
While you sleep your skin is actually hard at work regenerating itself, balancing oil production and expelling impurities. Regular application of night creams interferes with these essential tasks, and over time skin becomes less able to care for itself. Covering the skin with moisturizer 24 hours a day sends a signal to sebaceous glands to cut down on moisture production, resulting in even drier skin that becomes dependent on moisturizing products just to appear “normal.”


Информацията е от тук: http://www.drhauschka.com/about/7-facts/  Peace

Освен това към повечето продукти при инструкциите за употреба е направено уточнението:

# Normalising Day Oil, or indeed any of the Dr.Hauschka moisturisers, should not be used at night time as the skin uses this period to excrete toxins absorbed during the day - so any products that interfere with these natural processes should be avoided.
# Daily use of night creams can mean that the skin becomes dependent on an external source of moisture rather than producing its own.
# If your skin feels taut after cleansing in the evening, be patient.  Wait 20-30 minutes and the skin will re-balance itself.


Информацията е от тук: http://www.drhauschka.co.uk/products/face-care/normalising-day-oil

Как бихте коментирали?   bouquet


Не я знам тази козметика и по скоро не бих я и пробвала,но съм напълно съгласна с написаното.Да кожата изхвърля токсини,докато спим,и се поти,естествено,както и ние!Като спим е доказано,че изразходваме енергия,губим калории,а сутрин като стана ако съм използвала крем цялата съм подута като балон направо,а когато не съм си слагала,кожата ми изглежда свежа,отпочинала и да-възобновена.

# 236
# 237
  • Мнения: 12
Не я знам тази козметика и по скоро не бих я и пробвала,но съм напълно съгласна с написаното.Да кожата изхвърля токсини,докато спим,и се поти,естествено,както и ние!Като спим е доказано,че изразходваме енергия,губим калории,а сутрин като стана ако съм използвала крем цялата съм подута като балон направо,а когато не съм си слагала,кожата ми изглежда свежа,отпочинала и да-възобновена.

И при мен е абсолютно същото  Peace Обаче не бих се доверила на статии в списания, на тях работата им е да промотират различни продукти и "колкото повече, толкова повече", както казва Мечо Пух  Peace Според мен като цяло медийната среда се опитва да ми втълпи като на потенциален потребител, че "имам нужда" от нещо, което любезно ми се предлага на пазара.  Интересно ми е да чуя медицинското обяснение с "технически" аргументи, "за" и "против".  Peace

CI, писах ти на лични, ще се радвам да чуя и мнението на козметичката Йори по въпроса  Peace

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 17:26 от Myriad Canaan

# 238
  • Мнения: 74
Не я знам тази козметика и по скоро не бих я и пробвала,но съм напълно съгласна с написаното.Да кожата изхвърля токсини,докато спим,и се поти,естествено,както и ние!Като спим е доказано,че изразходваме енергия,губим калории,а сутрин като стана ако съм използвала крем цялата съм подута като балон направо,а когато не съм си слагала,кожата ми изглежда свежа,отпочинала и да-възобновена.

И при мен е абсолютно същото  Peace Обаче не бих се доверила на статии в списания, на тях работата им е да промотират различни продукти и "колкото повече, толкова повече", както казва Мечо Пух  Peace Според мен като цяло медийната среда се опитва да ми втълпи като на потенциален потребител, че "имам нужда"  Peace
...
...

Права си!Реклама и промоутване.Аз нощен крем не използвам вече,само ми е интересно след 30г,когато кожата започва по-лесно да се дехидратира и склонността и към изсушаване е по-голяма дали тогава не трябва.. Tired

# 239
  • Мнения: 46
Здравейте,
бих искал да попитам съществува ли начин да се избавя от тъмните кръгове под очите. Лошото е, че не са от недоспиване или преумора, а от както се помня кожата около очите ми е доста тъмна, а лицето много светло и гледката става трагична без коректор. Нямам торбички, нито бръчки, само сенки, но много силно изразени и дори с коректор и фдт пак се виждат.

Общи условия

Активация на акаунт