Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 64

  • 38 090
  • 291
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 113
Simple Smile), Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава, обградена с обич, колкото можеш да понесеш:))) Тортата изглежда апетитно, чакам снимка със свещичка и разрези:)))

Дот, много красива рокля, има ли снимки отблизо? Да е жива и здрава дъщеричката ти, много радост да ви носи и да е щастливо дете! Скоро май ще правиш и момчешка торта, да покажеш и нея:)))

# 151
  • Мнения: 5 877
Мацки, дайте акъл:
Правя торта за РД на щерката. Ще ми трябва за 3-и сутринта; само че аз утре пътувам за Нова година и се връщам на втори следобяд. Чудя се дали да я сглобя сега или да оставя за последния момент. Ще държи ли толкова време в хладилника?

Тортата е на няколко нива, със захарно покритие и доста фигурки. Повечето фигурки съм ги натворила, блатовете съм изпекла, захарното покритие съм замесила, но не съм оцветила още (на Наталина фондана с желатин и глюкоза). Казвайте какво да правя? Да строя ли, или всичко по торбичките и в хладилника? (захарното покритие в хладилника или във фризера?)

За именния й ден уж пак бях готова отрано с фигурката, но украсата отстрани остана за последния момент и не съм доволна. Сега пак ще има гърч, защото сутринта ще трябва да подаряваме подаръка, да пека шест-седем големи пици за почерпката, да мъкнем всичко това на мястото и т.н.

# 152
  • Мнения: 1 271
Ето ви един заек, правен е за 2 часа, без да стяга в хладилника!Съответно не е добре загладен!Номер ми направи крема-поддаде, защото изискването на компанията е с повече крем отколкото блат!След НГ ще ви пусна разрез-да видите, как се прави креместа-фигурна торта!И по-точно как се задължа....трудно!



Другите торти ще ви ги пусна след празниците, защото сега нямам много батерия във фотото и не иска да снима...

# 153
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
silrai страшен е зайо-то, а ушите как ги направи да стърчат така перфектно. Поздравления - доста голяма торта изглежда да е - можеш ли да дадеш малко повече информация за размера и?

# 154
  • Мнения: 4 358
Лелее silrai невероятен този зайко.Браво Peace Peace Peace поздравления.Много е хубава тортата и направата и май хич не е била лесна.
Барсела тортата с бутилката е много добра.Въобще момичета все по хубави и по хубави торти показвате.Аз разгледах всичко което съм изтървала и ми се напълниха очите от красота Hug
Дотnewsm59  bigdance2  ura Честит Роджден ден на дъщеричката ти.Прекрасно барби си и направила.
Simple Smile) - Честит празник и на теб  party023 newsm38  ura newsm51 newsm51 smile3525.Бъди много щастлива и обичана. Здрава и засмяна Hug.Много е хубава тортичката Heart Eyes
Сладка дидка прекрасни сладки.Може да ги пакажеш в темата за Коледните сладкиши Wink

Момичета май за ЧНГ ще спретна една тортичка и аз.Само че народа не ще украси.Само шоколадова глазура и креместа и сочна торта.Т.е в украсите пак няма да се вихря newsm61

# 155
  • у дома
  • Мнения: 1 581
абе, мацки, за вас празниците и трапезите нищо ли не значат  newsm78 кога ще пиете и ядете, като само торти правите  Joy hahaha Mr. Green

на мен никакво време не ми остава от гостита, ядене и возене на пияни глави  Mr. Green

айде, мислех да не показвам, ама от мен да мине. ще покажа какво сътворих и как се изложих, поне беше вкусно и се хареса  ooooh! НО искам да споделя ЕДИН СЪВЕТ - НИКОГА НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ ДА ПРАВИТЕ ТОРТА ЗА 2 часа - нЕма да стане, казвам Ви  Naughty  Tired умишлено не съм снимала целата излагация, 2/3 от крема изтече отстрани  ooooh! Mr. Green


, тази и следващите снимки

пандишпанови блатове с добавени смлени орехи, невероятния бананов мус на van444eto, цялата торта залята с бял кувертюр и поръсена с кокосово брашно, блатовете ПРЕнапоих с вода, захар и есенция лимон, отгоре е първата ми медена къщичка, която съм правила  Simple Smile идеята беше друга, ама следнащия път.

silrai, май трябваше това да го напиша по-рано  Mr. Green ама твоя заек е невероятен като за два часа, за разлика от моето излагане. Уникален е, някой ден ще направя такъв  Hug
violetblue, благодаря! Hug... а онзи пакет нема ли да пристига вече  Cry
Dot, страхотно барби  Peace само едно нещо не ми харесва, роклята ми стои малко неестествено, малко камбанесто, в горната част... уф, трудно ми е да ти обясня, ама дано си разбрала какво имам предвид  Joy Mr. Green
:- )), ЧъРъДъ    bouquet
barcela, само надписа на бутилката, ако не беше зелен щеше да е супер  Peace Hug
Албена, аз само едно нещо ще те питам: ти въобще спиш?!  Shocked Mr. Green  bouquet
2в1, тези листенца от какво са върху шоколадовата торта  newsm78
NellyDi, много добра работа с шприца  Hug
Милен@, УНИКАЛЕН дедо Коледа   Laughing Hug и не на последно място:

van444e, БОГ си! Уникална змия!  omm чакам си разреза с нетърпение  Mr. Green

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 19:13 от blueeye®

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 846
svetlane, van444eto, Mилен@, silrai, dimitrina73, violetblue, благодаря ви! Hug


Гушанка - тортите ти са невероятни! Елхата ме уби!!!! Колко е голяма и как я построи???


Ванче,
тортата елха е около 25 см. Тестото е за скалички. Затова от картов.н направих фуния, сложих найлоново пликче и изсипах сместа вътре. А за да не стегне на една страна в хладилника, отрязах празно пластмасово шише наполовина и сложих фунията в него и бам- на вратата на хладилника. За около 3 часа стегна идеално.  newsm10

Искам да ти кажа, че съм изумена от кобрата!!! Това е уникално измислена и изпипана торта! И цветове, и форми, и идея - всичко! Шапка ти свалям!!! newsm74

Mилен@, много изчистена и красива торта с дядо Коледа!  smile3501

Dot, Simple Smile), barcela, чудни тортички!

silrai, за толкова кратко време си се справила много добре. Но къде е нослето на Бъни? Wink

blueeye®, приказно изглежда, въпреки перипетиите и липсата на време! Simple Smile

# 157
  • Мнения: 5 877
ей, хора, отговорете ми - в голяма чуденка съм

# 158
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Анда според мен по-добре една безсънна нощ преди празника да жертваш че си е много време до тогава а и деца ще я ядат тази торта - не рискувай от сега.

# 159
  • Мнения: 1 271
Ма, малеее, верно...  Crazy Ето то бързане, то чудо.Ей сегичка ще го постна!!!

Гушанче, мерси, миличка!

Еййй, какво щях да правя без вас  Hug

Блу, верно трбваше по рано да го пишеш, ама и да го беше писала, пак нямаше да ме огрее, щото само толкова имам на разположение.
При мен стана накъсване на фондана и за това е тази сивата лента под очите му на заека!Иначе имам си една извита ножичка с нея режа така като трябва да е в два цвята тортата, ама...сега...не я намирам...  Twisted Evil

Шемет, ушите са слепени два пласта фондан и има клечка вътре-  Mr. Green  не посмях да рискувам!

По нататък като имам повече време ще напиша повече неща, ама общо взето не останах доволна от резултата!
Обаче пък нали е за бъзик на НГ и за това...Абе, надявам се гостите да не забележат тези несъвършенства!  Mr. Green
Айде отивам да го ОнОсвам!!!  Crazy

# 160
  • Мнения: 7 106
Анда, ще се опитам аз да поразсъждавам по твоя казус, или казано иначе как бих постъпила аз в подобна ситуация  Simple Smile.

Имаш опечени блатовете. Пишеш, че и фигурките са ти готови. Според мен ще е по-добре да я сглобиш на втори слад като се прибереш. 4 дни, макар и в хладилник аз не бих държала торта с която ще черпя деца, а 3-ти ще и е 5-ти ден  Thinking.

Като се прибереш си разбиваш крема, слепваш блатовете и 2-3 часа в хладилника (та даже и на терасата в тоя кучи студ ще е екстра) тортичките ще стегнат. ще си затриеш вечерта и част от нощта, но ще се справиш с украсата. после до сутринта тортата ще си отлежава на спокойствие.
важен е момента да  се подсигуриш с подпори, щом ще е на няколко нива.
Ако самия модел на тортата го позволява от вечерта си украси всеки етаж поотделно, прибери в хладилника и на сутринта само сглоби отделните етажи. Остави за накрая само на-важните детайли.
Имала съм инфарктна торта, поръчана ми за срок около 4-5 часа, и си стана екстра, имайки предвид че това време включваше от печенето на блатовете до боядисване на захарното тесто и без предварително приготвена украса. Импровизация на момента  Laughing.

Затова си оцвети всичко предварително и по пликчета в хладилника (не фризера!), после само да разточваш и покриваш, защото самото оцветяване и догаждане на желания цвят отнемат време и нерви!

Ако някой има опит със замразяване на сглобена торта да го сподели. Минава ми тази мисъл през ума, но незнам дали ще имаш технологичното време да я изчакаш да се размрази, дали е възможно да я "облечеш" замразена и дали изобщо съставът на самата торта позволява да бъде замразявана  newsm78. Ей тук трябва някой практикувал дейността да каже мнението си.

# 161
  • Мнения: 1 271
Тъкмо да пиша по въпроса и Зори е писала!

Само да допълня-Тандури беше писала преди време, че замразява тортите сглобени и намазани с маслото(или нещо друго беше...) и после вади, от предната вечер и на сутринта покрива.
Анда, разрови се две или три темички назад и ще прочетеш точно как го прави.

Но и моя съвет е да си оцветиш тестото малко по рано-сега-и още нещо, когато започнеш да го оцветяваш, то ще започне да лепне много от боята, не се изкушавай да слагаш много пудра, защото после ще се троши много-хубаво е да го оцветиш и да го оставиш леко лепнещо!
Ако се сетя още нещо ще мина пак след малко!

# 162
  • Мнения: 182
Здравейте момичета!Поздравявам ви за сръчноста,такива хубави торти правите ,че аз само мога да си мечтая да сътворя нещо такова!
мисля да направя първата си торта в живота,но в доста улеснен вариянт-с готови блатове и крем на Йоткер,обаче имам едно питане-дали трябва блатовете да ги сиропирам или не!И ако трябва да се сиропират с компот ли да го направя!Извинявам се за тъпия въпрос,но съм невежа в сладкарството!

# 163
  • Мнения: 5 877
Благодаря много, оцветих тестото и го метнах леко лепнещо в хладилника, нацвъках си още малко водорасли, не съм сглобявала.
Уф, явно в последния момент ще се прави, също като всичко останало (а аз съм много зла, като се върна вкъщи след пътуване  ooooh!)

Много хубави торти правите, а и много, аз на година да правя две-три със захарно покритие и въобще не мога да ви насмогна на натрупаните умения.
Благодарско!

# 164
  • Мнения: 14
Сред всички красоти които видях няма как да не сте дали рецепта как се прави дръвче или пънче,но аз не го намерих  Rolling Eyes Ще ми помогне ли някой?
Благодаря  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт