Израел 20

  • 20 292
  • 288
  •   1
Отговори
# 120
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Искам снимки и от трите събития , мацки   bouquet

# 121
  • Мнения: 160
Честито на празнуващите!





Аз нали съм с 10 часа назад от Вас и все изпускам такива важни неща в темата  Rolling Eyes

# 122
  • T"A
  • Мнения: 2 515
hand, във форума как ти излизат часовете и дните - както са в Канада или както са в България?
Много е объркващо с тази часова разлика, просто е много голяма Confused, да беше един-два часа... 

Вие успявате ли да си сваляте Eretz Nehederet? Утре ще има предаване, изглежда ми много смешно (по рекламите)...


Тали, как няма да е доволна рожденичката  Hug Какво ще организирате в петък?  Flutter

# 123
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Честито и от мен на всички празнували днес! Да са живи и здрави!

Ето и моята рецепта: Салата "ТИГЪР" (докарва я и на цвят  Laughing)

По принцип съм фен на доматите, ама къде да намериш вкусни домати (и не безкрайно скъпи!) през зимата... Затова преминавам на твърд бета-каротин... Основния мотив в салатата е "от всичко - по много", но може всеки да си я напасне към неговия си вкус.

И така:
1) Обелете 3-4 големи моркова (ако са само големи - 4, ако са ужасно големи и 3 ще стигнат) - абе общо към 400-500 гр. някъде... (Колкото повече моркови - толкова повече рижава ще стане... ъ-ъ-ъ, тигърска исках да кажа!)
2) Обелете и 1 средно голяма ряпа - към 7-8 см в диаметър някъде или ако е от дългите бели репи - 100-150 грама. (Е, по-малко, щото тигрите са предимно оранжеви, а не бели! Всъщност имам един бял братовчед, ама толкова рядъко се сещам за него...)
3) Настържете морковите и ряпата на ренде. Може и на блендер (май така се казваше...) - става по-бързо, но тогава става твърде ситно нарязването, а на мен ми харесва да е по на едро. Преценете си за вашия случай...
4) Нарежете на ситно 3-4 големи листа китайско зеле.
5) Смесете всичко в голяма купа и изстискайте отгоре сока на 1 голям лимон. ГОЛЯМ! (Без лимон просто не е вкусно... но ако не харесвате кисело, внимавайте пък да не прекалите!).
6) Разтрошете една плочка овче сирене - 200-250 грама трябва да стигнат - и го добавете и него. Поръсете със сол на вкус - ако сиренето е солено, внимавайте да не пресолите.
7) Полейте обилно (поне 4-5 супени лъжици) с добър зехтин - аз използвам "екстра върджин" за да се усеща добре вкуса и аромата на маслините. Но всеки може да добави зехтин според вкуса си.
8 ) Разбъркайте добре за да се смесят всички съставки и заемете по-близка позиция до купата. Добър апетит!

Ето и снимка на тигърската салата:


За да е по-тигърска салатата, добре е нежните половинки да предложат и подходяща мръвка към нея все пак... Щото един Тигър само със салата... ъ-ъ-ъ, трудно ще се нахрани!

PS: Абе все не ми излизат снимките! Ето линк: https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 124
  • Мнения: 232
Mentha,благодаря за отговора  bouquet
harriet TJB,други членове приемате ли в групата? Laughing
Петя,какво му е на Саги,да оздравява бързо!

# 125
  • Мнения: 1 410
  Влизам да почерпя ,по-късно ще пиша!

# 126
  • Мнения: 2 952
   Добро утро!

   Зетят ми подари синя шнола - щипка от 1 шекел  Mr. Green  и като се  завинтя с нея приличам баш на изрусена ромка! Много е мило детето - на майка си  харесало пък една лилава и тя като мене  малко на ромки бием . Да не обидим момъка се закичихме вкъщи  на затворени прозорци и без  снимане  hahaha Joy А той - горд , та се просълзява чак!  Mr. Green Тая шнола сега само в банята ще си я лепкам и то на заключена врата  hahaha Joy Големи са скици, голяяяяма любов. Казал на майка си, че  е дебела , а  аз  съм била хубава и тя трябвало да  стане като мене  Joy hahaha Майка му ще ражда  той за килограми  говори - мъжка работа!  ooooh! Whistling ..... Те  са така мъжовете ....само , че като поотраснат поне не казват какво мислят  hahaha ....

 Тигре , ти пък  с тая салата ме отрепа - ми тя на  цвят баш тигърска и до нея  ако има пържолка (пилешка за нас) става идеално!

  А , забравих да кажа , че на булката  зетят подари патица - 2 за шекел ...едната за него - 'ми как ! Няма да се охарчва прекалено още преди да е сигурна работата .... Joy После опита да си я вземе , но не успя , че и момата  бая  зла става на моменти и ха да развали работата ....  hahaha

 

# 127
  • Мнения: 2 952
  Невена , кажи повече за юдейството по баща .Мисля , че ще е интересно на много хора. Може да се разшири темата в тая посока .

# 128
  • Мнения: 51
Добро утро!

 newsm59  party023  ДА са ви живи и здрави рожденниците на патерица,Тали,Невенка,Хариет!

Пете,тоя кандидат зет отсега те "гъделичка"- днес шнола за шекел.утре....направо не ми се мисли    Joy
Какво му е на Саги,че му слагаш капки?

Тиги,много здравословна тигърската салатка!Чудя се само,как така няма представител на "animal planet"?/извинете ако има грешка в правописа/
Ханд,ти поне имаш опрадвание с часовата разлика,а пък аз хем съм тук,хем следя темата хем па не улучвам момента  Embarassed

Миши,разкошна почерпка ,ама има ли повод?

Поздрави на всички!

# 129
  • Мнения: 1 410
Цитат
Миши,разкошна почерпка ,ама има ли повод?
Не казвам!Виж на главната страница!

# 130
  • Мнения: 2 952
Очичките , Снеже ,Наина - далекет айнаим ....Ох , кажете това обикновено нещо нещо на български, че ми бяга думата - срам! Събужда се със  залепени миглички чак.

 

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 10:42 от petia911

# 131
  • Мнения: 1 410
Пете,да не конюктивит?

# 132
  • Мнения: 1 526
Възпаление на очите  Peace!
Ахлама мейра на Саги- бързо оздравяване!

Добро утро!
Днес в нашият матнас (спортен център) организират отворен ден на децата от Сдерот и аз съм доброволка. Изчезвам, после ще разказвам!
Тиги, ще я спретнем салатката!

# 133
  • Мнения: 1 263
Tali Dan, harriet TJB, Nevena Virolan , да са ви живи и здрави рожденниците! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes          mi6imadi, весело празнуване на повода! Heart Eyes
                                                                                                      
Цитат
... ти нямаш ли някакво отношение към преподаването? Заради подписа ти си го помислих... или е просто чисто човешка загриженост?
Mentha, не, нямам отношение към преподаването, в друга насока съм учила. А фразата в подписа е на интересен за мен автор-Джим Рон.  Hug  
Boryana, да, в Гърция живея, в най южната и част. Flutter
Цитат
 ... Майка му ще ражда  той за килограми  говори - мъжка работа!  ooooh! Whistling ..... Те  са така мъжовете ....само , че като поотраснат поне не казват какво мислят  hahaha ....
petia911, дали ... Joy... ?!


# 134
  • Мнения: 2 952
ТАЛИ , само бЕгаш насам - натам и хвърляш обещани  тука да ни зарибяваш!Дръж си на думата  hahaha Joy ....чакаме тука ние да видим каква е  работата , разкажи  ....  Hug

basic , ми докато се научат , че тежко им като си казват  - казват си ...След известно време  ако са умни  - спират за тяхно добро и за мир  в къщата ...  Mr. GreenС времето се учат , както и ние  се учим да не казваме  всичко ...Току виж с по-малко приказки  колата върви по-добре , та и на нагоре даже по стръмното .Брех , каква сила били приказките от всякакъв  сорт ....Една  приказка може да те  събори, ама може и да те зареди като онези зайчета с батериите  Grinning ..Такива работи .... Сложни казани просто. 

Общи условия

Активация на акаунт