?Въпроси всякакви?

  • 1 835 590
  • 5 381
  •   1
Отговори
# 5 070
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Защо са изтеглили ихтиола от аптеките ?

С какво мога да го заместя, някой знае ли ?
С живовлек. Популярно е, има го навсякъде, ако не го е затрупал снега. То е и активна съставка на ихтиола.

Аз пък знам, че е смрадликата. newsm78

# 5 071
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря ви...днес ще идем до личната, тя да каже...за набрало пръсче от врастнало нокътче става въпрос  Confused

# 5 072
  • Мнения: 407
Здравейте. Преди време бях гледала по ТВ за някакъв сайт, който е свързан с полицията мисля ,че беше и там можеш да се оплачеш ако някой злоупотребява с лични данни или снимки.Открих във фейсбук профил където има публикувани снимки на детето ми.Опитах да дам някава заявка да го премахнат,но нещо не ми се получи.Някой има ли представа към кого мога да се обърна?

# 5 073
  • Мнения: 170
Благодаря ви...днес ще идем до личната, тя да каже...за набрало пръсче от врастнало нокътче става въпрос  Confused

Мушкатото с мед става и за това(бабин лек е), но наистина си е най добре да се посъветвате с медицинско лице!
Успех! Peace

# 5 074
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Благодаря ви...днес ще идем до личната, тя да каже...за набрало пръсче от врастнало нокътче става въпрос  Confused

Понеже лятото решавах същия проблем, ето как ни излекува нашата лекарка. Пръстчето се измива и след това с тампонче памук натопено в йод се притиска за няколко секунди (15-20) там където се е враснало нокътчето, после се пръска с локален антибиотик (на който за съжаление не помня как беше точно името Немибацин или Бивацин, нещо от този род. Embarassed)
Процедурата се прави два пъти на ден и за два-три дни минава, без да се налага да режат нещо.

# 5 075
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Защо са изтеглили ихтиола от аптеките ?

С какво мога да го заместя, някой знае ли ?
С живовлек. Популярно е, има го навсякъде, ако не го е затрупал снега. То е и активна съставка на ихтиола.

За изсмукване на цирей (ихтиола съм ползвала за циреи) помага и листенце мушкато намазано с малко мед. Мушкатото се налага на болното място. Има голям ефект.
Да и мушкато, забравих го. Баба ми го ползваше. Аз съм ползвала живовлек и се подписвам под ефекта му.

# 5 076
  • Мнения: 1
Molia vi, kajete mi kak moga da se sdobia s kirilica ili phonetichna azbuka za telefon Nokia. Blagodaria predvaritelno!

# 5 077
  • Italia
  • Мнения: 1 059
mulholand, а модела на телефона?

# 5 078
  • Мнения: 3 390
Я да питам и тук за тези камини:
http://kaminimineral.com/index.php?do=cat&category=bioetanolkamini
Има ли някой био камина? Колко гори, добре ли топли, създава ли очаквания уют и пр.   bouquet

# 5 079
# 5 080
  • Italia
  • Мнения: 1 059
mulholand, няма за Е72, съжалявам

# 5 081
  • Мнения: 1
vse pak blagodaria Nikol  bouquet

# 5 082
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте. Преди време бях гледала по ТВ за някакъв сайт, който е свързан с полицията мисля ,че беше и там можеш да се оплачеш ако някой злоупотребява с лични данни или снимки.Открих във фейсбук профил където има публикувани снимки на детето ми.Опитах да дам някава заявка да го премахнат,но нещо не ми се получи.Някой има ли представа към кого мога да се обърна?
Под самата снимка във ФБ има бутон докладвай. Ако пак не стане, което не ми се вярва, пусни ЛС на човека/фирмата, че желаеш снимката да не бъде изпозвана без твое знание.

Аз така се бях видяла в снимките на един г-н (небезизвестен във форума) покрай протестите на ДГ. Имаше ме на всяка негова снимка все едно сме първи дружки. Писах му ЛС, а той беше така добър да ги свали от там.  Това според мен е по-добрият начин.

# 5 083
  • Мнения: 2 401
Как човек да успее да каже правилно  звучната думичка "лайно" ? Очаквам практически съвети/упражнения, които биха помогнали на хората, произнасящи "уайно", да си решат проблема.

# 5 084
  • София
  • Мнения: 2 437
Да започнат думичката с песен "ла-ла-ла"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт