81-во или 144-то?

  • 6 440
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 566
Благодаря на всички!   bouquet

Аз се поразходих до 125то и съм с много хубави впечатления като цяло. Независимо от това обаче решихме да запишем малкото юначе в 81-во, тъй като той там иска да учи (как не се сетих първо да попитам самото дете  Mr. Green ) и иска да е в английска паралелка (което се оказва невъзможно за нас в 125то, защото не сме от Младост 1...  newsm78 )

Ще се опитам да се класираме за г-жа Борисова!  Simple Smile  Много са ценни всички мнения, за което ви благодаря още веднъж (сигурна съм, че не само за мен, но и за други мами, които не пишат, а само четат)!

# 16
  • Мнения: 7 263
Прасковката  Peace поздравления, важно е да имаш добра информация и да направиш добър избор.
Дано се окаже успешен твоя и дано успееш да запишеш детенцето си при учителката, която искаш.

Само да допълня още малко информацията за 125-то с една странична, но показателна случка от днес. Преди малко ми звъни малкия ми син, набирам го и се оказва, че е една от помощник директорките на 125-то - намерили телефона на детето и утре ще ми го предадат  Peace Peace Peace
Какво да каже човек в такива случаи освен едно голямо БЛАГОДАРЯ   bouquet  bouquet  bouquet за човещината /телефони се купуват все пак/.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще се опитам да се класираме за г-жа Борисова! 

дано  Praynig
Но ако само заради английския го избираш, си в голяма грешка, че от 1-ви клас е голяма подготовката там. То са песни и танци на народите и оцветявания до припадък. С две думи - нищо особено. Чиста загуба на време.

# 18
  • Мнения: 7 263
Но ако само заради английския го избираш, си в голяма грешка, че от 1-ви клас е голяма подготовката там. То са песни и танци на народите и оцветявания до припадък. С две думи - нищо особено. Чиста загуба на време.

Напълно подкрепям Шани, добра езикова подготовка не очаквай от там, не се ли занимава някой с детето допълнително. Това също е важно да се знае.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 566
Благодаря за стиснатите палци за Борисова, Шани!  Simple Smile  

А иначе относно английския - не си правя илюзии  Joy Самата аз съм завършила Английската и поради тази причина си имам самосиндикално мнение за ученето на езици, по-конкретно, че си има точно определена възраст за тая работа. Щото едно мъничко дете, колкото и да го натиснеш (ако си мега-амбициозен родител), то има граници на възприемането... От 1ви до 7ми клас може да достигне такова ниво, което се наваксва за 3 месеца в езикова гимназия... И затова не виждам смисъл от тоя зор (пък и не съм такъв родител  Wink )

# 20
  • Мнения: 186
Има много истина в това, което казваш. Доскоро и аз бях убедена в това, по много подобни на твоите причини. Лошото обаче е, че напоследък се убеждавам, че езиковите гимназии май вече не са това, което бяха.

# 21
Здравейте, прочетох доста за училищата в Младост и виждам, че има доста разнородни мнения - дъщеря ми ще е първолак на есен, а аз все още не мога да наклоня везните към някое училище...въпреки това мненията на всички ви са много полезни.... Може би като се срещна с директорите /учителките /- още не съм го направила за съжаление Embarassed - ще имам по-ясна представа....

Освен за самите училища бих искала да попитам какво мислите: занималня в училище или частна занималня или някоя баба от квартала, която да се занимава с детето след училище???? Чувала съм за занимални в съседни блокове на училища - и че учителката от подобна занималня има грижата да вземе детето от училище и да го даведе в апартмента /т.е. занималнята/, където си учат уроците... бихте ли ми препоръчали такива...  

# 22
  • Мнения: 7 263
marinahj всеки има право да има мнение  Peace и това му е хубавото на нета, че можеш да сондираш повечко и като добавиш към това и личните си впечатления да вземеш решение, което да е възможно най-близо до твоята истина Heart Eyes
Не уточняваш за коя част на Младост става дума, но да речем в Младост 3 има поне 3 частни занимални. С големия си син съм ползвала услугите на "Марти -Скуул" - не мога да дам категорично мнение, но в по-голямата си част съм доволна от тях. Много си зависи и от самото дете и собствената му склонност да учи и лична мотивация. Наблизо са също и МД-2001, има още една занималня на пазара между Младост 3 и Младост 4. Отделно във всяко училище има задължителна занималня за 1-ви клас.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
съм ползвала услугите на "Марти -Скуул" - не мога да дам категорично мнение,

аз мога: управлява се от жив фелдфебел в наши дни  Twisted Evil
Лени, 10Х, че не си ме намразила затова, че навремето аз ти посочих въпросната занималня.   bouquet

# 24
  • Мнения: 7 263
съм ползвала услугите на "Марти -Скуул" - не мога да дам категорично мнение,

аз мога: управлява се от жив фелдфебел в наши дни  Twisted Evil
Лени, 10Х, че не си ме намразила затова, че навремето аз ти посочих въпросната занималня.   bouquet

Шани   Hug Hug Hug, аз затова казвам, че децата са различни, родителите също и успеха при едни деца е един при други друг. Не че няма трески за дялане въпросната занималня, но пък сравнени в МД-2001 са по-добре. Така, че всичко е относително. Ние както си имахме търкания за някои неща, така синът ми изкара до 4-ти клас там - просто за момента това беше най-доброто решение за нас. Друга алтернатива просто нямаше. И мога да кажа, че в основни линии се справиха със задача!

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
момче от класа на щерката все още посещава Марти-то  Confused Не знам как издържа там  newsm78 Сигурно обучва по-малките  Laughing Все пак е умникът на класа.

Общи условия

Активация на акаунт