Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 23-та тема

  • 49 523
  • 364
  •   1
Отговори
# 135
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Хайде пак да се престраша...вчера направих шоколадово-бананов кеuс на Селма, много вкусен и лесен за приготвяне.
Ето го и него  ... дупката му е на криво, защото формата ми е без и използвах чаша Laughing
Ето и тук
Онзи ден направих сладкиша с ябълки на polin_a, стана разкошно вкусен.  Simple Smile

# 136
  • Мнения: 818
Менюто ни вчера беше :

солената корона на Котка -

печена тиква  -

запечен боб с наденица -

 и портокалови корички с шоколад -

# 137
  • сред люляците
  • Мнения: 767
ilrai78, ето и моята картофена супичка  Hug :


yagodka, и без кисело мляко изглежда чудесно! Аз много си я обичам, макар и простичка Embarassed

# 138
  • Мнения: 2 708
[Krische, чакам да се похвалиш с хляба на Умбра , как стана...много лЮбима рецепта, само че кога пак ще го наравя идея си нямам #Crazy ooooh! Cry

Линдита Laughing хич и не съм го снимала, защото го правя вече за н-ти път и стига съм го снимала, спрях се вече:hahaha:  тук ако държиш можеш да го видиш, как изглежда като го снимах и все така си изглежда и все се изяжда Wink

# 139
  • Мнения: 679
Ето една тортичка и от мен:

# 140
  • Мнения: 2 070
може ли рецептата за короната на Котка?
момичета ,направо сте страхотни.аз не съм лош готвач,но не мога да се сравнявам с вас.правя вече няколко неща по рецепти от темичката,стават сполучливи.и децата ми ги хапват с удоволствие.

# 141
# 142
  • Мнения: X
dixi , тортичката изглежда много апетитно...може ли рецепта?
Ето и в нашата кухня...
хляб с грис

боб в гърне

крем карамел

кренвирши в кора

пай със сирена

# 143
  • Мнения: 1 818
Вчера - Кисело зелце ,днес  Дюкански сач с пилешки гърди 







Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 16:09 от gaby_s

# 144
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте   bouquet
Бамбинкамалинка, Краси.Мира, много неща сте наготвили, браво на вас   bouquet  chef
Ягодка, ето ми творението, много вкусно стана, мерси още веднъж за рецептата  bouquetЦелият ми сос замина за поливането, а краставичките и морковите ги сложих в двата края на рулото , е не до яйцето,така че сега има парчета или с яйце, или с краст. или с моркови, е какво да се прави другият път ще доусъвършенствам Peace Naughty




За пръв път правя Руло стефани, мислех че ще е по голяма играчка, но се оказа лесно Peace

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 15:08 от Lindita

# 145
  • Мнения: 679
dixi , тортичката изглежда много апетитно...може ли рецепта?

Разбира се. Тортата е по рецепта на майка ми, кръстила съм я "Торта Черно и бяло", защото блатовете се редуват черен и бял.

Торта Черно и бяло



Правят се един бял и един кафяв блат.

Бял блат:
3-4 яйца, взависимост от големината
1 бурканче от бебешко пюре (180 гр мисля) захар
1 бурканче брашно + 1/2 бакпулвер
1 ванилия

Кафяв блат:
3-4 яйца, взависимост от големината
1 бурканче от бебешко пюре (180 гр мисля) захар
1 бурканче брашно + 1/2 бакпулвер
канела и какао

Яйцата и захарта се разбиват с миксер до бухване. Брашното с бакпулвера и ванилията/какаото и канелата се добавят накрая, малко преди да се изсипе блата в тавата за печене. Доразбива се с миксера.

Пече се в ел. тенджера 15-тина минути, като капакът се загрява предварително. Моята ел. тенджера изгоря, така че пекох блатовете във фурната. Също стават добре. За градуси не мога да кажа, тъй като моята фурна е Раховец и е на степени.

Като изстинат блатовете се разрязват така,че да станат 4 на бр. Тортата се прави, като се редуват черен и бял блат един върху друг. Всеки блат се залива с нишесте с вкус по избор. Вместо нишесте може да се ползва и сметана, но тогава блатовете се сиропират със сока от бял компот или захарен сироп. Нишестето го приготвих с литър мляко, захар и пакетче нишесте, но можете да направите нишестето с 1+1/2 пакетче, същото се отнася и за млякото, за да не стане тортата по-суха.

Глазурата я правих с разтопен натурален шоколад. Разтапя се на водна баня, като му се добавя малко масло и малко прясно мляко. Преди да сложа шоколада, острани на тортата сложих кокосови стърготини. След като сложих шоколада, отгоре сложих фъстъци, предварително нарязани и карамелизирани в тефлонов тиган с малко вода и захар. Бялото по глазурата е разбит белтък със захар (с миксер).
Тортата престоява 1 ден в хладилник, за да омекне и да се стегне.

Това е. Надявам се да ви хареса.

И още нещо: Горният блат стана малко сухичък, може би ще е добре да се сиропира малко или пък под шоколада да се сложи нишесте, за да омекне.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 15:19 от dixi

# 146
  • Мнения: 774
ilrai78, и аз много я харесах. Направих я в една голяма тенджера. Познай вече колко остана. Laughing И мъжете я харесаха! Hug

Lindita, много добре се е получило рулото! И при мен остава малко сос винаги. А иначе щом има кой да помага - става за нула време. Радвам се, че ти е харесало! Hug А аз в най-скоро време ще пробвам запеканката. Точно по мой вкус - бързо и лесно!  bouquet

# 147
  • Мнения: 22 867

ilrai78
, и аз харесах картофената ти супичка, ще я направя вероятно утре.  bouquet

От днес - ароматните  хлебчета на Карина, заради



норвежката гъбена супичка, леко побългарена - сложих и малко зелено да не е съвсем бяла като норвежката зима. Laughing


И едни немски сладки- стафидени кексчета, на които добавям освен стафиди и сушени плодове.



# 148
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Labrex, има ли я вече рецептата за стафидените кексчета в профила ти?Изглеждат много добре, а и след коледните щолени ми се услажда всичко що е със стафиди Wink Laughing

# 149
  • Мнения: 22 867
Labrex, има ли я вече рецептата за стафидените кексчета в профила ти?Изглеждат много добре, а и след коледните щолени ми се услажда всичко що е със стафиди Wink Laughing

Те си приличат малко на щолените по вкус. Не съм я слагала, ще я преведа и ще я сложа.

Общи условия

Активация на акаунт